Şimdi Ara

Bisiklet Seçimi Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Asfalt, bozuk yol, hafif arazili yollarda kullanacağım max 2.000 TL bütçem olan bisiklet önerileriniz nelerdir ? (Boy: 181cm - Kilo : 110)
    Ufak bir araştırma yaparak aşağıdaki marka ve modelleri buldum, ayrıca 27,5" ve 29" jant konusunda tam karar veremedim. Sizce hangisini seçmeliyim?

1) Ghost SE 2930
    2) Ghost Kato 3
    3) Scott Aspect 740
    4) Cube AIM SL
    4) Merida Big Nine 100
    5) Btwin RockRider 560

Düşünceleriniz ve ilgili tavsiyeleriniz nelerdir? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lucibel -- 3 Ekim 2016; 18:19:26 >

• Hoca forumda bisikletten anlayan yok sanırım
  • Aralarında ömürboyu kadro garantisi,servis ağıyla btwin bir adım önde bence özellikleride gayet iyi.

Ama bence fat bike modellerinede bakın derim arazide filan güzel olur,hem kilosu 110 kilo için lastik basıncı sorunuda pek olmayacaktır,çünkü en minumum lastik basıncında bile sürülebiliyormuşuz fat bike bisikletleri,özellikle her arazide gidebilmesi filanda çok güzel bir özellik ve 200 tlye bulunabilir heraldehttp://carrarobisiklet.com/ozel-seri/26-carraro-fat-bike-7-v-md/ 1440 tlmiş fiyatıda gayet iyi ama marka ne kadar kaliteli bilmiyorum.

• Cube ya da Scott öneririm ben. Merida'yı kişisel olarak itici buluyorum. Cube ve Scott'u hem çok seviyorum hem de üreticilerine güveniyorum, kaliteli kadrolara sahipler.
    Ghost ve Btwin, Cube ya da Scott ile yarışamaz Cube ya da Scott alırsan pişman olmazsın dostum.
  • redoracle R kullanıcısına yanıt
    Hemen hemen hepsinin ömür boyu garantisi vardır. Ömür boyu garantiden kasıt da 10 yıllık kadro ömrünün süresidir. Servis ağı dediğiniz şey decathlon mağazasından ibaret. Diğer büyük markaları satan mağazalar da aynı servis hızına ve ağına sahiptir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redoracle

Aralarında ömürboyu kadro garantisi,servis ağıyla btwin bir adım önde bence özellikleride gayet iyi.

Ama bence fat bike modellerinede bakın derim arazide filan güzel olur,hem kilosu 110 kilo için lastik basıncı sorunuda pek olmayacaktır,çünkü en minumum lastik basıncında bile sürülebiliyormuşuz fat bike bisikletleri,özellikle her arazide gidebilmesi filanda çok güzel bir özellik ve 200 tlye bulunabilir heraldehttp://carrarobisiklet.com/ozel-seri/26-carraro-fat-bike-7-v-md/ 1440 tlmiş fiyatıda gayet iyi ama marka ne kadar kaliteli bilmiyorum.

Değerlendireceğim, teşekkür ederim.

• Öncelikle teşekkürler, sizinle hem fikirim :) fakat Ghost markasıda benim için bu grupta. Özellikle Ghost SE 2930'a odaklanıyorum componentleri açısından (XT, SLX) , birde scott aspect 740 sorguluyorum bakalım.
  • Şu cyclocross bisikletlerde çok iyihttp://www.erdoganlarbisiklet.com/bisiklet/yol-bisikletleri/cyclocross-bisikletler.html

Ama çok pahalılar,gravel olan modellerde her arazide gidiyormuş yol bisikleti ve dağ bisikleti özelliklerini taşıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.