Şimdi Ara

366. Dönem [Şubat 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.319
Cevap
60
Favori
244.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://chat.whatsapp.com/3XY3I90mWB5DDpx8xRqV3R

yedek subay ve kısa dönem whatsapp Grubu yerler acıklanınca yeni gruplar oluşturulacaktır.
  • ARKADAŞLAR FORUMA YENİ KAYIT OLDUM HERKESE MERHABALAR.

CELP DÖNEMİM ŞUBAT 2017 OLARAK TECİL BELGEMDE YAZIYOR.

SORUM ŞU: YEDEK SUBAYLIK SINAVI DİYE BİR SINAVDAN BAHSEDİLİYOR.BU SINAV KALDIRILDI MI? KALDIRILMADIYSA 2017 ŞUBAT CELBİNE GİDECEKLER İÇİN SINAVIN TARİHİ-YERİ NEDİR? ACİL YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

İL:İZMİR
    KÜTÜK: ÇORUM
    OKUL: MAK. MÜHENDİSLİĞİ-YÜKSEK LİSANS
    NOT:100 / 90
  • cihank35 C kullanıcısına yanıt
    SINAV KALKALI BELKİ 5 SENE OLUYOR EMİN DEĞİLİM TAM AMA ŞUANDA SINAV YOK TSK NIN İHTİYACINA GÖRE YEDEK SUBAY ALINIYOR.
  • s0ns0z kullanıcısına yanıt
    SONSOZ TESEKKÜR EDERİM.

DAHA NET BİLGİSİ OLAN VARSA CEVAP VEREBİLİR Mİ ACABA ARKADAŞLAR.

1 DÖNEM CELP ERTELEMEM GEREKEBİLİR BU YÜZDEN SORUYORUM ARKADAŞLAR.
    Selam Dostum,

Yedek Subaylık sınavı kalkalı çok oldu. 4 yıllık lisans mezunları direkt yedek subay aday adayı oluyorlar. TSK nın ihtiyaçları doğrultusunda sen istesen de istemesen de, eğer TSK ihtiyaç duyuyorsa seni Yedek Subay olarak askerlik görevine alıyor.

Dolayısı ile eğer tecilin 2017 Şubat ta bitiyorsa sende Şubat Celbine tabii oluyorsun.

Hayırlısı olsun.
  • srkncntex teşekkür ederim cevabınız için.

tecil belgemde 31.12.2016 tarihine kadar askerlik ile ilişkisi yoktur yazıyor.(celp: subat 2017 yazıyor.)

muayene vs hepsinden geçtim ben. son yoklama tarihi vs hepsi yazıyor(2014 te tecil işlemini yaparken.)..benim tekrar şubeye gitmeme gerek varmı? yoksa 20 ocağımı bekleyeceğiz?
    Verdiğin bilgilerde bi değişiklik yoksa gitmene gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

Bana verilenler,
    1 adet ayak havlusu,
    2 adet yüz havlusu(normalde 1 verilir ama bende iki çıktı)
    1 adet banyo havlusu,
    1 takım içlik,
    2 fanila,
    2 atlet,
    Beyaz kilot (kaç tane hatırlamıyorum)
    Eşofman,
    Triko eldiven (1 çift)
    Gri tişört,
    Siyah çorap(sayısını hatırlamıyorum yeterince vardı)
    Beyaz çorap(2 adet)
    Spor ayakkabı(Biraz dandik fazla zorlamayın yanları açılıyor, bükülen yerlerinden çatlıyor)
    Bot(Yakupoğlu ve Özkan var. Yakupoğlunu tavsiye ederim özkanı bağlaması zor biraz.)
    Kısa dönem olduğum için sadece kışlık bot verildi. Uzun donemlere yazlık ve kışlık olmak üzere 2 çift veriliyor.)
    Diş macunu (2 tüp)
    Diş fırçası (1 adet)
    Şampuan,
    Traş köpüğü (1 tüp arko)
    Pijama( 1 takım hasta pijaması bildiğin)
    Terlik(1 çift)
    Bir de tüm bunların içinde olduğu kocaman bir çanta
    Güncel verilenler bunlar. Bunun dışındakileri siz alın.

Evet güncel verilenleri listenin başına ekleyelim.

• devrelerim :D şubat 2017 adayıyız. bendeniz yiğit. mak müh. 25 yaşındayım. yedek subaya evet dedim.

hepimize hayırlı tezkereler şimdiden :D
  • Tekrar merhaba, geçen yaz üniden mezun oldum. O zaman askerlik durum belgesinde 31/12/2018'e kadar muaftır yazıyordu. Tecil işlemini gidip yaptırmak gerekiyormuş. Ben yaptırmadım şimdi 04/02/2017 tarihine kadar muaftır yazıyor. Sorun değil ben de gitmek istiyordum zaten. Merak ettiğim konu acaba şubat ayında mı askere alırlar ? Erteleme Nedeni: Son yoklamaya tabi yazıyor.

Bir de yedek subaylık sınavı kalktı 2013te değil mi?
    Eskiden yedek subay olarak alınanların hangi bölümden ve üniden mezun olduklarını gösteren siteler vardı. Bildiğiniz bir güncel site var mı bu konu hakkında?

Teşekkürler.
  • -Apeiron- kullanıcısına yanıt
    Mayis ayinda askersin.cunku şubata kadar tecilli gozukuyorsun.yani subatta askere gitmiceksin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamın aleykum beyler. Hiç konuşuldu mu bilmiyorum bana denk gelmegigi için soruyorum. Telefon işini ne yaptınız. Belirlediğiniz bir marka model var mı. ?? Askercell almayi düşünen var mı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mebust -- 10 Aralık 2016; 22:43:16 >
  • Ben acemide telefon götrmeyeceğim sürünmekten akşam patates olup yatacağız zaten ustada kendi hattımla telefonu götürücem ama

• JackPierre kullanıcısına yanıt
    Bende senin gibi düşünüyorum ama içeri nasıl sokucaz ama kamerali telefonu ?

• Yaş 24
    Bölüm: Makine Mühendisliği
    Yedek Subay : Evet
    Komando : Hayır

hepimize hayırlı tezkereler canlar yalnız aklıma takılan bir şey var yedek subaylık çıkarsa meslekçimiyiz yoksa takım komutanımı bunu nasıl anlayabiliriz
  • Merhaba arkadaşlar benim de forumda ilk mesajım, bir süredir bu başlığı takip ediyordum.

Geçtiğimiz cuma günü Ankara askerlik şubesinde şubat celbi için sevk hazırlık işlemlerine gittim. 2012'de üniversiteden mezun olduktan sonra tecil ettirdiğim sırada diploma ve transkriptimi zaten götürmüştüm sadece bir belge doldurup kısa dönem tercihi yaptım. İngilizce Yds belgemi de götürmüştüm (A seviyesi), ama görevli memura sorduğumda yabancı dil belgesi sunmanın uzun dönem çıkma ihtimalini artırdığını, yabancı dil hakkında bilgi vermenin zorunlu olmadığını söyledi. Ben de kısa dönem olsun istediğim için belgeye yazdırmadım. Bu arada, e-devletin maliye sayfasında da maaşıma yabancı dil tazminatı aldığım da belli oluyor. Ordu tamamen bizim beyanımıza mı bakıyor bu konuda? Sonradan aklıma takıldı acaba doğru mu yaptım, gerçekten ingilizce belgesi sunmak uzun dönem çıkma şansını artırır mı, yerleştirme sırasında yabancı dili olanlar ona göre mi değerlendiriliyor? (turizm jandarma vb.) Askerlik yapan kişilere danıştığımda yerleştirmenin diploma yabancı dil vs. hiç bir mantığa dayanmadığını söylüyorlar. Siz ne dersiniz bu konuda, emin olamadım. Şimdiden teşekkürler

Kütük:Bursa
    İkamet:Ankara
    Bölüm:Uluslararası İlişkiler
    Not:3.54
    Yedek Subay:Hayır

• makinemre M kullanıcısına yanıt
    Meslekçiler ilk teslim olanlardır. 28-29 Ocak teslim olmuşlar.

Takım komutanları 11-12 Şubat teslim olmuşlar.

Kısa dönemler 1. grup 01-04 Şubat 2. grup 16-18 Mart.

Tarihler 2016 için geçerli fazla değişiklik olmaz meslekçiler sevk tarihleri yime Ocağın son haftası olur.
  • Slm Arkadaşlar Forumlarda Askerlikle ilgili araştırma yaparken bazı konuşmalar gördüm. İşte Askerlik yerleri kütüğe göre diyenler var rastgele diyenler var fln kısacası bu konuda bilgisi olanlar bir cevap verebilir mi? Bir kaç arkadaşta Batıdakiler doğuda, Doğudakiler batıda askerlik yapar demişler. Genel istatistikleri göz önüne aldığımda büyük ihtimalle doğu çıkar bana. Neden derseniz Amcam Van'da, 3 Abimin 3'ü de sırasıyla Hakkari Yüksekova'da , Batman'da ve Şırnak'ta askerlik yaptılar. Bu durumda herhalde bana da doğu çıkar. (Ama onlar Er olarak yaptılar ben Yedek Sub. Ad. Meslek Elk. Müh.) Bu arada Kütük Nevşehir. Konu hakkındaki cevaplarınızı bekliyorum. İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frknpyrz -- 12 Aralık 2016; 16:49:45 >
  • Meslekçilerde sevk kağıdında 64 yazar. Ve topçu ve füze okuluna gider büyük çoğunluğu

• quote:

Orijinalden alıntı: frknpyrz

Slm Arkadaşlar Forumlarda Askerlikle ilgili araştırma yaparken bazı konuşmalar gördüm. İşte Askerlik yerleri kütüğe göre diyenler var rastgele diyenler var fln kısacası bu konuda bilgisi olanlar bir cevap verebilir mi? Bir kaç arkadaşta Batıdakiler doğuda, Doğudakiler batıda askerlik yapar demişler. Genel istatistikleri göz önüne aldığımda büyük ihtimalle doğu çıkar bana. Neden derseniz Amcam Van'da, 3 Abimin 3'ü de sırasıyla Hakkari Yüksekova'da , Batman'da ve Şırnak'ta askerlik yaptılar. Bu durumda herhalde bana da doğu çıkar. (Ama onlar Er olarak yaptılar ben Yedek Sub. Ad. Meslek Elk. Müh.) Bu arada Kütük Nevşehir. Konu hakkındaki cevaplarınızı bekliyorum. İyi günler.

http://www.askerliktecrubeleri.com/Yazilar/askerlik-soru-cevap/2017-subat-celp-donemi-askerlik-nereye-cikar/6610

geçen sene askere giden bi arkadaşımda artık kütüğe bakmıyolar ikemetgaha bakıyolar adrese dayalı demişti ama ne kadar doğru bilmiyorum

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.