Şimdi Ara

İŞTE YENİ OPEL ASTRA! (154. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.643
Cevap
37
Favori
1.785.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: çağlar 52

tiamol ilk once uzak olandan başlıyacaklarmış

• hayırkı olsun deathburn. hoşgeldin aramıza

bu arada senin orltalaman gayet iyi. benim ilk 200 km deki ortalmama 17ydi. sonra düşürecem diye epey sakin kullandım. arabayı bırakmadan 13 küsüre falan indi.

bide kullanma klavuzunda rodaj hakkında herhangi bir bilgi yok. en son motorların rodajları yok diyenler vardı
  • hoşbulduk mumkum oldugu kadar devirli kullanıyorum ancak 12 nin altına daha inmek nasip olmadı
  • sevir aralağın ne?
    (1500-2500 gibi)
  • İrmscher

• quote:

Orijinalden alıntı: Deathburn

hoşbulduk mumkum oldugu kadar devirli kullanıyorum ancak 12 nin altına daha inmek nasip olmadı

hayırlı olsun.
  • teşekkur ederim,aracı perşembe gunu aldım bugune kadar 500 km yol yaptım.hele ılk gun 250 km yol yaptım.eş dost gorunce bı tur ver bı turde benle at dıye dıye 500 km ye getırdık aracı
  • quote:

Merhabalar aracımı alalı yaklaşık 5 gun oldu çok ama çok memnunum,sürüş rahatlıgı ve konforu yaristen sonra inanılmaz guzel geldı.Tek kötu yanı şu an için sanırım 100 km de 12 lıtre civarı yakıyor olması.Aracım 1.6 115 hp sport siyah renk.Fotolarını çektım ancak 3-4 gundur rahatsızlık gecırdıgım ıcın fotoları foruma eklemeye gözum kesmedı.Bırazdaha ıı olursam eklemeye gayret edeceğim...Şİmdilık hoşçakalın

yenı aracınız hayırlı ugurlu olsun ,,,

bende bu ay ıcınde araba almayı dusunuyorum,,bir hafta oncesıne kadar golf 1.4 tsı 120hp dsg almayı dusunuyodum yaklasık 51 bın lıra cıvarına gelıyor,,ama yenı astra yı gorunce feleğim şaştı :) ,,,
    ASTRANIN 1,6 115 HP ILE 1,4 140 HP ARASINDA ne kadar vey anasıl bı fark vardır , bıde golf 1,4 tsi ı120hp motor olarak bazrz bı fark olurmu cekısde kalkısta vs performans olarak yardımcı olabılırmısınız,, yoks agıdıp doğus otoya ısteme ıstemeye para kazandıracam
  • o değil de ne çok yakıt harcaması yapıyormuş bu astra anlamadım gitti

12 litre ne demek ya jeep kullanılsa anca olur bu seviye
  • quote:

Orijinalden alıntı: sagarmata22

quote:

Merhabalar aracımı alalı yaklaşık 5 gun oldu çok ama çok memnunum,sürüş rahatlıgı ve konforu yaristen sonra inanılmaz guzel geldı.Tek kötu yanı şu an için sanırım 100 km de 12 lıtre civarı yakıyor olması.Aracım 1.6 115 hp sport siyah renk.Fotolarını çektım ancak 3-4 gundur rahatsızlık gecırdıgım ıcın fotoları foruma eklemeye gözum kesmedı.Bırazdaha ıı olursam eklemeye gayret edeceğim...Şİmdilık hoşçakalın

yenı aracınız hayırlı ugurlu olsun ,,,

bende bu ay ıcınde araba almayı dusunuyorum,,bir hafta oncesıne kadar golf 1.4 tsı 120hp dsg almayı dusunuyodum yaklasık 51 bın lıra cıvarına gelıyor,,ama yenı astra yı gorunce feleğim şaştı :) ,,,
    ASTRANIN 1,6 115 HP ILE 1,4 140 HP ARASINDA ne kadar vey anasıl bı fark vardır , bıde golf 1,4 tsi ı120hp motor olarak bazrz bı fark olurmu cekısde kalkısta vs performans olarak yardımcı olabılırmısınız,, yoks agıdıp doğus otoya ısteme ıstemeye para kazandıracam

al 1.4 tsi yi rahat rahat bin hem performans hem yakıt ekonomisi.. opel 1.4 140 düsünüyordm bende yakıt tüketimi fazla ve sanzımanının hiç iyi olduğunu zannetmiyorm.. kumar oynamaya gerek yok.. düz vites ile active-select arasında 2-2.5 lt yakıt tüketimi farkı vardı beni aractan soğuttu bu fark.. dsg ise hem düzden daha yakıyo hemde 0-100ü düzden daha kısa.. kullanan birisi olarak bunu öneririrm ben sana.. opel forumunda bunları yazmamamız lazımdı ama idare edecez artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bbx -- 10 Mart 2010; 0:33:58 >
  • sanzıman ıyı degıl derken sızınkıde tsı ve dsgnın sorunsuz oldugunu ıdda etmek kadar bılmeden konusmak olmazmı gercı golf formunda okumustum bır ara dsg lerın hepsınden parke yolda ses gelıomus onunede gecılemıomus dıe ama bu araba daha cok yenı neye dayanarak soluyorsunuz sanzımanın ıyı olmadıgını ?

hayır gercekten opel kotuyse bende almayı dusunuyorum uzak durım ama ıyıysede benım gıbı alacakları etkılemeyın
  • quote:

hoşbulduk mumkum oldugu kadar devirli kullanıyorum ancak 12 nin altına daha inmek nasip olmadı

değerli arkadaşım eğer mümkün olduğunca devirli kullanıyorsan aracını elbette yakıtın düşmez.ne kadar düşük devir aralığında kullanırsan aracını o kadar az yakar ama burada motorun özellikle en yüksek tork değerini kaç devirde verdiğide önemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenanmorbulut

sanzıman ıyı degıl derken sızınkıde tsı ve dsgnın sorunsuz oldugunu ıdda etmek kadar bılmeden konusmak olmazmı gercı golf formunda okumustum bır ara dsg lerın hepsınden parke yolda ses gelıomus onunede gecılemıomus dıe ama bu araba daha cok yenı neye dayanarak soluyorsunuz sanzımanın ıyı olmadıgını ?

hayır gercekten opel kotuyse bende almayı dusunuyorum uzak durım ama ıyıysede benım gıbı alacakları etkılemeyın

değerli arkadaşım;
    golf 1.4tsi 122ps dsg ile astra 1.4T 140hp manuel arasındaki fark eğer teknik anlamda sorarsan birisi otomatik ve manuelden daha seri geçişleri olan,daha performanslı,daha az yakan bir araç.bazı dsg lerde sorun oluyor ama bu ilk zamanlara göre baya azaldı.ama işin içinde beğeni varsa kesinlikle renkler ve zevkler tartışılmaz.bence astra daha güzel bir araç fakat ben genede 1.4tsi+dsg kombinasyonu tercih ederim.bu kombinasyon astrada olsaydı(1.4T+dsg) zaten karşısında rakip kalmazdı diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 06METİN

quote:

sanzıman ıyı degıl derken sızınkıde tsı ve dsgnın sorunsuz oldugunu ıdda etmek kadar bılmeden konusmak olmazmı gercı golf formunda okumustum bır ara dsg lerın hepsınden parke yolda ses gelıomus onunede gecılemıomus dıe ama bu araba daha cok yenı neye dayanarak soluyorsunuz sanzımanın ıyı olmadıgını ?

değerli arkadaşım;
    golf 1.4tsi 122ps dsg ile astra 1.4T 140hp manuel arasındaki fark eğer teknik anlamda sorarsan birisi otomatik ve manuelden daha seri geçişleri olan,daha performanslı,daha az yakan bir araç.bazı dsg lerde sorun oluyor ama bu ilk zamanlara göre baya azaldı.ama işin içinde beğeni varsa kesinlikle renkler ve zevkler tartışılmaz.bence astra daha güzel bir araç fakat ben genede 1.4tsi+dsg kombinasyonu tercih ederim.bu kombinasyon astrada olsaydı(1.4T+dsg) zaten karşısında rakip kalmazdı diye düşünüyorum.

kesinlikle haklısınız zevkler ve renkler asla tartısılmaz .ben dsg li golfte kullandım cıdden buyuk keyıf ama ınanın bana comfotlıne bır dsglı golf e 1.6 tdı aydınlatma paketı ve arka cam karartma ekleyınce ındırımlı 57 mılyar deyınce adamlar ben sıze acıkca sunu solıyım golf o parayı haketmıcek bır arac kı buda bana gore ...aracta eksık sayacak olsak cok bence dıorum sadece...ben alırsam 1.3 cdti alacam yenı kasa astra ve agır mı olacak dıe suphelerım var yanı cokmu hantal olacak dıe benzınlı kullannaların yorumlarını okudukca daha cok dıesel alasım gelıor acıkcası ...

bırde bu ses sıstemı olay yenı astrada opsıyon olarak sunulmuyrmu sunuluyosada ben fıyatını goremedım opelın sayfasında
  • o zaman sanzıman ve yakıt tuketımı olarak golf , estetık ve fıyat performans olarak astra dıyebılırz herhalde,, ama bencede 57 mılyar bı golf ıcın cok fazla ,, o yuzden ay sonuna kadar dusunup bı karara varıcam zannedersem,, pekı 1,6 115 hp otomatık vıtes secenegı szıce nasıl olur 1,4 tsı dsg golf tadını verırmı sızce , %60 70 gıbı oranlar astra almam ıcın yeterlı benım ıcın
  • ısın aslı golf surus olarak daha cok zevk verır gıbıme gelıor ama ole ucurum fark ta olmaz astrayı test etme sansım olmadı henuz ama ıcıne bınınce duygular acısından kesınlıkle astra derim :)

1.4 motor kullanan kardesler 140 lık tuketım ıcın bırr yorum yapsanız bıde muzık sıstemı ınfınıty takılıyormu bu araclara
  • quote:

ısın aslı golf surus olarak daha cok zevk verır gıbıme gelıor ama ole ucurum fark ta olmaz astrayı test etme sansım olmadı henuz ama ıcıne bınınce duygular acısından kesınlıkle astra derim :)

1.4 motor kullanan kardesler 140 lık tuketım ıcın bırr yorum yapsanız bıde muzık sıstemı ınfınıty takılıyormu bu araclara

Infınıty opsiyonu yok.
  • quote:

ısın aslı golf surus olarak daha cok zevk verır gıbıme gelıor ama ole ucurum fark ta olmaz astrayı test etme sansım olmadı henuz ama ıcıne bınınce duygular acısından kesınlıkle astra derim :)

Daha 140hp araç tr de yok.Fakat şuanki 1.6 lar 9 L ortalama yakıyorsa onlarda ortalama tahmini 1L daha az yakar.Şahsen şuan golf alacaığıma 1 L fazla yakan opel astra alırım:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @uiKSilveR -- 10 Mart 2010; 12:48:18 >
  • 1.6lar nerde 9 lt yakıyo yapma arkadasım yukarıyı hiçmi okumadın 12ltden bahsediyo millet.. golf kesinlikle astradan iyi demedim dış görünüş olarak ic olarak astra güzeldir. ic donanım opsiyonlar acısındanda astranın sunduğu bircok özellik var fakat bunları ekleyince bi ton para istiyolar.. eğer onlar alınmayacaksa golf 1.4tsi+dsg olayından dolayı tercih edilir.. yok eğer benzin tüketimi önemli değil sanzıman önemli değil diyosan flexridesinden tut spor koltuğuna kadar dolu bi 180 hp astra alıp keyfini cıkartacaksın.. ama normal bi kullanıcıysan normal bi 115hp bi astra alacağina tsi golf al hem performansı iyi araba sürmekten zevk alırsın hem yakıtı az yakar.. active select sanzımana kötü dememin nedeni ise 1.4 140 hp turbodaki benzin tüketim farkıdır.. manuel 7 otomatik 9 küsür lt benzin yakıyordu fabrika değerlerinde buna bide insan faktörü ekle 10-11lt benzin yakar.. dsg ise manulden daha az benzin tüketiyo aradaki fark ortada.. o ses olayına gelince öyle bi ses olduğu doğru ama hala ben duyamadım kendi aracmda kendini cok zorlarsan duyarsın rahatsız edecek bişeyi yok... sanzıman kuru kavrama olduğu icin olması gereken bir ses bi problem değil yani..
  • Anladığım kadarıyla Yeni Astra'nın en çok eleştirilen noktası yakıt tüketimindeki fazlalık olmuş. Ancak, burada belirtilen 11 lt, 12 lt, 9 lt gibi tüketim miktarlarını değerlendirirken bu tüketimlerin sıfır motora ait değerler olduğunu da dikkate almak lazım. Gerçek değerleri, araçlar 5.000 km.yi geçtikten, hatta belki de ilk yağ değişimleri yapıldıktan sonra ortaya çıkar diye düşünüyorum. O yüzden, sırf burada yazılanlara bakıp ta "çok yakıyor" diyerek vazgeçmek doğru değil bence.
  • 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.