Şimdi Ara

b-twin hoptown 300 katlanabilir bisiklet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar decathlonda gördüm öyle sehir ici markete derse vb giderken kullanmayı düsünüyorum katlanma özelligi cok hosuma gitti ayrıca sahip olan var mı onerileriniz nelerdir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şehir içi bakkala,markete,pazara vs gitmek için çok güzel oluyor katlanabilir bisikletler ama hoptown 300 ü katlayıp taşırım dersen orası biraz zor çünkü ağırlığı diğerlerine göre oldukça ağır bunun sebebide çelik kadroya sahip olması,diğerleri genelde alimünyum oluyor,eğer katlayıp otobüs vs taşımada kullanmayacaksan,düz vitesle yokuşlarda zorlanacağını biliyorsan(viteslilerle bile zorlananlar var) o zaman ömür boyu kadro garantisiyle,sağlamlığıyla ve bakıma çok gerek olmamsı(vitessiz) gibi artılarıyla alınabilir.

Ben 16 inç tekerli bir model tercih ettim çünkü bununla otobüse vs binerken sorun olmuyor ve taşımasıda daha kolay hafif olduğu için.
  • redoracle R kullanıcısına yanıt
    cok tesekkur ederim cevap icin,ikinci bir sorum kullanma sırasında sıkıntı yasamam degil mi herhangi bir şey sürüş esnasında ?

• FlowMotion kullanıcısına yanıt
    Çoğu kişi tekeler boyu ve katlanırın yapısı farklı olduğundan kontrolü zor,dengesi daha zor,uzun yol için konforlu olmuyor vs diyor ama ben kullandığımda sadece bunlardan lastik yolu baya hissettiriyo çukurları filan onun dışında dengede filan çok sıkıntı çekmedim,mesela incelemede katlanırda bir mazgala çarğptığında,yada tek elle kullanamazsın kolay kolay vs bu konularda denge toleransı pek yok deniyor ama ben bunları pek hissetmedim.

Hafif olması ve hantal olmaması benim için daha uygun,ilk başlarda bazı yokuşlarda tıkandım vitessiz benimkide ama zamanla ağır ağırda olsa inmeden çıkmaya başladım.

Ama tabi bu bisikletlerle hız yapılmıyor o yüzden bunuda dikate al,ben zaten güvenlik açısından çok hızlı gitmeyi sevmiyorum o yüzden buda benim için sorun değildi.

Bisikletim alessa fit 16 inç
     b-twin hoptown 300 katlanabilir bisiklet

hoş duruyor sizinki de sağolun bilgiler için,ben de öyle hız yapmak falan değil amacım bir de kask alacağım derse,markete,dolmusla 10 dklık yere bisikletimle gideceğim tek isteğim bu güvenli olması yeterli benim için

O zaman tam size göre katlanyrlar hemde her türlü elbiseyle rahatça kullanylacak ?ekilde tasarlanmy?lar,bende artyk bime,migrosa filan bisikletle gider oldum hem zevkli sürü?ü,hem spor yapmy?ta oluyon,bi?eyler ta?ymanada yardymcy oluyor portbagajda,heybede,sepette vs,hemde ayaklaryny a?rytmyyor,ayakkabylaryny eskitmiyorsun daha ne.

Bende kask almayy dü?ünüyorum bi ara ne olur ne olmaz diye ama pek takmayy sevmedi?imden ?imdilik almadym daha,ama takmak ?art aslynda,hatta dirseklik dizlik gibi eklem koruyucuda takylsa daha iyi tabi.

Siz e?er çok katlamayacaksanyz daha büyük teker tercih edebilirsiniz tabi 26 jant olanlarda var,onlaryn yol tutu?u,konforu,hyzy daha iyi olur tabiki teker büyüdükçe daha iyi yol tutuyor do?al olarak,ama ben ta?ymayyda dü?ündü?ümden en küçük 16 jant tercih etim,scooter gibi akyyor mübarek.
    benim alacağım da 20" yazıyor sizin tekerin bi tık büyüğü galiba,1.87 boyum 81 kiloyum cantayla falan denge sıkıntısı yasamam degil mi ?

Valla ben çok denge sıkıntısı yaşamadım ama o kadro farklı tabi kendin denemen lazım,ancak o bisiklet için 1.78 boy yazıyordu boyun sıkıntı olabilir şöyleki benimkinde dizlerim çarpmasın diye gidona pedal çevirirken uzatıp kısaltabiliyorum bu sayede 1.90 a kadar olan kullanıcılar bile kullanabiliyor,ama hoptownlarda uzayabilen gidon yok diye biliyorum sabit gidon olması lazımki buda eğer max 1.78se hakketen sen pedal çevirirken dizlerinin gidona değmesi demek,o yüzden teleskopik(galiba böyleydi) gidon(sabit olmayan uzayıp,kısalabilen) bir gidonlu model alman daha iyi olur gibi.
    bu kötü oldu ya,neyse ben bir gidip göreyim tekrar cok tesekkur ederim yardımlarınız icin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.