Şimdi Ara

C-Elysee - 301 amortisör sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
14.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRK Sigorta -- 28 Ekim 2020; 12:21:26 >

• Bence şirket çalışanlarının hayvani kullanması sonucu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sarı arıza lambası kullanıcısına yanıt
    Araçlardan birini ben kullanıyorum. Sadece uzun yol yaptım 33.000 kmde ses başladı ve gittikçe artıyor. Şikayetvar.com da benzer şikayetleri görünce açtım konuyu. Herkes sağ amortisörün 40.000 de patladığını söylüyor.
  • Yok haklı arkadaş. Bizde de 301 var 35.000kmde sağ ön amortisör patladı. Kronik bir sorun gerçekten..
  • Bizim sirkette de vardi hatta 60000km de idi sorun yoktu. Su an araclari symbollerle yenilediler. 301 ve c ellysee bu sembollerden kat be kat araba.

• Ben de ilgili markaların facebook sayfalarındaki yorumlarda sıklıkla bu sorunu yaşayanları görmüştüm. Kesinlikle böyle bir sorun var bu araçlarda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mail atacam ve gerekli yerlere şikayet edecem. Servis garantili arabalar fakat değişim yapılmıyor.

• 30bin kilometrede bende sağ önü patlattım. Takım olarak garantiden değişti.

• Bizde 110.000 e geldi araç herhangi bir sıkkntı yok araçta.

• Bizde de celysee var 90 binde herhangi bir ses yok.Ya da dikkat etmedik

• Bizde de şirkette C-Elysee var.15 ayda 54 bin km yol yaptı araba.Çok kötü yollarda da kullanılıyor.Hala taş gibi,sorun yok.

• 301 var 132.000 de sıkıntı yok.

Not: ses gelse anlardık oto servisçiyiz. :)

• Zaten her araçta karşılaşılsa kabul etmeme gibi bir şansları olmaz arkadaşlar :) ama çoğu kullanıcı aynı sorunu yaşıyor. Herhangi biri değil sadece sap amortisör.

• Şu an bende de 301 var.30.550 kilometrede.Engellerden geçerken hafiften ses geliyor.İnşallah bir sorun çıkmaz.Galiba yağ sızıntısı oluyor patlayan amortisörde.
  • altıüstü bi amortisör kaçpara tutarolmadı sanayide yaptırılır.

• Demek ki belli bir seride üretim hatası var, bende var yok demek bir şey değiştirmez 100 üretimin 10 tanesinde varsa bile delikanlı firma bunu tespit eder hepsini değiştirir, kaktır kaktırabildiğine mantığıyla olmamalı.
  • ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Araçları garantileri bozulmasın diye 120 km uzaktaki servise gönderiyoruz sonra adamlar gelip kullanıcı hatası diyorlar. Amortisör 100-150 tl arası bu arada. Servis 700 tl civarı istemişti ön takıma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRK Sigorta -- 3 Ekim 2016; 20:01:58 >
  • 301 alure paket 2015 model sattığımda 20 bin km idi sağ ön amortisör patlak çıktı experde 150 TL düştük fiyatı
  • Benimde 2013 ocak trafiğe çıkışlı 1.6hdi 301 aracım var. ilk olarak 60 binde ön iki amortisör yuvaları açılması sonucu özel serviste değiştirdim. şimdi araç 120 binde sağ ön amortisörden takır tukur ses gelmesi üzerine tamirciye gittim sanayide o kadar tur atmamıza rağmen doktoru gören çocuk gibi ses kesildi arabadan. Tamirci rot balansa gönderdi rot balansçı bir sıkıntı yok dedi. Bende içim elvermedi yetkili servise götürdüm. Servis tamircisi Araçla hemen hafif bozuk yola girdi takır tukur ses gelmeye başladı yine. Bunlarda kronik dedi Biraz daha idare etsin ikisini birden değiştirelim dedi.ön düzende herhangi bir sıkıntı yapıp yapmayacağını sordugumda bir şey olmaz dedi.Uzun yol hariç.
    Sonuç olarak değişecek kaçış yok yalnız KYB marka uygun fiyatlı amortisörler var
    - kullanan varmı?
    - memnun mu ?
    - orjinalini arattırır mı ?
    - Uzun dayanır mı ?
    - Ön düzene herhangi bir zararı olurmu ?
    yardımlarınızı bekliyorum. Aksi takdirde yine orjinal almak zorunda kalacağım.Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ersagon123

Benimde 2013 ocak trafiğe çıkışlı 1.6hdi 301 aracım var. ilk olarak 60 binde ön iki amortisör yuvaları açılması sonucu özel serviste değiştirdim. şimdi araç 120 binde sağ ön amortisörden takır tukur ses gelmesi üzerine tamirciye gittim sanayide o kadar tur atmamıza rağmen doktoru gören çocuk gibi ses kesildi arabadan. Tamirci rot balansa gönderdi rot balansçı bir sıkıntı yok dedi. Bende içim elvermedi yetkili servise götürdüm. Servis tamircisi Araçla hemen hafif bozuk yola girdi takır tukur ses gelmeye başladı yine. Bunlarda kronik dedi Biraz daha idare etsin ikisini birden değiştirelim dedi.ön düzende herhangi bir sıkıntı yapıp yapmayacağını sordugumda bir şey olmaz dedi.Uzun yol hariç.
    Sonuç olarak değişecek kaçış yok yalnız KYB marka uygun fiyatlı amortisörler var
    - kullanan varmı?
    - memnun mu ?
    - orjinalini arattırır mı ?
    - Uzun dayanır mı ?
    - Ön düzene herhangi bir zararı olurmu ?
    yardımlarınızı bekliyorum. Aksi takdirde yine orjinal almak zorunda kalacağım.Şimdiden teşekkürler.

Biz araçlarımıza sanayide değiştirdik 70-80 bin kmye çıkan var orjinal amortisörler 30 binde gitti, yan sanayiler 40-50 bin oldu ses yok.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.