Şimdi Ara

Tavsiye - Hangi Android TV Box'ı Almalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
14
Favori
35.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Uzun bir süredir bu tür cihazları araştırıyorum. Amacım Akılsız olan Tv mi Akıllı hale çevirip, bilgisayarı açma gereksinimi duymadan oturduğum yerden İnternetteki işlerimi görebilmek. Minix NEO U1, Zidoo X9S veya tercih meselesi olarak Hybrid Uydu Alıcılı model olan Spybox S9 gibi Her şeyiyle dörtdörtlük adam akıllı bir TVBOX alalım desek TR fiyatıyla 600-700 TL lik bir miktarı gözden çıkarmamız gerekiyor. İlk kez tecrübe edeceğim bu konu için şahsen o kadar para vermeyi doğru bulmuyorum.

Giriş seviyesi modelleri direk pas geçersek, Şuan Türkiye de giriş-orta seviyede en çok tercih edilen modelin M8S II olduğunu görüyorum. Yurtdışı fiyatı $40 olan, ama ülkemizde 2 katı fiyata 240 TL ye satılan cihazı genel özellikleri fena olmamasına rağmen belirli çekincelerle almaya pek yanaşamıyorum. Bunlardan ilki bu cihazın Markasız OEM cihazlardan olması ve Yazılım Desteğinin dolayısıyla sıkıntılı olması durumu. Neticede takdir edersiniz ki cihazlar piyasaya ilk çıkışlarından sonra zamanla sorunları baş gösteriyor ve bunu çözecek yazılımsal optimizasyon ise maalesef ürünlerin arkasında duracak firma olmadığı için sunulmuyor. Örnek vermek gerekirse bu cihazda şuanda yaşanan Digiturk Play sorunu var ve kullanıcılar elleri kolları bağlı bekliyorlar. İkinci çekincem ise dahili hafızasının düşük olması. Böyle güzel özelliklerdeki bir alete 16GB değilde neden 8GB Depolama tercih edilir anlamak güç. Tamam hafıza kartıyla falan artırılır ama neticede dahili hafızasının düşük olması daha erken darboğaza gireceğini gösteriyor.

Yukarıda benzer özelliklerde olan bu tip cihazları karşılaştırdığım tablomda da görüleceği üzere alınması en mantıklı 3 cihazı çıkardım ve kıyasladım. Şuanda yeni bir cihaz alırken olmazsa olmaz kıstasın 2GB Ram ve 4 Çekirdekli işlemciyi baz alarak en iyi alternatifleri çıkardım. Ama kırmızıyla belirttiğim durumlardan dolayı hepsinin kafamda elenmek zorunda olduğunu belirtmek isterim. Aslında X96 modelinde Bluetooth özelliği olsa, en azında almayı planladığım cihaz olabilirdi ama cihaza BT Kumanda bağlanıp, zaman zamanda oyun oynanacağı için buda oradan kaybediyor.

**********************************************************************************************************************************

Yurtdışı sitelerde inceleyip TR fiyatıyla 200TL ye kadar alınabilecek cihazları bulmaya çalışırken birkaç model gözüme takıldı. Bunların ülkemizde satışı olduğuna rastlamamakla birlikte ilgili ürünleri aşağıda belirtiyorum.

1)Beelink GT1 Tv Box ~$60
    2)Nexbox A95X ~$55
    3)R-Box Pro ~$80

Bu modelleri seçerken en son çıkan işlemci ve android sürümüne sahip olmasına dikkat ederek özellikle markalı bilinen modelleri tercih ettim ki yazılım güncellemelerini de sağlasınlar.

Cihazları kullanım amacıma gelirsek Kodi Programı, İnternette Gezinip, Donanımhaber vs.. gibi sitelerde gezip videoları izleme ve 1080p film izlemeyi söyleyebilirim.

Yukarıdaki tabloya bakıldığında Fiyat/Performans ürünü olarak Beelink in öne çıktığını düşünüyorum.. Ayrıca dikkat edilirse boyutlarının fazlasıyla küçük ve taşınabilir olduğu incelemelerde görülüyor.. İlgili cihazın Yabancı kaynaklı incelemesini içeren ve tavsiye ettiği ürün olarak bahsedilen cihazın Video inceleme linki aşağıda,

**********************************************************************************************************************************

Konuya ilgi duyan tüm arkadaşlardan düşüncelerini almak istiyorum. Ayrıca almayı planladığım Beelink GT1 cihazı hakkında Konuya Vakıf kişilerden yorumlarını görebilirsem sevinirim.

Sabırla Buraya Kadar Okuduğunuz için Teşekkür Ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnGets -- 15 Ocak 2017; 18:22:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cenoz

bahsettiğiniz box bumu
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-android-tv-box-belink-2-gb-ram-16-gb-rom-348315626/detay

Benziyor ama maalesef benim bahsettiğim cihaz bu değil.. Muhtemelen geçen sene çıkan cihazlardan..Ayrıca bahsettiğim cihazı ilandaki fiyata bulsam direk TR den alırdım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnGets -- 25 Ekim 2016; 22:17:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AnGets

quote:

bahsettiğiniz box bumu
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-android-tv-box-belink-2-gb-ram-16-gb-rom-348315626/detay

Benziyor ama maalesef benim bahsettiğim cihaz bu değil.. Muhtemelen geçen sene çıkan cihazlardan..Ayrıca bahsettiğim cihazı ilandaki fiyata bulsam direk TR den alırdım..

peki hocam tr den bu fiyat civarı alabileceğim cihaz tavsiyenız varmı?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar buarada benim 9 gün önce GearBest ten sipariş ettiğim Beelink GT1 cihazım geldi. Denememi istediğiniz şeyler varsa, lütfen söyleyiniz.. Zaman bulduğumda incelemesini hazırlamayı düşünüyorum..

peji hocam tr den alabileceğim bu fiyatlarda hangi cihazı tavsiye edersiniz

Tivibu ve Digiturk play gibi servislerin kullanılması düşünülmuyorsa 200 TL bandında Mini M8S II modeli alınabilir. TR piyasasında bulabilirsin bu cihazı.

tivibu digütürk play düşünmüyorum internete girmek flim dizi seyretmek amacım 8 gb rom ileride sıkıntı çıkarırmı

Online Servisler için Rom sıkıntı çıkarmaz..İnternet kullanımında sorun çıkarabilecek olan Ram miktarıdır. 2GB RAM ise bahsettigin işler için kafidir.. Rom depolama yani cihazın içine yukleyeceklerini ilgilendirir..Yani özetle senin kullanımın için önemli degil..

hocam kusura bakmayın rahatsız ediyorum tekrar bakınırken bu ürünü buldum bakarsanız sevinirim m8s II ile aşağı yukarı aynı fiyat

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/m9s-pro-android-tv-box-2g-16g-android-5-1-amlogic-s905-quad-core-sinirsiz-ligtv-dmsrt-tivibu-iptv-245443752

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar buarada benim 9 gün önce GearBest ten sipariş ettiğim Beelink GT1 cihazım geldi. Denememi istediğiniz şeyler varsa, lütfen söyleyiniz.. Zaman bulduğumda incelemesini hazırlamayı düşünüyorum..

Tivibu ve Digiturk play gibi servislerin kullanılması düşünülmuyorsa 200 TL bandında Mini M8S II modeli alınabilir. TR piyasasında bulabilirsin bu cihazı.

tivibu digütürk play düşünmüyorum internete girmek flim dizi seyretmek amacım 8 gb rom ileride sıkıntı çıkarırmı

Online Servisler için Rom sıkıntı çıkarmaz..İnternet kullanımında sorun çıkarabilecek olan Ram miktarıdır. 2GB RAM ise bahsettigin işler için kafidir.. Rom depolama yani cihazın içine yukleyeceklerini ilgilendirir..Yani özetle senin kullanımın için önemli degil..

hocam kusura bakmayın rahatsız ediyorum tekrar bakınırken bu ürünü buldum bakarsanız sevinirim m8s II ile aşağı yukarı aynı fiyat

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/m9s-pro-android-tv-box-2g-16g-android-5-1-amlogic-s905-quad-core-sinirsiz-ligtv-dmsrt-tivibu-iptv-245443752

Evet cihazı biliyorum.. İşletim sisteminin Android 5.0 olmasi senin için dezavantaj degilse M8s ii den daha iyi bir cihaz bu.. 16gb depolama ve 4xUSB ile ms8 ii nin önüne geçiyor.. Alınabilir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet cihazı biliyorum.. İşletim sisteminin Android 5.0 olmasi senin için dezavantaj degilse M8s ii den daha iyi bir cihaz bu.. 16gb depolama ve 4xUSB ile ms8 ii nin önüne geçiyor.. Alınabilir..

ilginiz için teşekkür ederim bu konuya yabancıyım normalde işletim sisteminin 5.0 olması beni rahatsız etmez ama teknik olarak ileride sıkıntı çekermiyim onu bilmiyorum

• Arkadaşlar bu cihazı tavsiye eder misiniz??http://m.gearbest.com/tv-box/pp_471553.html?wid=21

• AnGets A kullanıcısına yanıt
    Hocam yeni model geliyor 86 dolar satışta var ama alibaba da yok, baktınızmi, 20 dolar fark var G1 ile, 11.11 indirmi ile alacam bende ama G1 mi R68 II MI

http://www.bee-link.com/Beelink-MiniPC-TV-BOX-59-1.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ridvan1903 -- 10 Kasım 2016; 21:40:43 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marjinalyus

quote:

Orijinalden alıntı: prot

beelink gt1 sparişimi geçen hafta verdim hızlı kargo işe heyecanla bekliyorum bakalım :)

Hocam linki paylaşır mısınız?

gearbest den aldim

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_416057.html

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Marjinalyus

quote:

beelink gt1 sparişimi geçen hafta verdim hızlı kargo işe heyecanla bekliyorum bakalım :)

Hocam linki paylaşır mısınız?

gearbest den aldim

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_416057.html

Teşekkürler hocam, hızlı kargo olayı konusunda bilginiz var mı? Başlıktan takip ettiğim kadarıyla ortalama 10-15 günde ulaşmış cihazlar.

Donanimhaber için ileriki safhada kodi rehberi hazırlamayı düşünüyorum bu arada.

• şu 2 ürünü incelemenizi tavsiye ederim..
    Amazon Fire TV 4K UHD| Streaming Media Player ve Amazon Fire TV Stick with Alexa Voice Remote

https://forum.donanimhaber.com/m_121861460/tm.htm
  • http://www.aliexpress.com/item/32697868748/32697868748.html

Bunu kullanan var mı çok bu fiyata alınabilecek en iyisi bence

• instance kullanıcısına yanıt
    Ben bu ürünü aldım online film dizi vs için kullanıyorum hiç bir sorun sıkıntı yaşamadım
    https://tr.aliexpress.com/item/Docooler-M9S-PRO-Smart-Android-5-1-TV-Box-Amlogic-S905-Quad-Core-64bit-KODI-XBMC/32709591214.html?spm=2114.13010608.0.0.H32HyN

• quote:

Orijinalden alıntı: muratx38

Merabalar,

Bende birçok android box denedim tabiki bu herkezin kendi zevkine göre değişiyor kullanımı.
    mesela beelink gt1 i aldim denedim gayet hoş fakat kumandasi hoşuma gitmedi ,o yüzden sattim cok sükür.
    Simdi H96 Pro 3gb ram ve 32gb emmc rom olani aldim ve diycemki cok dehşet ve hizli . Kumandasida acayib kullanisli ve hafif düğmeleri var .
    Bundan 2 tane daha aldim ve birinide sattim kar yaparak yaklasik %70.
    O yüzden yani fazla düzünmeye gerek yok o kadar hangi kutuyu alsam diye, mutlaka denedikten sonra anca karar verebiliriz.

aldığınız ürün bumu hocam
    http://www.banggood.com/H96-PRO-PLUS-Amlogic-S912-Octa-Core-3GB-RAM-32GB-ROM-TV-Box-p-1100082.html

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.