Şimdi Ara

Tavsiye - Hangi Android TV Box'ı Almalıyım? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
14
Favori
35.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ayın 2 sinde sipariş verdim biraz evvel teslim aldım. Boyutu çok küçükmüş. Malzemeside kaliteli gözüküyor. Akşam eve gidince kurarım. Bunun yapılması gereken bir ayarı var mı?
  • hizli kargo ile sparis veren oldu mu? hangi kargo vs. ile gelmekte? aramex de -Out for Delivery- yazmakta ama gelen giden yok nasil sorustururuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: prot

hizli kargo ile sparis veren oldu mu? hangi kargo vs. ile gelmekte? aramex de -Out for Delivery- yazmakta ama gelen giden yok nasil sorustururuz?

Benim siparişim hızlı kargo ile gelmişti.. 9. Gün Elimdeydi..4 günde istanbula geldi, sonrasinda 5 günde de kendi adresime geldi.. Hızlı kargolar Aramex ile geliyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnGets -- 15 Kasım 2016; 20:21:13 >
  • Arkadaşlar benim alet geldi fakat bir türlü kuramadım çalıştıramadım. Bunun nesini nereye takıyoruz dicemde komik olacak hepi topu 2 kablosu var bir de ethernet kablosu o kadar. Tv de bağlı olduğunu görüyorum ama sinyal yok yazısı çıkıyor bağlı olduğu hdmi portunda. Alrtin arayüzünü göremedim bir türlü. Bu sinyal yok dediği nedir? Akşam görüntü atayım.

Bu hdmi ile mi alakalı yoksa internet bağlantısı ile mi alakalı ? Hdmi ise başka bir hdmi kablosu denesem olur mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oscar Heykeli -- 16 Kasım 2016; 12:36:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oscar Heykeli

Arkadaşlar benim alet geldi fakat bir türlü kuramadım çalıştıramadım. Bunun nesini nereye takıyoruz dicemde komik olacak hepi topu 2 kablosu var bir de ethernet kablosu o kadar. Tv de bağlı olduğunu görüyorum ama sinyal yok yazısı çıkıyor bağlı olduğu hdmi portunda. Alrtin arayüzünü göremedim bir türlü. Bu sinyal yok dediği nedir? Akşam görüntü atayım.

Bu hdmi ile mi alakalı yoksa internet bağlantısı ile mi alakalı ? Hdmi ise başka bir hdmi kablosu denesem olur mu ?

aletle alakalı bilgim yok ama benzer bir sıkıntıyı bende uydu alıcısında yasamıstım. cihaz takılıydı sinyal yok yazıyordu. yani aletten tv ye görüntü sinyali gitmıyor demek bu. ben careyi televizyonun çözünürlüğüyle oynayarak çözmüştüm. alet 576P görüntü gönderirken benım tv 1080i çözünürlükte kaldıgından görüntü gelmıyordu. sacma ama sebebi buymus. ikinci bir neden HDMI kablosunda sıkıntı olabilir yada TV nin HDMI cıkısında. farklı kablo ile deneyin. farklı cıkıs deneyin en son care farklı bir tv de deneyin hiçbirinde olmuyorsa cihaz arızalı demektir.

• Beyler kafayı yemek üzereyim sürekli sinyal yok kabloyu kontrol edin uyarısı alıyorum. Tv box çalışmıyor galiba. Kutudan çıkan hdmi kabloyu da denedim yeni bir hdmi kablo aldım onunla da denedim sonuç aynı. Görüntü alamıyorum.

Tavsiye - Hangi Android TV Box'ı Almalıyım?

• Kardesim sorununun cozulmedigini üzülerek görüyorum.. Senin sorununun nereden kaynakladigini anlamanin en iyi yolu cihazı başka bir tvye baglayarak denemek olacaktır.. Olmadı bir arkadasini ziyaret edip onun tvsinde denesene..

Ayrica Tv nin hdmi girişinin otomatik algılama özelliğinin seçili olması yerine sabit değer verilmis [4K] olmasi aklıma geliyor.. Görüntü ayarlarını bir kurcalasana..4K goruntuye mi sabitlenmis input degeri?
  • AnGets A kullanıcısına yanıt
    Hocam televizyonun pek bir ayarı yok zaten oldukça sade tutulmuş. Ben çözemedim vallahi bu işi. Yotube da başka bazı tv boxlarda da bu sorun oluşmuş ama çözülmüş mü çözülmemişmi anlamadım. Yabancılar paylaşmış hep. Bugün bir kablo daha satın aldım philips in bunda da görüntü alamazsam başka bir tv de deneyebilirsem denicem.
  • Kardeşim bu işin kabloyla ilgili oldugunu ben zannetmiyorum..Orjinal kablosu ve resimde gördüğüm beyaz kablo olmak uzere 2 şekilde deneyip, olmaması bu ihtimali cok aza indiriyor.. Bahsettiğim şeyi denersen sorunun kaynağını daha hızlı bulmuş oluruz..😉
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnGets

Kardeşim bu işin kabloyla ilgili oldugunu ben zannetmiyorum..Orjinal kablosu ve resimde gördüğüm beyaz kablo olmak uzere 2 şekilde deneyip, olmaması bu ihtimali cok aza indiriyor.. Bahsettiğim şeyi denersen sorunun kaynağını daha hızlı bulmuş oluruz..&#128521;

Bu cihazın yerine aynı özelliklere sahip başka bir tv box var mı tavsiye edebileceğiniz ?
  • şu 2 ürünü incelemenizi tavsiye ederim..
    Amazon Fire TV 4K UHD| Streaming Media Player ve Amazon Fire TV Stick with Alexa Voice Remote

https://forum.donanimhaber.com/m_121861460/tm.htm
  • quote:

Hocam televizyonun pek bir ayarı yok zaten oldukça sade tutulmuş. Ben çözemedim vallahi bu işi. Yotube da başka bazı tv boxlarda da bu sorun oluşmuş ama çözülmüş mü çözülmemişmi anlamadım. Yabancılar paylaşmış hep. Bugün bir kablo daha satın aldım philips in bunda da görüntü alamazsam başka bir tv de deneyebilirsem denicem.

Tv ye görüntü gitmemesi sorununun Temizlik Spreyi+Diş Fırçası ile çözüldüğü aklıma geldikçe inan çok gülüyorum..

Kullanıyor musun aleti?Naptın?
  • AnGets A kullanıcısına yanıt
    Kullanıyorum gayet hocam bir problem yok. Sadece kodi yi nasıl kullanacağımı çözemedim o kadar. şu an sadece internetten dizi izlemek, tarayıcıda dolaşmak için kullanıyorum aleti. Kablosuz klavye ve mouse ile. Spotify ı yan gösteriyor alet bunu nasıl düzeltebilirim. Siz de bir yükleyip kontrol edebilirmisiniz? Ekranda yan duruyor onu düzeltemedim uyuz oldum. Bir de buna başka bir launcher yükleyebilirmiyiz?
  • Uzun arastirmalar sonucunda aşağıdaki listeyi hazırlama ihtiyacı hissettim.
    Chipsetlerin destekledikleri CPU GPU RAM ve ROM kapasiteleri aşağıdaki gibidir ama yinede bu bilgiler doğrulanmaya muhtaç gibi!

Ayrıca bu gibi cihazlarda ürünün satış sonrası desteğide önemli bence. Ürünü sattım bitti gitti mantığı ile hareket eden firmalardan ürün almayı da doğru bulmuyorum açıkçası.

Tavsiyem şimdilik Beelink firmasından yana gibi.

MARKA H96 PRO+ / Olabilir.
    CHIPSET ROCKCHIP RK3399
    CPU ARM CORTEX A72
    GPU MALI T860 - T880
    RAM 4GB
    FLASH ROM MAX 32GB

MARKA XIAOMI TVBOX 3
    CHIPSET MEDIATEK MT8693
    CPU CORTEX A53
    GPU MALI T470
    RAM 2GB
    FLASH ROM 8GB EMMC

MARKA BEELINK GT1 / Olabilir.
    CHIPSET AMLOGIC S912
    CPU ARM CORTEX A53
    GPU MALI T820
    RAM MAX 4GB ( DUAL CHANNEL )
    FLASH ROM MAX 32GB

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gsezen -- 2 Aralık 2016; 21:18:33 >
  • quote:

Beyler kafayı yemek üzereyim sürekli sinyal yok kabloyu kontrol edin uyarısı alıyorum. Tv box çalışmıyor galiba. Kutudan çıkan hdmi kabloyu da denedim yeni bir hdmi kablo aldım onunla da denedim sonuç aynı. Görüntü alamıyorum.

Sorunu çözebildiniz mi hocam

• instance kullanıcısına yanıt
    Çözdük hocam saçma bir şekilde. Hdmi girişini diş fırçası ve temizlik spreyi ile temizledim düzeldi.
  • merhabalar bende beelink gt1 almayı düşünüyorum amacım sorunsuz iptv izlemek server alıp işimi görürmü birde kaç sene idare eder ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazyboy93 -- 9 Aralık 2016; 14:27:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazyboy93

merhabalar bende beelink gt1 almayı düşünüyorum amacım sorunsuz iptv izlemek server alıp işimi görürmü birde kaç sene idare eder ?

Merhaba sevgili arkadaşım,

Bu tip cihazların öncelikli kullanım amaçlarından biri de iptv izlemektir. Bu bağlamda evet sizinde işinizi görecektir. Kaç sene kullanabileceğiniz sorusunun kesin bir cevabı olmamakla beraber, ihtiyaçlarınıza göre yıllarca kullanabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnGets

quote:

Orijinalden alıntı: crazyboy93

merhabalar bende beelink gt1 almayı düşünüyorum amacım sorunsuz iptv izlemek server alıp işimi görürmü birde kaç sene idare eder ?

Merhaba sevgili arkadaşım,

Bu tip cihazların öncelikli kullanım amaçlarından biri de iptv izlemektir. Bu bağlamda evet sizinde işinizi görecektir. Kaç sene kullanabileceğiniz sorusunun kesin bir cevabı olmamakla beraber, ihtiyaçlarınıza göre yıllarca kullanabilirsiniz.

öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum birkaç sorum olacak size youtubede yada tarayıcıda web site gezinirken takılma donma yapıyormu ısınma sorunu varmı cihazın güncelleme desteği sağlama benziyor :)

• Merabalar,

Bende birçok android box denedim tabiki bu herkezin kendi zevkine göre değişiyor kullanımı.
    mesela beelink gt1 i aldim denedim gayet hoş fakat kumandasi hoşuma gitmedi ,o yüzden sattim cok sükür.
    Simdi H96 Pro 3gb ram ve 32gb emmc rom olani aldim ve diycemki cok dehşet ve hizli . Kumandasida acayib kullanisli ve hafif düğmeleri var .
    Bundan 2 tane daha aldim ve birinide sattim kar yaparak yaklasik %70.
    O yüzden yani fazla düzünmeye gerek yok o kadar hangi kutuyu alsam diye, mutlaka denedikten sonra anca karar verebiliriz.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.