Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.219
Cevap
54
Favori
143.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Macbook Pro 2016 Touch barsız model donanımhaber ön incelemesi.

NOT: Isınma sorunu yaşayanlar için bir çözüm tavsiyesi.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/132257742

https://www.donanimhaber.com/mac_imac_macbook_mac-mini/haberleri/Apple-MacBook-Pro-detayli-analiz-Performans-ozellikler-ve-dahasi.htm

Yurtdışı incelemeler

Touchbarsız baz model
    http://www.notebookcheck.net/Apple-MacBook-Pro-13-Late-2016-2-GHz-i5-without-Touch-Bar-Laptop-Review.182374.0.html
    http://appleinsider.com/articles/16/11/13/review-apples-late-2016-macbook-pro-without-touch-bar

Touchbarlı model
    http://www.theverge.com/2016/11/14/13616404/apple-macbook-pro-touch-bar-review-2016-13-inch-15-inch-laptop
    https://www.engadget.com/2016/11/14/macbook-pro-review-2016

Model ve fiyatlar

2017 SERİSİ MACBOOK PRO MODEL VE FİYATLARI (KABY LAKE GÜNCELLEMESİ 05.06.2017)

Evet arkadaşlar macbook pro'ların işlemcileri an itibari ile kaby lake güncellemesini aldı.

Touchbarsız modeller artık 128 gb ssd ile başlıyor, dahili grafik kart kaby lake işlemciyle birlikte intel iris plus 640 dan başlıyor.

15 inc modellerde gpu'larda radeon 555 pro ve 560 pro güncellemesi yapılmış.

Touchbarsız modeller / 2 thunderbolt

i5 işlemci 2.3 ghz, 3.6 ghz turbo, 8 gb ram, 128 gb ssd >>> 6.299 tl - 256 gb ile 7.299 tl

Touchbarlı modeller / 4 thunderbolt

i5 işlemci 3.1 ghz, 3.5 ghz turbo, 8 gb ram, 256 gb ssd >>> 8.799 tl
    i7 işlemci 2.8 ghz, 3.8 ghz turbo, 16 gb ram, 256 gb ssd >>> 11.499 tl

Diğer tüm modeller ve özelleştirmeli fiyatlar için;
    https://www.apple.com/tr/shop/buy-mac/macbook-pro/13-inch
    https://www.apple.com/tr/shop/buy-mac/macbook-pro/15-inch

2016 SERİSİ MACBOOK PRO MODEL VE FİYATLARI

Macbook Pro Retina 13'

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU]

2.0 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 işlemci
    3.1 GHz’e kadar Turbo Boost
    256 GB PCIe tabanlı SSD
    8 GB 1866 MHz bellek
    Intel Iris Graphics 540
    Force Touch trackpad
    İki adet Thunderbolt 3 bağlantı noktası

Kredi kartı fiyatı 6.999 tl, peşin fiyat 6.719 tl

Özel konfigürasyon fiyatları 2.4 ghz i7 işlemci farkı + 1.500 tl - 16 gb bellek + 1.000 tl - 512 gb ssd disk + 1.000 tl - 1 tb ssd disk + 3.000 tl

Macbook Pro Retina 13' (Touch Bar - Touch Id)

2.9 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 işlemci
    3.3 GHz’e kadar Turbo Boost
    8 GB 2133 MHz bellek
    256 GB PCIe tabanlı SSD1
    Intel Iris Graphics 550
    Dört adet Thunderbolt 3 bağlantı noktası
    Touch Bar ve Touch ID

Kredi kartı fiyatı 8.499 tl , peşin fiyat 8.159 tl

Özel konfigürasyon fiyatları 3.1 ghz i5 işlemci +500 tl - 3.3 ghz i7 işlemci +1.500 tl - 16 gb bellek + 1.000 tl

---

2.9 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 işlemci
    3.3 GHz’e kadar Turbo Boost
    8 GB 2133 MHz bellek
    512 GB PCIe tabanlı SSD1
    Intel Iris Graphics 550
    Touch Bar ve Touch ID

Kredi kartı fiyatı 9.499 tl , peşin fiyat 9.119 tl

Özel konfigürasyon fiyatları 3.1 ghz i5 işlemci +500 tl - 3.3 ghz i7 işlemci +1.500 tl - 16 gb bellek + 1.000 tl

Macbook Pro Retina 15' (Touch Bar - Touch Id)

2.6 GHz dört çekirdekli Intel Core i7 işlemci
    3.5 GHz’e kadar Turbo Boost
    16 GB 2133 MHz bellek
    256 GB PCIe tabanlı SSD1
    2 GB belleğe sahip Radeon Pro 450
    Touch Bar ve Touch ID

Kredi kartı fiyatı 11.499 tl , peşin fiyat 1.039 tl

Özel konfigürasyon fiyatları 2.9 ghz i7 işlemci + 1.500 tl - 512 gb ssd + 1.000 tl, 1 tb ssd + 3.000 tl + 4 gb radeon pro 460 gpu + 1.000 tl
    ---

2.7 GHz dört çekirdekli Intel Core i7 işlemci
    3.6 GHz’e kadar Turbo Boost
    16 GB 2133 MHz bellek
    512 GB PCIe tabanlı SSD1
    2 GB belleğe sahip Radeon Pro 455
    Touch Bar ve Touch ID

Kredi kartı fiyatı 13.499, tl , peşin fiyat 12.959 tl

Özel konfigürasyon fiyatları 2.9 ghz i7 işlemci + 1.000 tl - 1 tb ssd + 2.000 tl - 4 gb radeon pro 460 gpu + 500 tl

Dolar artışı nedeniyle fiyatlar güncellenmiştir. Eğitim mağazasında, peşin fiyat üzerinden yüzde 6 daha indirim alabilmek mümkün.

Güncelleme: Artık havale indirimi yapılmıyor ve ödemeler yalnızca kredi kartı ile alınıyor.

ESKİ KONU İÇERİĞİ

+ 7 Ekim 2016 - Apple'ın yıllık mali tablo duyuru tarihini 27 ekimden 25 ekime çekmesi nedeniyle, lansman tarihinin 27 ekim olacağı konuşulmakta.

+ 14 Ekim 2016 - Nike Apple watchlerin satışının 28 Ekimde başlayacağına dair açıklama geldi, lansmanın 27 ekimde yapılma ihtimali artıyor.

+ 19 Ekim 2016 - Apple'a yakın bir kaynak olan recode.net in haberine göre lansmanın 27 ekimde yapılması bekleniyor, 1-2 gün içerisinde resmi lansman tarihi duyurusu ve davetlerin başlayacağı söylenmiş. Bu arada yine alınan bilgilere göre standart usb 3 girişi, kulaklık girişi, magesafe, hdmi ve kart okuyucu girişinin kaldırıldığı söyleniyor, macbook air 11 inclerin üretimi ise durduruluyor.

+ 20 Ekim 2016 - Lansman tarihi 27 ekim olarak kesinleşti.

+ 26 Ekim 2016 - Lansmana 1 gün kala macbook pro tasarımıyla ilgili bir sızıntı daha geldi. Oled touchbar (magicbar) ve parmak izi okuyucu görünmekte, ayrıca sağ ve soldaki hoparlörler, ekran çerçevesinin inceldiğide görünmekte.

http://www.macrumors.com/2016/10/25/images-of-new-macbook-pro-leaked

+ 27 Ekim 2016- Lansman'a saatler kala, apple online store üzerindeki ürün satışları durduruldu.

Merhaba arkadaşlar;

Macbook Air ve Pro (retina) 2016 versiyonlarının tanıtımına az bir zaman kala kullanıcı klübümüzü açmış bulunuyorum.

Önceki macbook air ve pro serilerinden kısaca bahsedersek.

Macbook Air son olarak mart 2015 te ana güncelleme geçirdi. Bu son güncellemede Intel Broadwell işlemci, Thunderbolt 2, intel hd graphics 6000 dahili grafik kartı vardı. Ayrıca nisan 2016 da 13 inc modeller için ufak bir bellek arttırımı güncellemesi oldu ve bellek miktarı 8 gb olarak güncellendi.

Detaylar için:http://www.macrumors.com/roundup/macbook-air

Macbook pro retina ise son güncellemesini mayıs 2015 tarihinde aldı. Intel broadwell işlemci, Intel iris graphics dahili grafik kart, force touch trackpad gibi yeni özellikler geldi.

Detaylar için:http://www.macrumors.com/roundup/macbook-pro

Özetle macbook air ve pro modelleri 1 seneden fazladır büyük bir güncelleme almadı. Yurtdışı kaynaklarda eylül 2016 da iphone 7 tanıtımı ile birlikte yeni macbook air ve pro tanıtımlarının yapılması da beklenmekteydi fakat bu gerçekleşmedi. Son gelişmelere göre 2016 model macbook air ve pro retinaların ekim ayı içerisinde lansmanlarının yapılması beklenmekte.

Peki neler değişecek?

Macbook air için konuşursak; açıkçası macbook air için 2016 serisinde ne tür yenilikler olacağı konusunda pek bilgi bulunmamakta, macbook air modeller için retina ekran söylentileri vardı fakat bu söylentilerin doğruluk payının düşük olduğu da konuşulmakta. Hatta bazı yabancı kaynaklarda air modellerinin artık yeni serilerinin çıkarılmayacağı bile konuşuldu. Büyük ihtimalle yeni seri airler için 2017 beklenecek. (Lansmanda airler ile ilgili bir güncelleme olmaz ise klüp macbook pro retina 2016 kullanıcıları şeklinde değiştirilecektir)

Macbook pro retina için konuşursak; macbook pro retina için air'in aksine oldukça fazla bilgi mevcut.

+ Intel Skylake veya kaby lake işlemci (Intel tarafından kaby lake işlemcilerin dağıtımı yeni başladığından macbook 2016 serisinde kaby lake işlemcilerin kullanılma ihtimali düşük, skylake işlemci kullanılması bekleniyor. Dahili grafik kartı olarak yine Intel iris ile devam)

+ Daha ince kasa.

+ Oled touchbar

+ Touch id (Parmak izi okuyucu)
    + Thunderbolt 3
    + USB-C Port Usb 3.1 (Usb 3.0 portları kalkıyor)

Macbook pro retinasız modeller için herhangi bir güncelleme yapılmayacağı konuşulmakta.

Şu an için elimizdeki bilgiler bu şekilde. Lansmanın tahmini olarak 15 ekimden sonra olması bekleniyor.

Lansmanla ilgili yeni bilgiler, fiyatlar, eski serilerin fiyatları, türkiye satış tarihi gibi bilgiler geldikçe konuyu güncelleyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 10 Nisan 2018; 19:48:3 >

• Buradaki çoğu mesajda tarihi geçmiş öneriler bulunduğu için gözümü yumup birkaç alışveriş denemesi yaptım. Beni üzmediler o yüzden sizlerle de paylaşmak istedim.

1- Taşımak İçin Çanta (20 TL)
    Yenilenmiş Aliexpress Linki
    Arkadaşlar bu ürünü ben su geçirmesin diye değilde çantanın içerisinde iken dışarıdan gelen fiziksel müdahalelerden korusun diye aldım. Gayet güzel bir ürün çıktı. Kılıf cinsi de insanın içine siniyor. Türkiye'de bu fiyata bulmak çok zor. Dediğim gibi su geçirmez beklentisinde almayın ama.

2- HDMI, USB ve USB-C Dönüştürücü (146 TL)
    Amazon Link
    Bu ürünüde tam Apple'ın 650 TL'lik ürününü alıcakken vazgeçip aldım. İnternette bir sürü "Apple olmayan, şu marka dönüştürücü aldım gecikme var." veya "apple olmayan, şu marka dönüştürücü aldım. Taktıktan sonra wifi bağlantısı kesiliyor" yorumlarıyla dolduğundan, boşuna şansımı zorlamayıp apple'ın ürününü alıcaktım fakat Trust markasını görünce denemeye değer dedim. Pişman etmedi. Şu an aktif olarak hem USB girişinden telefonumu şarj ederken, HDMI ekranımı gecikmesiz kullanabiliyorum ve tahmin edebileceğiniz üzere internetimde de sorun yaşamıyorum. Kargosunu cumartesi verdim pazartesi geldi.

3- 24" Ekran (1050TL)
    Amazon Link
    Ekranı hem ps4 pro hem de bilgisayarımda kullanıyorum. Aynı anda iki tane HDMI bağlayıp geçiş yapabildiğiniz için sürekli tak çıkar yapmakla uğraşmıyorsunuz. Hoparlörü de var ama olmasada olurmuş. Çok kalitesiz haberiniz olsun. Ben zaten ps4 için kullanacağım zaman koldaki çıkıştan bir kulaklık bağlayıp kullandığım için çok da sorun etmedim. Ayrıca bilgisayardan kullanırken de kendi hoparlörü gayet yeterli. Kargosunu cumartesi verdim pazartesi geldi (çarşamba teslim gözükmesine rağmen)

Bu 3 üründen de gayet memnun kaldım. Gayette öneririm. Fotoğraf koymadım ama eğer talep olursa koyabilirim.

Herkese iyi forumlar.
  • yeni air gelmez artık normal mb modeli çıkar zaten air 2016 nisan-mayıs gibi güncellendi
  • Lansman 24 ekim deniyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

Lansman 24 ekim deniyor.

Evet söylentiler var fakat henüz apple tarafından yapılmış resmi bir açıklama bulunmamakta.
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    24 ekim kesin değil mi? Böyle bir yazı gördüm ama doğru mu emin değilim.

http://www.parentherald.com/articles/70441/20161002/macbook-pro-2016-air-date-on-october-24-confirmed-with-macbook-air-and-imac-together-at-launch.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman7 -- 6 Ekim 2016; 18:04:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

24 ekim kesin değil mi? Böyle bir yazı gördüm ama doğru mu emin değilim.

http://www.parentherald.com/articles/70441/20161002/macbook-pro-2016-air-date-on-october-24-confirmed-with-macbook-air-and-imac-together-at-launch.htm

Söylentiler o yönde fakat henüz resmi açıklama yapılmadı apple tarafından.

• Rez alayım ilk sayfadan.
  • OLED dokunmatik tuşlar şarj süresini kısaltmaz mı?

• quote:

OLED dokunmatik tuşlar şarj süresini kısaltmaz mı?

Çok büyük etkisi olmaz. oled ekranların güç tüketimi oldukça düşüktür. Zaten ekranda ince bir satırdan ibaret, pil tüketimine etkisi yüzde 1-2 den fazla değildir.
  • internette dolaşan resimler çok komik. macbook 12'yi almışlar, photoshop'la fn tuşlarını silip yerine uyduruk birşeyler eklemişler. macbook 12'de Escape tuşu en üstte olduğu için macbook pro 2016 diye konan resimlerde Escape tuşu yok

bakınız bu yazıdaki resim:
    https://9to5mac.com/guides/2016-macbook-pro/

• quote:

internette dolaşan resimler çok komik. macbook 12'yi almışlar, photoshop'la fn tuşlarını silip yerine uyduruk birşeyler eklemişler. macbook 12'de Escape tuşu en üstte olduğu için macbook pro 2016 diye konan resimlerde Escape tuşu yok

bakınız bu yazıdaki resim:
    https://9to5mac.com/guides/2016-macbook-pro/

Aslında renderlanmış resimler sızan resimler baz alınarak hazırlanmış. Sızan resimler gerçekse, Apple 2016 Pro serisini macbook 12'ye yakın şekilde dizayn ediyor. Buna klavye, portlar ve incelikte dahil. O yüzden Macbook 12 çakması gibi duruyor 13 inc için hazırlanmış resimler.

Bu arada en son söylentiler 27 ekimde olabilir diyor etkinlik için. Apple'ın yayınladığı etkinlik çakışması haberi yüzünden.

Edit: Ana mesajda da bahsedilmiş zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zihtumreth -- 8 Ekim 2016; 14:11:26 >

• Etkinliği uzun süredir bekliyorum. İnşallah yeni bilgisayarım olacak yeni tanıtılacak Pro. Eğer yeni Retina Air tanıtırlarsa onu bile tercih edebilirim taşınabilirliği için.

• Bana öyle geliyor ki air adında yeni cihaz çıkmayacak. Onun yerine macbook 13 ve 15 çıkacak macbook 12 ye benzer özelliklerde. Bir de pro serisi olacak her zamanki gibi.

• coolman7 C kullanıcısına yanıt
    Macbook 12 varken 13 çıkmaz bence, ve 15 çıkarsalar da insanların Core M işlemcili 15 inç laptop alacağını sanmıyorum. Ben de Air'ı güncelleyeceklerini pek düşünmüyorum fakat bir umut işte. Tabii Pro'yu Air kadar hafif yaparlarsa ki yapacaklar bence, o zaman Air almama gerek kalmaz.

• Ben şuanda 2015 model 15 inc m370x grafik kartlı macbook proyu almayı düşünüyorum sizce beklemeliyim ?

• Kesinlikle bekleyin 20 gün sonra büyük ihtimal pişman olursunuz :)
  • Apple'a yakın bir kaynak olan recode.net in haberine göre lansmanın 27 ekimde yapılması bekleniyor, 1-2 gün içerisinde resmi lansman tarihi duyurusu ve davetlerin başlayacağı söylenmiş. Bu arada yine alınan bilgilere göre standart usb 3 girişi, kulaklık girişi, magesafe, hdmi ve kart okuyucu girişinin kaldırıldığı söyleniyor, macbook air 11 inclerin üretimi ise durduruluyor.

http://www.recode.net/2016/10/18/13323264/apple-new-macs-october-27

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 19 Ekim 2016; 1:33:59 >
  • Air 13 de 100$ fiyat düşüşü bekliyorum. Air 11 piyasadan kalacak gibi. Böylece en düşük macbook (retina olmayan pro hariç) 8 GB li olacak. Bir de 128 GB SSD yi kaldırsalar iyi olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman7 -- 19 Ekim 2016; 8:57:55 >
  • son 8 gün

• Arkadaşlar laptop almam gerekiyor.mac almaya karar verdim .bazı bilgilere ihtiyacım var . MacBook ile MacBook Pro arasında çok fark varmı? Office ve diğer proğramların ücreti ne kadar çok pahalımı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.