Şimdi Ara

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU) (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.208
Cevap
134
Favori
842.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cengineer06

110 bin sunroof + full led + dizayn(ambiante) donanım teklif aldım.
    Makyaj öncesi aynı araç için 104 bin teklif aldım.
    Bu fiyata ne alınır öyleyse.

By fiyat hangi motor hocam ve ek hangi paketler var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _MaxPayne_

quote:

Orijinalden alıntı: cengineer06

110 bin sunroof + full led + dizayn(ambiante) donanım teklif aldım.
    Makyaj öncesi aynı araç için 104 bin teklif aldım.
    Bu fiyata ne alınır öyleyse.

By fiyat hangi motor hocam ve ek hangi paketler var?

ben de merak ettim Dizelse Avek 120 BinTL den bi kurus asagi inmiyor.

• Bu aracin dizelini 98 1.0 motor benzinlisine 83 binmi verilir vehangisini almak mantiklidir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • alemci83 A kullanıcısına yanıt
    Yilda 100 bin km yapıyorsanız dizel alarak 5 yilda aradaki farki ekarte esersiniz sanirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

Yilda 100 bin km yapıyorsanız dizel alarak 5 yilda aradaki farki ekarte esersiniz sanirim.

10 bin km olmasin o 100.000 km yapinca 20 kuruş farktan zaten 20 bin tl olup 1 yilda zaten bu kapanmazmi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: civan76

quote:

Orijinalden alıntı: antuaRri

quote:

Orijinalden alıntı: insomnia__

Şu forumda bu motora laf edenlerin çoğunun kullandığı araç 10 saniyede 0-100 yapamıyordur.

1.0 tfsi 0-100 9.9 saniye.

Birde sizin gibi sadece 0-100 değerine bakan insanlar var. Firmalar bunu bildikleri icin bu değere kasiyorlar.
    Bu motor yüksek hızlarda ara hizlanmalarda adamı kanser eder. Her sey 0-100 müdür ? 5 kişi yüklü ne kadar çeker. Hacmine göre nasıl yakar ? Pardon 0-100 9.9 sn.

Senin o kıytırık Toyota motorunu hallaç pamuğu gibi atar buna emin ol. 2500 devirde 115-120 ile gidiyor bu araç hesabını yap 3000 devirde 140 a yaklaşır.

Corolla 1.6 cvt 3bin devirde 159-160km hız yapıyor.

Turbo motor kalkışlarda biraz daha seri olur onun dışında hiç şansı olmaz.

Aşağıdaki videoları iyi inceleyin.

0 - 50km hızlanmada turbo motor avantajını konuşturuyor. Ama hız arttıkça özellikle 100km ile 120km/h arasındaki hızlanmaya bakarsanız atmosferik motorun daha başarılı hızlandığını görürsünüz.

Burada dikkat edilmesi gerekn bir diğer nokta ise fabrika verilerini yakalayamamak.

Auris fabrika verisi 11.1sn, test sonucu 10.25sn.
    Polo fabrika verisi 10.8sn, test sonucu 12.1sn. (jant farkı olsa da bu fark normal değil.)
    Fabia fabrika verisi 9.4sn, test sonucu 9.75sn.
    Beetle fabrika verisi 10.9, test 11.3sn.

Yani her şey 0 - 100 fabrika verisi değildir. Özellikle marka vw grup gibi sahtekar bir firma ise hiç değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commandx -- 15 Ekim 2016; 13:34:51 >

• 1.0 tfsi motorun a3 verilerinde maksimum torka 2000 devirden sonra ulaşabildiği yazıyor
    1.4 TSı ve 1.6 TDı maksimum torka ulaşabilecek devir 1500 devir ve sonrası yazıyor.
    Genelde benzinli turbo motorlarda bu değer 1500 devir civarında(hatta bmw1.18 de 1250 devir)
    bu benim biraz kafamı karıştırdı açıkcası. Bu konuda bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi florads -- 15 Ekim 2016; 13:51:39 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • _MaxPayne_ kullanıcısına yanıt
    110 bin, design paket eski kasanın ambiante paketi, sunroof, tdi + stronic hocam.

• Araci hic bir yerde deneyemedigimiz veya daha onceki tecrubeleri bilmedigimiz icin;
    1. Yakit tuketimi nasil
    2. Yokuslarda ve arac doluyken cekisi ve hizlanmasi nasil ( corollayla cok cektigim ve hala da cektigim icin benim icin en onemlisi de bu)
    3. Arac ikinci el piyasasini bulabilecek mi
    4. Koltuk konforu nasil ( bayide oturdugunda cok sert gelmisti)
    Bu sorularin cevabi benim icin cok onemli ve bu cevaplari da sadece araci satin aldigimizda bulabilecegiz. Bu da garip bir durum. Hic test araci olmaz mi arkadas.

Arac fiyati ve premium markasi acisindan tercih edilesi ya digerleri (konfor, yakit hiz ve istikrar acisindan tatmin)?

• Ne olursa olsun audi araç alıpta 1.0 motor kullanmak bana akıl karı gelmiyor.

Kulağa da hoş gelmiyor açıkcası.

Araban ne?

audi

Kaç motor?

1

Bi kere düz yolda o hızlara çıksa bile istanbul için konuşucak olursak bu kadar eğimli bi topoğrafyada 1.0 motor nasıl bayılmadan çıkıcak yokuşları?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Closer -- 15 Ekim 2016; 15:09:38 >
  • tokatfatihi kullanıcısına yanıt
    Cok doğru yazmışsınız hocam ancak yanlış anlamayın ama okurken gözüm ağrıdı

• arkadaşlar, hatchback bulabildiğiniz bayii var mı? her yere sordum sadece sedan kalmış ellerinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Max_Payne

arkadaşlar, hatchback bulabildiğiniz bayii var mı? her yere sordum sadece sedan kalmış ellerinde.

Bende iki bayi aradım araç bulma umudum zaten yoktu ama en azından sipariş vereyim dedim, sipariş dahi almıyorlar.
  • Bugün bayide inceledim aracı, sportback zaten yok, sedan için ise 92300 TL fiyat aldım.

İç mekanda koltuklar hariç beğenmediğim bir yönü yok, dış tasarımda ise arka stopların halojen olması ve kapı çerçevelerinde krom çıtaların olmaması haricinde beğendim diyebilirim, bu piyasa şartlarında özellikle sportback fiyatı çok iyi. Bu bahsettiğim eksikler zaten üst donanımda tamamlanıyor, cruise control ise sonradan eklenebiliyorsa güzel.

@funkmaster,

Efe aracın hayırlı olsun, özellikle motorla ilgili değerlendirmelerini beklerim. Ben de 2 ay önce aldığım Tiguan Highline ACT DSG aracımı değerinde satabilirsem özellikle bu faiz kampanyasıyla almayı düşünürüm, malum 2.el piyasası bu aralar baya kötü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Duratorq -- 15 Ekim 2016; 18:10:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Closer

Ne olursa olsun audi araç alıpta 1.0 motor kullanmak bana akıl karı gelmiyor.

Araban ne?

audi

Kaç motor?

1

Bi kere düz yolda o hızlara çıksa bile istanbul için konuşucak olursak bu kadar eğimli bi topoğrafyada 1.0 motor nasıl bayılmadan çıkıcak yokuşları?

1.6 atmosferik daha çok bayılır.

Şu "1.0 motor çekmez" mantığını bi yensek artık ya

• quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

quote:

Araban ne?

audi

Kaç motor?

1

İyi de 1.6 bayılıyo diye 1.0 ın gerçeğini değiştirir mi?

Bende ceed vardı 1.6 yokuşlarda aşırı memnundum

1.4 tsi audi q3 vardı yeni sattım. Ceed e göre bi tık daha fazla zorlanıyodu.

. En azından motordan o sesi içeri alıyodum yani.

1.4 tsi da ses olarak da olsa fark oluyosa 1.0 da yokuşlarda gözle görülür bi bayılma olması muhtemel değil mi?

Yanlışım varsa düzeltin. Kullanmadığım birşey için yanlış konuşmak istemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Closer -- 15 Ekim 2016; 18:31:33 >

• 1.0 çekmez diyenler sayesinde bu fiyatlara audi a3 sahibi oluyor insanlar (inşallah ben de) :)

116hp 200 NM tork. 0-100 9.9 .

bir leon sahibi olarak 1.2 105 hp 150 NM motorun bile ne kadar iyi ve zevkli olduğunu bilen biri olarak 1.0 motorun kesinlikle pişman etmeyeceğini düşünüyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Araban ne?

audi

Kaç motor?

1

1.4 tsi da ses olarak da olsa fark oluyosa 1.0 da yokuşlarda gözle görülür bi bayılma olması muhtemel değil mi?

Karşılaştırdığın Ceed motoru 1.6 atmosferikdir inşallah.
    Yoksa 1.6 CRDIdan bahsediyorsan daha birşey demiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 15 Ekim 2016; 20:10:41 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Araban ne?

audi

Kaç motor?

1

Karşılaştırdığın Ceed motoru 1.6 atmosferikdir inşallah.
    Yoksa 1.6 CRDIdan bahsediyorsan daha birşey demiyorum.

Kardeşim ne karşılaştırması yahu. Hacimden bahsediyorum. Yoksa tfsi ile crdi yi niye karşılaştırıyım.

• Arabamin arkasina sticker yapistiricam 1.0 ecotsi diye. bi celallensin bu millette gorelim er meydaninda 1 litre gidiyor mu gitmiyor mu

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.