Şimdi Ara

İPhone 5s batarya tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
2
Favori
33.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Telefonumun bataryası çok hızlı bitiyordu Battery Life adlı uygulama ile baktığımda %84 ölü olduğu yazıyordu internette yapmış olduğum araştırmalar sonucu yan sanayide kaliteli ve iddialı olan deji bataryaya ulaştım. GittiGidiyor üzerinden sipariş verdim geldi taktım batarya ömrü %100 gösteriyor herşey yolunda, yorumlara göre 4 deşarjdan sonra açılıyor dendi ilk deşarj süresi 8 saat. ( bundan önce ikinci el İPhone 5 almıştım aynı kullanım düzeninde 17 saat gidiyordu mobil veri açık 2G de) neyse ikinci şarjda batarya ömrü birden %16 azaldı kullandığım şarj aletide orijinal apple ürünü. Deşarj sürem 8-6-5 diye gidiyor git gide azalıyor açılması gerekirken. Bataryayı satıcı ile irtibata geçip iade edicem pazartesi günü.

Uzun lafın kısası bana güzel performans verecek kaliteli bir batarya markası veya gittigidiyor gibi sitelerde satıcı önerisinde bulunabilirmisiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Takip+

• Orjinaline en yakın batarya.. Konusu da olacaktı.. Ben eski iPhone 4S telefonuma getirtip değiştirmiştim, aylarca çok stabil performans vermişti. Ama kargo ile epey pahallıya geliyor.
    Deji batarya'yı iade edin, garanti veriyordu satan kişi..
    https://tr.ifixit.com/Store/iPhone/iPhone-5s-Replacement-Battery/IF124-002-1

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • frux kullanıcısına yanıt
    Hocam bu bataryayı Türkiye'de temin edebileceğimiz bir yer veya birisi var mı ?

• birde nohon batarya var aliexpresten alabiliyorsun onada iyi diyor kullananlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit__ali

Hocam bu bataryayı Türkiye'de temin edebileceğimiz bir yer veya birisi var mı ?

Türkiye'de satılmıyor. Son mesaj da Nohon da yazmışlar, ama kalite olarak nasıldır bilemem..
    Bazı yan sanayi bataryalar 2-3 ay sonra pert olabiliyor.
    Apple store'da da orjinalini çok pahallıya değiştiriyorlar..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eski İPhone 5 i aldığım adamın numarasını buldum değiştirdiği yerin numarasını verdi yarın ordan alıp takar veya taktırırım. Sonuçları yazarım. İPhone 5 gibi giderse herkese tavsiye ederim yardımcı olurum.

Cevap veren yardımcı olan herkese teşekkür ederim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: yigit__ali

Eski İPhone 5 i aldığım adamın numarasını buldum değiştirdiği yerin numarasını verdi yarın ordan alıp takar veya taktırırım. Sonuçları yazarım. İPhone 5 gibi giderse herkese tavsiye ederim yardımcı olurum.

Cevap veren yardımcı olan herkese teşekkür ederim :)

test etmeniz için size bir pil verebilirim
  • kenbu kullanıcısına yanıt
    Derdime derman olucaksa neden olmasın hocam. Test eder sonuçları burada paylaşırım

• ifixit sitesinden az önce 5s için indirim kuponu dahil 40.20 dolara sipariş verdim. Gelsin kullanmaya başlayıp izlenimlerimi bu konunun altında paylaşacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmetzerecen -- 13 Ekim 2016; 12:20:39 >
  • sonuçlarınızı bekliyorum hocam
  • Eski iphone 4s telefonumda nohon batarya kullanmıştım memnun kaldım şimdi kullandığım 5s e de batarya almayı düşünüyorum yine tercihim nohondan yana olur hatta şuan baktım 5s için 1700mh kapasiteli batarya çıkarmışlar bir inceleyin derim.

• yigit__ali kullanıcısına yanıt
    tamam hocam, umarım bir an önce gelir benim gibi sabırsız biri için beklemek işkence fakat geldiği gibi takıp 1 gün kullanıp deneyimimi bu konu altında paylaşıcam umarım övüldüğü kadar vardır o batarya. 3 yıldır kullanıyorum %20 lerde kapanıyor telefon değişim isabetli olacak.
  • koraypro kullanıcısına yanıt
    Hocam bazı arkadaşlar üstündeki yazılar şişirmedir filan diyorlar da yinede dikkat etmek lazım, iphone güzel telefon üretip çokta küfür alan bir firma sırf yeni telefon aldırmak için, yedek bataryaları cok yüksek fiyata satıyorlar bizde uğraşıyoruz acaba orjinale yakın hangisidir diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Farkli1isi

Hocam bazı arkadaşlar üstündeki yazılar şişirmedir filan diyorlar da yinede dikkat etmek lazım, iphone güzel telefon üretip çokta küfür alan bir firma sırf yeni telefon aldırmak için, yedek bataryaları cok yüksek fiyata satıyorlar bizde uğraşıyoruz acaba orjinale yakın hangisidir diye.

O bahsettiğin ürünleri biliyorum ama nohon öyle şişirme bir firma değil anladığım kadarıyla zaten iki alışverişim oldu ikisinden de memnunum 1700mah olan modelde de geri bildirimler olumlu programlardan batarya 1700mah olarak görünüyor.

• arkadaşlar an itibari ile letgo üzerinden cihazı sattım kurtuldum. düzgün bir telefon bulana kadar eski iphone 4s e davam.
  • ifixit çok pahalı, nohon'u da denemedim henüz. Ben 4s için geçen yıl gittigidiyor'dan rasgele aldım kendim değiştirdim. Neredeyse 1000 döngü oldu hala dayanıyor:

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cabriolet1981 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım kullandığın programın adı ne şarj döngüsünü gösteren. Yeni bir 5s aldım pil istatistiklerini eke koyuyorum sizinkilerle karşılaştırıp normal mi değil mi fikirlerinizi bildirirseniz sevinirim.

• yigit__ali kullanıcısına yanıt
    Hocam ben ios'un kendi pil detaylarından kullanım süresi değerlerini vs. pek anlamıyorum genelde uygulamadan bakıyorum ama isterseniz kendiminkini ios'da göstereyim.

Bu arada bu tip battery programlarıyla değişik zamanlarda baktığınızda farklı sonuçlar çıkıyor yani tam anlamıyla doğru göstermiyor ama aşağı yukarı bi fikir verebilir.

Benim kullandığım uygulama Appstore'dan kaldırılmış. şimdi bi benzerini buldum. Onu da şöyle göstereyim:

Uygulama linki:

https://itunes.apple.com/app/id1166884133

Uygulamayı açtığınızda karşınıza şöyle bir ekran çıkıyor:

Benimkinde yüzde 81'i sağlıklı. pilin yüzde 19'u ölmüş. Average diyor, yani kabul edilebilir normal bi değer.

Uygulamada sol üstteki simgeye basıp Battery Details'e basın. Ordaki Cycle değeri pilin döngü sayısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cabriolet1981 -- 23 Ekim 2016; 3:38:10 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• benim ki de bu sekilde, telefonu mayis ayinda aldim , hep en guncel surum ile kullandim

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.