Şimdi Ara

İŞTE YENİ OPEL ASTRA! (163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.643
Cevap
37
Favori
1.785.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.4 140hp Sport modeli ne zaman satışa sunulacak bilen var mı? Sanırım henüz girmemiş Türkiye piyasasına.
  • comrade 62 bılgı yok dedıgım gun bayıyı arayıp sormuştum oda ekrana bır bılgı düşmedıgını söylemişti.dün itibarıyla bayi benı arayıp kod 42 dıye ekrana bılgı düştüğünü söyledi.gemının adını ıstedım oda bana tlf gemı ısmı ıcın geri donecegını söyledi.durum bundan ibaret...
  • Ankara'dan yeni Astra alan Var mı? Varsa ne kadar indirim yaptırabildi. Ben de ona göre gidip orayla görüşeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: immortal_shadow

1.4 140hp Sport modeli ne zaman satışa sunulacak bilen var mı? Sanırım henüz girmemiş Türkiye piyasasına.

Yeni Astra HB 1.4 140 HP Sport 47.596 Tl. Tr fiyatı belli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GöKHaN 35

quote:

Orijinalden alıntı: immortal_shadow

1.4 140hp Sport modeli ne zaman satışa sunulacak bilen var mı? Sanırım henüz girmemiş Türkiye piyasasına.

Yeni Astra HB 1.4 140 HP Sport 47.596 Tl. Tr fiyatı belli.

Katalog fiyatı var ancak şu an satış yapmıyolar diye biliyorum. En son konuştuğumda Mayıs gibi gelir Sport modeli demişlerdi. Bir değişiklik var mı bilmiyorum ama.
  • 1.3 cdti 95hp mayis gibi geliyormus galiba fiyat araligi ne olacak bilgisi olan varmi?
  • arkadaslar benim arac 29 nisanda gelecekmis bayiyle yapilan kontrata gore aracin en gec 20 nisanda gelmesi lazim. gecikmesi halinde bayi bana aracin degerinin yuzde 15 i odeme yapmak durumunda. yani yapilan sozlesmede oyle yaziyor. bunu bir bilene danisip kararimi verecem. cok sinirlendirirlerse vazgecebilirim uzulerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FcbAYERN

1.3 cdti 95hp mayis gibi geliyormus galiba fiyat araligi ne olacak bilgisi olan varmi?

Bunu 4. kez yazıyorum
    Tahminlerime göre 1.4 140 hp den 300 euro daha fazla olucak(Almanya fiyatına göre böyle)
  • sevgili arkadaşlar

en sonunda topiği bitirip buraya kadar geldim, biraz tekrar olacak ama bugün bayide olduğumdan biraz taze bilgiler aktarayım, birkaç arkadaşın sorduğu soruya cevap olur,

enjoylarda farın altında enjoy plus da dahil sis farı görümünde sinyal lambası var , bu lambanın içerisinde iç tarafta sinyal, dış tarafta sis farı var sport ve cosmolarda , fakat enjoyda sadece sinyal lambası var, yani sis farı görünümü isteyipte gerek olmaz diyenler için ideal,

46.000 tl lilk bir arabada (enjoy ve enjoy plus da) otomatik klimanın olmayışı ayrıca çok yanlış bence, kınadım opeli, fakat görünüm olarak bir farkı yok
    otomatikten, 1,2,3,4,5, değerleri var yuvarlak düğmenin etrafında, otomatikte ise ısı değerleri, 16,18,20,22, falan gibi 6-7- ısı değeri var , yani ben eski karadüzen giderim otomatik ısıyı temostatla düzenlemese de olur diyenler için normal,

evet bence de çok pahalı fiyatlar ve bu fiyatlar ile geçen yıllar c sınıfında yakaladığı başarıları yakalayamaz bence, hedeflerini tutturmuş olabilirler fakat arkadaşların dediği gibi fiyat indirmezseler yollarda pek göremeyebiliriz bu araçları, şunu da belirtmek isterim ki otoların tamamında 2.500-3.000 indirim yapılıyor, liste fiyatına bu indirim yansısa daha iyi reklamı olur opelin, kağıt üstünde değil de bayiye gidince görüyorsunuz bunu, yani liste fiyatını görüpte bayiye gitmekten vazgeçen biri böyle bir indirimden haberdar olmuyor yani çok garip,

arka koltuğun ortasında kol dayama olmayışı çok yanlış bence, garip, sport ve cosmo da deri seçeneği ile geliyor yalnızca,

kartel muhafazasını olmayışına da bayi satış elemanlarından tutun servis elemanlarına kadar kimse açıklık getiremiyor, bahane uyduruyorlar fakat uydurdukları bahanelerin saçma olduğunu da söylemeden edemiyorlar kendileri, siz siz olun eğer bu araçlardan alacaksanız kartel muhafazasını almayı eksik etmeyin, ufak bir şey çok kötü sonuçlar doğurabilir,

servis şikayetleri de malum, inşallah birgün düzelir, bunu da eklemeden edemeyeceğim,

cam çerçevesi etrafındaki çita enjoy ve enjoy pluslarda yok , koysa ne olur yani, veya seçenek yapsa pakette olsa, kaç liralık şey, aracın prestijini arttırır, yine kınıyorum opeli,

enjoy kimi çelik jant geliyor kimi kapak, bence 800 artı verip almamak lazım, bunun yerine kapak alıp dışarıdan uygun ebatta isteğe göre istenilen dizaynda jant alınabilir, enjoy alanlar neden dar bir seçime mahkum olsun ki, bunu da düşünmeliler bence,

1.4 140 hp sport mayısta gelecek aksilik olmazsa sabit fiyat garantisi veremiyorlar fakat, hala değişen birşey yok anlayacağınız,

arka taraf görüşü kısıtlı, sensör kullanmak gerek bence, alırken pazarlığa ekletmek iyi olur,

araç hakkında resmi sitesinde verilen bilgilere 10 üzerinden -7 veriyorum, ayıp, kimden ne gizleniyor, iki satır yazmak kime zor geliyor,

genel olarak hoş bir araba, indirimlerle birlite c sınıfında yerine oturmaya başlar fakat indirim listeye yansırsa tabi,

yazılardan anladığım kadarı ile fanatikleri çok bu markanın, körü körüne markayı savunmak yanlış bence, bilgi paylaşan, yazı yazan arkadaşları kırmamak lazım, bu da benim düşümcem, isteyen katılır isteyen katılmaz,

ben de kaparomu verdim 1.4 140 hp enjoy enjoy plus paket kapak jantlı sipariş ettim, hayırlısı ile 20 nisanda teslimi var, inşallah daha da mesajlaşırız ve aracım gelince fotoğraflarını eklerim..gece gece çok yazdım herhalde,iyi uykular size..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emhasuya -- 24 Mart 2010; 16:54:25 >

• hayırlı olsun emhasuya
  • Hayırlı olsun dostum Allah kaza bela vermesin.Güzel bir yazı olmuş 2.5-3 her araçta indirim yaptıklarını bilmiyordum,yapıyolarsa her araçta bende gideyim şu sport modelini bir inceleyim artık
  • çok teşekkür ederim arkadaşlar , inşallah herkes gönlünün dilediği arabayı alabilir,

şunu da belirtmek isterim ki ,
    oto satışları şöyle oluyor: ben aldığım bayiden fabrika tarafından tahsis edilen otolardan birini aldım yani sipariş vermedik, bu araç tahsis edildiği için fiyat sabitlemesi yaptılar bana, yani fiyat düşüşünden etkileneceğim fakat zamdan etkilenmeyeceğim, ne yazık ki sport ta bu ihtimal yok , çünkü görünürde bayilere tahsis edilen sport modeli yok, yani yine indirimli alabilirsiniz fakat sabitleme yapamıyorlar,
    ayrıca bayi şunu da söyledi bana, aracı ben teslim almadan sport tahsisi bayiye yapılırsa, aracımı o günün indirimli fiyatından değiştirebilirim, yani siparişimi herhangi bir kaybım olmadan iptal ederek öbür aracı (büyük ihtimal mayıs gibi) bekleyebilirim, alacak olanlar buna da dikkat etmeli,

sevgili csimsek ben de sport almak isterdim, yani benim aldığımın aracın jantlı modeli ile arasında 1500tl fark var, ama fiyatı sabitleyemedikleri için malum, yine de teslim almadan tahsislerinde gözükürse değiştireceğim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emhasuya -- 24 Mart 2010; 16:53:07 >

• Allah araç alan herkese kazasız - belasız kullanmak nasip etsin.
    anlayamadığım bir şey niye hiç kimse 1,4 100 hp için bir yorum yapmıyor. sadece bir kişi sormuş.
    kimse hiç bir yorum yapmamış. performası o kadar kötü mü olur? yakıt tüketimi hangi aralık da olur?
    alan veya bilgisi olan yardım etsin. çünkü 1,4 140 hp ile arasında 3.000 tl fark var.
    1,6 motorlarda benzin tüketimi için oldukça olumsuz yorumlar yapılıyor.
    ben 1,4 100 hp almayı düşünüyorum. yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • 41 000 KM oldu H kasa dizel kullanıyorum. Biliyorsunuz motoru 1.3 dizellerin ve 90 HP.
    5.7 lt/100km ortalama ile dolaşıyorum. Alsam yine bu aracı alırım. Son derece memnunum.
    1.4 100 hp nin torkuna bakın 150 nin üzerinde ise, performanslı kullanmayacaksanız sizi üzeceğini zannetmiyorum.

Saygılarımla
  • fabrika verileri şöyle arkadaşlar:

maksimum tork nm devir/dakika cinsinden

1.4 100 hp torku 130/4000
    1.6 115 hp torku 155/4000
    1.4 140 hp torku 200/1850-4900
    1.6 180 hp torku 230/2200-5400
    1.6 115 hp torku 230/2200-5400
    1.3 dizel 95 hp torku 190/1750
  • 1.6 180 hp nin tork değerleri doğru mu? 115 ile aynı olması ilginç. Bu arada ford ve renault'un dizel motorları 1750-2000den başlayarak 240 n/m tork üretiyorlar. :S
  • bhsettıgınız araclardan renault 1.5 ford yanı psa nın dıselı 1.6

bunun hacmıyse 1.3 torkla motor hacmının alakası var bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiamol

arkadaslar benim arac 29 nisanda gelecekmis bayiyle yapilan kontrata gore aracin en gec 20 nisanda gelmesi lazim. gecikmesi halinde bayi bana aracin degerinin yuzde 15 i odeme yapmak durumunda. yani yapilan sozlesmede oyle yaziyor. bunu bir bilene danisip kararimi verecem. cok sinirlendirirlerse vazgecebilirim uzulerek.

9 gün için %15 indirim gibi bişey olacak o zaman

o kadar beklediniz 9 gün daha bekleyin %15 az para değil :)
  • Mart değil nisan yazıyor orda yanlız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deathburn -- 19 Mart 2010; 18:12:28 >
  • merabalar

yaklaşık bir hafta önce 1.4 140 hp enjoy enjoy plus paket fiyat aldım 45,194 fiyat verdi bu paket için..

bugün farklı bir ili aradım aynı paket için 41,700 fiyat vediler... hemen ilimizdeki opele gittim nedir bu dedim bu fark neden bu kadar fazla...olmaz filan muhabbeti yaptı neyse sonra yok bu fiyatlar son fiyatmış benim data yeni gördü filan muhabbeti oldu...oda aracı aynı fiyata cekti...

arabayı bende beğeniyorum ve bu paketi almayı düşünüyorum 1.4 140 hp enjoy enjoy plus paket aracı kullanan yada arac hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim..

yakıt tüketimi performans yol tutuşu nasıldır..
    birde renk konusunda cok kararsıızm yaff :(:(:
    bayi siyah- beyaz - gri yada kırmızı bunlardan birini sec diyo..
    siyahla beyazını gördümde gri nasıl durur bu araçta...
    şimdiden herkese teşekkür ederim...
    markası ne olursa olsun herkese kazasız keyifli sürüşler dilerim...

• 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.