Şimdi Ara

İŞTE YENİ OPEL ASTRA! (136. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.643
Cevap
37
Favori
1.785.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gerçekten neden bu kadar pahalı artık arabalar. Zamanı hatırlamıyorum ama eski astranın fiyatı 33 milyardı, enjoy paketli 1.6 benzinli. Şimdi yeni astra çıktı, eskisine classic adını taktılar ve 35 milyardan falan bahsediyolar ve 5 milyar gibi de bir kampanya olduğunu söylüyolar. Özellikle VW ve Opel deki bu çok ama çok yüksek fiyatlandırma nedir anlamadım. Maliyetler bu kadar arttı mı gerçekten?
  • Benim anlamadığım opel neden hiç reklam yapmıyor bu araba için, en küçük örnek olarak benzin reklamı bütün arabalar opel ama hep corsa, sw, jeep vs neden tüm arabalar farklı renkte yeni astra değil bence pazarlama hatası var bu işte,

Araç üretileli ne kadar zaman oldu daha caddede kullanılan bir tane astra göremedim istanbul gibi bir şehirde

belli ki fiyatları uçuk geldi millete, reklam da yapılmıyor, kampanya desen hiç yapılmıyor bulunmazz hint kumaşı çünkü!!!

bu gidiş hayra alamet gelmiyor bana ama hadi hayırlısı
  • reklamlar hazırmış sadece stok ta arac olmadığı için reklamlara başlamışlar 1.4 140 lık yok 1.4 100 geldı ama devammı yok. mart ayında başlıcak dıye söylediler..
  • astra h hala güncel ve hala güzel....belki yenisini pek yollarda göremediğimizdendir...
  • hemen kısaca bişey sormak istiyorum benim aracım astra h siyah bu aracın tekerleklerini ve jant ebatlarını değiştirmek istiyorum araca ne gibi etkisi olur bunun mesela yazan km de değişiklik olurmu ne kadar zararım olur bu işten

siyah cam filmi çektim ziebarttan hem cam hemde boya koruması aldım hafif bi suyla bile camda boyada leke kalmıyor ve eğer kirlenmeze boya parlıyor gayet şık duruyor şimdi bu jant ve tekerlek işine girdim

benzin fiyatları coşmasa belki motorada bişeyler düşünürdüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buffon1987 -- 17 Şubat 2010; 13:53:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: buffon1987
    hemen kısaca bişey sormak istiyorum benim aracım astra h siyah bu aracın tekerleklerini ve jant ebatlarını değiştirmek istiyorum araca ne gibi etkisi olur bunun mesela yazan km de değişiklik olurmu ne kadar zararım olur bu işten

siyah cam filmi çektim ziebarttan hem cam hemde boya koruması aldım hafif bi suyla bile camda boyada leke kalmıyor ve eğer kirlenmeze boya parlıyor gayet şık duruyor şimdi bu jant ve tekerlek işine girdim

Fabrika her model icin birkac farkli jant ve lastik olcusu aciklar, bu olculere uydugun surece km gostergen sasmaz, veya en fazla +/- %3 gibi kabul edilebilir sinirlar dahilinde sasar. Su an aracindaki jant-lastik olcusu muhtemelen 205/50/16'dir, 17 ve 18 jant icin uygun olan lastik olculerini bilahare yazarim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alpi_Turk

Gerçekten neden bu kadar pahalı artık arabalar. Zamanı hatırlamıyorum ama eski astranın fiyatı 33 milyardı, enjoy paketli 1.6 benzinli. Şimdi yeni astra çıktı, eskisine classic adını taktılar ve 35 milyardan falan bahsediyolar ve 5 milyar gibi de bir kampanya olduğunu söylüyolar. Özellikle VW ve Opel deki bu çok ama çok yüksek fiyatlandırma nedir anlamadım. Maliyetler bu kadar arttı mı gerçekten?

ben maliyetlerin arttığına inanmıyorum
    sürekli maliyetlerini düşürüyorlar biryerlerden kısarak çalarak.
    94 yılında amcamın aldığı vectra 1.8i de 10 yılda hiçbir sorun çıkmamıştı
    keza bizim 98 de aldığımız astrada da.
    ayrıca 94 te aldığımız mercedes kamyon 96 da aldığımız aynı motor ve model kamyondan daha sağlam ve iyiydi.
    fakat şimdi bakıyorsunuz yepyeni gıcır gıcır arabalar 50 km gittikten sonra parçaları değişmeye başlıyor..
    konuyu saptıracağım ama yerli bir beyaz eşya firmasının nasıl ucuza mal ederiz diye üniversitelerde elektronik makine mühendis profesörlerinle sabahlara kadar yatıp kalktığını da biliyorum.

rekabet iyiyi getirmiyor.rekabet kötüyü getiriyor.bize yıllarca yalan söylemişler..

ve astra kesinlikle bu fiyatı haketmiyor.bu politikayla sokaklarda eskisi gibi bol bol astra göremeyeceğiz.opel kendisi bilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webislander -- 17 Şubat 2010; 16:09:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Serdar99

quote:

hemen kısaca bişey sormak istiyorum benim aracım astra h siyah bu aracın tekerleklerini ve jant ebatlarını değiştirmek istiyorum araca ne gibi etkisi olur bunun mesela yazan km de değişiklik olurmu ne kadar zararım olur bu işten

Fabrika her model icin birkac farkli jant ve lastik olcusu aciklar, bu olculere uydugun surece km gostergen sasmaz, veya en fazla +/- %3 gibi kabul edilebilir sinirlar dahilinde sasar. Su an aracindaki jant-lastik olcusu muhtemelen 205/50/16'dir, 17 ve 18 jant icin uygun olan lastik olculerini bilahare yazarim.

Düzeltiyorum, şu anki lastiklerin muhtemelen 205/55/16.

Fabrika tarafından verilen ve sorunsuz olarak kullanabileceğiniz diğer ölçüler :
    225/45/17 (orijinali ile fark % +0.4)
    225/40/18 (orijinali ile fark % +0.8)

Yalnız şunu da hatırlatmak isterim, Almanya'da fabrika çıkışı ücretli opsiyon olarak sunulan 17" veya 18" jantlardan biri tercih edildiğinde onlarla birlikte otomatikman 15 mm alçaltılmış (ve sertleştirilmiş) spor şasi de geliyor.

• bu fiyatlarla hayatta eskisi gibi satmaz avrupada bir önceki kasayla yenisi hemen hemen aynı fiyat ama burda 10 binlira fark istiyorlar ayıp ayıp ben şahsen almam düşünüyordum ama vazgectim
  • quote:

Ayıp olmassa cam filmini ne kadara yaptırdın bende yaptırıcamda ?

• quote:

quote:

quote:

Fabrika tarafından verilen ve sorunsuz olarak kullanabileceğiniz diğer ölçüler :

Yalnız şunu da hatırlatmak isterim, Almanya'da fabrika çıkışı ücretli opsiyon olarak sunulan 17" veya 18" jantlardan biri tercih edildiğinde onlarla birlikte otomatikman 15 mm alçaltılmış (ve sertleştirilmiş) spor şasi de geliyor.

şimdi yanlış anlamadıysam eğer bu teker ve jant işini opelde halledersem opel ücreti mükabilinde 15mm alçaltımış şasiyi otomatik olarak gönderiyor yanlış anlamadım sanırım değilmi yaklasık ne kadara mal olur 225/40/18 (orijinali ile fark % +0.8) bana şasi ile birlikte 0,8 çok iyi bir rakam bana göre açıkçası fazla farketmez

yardımların ve cevapların için çok teşekkür ederim

• aracın yolda olmama sebebi arcın zaten türkiye de olmamasıdır.

bayilerde olan arabalarıda kimse motor seçenekleri yüüznden almak istemiyor. herkes turbo motorların gelmesini bekliyor zannımca.

ama astranın müşteri kaybettiğiini bence d doğru. yeni kasa aastra çıksın , bu kadar güzel olsun ama araçlar bayide yatsın.

dediğim gibi 2 seçenek var bence1- araç pahalı geldi milletin ekonomosine 2- aracı almak isteyenler turbo motorları bekliyorlar

ben 115 beygir turbosuz aldım. yarın işlemlere başlanacak. parayı yatırabilirsem. bun rahatsızlığımdan dolayı dışaı çıkıp yatıramadım
  • hayırlı olsun serkaf nereden aldın yazabılırmısın veya ındırım aldınmı ayrıca fotoları beklıyoruz
  • arkadaslar sıze bır sorum olacak ben aracımı aldıktan sonra cosmo jantlarımı 17 lık sportla degıstırmek ıstıyorum ikisindede 215(225) /50 R 17 yazıyor 2 sındede aynı sey yazdıgına gore degıstırsem sorun olmaz heralde dogrumu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: comrade62

arkadaslar sıze bır sorum olacak ben aracımı aldıktan sonra cosmo jantlarımı 17 lık sportla degıstırmek ıstıyorum ikisindede 215(225) /50 R 17 yazıyor 2 sındede aynı sey yazdıgına gore degıstırsem sorun olmaz heralde dogrumu ?

Doğrudur, sorun olmaz.
  • tesekkurler...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

şimdi yanlış anlamadıysam eğer bu teker ve jant işini opelde halledersem opel ücreti mükabilinde 15mm alçaltımış şasiyi otomatik olarak gönderiyor yanlış anlamadım sanırım değilmi yaklasık ne kadara mal olur 225/40/18 (orijinali ile fark % +0.8) bana şasi ile birlikte 0,8 çok iyi bir rakam bana göre açıkçası fazla farketmez

yardımların ve cevapların için çok teşekkür ederim

Maalesef öyle değil, o söylediğim fabrika çıkışında oluyor.
    Yani aracı yeni alırken daha sipariş aşamasında standart 16" yerine 17 veya 18 jant istediğinde, araç fabrikadan spor şasi ile çıkıyor.
    Sonradan yapılması mümkün değil.

Standart şasili Astra H aracına 17 veya 18 jant takıp dolaşan pek çok kişi var, sorarsanız muhtemelen bir sorun yaşamadıklarını söyleyeceklerdir.

Fakat ben biraz şüphe ile yaklaşıyorum, Opel'in böyle bir kombinasyonu zorunlu tutmasının teknik olarak bir nedeni olmalı diye düşünüyorum.

• arkadaslar yeni astranin satmadigini soyleyen arkadaslar okudum yukarida. ama bu kesinlikle yanlis.
    su anda opel siparislere yetisemiyor daha once de yazdigim gibi sadece bir fabrikada uretiliyor olmasi ve siparislerin
    yuksek olmasi sebebiyle siparis uzerine gelen araclarin teslim suresi 3-3 bucuk ayi buluyormus en azindan bizim buralarda boyle.

onceden opel astra h ler ne guzel evimden 40 km uzakta uretiliyordu siimdi ingiltere tarafindan gelen araba tirlarinin yolunu gozluyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiamol
    ...yeni astranin satmadigini soyleyen arkadaslar okudum yukarida. ama bu kesinlikle yanlis...

Arkadaşlar Türkiye piyasası için konuşuyorlar.

Bayilerde satış temsilcilerine "satışlar nasıl" diye sorduğunuzda "gayet iyi" falan diyorlar
    ama henüz yollarda rastlayacak kadar olmadığı kesin.
  • Bende bizim buralarda bayi dışında yollarda henüz göremedim.
  • 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.