Şimdi Ara

İŞTE YENİ OPEL ASTRA! (346. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.643
Cevap
37
Favori
1.785.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • avatarınız çok buyuk kucultmenızı tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: immortal_shadow

Arkadaşlar aracımın aux özelliği sanırım bozuldu. Müzik dinlemek için usb kullanıyordum. Bir anda usbyi görmemeye başladı. Aux düğmesine basınca da hiç bir tepki vermiyor sistem. Böyle bir şey başına gelen oldu mu?

Aku kutup başını söküp tekrar tak, sonrada camları göstergelerin ortasındaki ekranda gösterilen sırayla açıp kapa çalışır. Ben daha dün akşam resetledim. Daha öncede yazmıştım malesef Opel tarafından bu sorunla ilgili üretilmiş başka herhangi bir çözüm yok şu ana kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deathburn

avatarınız çok buyuk kucultmenızı tavsiye ederim

Evet ben de görünce bi şaşırdım. Önceden sorun olmuyodu küçük çıkıyodu. Heralde forumun kodlarında bir değişiklik yapıldı. Hemen küçültüyorum.

Not: Değiştirdim ama bi değiklik yok sanırım :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odunun_önde_gideni -- 18 Ekim 2010; 11:09:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tufan34

quote:

Arkadaşlar aracımın aux özelliği sanırım bozuldu. Müzik dinlemek için usb kullanıyordum. Bir anda usbyi görmemeye başladı. Aux düğmesine basınca da hiç bir tepki vermiyor sistem. Böyle bir şey başına gelen oldu mu?

Aku kutup başını söküp tekrar tak, sonrada camları göstergelerin ortasındaki ekranda gösterilen sırayla açıp kapa çalışır. Ben daha dün akşam resetledim. Daha öncede yazmıştım malesef Opel tarafından bu sorunla ilgili üretilmiş başka herhangi bir çözüm yok şu ana kadar.

Arabamızda bir arıza oluyor ve opel çözemiyor ne kadar güzel :))
    Peki bu söylediğini yaptığımda tüm ayarlar fabrika çıkışına mı dönecek?

• quote:

Orijinalden alıntı: yasmincafe

Yeni Astra kullanıcısı arkadaşlarım Yeni Astrada araba hareket ettikten sonra kapılar kilitleniyormu

birde çift kilitleme varmı

evet kilitleniyor
    evet çift kilitleme var
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan2009

quote:

Yeni Astra kullanıcısı arkadaşlarım Yeni Astrada araba hareket ettikten sonra kapılar kilitleniyormu

evet kilitleniyor
    evet çift kilitleme var

çift kilitmele dediğimiz olay nedir? kapıları kitledikten sonra tekrar kilitleme tuşuna basma olayı mı?
  • Sadece hafızadaki radyo kanalları siliniyor, saat ve tarih yada diger ayarlarda bir resetlenme yok, ha kaldıki fabrika ayarlarına dönse ne olur zaten kaç tane ayar varki :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tufan34

Sadece hafızadaki radyo kanalları siliniyor, saat ve tarih yada diger ayarlarda bir resetlenme yok, ha kaldıki fabrika ayarlarına dönse ne olur zaten kaç tane ayar varki :)

hehehe orası da öyle tabi ama yine de bi daha ulen ben naapmıştım demek istemedim. başka bi çare yoksa dediğin gibi yapıcaz artık
  • 1.4 140HP A/T astra almayı düşünüyordum sport paket ve flexride paketi ile ama sanırım vazgeçmek üzereyim, 2. el BMW 1.18i alcam galiba bu fiyat politikası ve seçeneklerin kısıtlılığı deli etti beni işin içinden çıkamadım, çok sinirliyim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: orhan2009

quote:

evet kilitleniyor
    evet çift kilitleme var

çift kilitmele dediğimiz olay nedir? kapıları kitledikten sonra tekrar kilitleme tuşuna basma olayı mı?

Evet
    Ama benim araç Cosmo
    ikinci kilitlemede alarm devreye giriyor..
  • Doğrudur. Sportlarda alarm olmadığı için 2. kitleme olmayabilir emin değilim. Ama ben yine de her seferinde 2. kez kitliyorum :)
  • merhabalar...1 hafta önce insignia aracımızı teslim aldık...ekim sonunda ise astra sport active select aracımızı teslim alacağız...danışmak istediğim konu ise rodaj konusu...bayide araçlarımızın motorları rodajlı geliyor denildi...buna rağmen yine de rodaj süresinde dikkat etmemiz gerekir mi....ve rodaj süresince benim bildiğim kadarı ile devirli kullanmamak gerekiyor...bunun dışında yapılması ya da yapılmaması gereken şeyler var mıdır...şimdiden cevaplar için teşekkürler...
  • quote:

Doğrudur. Sportlarda alarm olmadığı için 2. kitleme olmayabilir emin değilim. Ama ben yine de her seferinde 2. kez kitliyorum :)

Demiş arkadaşımız ama benim 2001 model astramda da 2.kez kilit olayı var.Bildiğim kadarı ile immobiliser (yazılışı yanlış olabilir) özelliğine sahip araçlarda 2.kilit (tabir doğru ise 2.kez anahtarı tuşlamak ) mevcuttur.Yeni astralarda da model farkı olmaksızın hepsinde immobiliser olduğundan hepsinde yapılacak 2.tuşlama ile derin kilit dediğimiz motorun da kilitlenmesi olayı gerçekleşmektedir.
  • @alahan kardeşim(eğer abim yaşındasysan lütfen kusura bakma),çift kilitleme dediğimiz olay şöleki;
    birinci kitlemede normal kapılar kitleniyor,ve beraberinde immobiliser devreye giriyor,
    ama ikinci kez kitleme tuşuna bastığınızda ise camlar kırılsa dahil içerden kapılar açılmıyor,
    ikinci kez kilit tuşuna basılmasının sebebi budur.
    motor kitleme diye bir durum yok bildiğim kadarıyla.
    2001 model astra elegance aracımdan biliyorum..
  • dostlar merhaba,
    uzun zamandır okuyorum.sonunda maddi açıdan tamamladık herşeyi.
    1.4 T Cosmo Sunroof ve Nav. siyah renkte bir araç bakıyorum. yakın zamanda istanbul veya izmirdeki bayilerde rastlayan veya duyan oldu mu?
    Bir de Cyclone taktırmayı düşünüyordum ondan sanırsam vazgeçiyorum orjinalliği bozmamak adına. inşalla hayırlı olur
    saygılarımla,
  • quote:

Orijinalden alıntı: thegame34

dostlar merhaba,
    uzun zamandır okuyorum.sonunda maddi açıdan tamamladık herşeyi.
    1.4 T Cosmo Sunroof ve Nav. siyah renkte bir araç bakıyorum. yakın zamanda istanbul veya izmirdeki bayilerde rastlayan veya duyan oldu mu?
    Bir de Cyclone taktırmayı düşünüyordum ondan sanırsam vazgeçiyorum orjinalliği bozmamak adına. inşalla hayırlı olur
    saygılarımla,

Valla ben rastladım... Ve rastlar rastlamaz da aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: alahan1963

quote:

Doğrudur. Sportlarda alarm olmadığı için 2. kitleme olmayabilir emin değilim. Ama ben yine de her seferinde 2. kez kitliyorum :)

Demiş arkadaşımız ama benim 2001 model astramda da 2.kez kilit olayı var.Bildiğim kadarı ile immobiliser (yazılışı yanlış olabilir) özelliğine sahip araçlarda 2.kilit (tabir doğru ise 2.kez anahtarı tuşlamak ) mevcuttur.Yeni astralarda da model farkı olmaksızın hepsinde immobiliser olduğundan hepsinde yapılacak 2.tuşlama ile derin kilit dediğimiz motorun da kilitlenmesi olayı gerçekleşmektedir.

immobiliser ile alakalı olduğunu pek sanmamakla birlikte;
    2000 model Astra G 1.6 CD ve 2004 model Astra G 1.6 Njoy da ikinci kilitleme yani deadlock vardı..
    2006 Astra H 1.3 CDTi Njoy Sport Pakette deadlock yoktu,cosmo larda olduğu söyleniyordu o sıralar astra H lerde..
    2008 model Astra H sedan 1.6 Njoy sport pakette de deadlock yoktu..
    bu ikinci kilit devreye girdiğinde kapıları içeriden ya da camı kırmak vs. suretiyle açamazsınız.. kilit mandalları ya da kapı kolları devre dışı kalıyor..
    hatta astra G de bu özelliği kapı kolunda anahtarı 2 kere çevirerek de devreye alabiliyorsunuz hatırladığım kadarıyla..

• Astra J lerde yeni yazılımla hareket edince kendi kilitleme var.
    Kontagı çıkarınca bütün kapılar otomatik açılıyor.
    Yeni yazılımla camların kapanması da değişmiş.
    Camların otomatik kapanması için anahtarda kilit tuşuna kapanana kadar basman gerekiyor.
    Yalnız çift kilitleme yok biliyorum
    EN kısa zamanda bir deneyeyim. :)

Astra G aracımda bu özellik vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altanB

@alahan kardeşim(eğer abim yaşındasysan lütfen kusura bakma),çift kilitleme dediğimiz olay şöleki;
    birinci kitlemede normal kapılar kitleniyor,ve beraberinde immobiliser devreye giriyor,
    ama ikinci kez kitleme tuşuna bastığınızda ise camlar kırılsa dahil içerden kapılar açılmıyor,
    ikinci kez kilit tuşuna basılmasının sebebi budur.
    motor kitleme diye bir durum yok bildiğim kadarıyla.
    2001 model astra elegance aracımdan biliyorum..

katılıyorum.
    bende babamn 1998 astrasından biliyorum.immobilizer her durumda var ancak deadlock yani çift kilitleme yaptığınızda tek fark kapıların içeriden de açılamaması.
  • Selamlar; Bende 1,3 disel astra j var arabayı alalı 3 ay oldu ve 3500 kmde sorum şu yol bilgisayarında yağ ömrü %68 olarak görüntüleniyor bu olması gereken bir değer mi yoksa bir sorun anlamına mı geliyor açıkcası bana bu değer kullanım süresi ve miktarına göre biraz az gibi geldi.
  • 
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.