Şimdi Ara

# Şehir Bisikleti Kadro Boyu Hesaplama? #

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
17.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, birkaç gün içinde bir şehir bisikleti alacağım fakat hangi kadro boyutunu seçmem gerek bilmiyorum. Bulduğum tüm kadro boyu hesaplama tabloları ya mtb ya da yol bisikletlerini gösteriyor, şehir bisikleti için hazırlanan boya göre kadro boyunu yazan bir rehber bulamadım. Varsa eğer böyle bir tablo yada rehber paylaşımı yapılmış bir linke yönlendirirseniz çok sevinirim. Veya boyuma göre hangi kadro boyunu seçmem gerek bunu söyleseniz de yeterli olur. Boyum 1.79 , bacak boyum 80 cm.
    Bisikleti internetten sipariş vereceğim deneme şansım yok ve yanlış bir şeçim yapıp kısa sürede bisikletten soğumak istemiyorum.

Yardımınız için şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi destroyer333 -- 7 Ekim 2016; 17:50:32 >

• tesbihcekenhoroz kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tesbihcekenhoroz

https://www.cyclesuperstore.ie/shop/pc/viewContent.asp?idpage=40

bu sitede bulabilirsiniz

# Şehir Bisikleti Kadro Boyu Hesaplama? #

Ben arada kalmışım
    Boy:1.82-ic bacak 82cm boya Gore ölçü farklı iç bacak ölçüye göre farklı gurup
    Bir tabloda 16-18inch=46-48cm yazıyor
    Başka tabloda 21inch=54-56cm yazıyor
    -Önde süspansiyon lu şehir bisikleti (Carraro-Bianchi-Kron-Salcano) alacağım 28 jant

22inch-56cm çıkıyor sizin verdiğiniz linkte 1.82boy 84cm iç bacak ölçüsüne göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 31 Ekim 2016; 8:17:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ibo83 kullanıcısına yanıt
    Bazi siteler kullanicilar sikinti yasamasin diye kendi standartlarindaki olcuyu yazar ve verir mesela kronun sitesine girdiniz kron kendi bisikletlerinin olcusunu yazar bu salcanoda veya scotta degisiklik gosterebilir. Genel tablo veren siteler ise bu durumu bildigi icin kesin bilgi vermez o yuzden eger ic bacak boyun x ise y-z arasi kadro boyu bakmalisin der. Elbette 1 2cm kadro farki sizin surusunuzu veya sagligini bozmaz. Kimileri cok ucuk boyda bisikletleer aliyo adam 1.60 sirf bisiklet iri duruyo diye 29 jant +18" kadro boylu bisiklet tercih ediyo bu yanlis onemli olan boyunuza uygun bisikleti secmek kafanizda bi aralik olusturmak ve o araliktaki bisikleti gidip denemek. %100 o sayi olcak diye dusunmeyin.

• Bianchi touring 513 alacagim bacak boyum 78 cm boyum 1.62. Kadro 46 mi almaliyim 51 mi LUTFEN ACIL YARDIM

• Bisikletalicisi B kullanıcısına yanıt

162 boyunda olup 80cm bacak boyu olması imkansız. Yanlış ölçüyorsun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.