Şimdi Ara

366. Dönem [Şubat 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.320
Cevap
60
Favori
244.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    oo hemserim, bende caykaraliyim merkezde oturuyorum, boztepe

sen istanbuldan gideceksin galiba.. farkli yerlere dusebiliriz :)
  • LazPacino L kullanıcısına yanıt
    Aynen buradan gidiyorum, aynı yere de düşebiliriz hiç belli olmaz. Ev arkadaşım vardı Çaykara Ogene'li tüm Çaykarayı ezberletti bize :) yemekleri günleri yaylaları da Sultan Murat o da İzmir'de oturuyor. Kalkınma'da kalıyordum ben de bilirsin... Boztepe 10 numara yer güzel yerdesin.
  • AtaTürkçü.34 kullanıcısına yanıt
    kalkinma da fena degil oyle deme simdi, sen anladin :)

valla ben o arkadas kadar bilmem yemekleri koyleri yaylalari falan. ben disarda buyudugum icin, sadece bayramlarda tatillerde giderdik koye.

birkac koyun rumca isimlerini bilirim, birkac kisiyi tanirim okadar

ocakta yerler aciklansin, birinci sayfada bir anket linki var, herkes onu doldurup kimin nereye dustugu hakkinda bilgi edinebilir

sonrasinda bir whatsapp grupu olusturulacak, ordan da hizli iletisim, bulusma yapabilecez, komandoya evet demissin, ben hayir dedim, hic gelemem dag bayir tas orman falan :)
    biraz rahatima duskunum, ben cok sansliyim cikar mikar basa bela :)
    Hahhahaa hem de çok iyi anladım o da olmasa zaten çekilmezdi orası çaktırma. Whatsapp çok iyi olacak onu gördüm de üye oldum zaten. Ben dağ,dere,bayır hastasıyım o yüzden özellikle seçtim komandoyu. Kalkınma'dan kondisyonluyum :)
    sen kalkinmadan, ben direk boztepeden kondisyonluyum :) aslinda gorev adamiyim, bana sunu yap de yapayim, o konuda problem yok ama suan komando psikolojisinde degilim
    haziranda mezun oldum, vucudumu rahata cektim, biraz hamlandim gibi, napacam askerde bilmiyom, ufaktan baslamam lazim vucudu zorlamaya

kalkinma efsane yaa, cok degisik seyler donuyor oralarda :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: LazPacino

kalkinma da fena degil oyle deme simdi, sen anladin :)

valla ben o arkadas kadar bilmem yemekleri koyleri yaylalari falan. ben disarda buyudugum icin, sadece bayramlarda tatillerde giderdik koye.

birkac koyun rumca isimlerini bilirim, birkac kisiyi tanirim okadar

ocakta yerler aciklansin, birinci sayfada bir anket linki var, herkes onu doldurup kimin nereye dustugu hakkinda bilgi edinebilir

sonrasinda bir whatsapp grupu olusturulacak, ordan da hizli iletisim, bulusma yapabilecez, komandoya evet demissin, ben hayir dedim, hic gelemem dag bayir tas orman falan :)
    biraz rahatima duskunum, ben cok sansliyim cikar mikar basa bela :)

ya kardeş ilk sayfadaki ankete giriyorum '366. Dönem - Şubat 2016 / Sınıflandırma Sonuçları adlı formda artık yanıt kabul edilmiyor.
    Bu durumun hatalı olduğunu düşünüyorsanız formun sahibiyle iletişim kurmayı deneyin.'
    böyle bir yazı çıkıyor anlamadım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oe1608 -- 11 Kasım 2016; 18:3:11 >

• Oe1608 kullanıcısına yanıt
    cunku daha yerler aciklanmadigi icin olabilir mi kardesim??

ocagin 20-25i arasinda aciklancak yerler.. o zaman anket acik olacak, giris yapabilirsiniz
    Halı saha falan da mı yok çok yatmaya alıştırma kendini sonra doğrulamıyor insan bir türlü. Kalkınma da sen ne yapmak istediğini belirliyorsun onu yapan birileri kesin çıkıyor, her yol var orada. hele o angelique var ya! :) ah o hastane yokuşunun dili olsa da konuşsa hahaha
    ben olayı yanlış anlamışım pardon sağolasın .
  • (Hocam yedek subaylık konusuna hakim misiniz bilmiyorum fakat nedenini bilmediğim bir şekilde alıntı yapmadan topic'e mesaj atamadığım için sizi rahatsız etmiş bulundum kusura bakmayın)

Öncelikle Kasıma kadar başvuracak olan herkese kazasız belasız askerlikler diliyorum,

Başvurumda yedek subay olarak yapmak istediğimi belirteceğim ve şunları merak ediyorum; öğretmen yedek subaylık için ağustos'ta başvurmuş olmam şart mıydı acaba? yoksa halen şansım var mıdır? Ayrıca araştırdığım kadarıyla, genel olarak y. subaylığa belli başlı bölümlerden (mühendis, tıp vs.) alım yapıldığını öğrendim. Bu bölümlerden arta kontenjan kalabilir mi, kalırsa benim branşımın (edeb. fakültesi mezunuyum-ingilizce öğretmenliği formasyonum var) şansı aşağı yukarı nedir sizce?
  • Selam arkadaslar bende subat celbinde askere gideceklerdenim.

Yas: 24

Kutuk: kars

Yasadigi il: istanbul

Meslek: makine muhendisi / 2.79

Yedek subay : evet

Komando : hayir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avanta A kullanıcısına yanıt
    Bilader formasyonun askerlikte bir geçerliliği yok öncelikle onu belirteyim yani sen ana bölümün üzerinden değerlendirilmeye tabii olacaksın. Ben kendimden örnek vereyim kimyagerim formasyonum var ama MEB bağlı değilsen o önemsiz. Yedek subaylık konusu ise tamamıyla ihtiyaç ama burada bazı bölümlerin istisnaları var mesela TIP ve Diş Hek. bölümleri istemese de Yedek Subay olarak yapıyorlar vazifelerini onun dışındaki bölümlerde belirli bir kıstas yok. Ancak değişen kurallara göre Eğitim Fakülteleri de eskisi gibi tercih edilmiyor artık. Ağırlıklı olarak Gıda, Makina,Elektrik-Elektronik Müh. seçildiğini ben çevremden bile olsa görüyorum tabii bunda Celp dönemlerindeki ihtiyaç farklılığını da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Şu bölümü bitirdim benim şansım yok demek bu konu için geçerli değil...
  • Arkadaslar ben bunu okudum bu cikar mi gibi konulari konusacagimiza neler goturelim, ne zaman aciklanir gidicegimiz yerler, tecili bozdurduktan sonra bir kez daha subeye gitmemize gerek var mi vb. konusmalari yapmamiz daha dogru olur diye dusunuyorum. Yaklasik 3 4 donemdir tum forumlari okudum ve cevremden duyduklarima gore aöf sansi yok astegmen icin, egitim fakulteleri yabanci dil disinda okuyanlar icinde pek sansi yok. Adamlar benim mekanik islerimi yapsinlar diye makinaci elektrikci istiyolar. Ayni sekilde yemekhane icin gida muh yapi insaat icin insaat muh geregi duyup bunlari aliyolar. Saglik sektoru icin hic konusmuyorum zaten onlar zaten tabip astegmen. Yani ama istedigimiz kadar konusalim bunlarin disinda eger o donem icin ihtiyac varsa muhasebe okuyan biri de astek olabilir. Kisacasi tamamen sans isi. Mesela benim yararli olabilicek bi sorum var. Turkiye de kac farkli yerde astegmen egitim birlikleri var ? Simdiden tesekkurler saygilar

• Şubeden verdikleri mezuniyet tarihi, celp dönemi, mesleği falan yazdığı kağıdın en altında ''Yükümlünün 01 Aralık 2016 - 31 Aralık 2016 tarihleri arasında sevk öncesi hazırlık işlemlerini yaptırması gerekmektedir.'' yazıyor arkadaşlar. Bu ne oluyor acaba arkadaşlar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JusticeLeague -- 12 Kasım 2016; 15:11:8 >
  • Şubeye gidip tecili iptal edemedim hala. Aynı sorunu yaşayan, kafası karışık arkadaşlar var mı? Ne yapsak bilemedim.
  • Son Of Hades kullanıcısına yanıt
    Sebeb neymis iptal edemeyisinin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    sen baya donen dolaplari icraate dokmussun bakiyorum :) kalkinma iyidir. ama tehlikelidir de, ne cikacagi belli olmaz... sahsen bulasmam o islere ne de olsa trabzon
    burda herkes kendince aga :)

hali saha flan oyle seylerim yok yaa, bana cocuksu geliyor nedense, haa futbol oynadim ama nebilim, galiba astim o evreleri ondan boyle dusunuyorum.

yakinda baslicam spora, inceden bir zorlama operasyonu falan, en azindan vucud tepki versin, ordayken gereginden fazla zorlanmayalim
  • mstf3436 M kullanıcısına yanıt
    Polatlı karışık sınıf meslekçi ve takım komutanı, tuzla piyade, gaziemir ulaştırma, konya hava savunma, gemlik veteriner, samsun sıhhıye. Bunlara ek olarak yeni dönemde yalova (adını hatırlamıyorum) ve gaziemir teknik okullarda yedek subay yetiştirme okulları açılmış sanırım.
    Foça jandarmayı unutmuşum.
    Ankara'da da tankçı olsa gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BNYZ -- 12 Kasım 2016; 21:23:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • JusticeLeague kullanıcısına yanıt
    Aynen bende de o yazıyor aralıkta gideceğim.
  • BNYZ kullanıcısına yanıt
    Eyvallah kardesim tesekkurler

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.