Şimdi Ara

10 yaşındaki çocuktan trafikte tehlikeli hareketler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 yaşındaki çocuktan trafikte tehlikeli hareketler
    Bursa’da, 10 yaşındaki bir çocuğun spor araba kullanırken babası tarafından çekilip sosyal medyada paylaşıldı. Tehlikeli yolculuk, görenleri şaşkına çevirdi.
    http://www.mynet.com/haber/yasam/10-yasindaki-cocuktan-trafikte-tehlikeli-hareketler-2654922-1

• tidiayın gücünü zaptedemem diye azar azar basmış galiba, bir çok bayan sürücüden iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimhendrix -- 1 Ekim 2016; 11:57:16 >
  • Audi = spor otomobil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • işte para var,beyin yok. altında SPOR OTOMOBİL OLAN Audi olsa kaç yazar..

• Şöyle diyeyim,
    Tavuk poposu kadar beyinsahibi olmayan penis kafalı japon ordusu personeli.
    Hadi o tezek kafanı yakmış, içindeki vajinnal beynini imha etmişsin.
    Bari çocuğa yazık etme...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 yaşındaki bebe audiye biniyor parası var.ama sen ? hala o pert tüplü arabanla paran olduğunu sanıyorsun.senin asla asla asla paran olmayacak !
  • Trafiğe kapalı alan ise yanlış bulmuyorum erken yaşta öğrenmeyi. İleride Yen'i ehliyet alan acemilerden çok daha tecrübeli ve düzgün kullanır.
    Tabi babanın çocuğuna trafikte yapılmaması gerekenleri öğretmesi lazım.

• Birazcık arabadan anlıyorsam en fazla 2008 model

• Spor otomobil denince aklıma bu gelir audi değil

10 yaşındaki çocuktan trafikte tehlikeli hareketler
  • Genelleme yapmak istemiyorum ama bu erkek çocuğudur, istediğini yapabilir algısı ülkemizde hala devam etmekte ve bence videoda ki örnek gibi olaylar çevresi tarafından oldukça normal karşılanıyor. Hatta muhtemelen çocuk eve gidince çevresinden birçok aferin, tebrik vs. almıştır. Manevi anlamda ciddi kötüye gidiyoruz..
  • Bisiklet sürmekten farkı yok aslında 15 yaşındaki bir birey araba kullanabilir. 18 yaşında ehliyet veriyoruz. Lise şartı var. Ama bu şartları sağlayan çoğu şoför kurallara uymadan araç kullanıyor. Burdaki çocuğun araba sürmesi de kurallara aykırı fakat 65 yaş üzeri sürücülerden daha iyi kullanabilir çünkü refleksleri daha iyi durumda.

Ayrıca videonun sonundaki motora binenler daha mı az tehlike saçıyor.
  • 2095 model a6 ne zamandır spor otomobil oldu bu üçkağıtçı editörleri falakaya yatırmak lazım

• Başlığı görünce makas atıyor, el freni falan çekiyor sandım bir de spor oto yazmışlar

Trafiğin ve insanların olmadığı bir yerde babası vermiş eline öğrensin diye sorun ne ?
    18 yaşına kadar eline direksiyon değmesin, sonra bir kursa yazılıp 2-3 ayda şoför olsun. Yok öyle bir dünya, ağaç yaş iken eğilir.
    En iyi sürücü kursu Baba'dır.

Türkiye'de erkek çocukların yarısı 11-12 yaşında boş alanlarda başlar, 13-14 yaşında otoban falan sakinken yavaşça verilir, 16-17 de ara ara trafiğe çıkartılır, sonra da gider ehliyetini alır ve trafikte rahatca kullanır. Bunlar kontrollü bir şekilde yapıldığı sürece bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Tabi 13-14 yaşındaki çocuğun eline verip git gez, arkadaşlarına hava at diyen tipler de var onlara söylenecek şey belli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TahtalıKöyünMarangozu -- 1 Ekim 2016; 14:22:30 >
  • Emniyet kemeri bile takılı değil , yazık kimseye zarar vermeden yok olmaları lazım bu insanların. Trafiğe kapalı alan filan değil evlerin arasında bir yer.

• millet 10 yaşında audi parası kazanıyor turbo. sen hala pederden para koparma çalışmaya devam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkboyy

Birazcık arabadan anlıyorsam en fazla 2008 model

2010 a kadar yolu var derim ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimhendrix -- 1 Ekim 2016; 14:41:31 >
  • Kullandigi yeri biliyorum oralarda oturuyoruz
    Oldukca sakin bir yer, gectigi yollardan ortalama 10 dk da 1 arac , saatte 1 insan geçer.
    Babayi tebrik ederim boyle seyler ufakken yavastan ogretilmesi gerek.
    Aksi halde aradaki farki, arac kullanmaya baslama yasi ortalama olarak erkeklerden gec olan bayan suruculerden anlayabiliriz

• Ben de sen sanmıştım
  • 15 yaşında geçtim direksiyona, ehliyeti alana kadar köy yolu dışında bir yerde kullanmadım.
    Babam 13ünde başlamış 14 15inde köye minibüs çekmiş, kuzenin oğlu 12de başladı köy yolu ve ilçe yolunda kullanıyor. (Köy neyse de ilçe trafiğinde kullanması sıkıntı)
    Direksiyon başına 18inde geçenlerden mi daha çok şikayet edersiniz bunlardan mı?

• TahtalıKöyünMarangozu T kullanıcısına yanıt
    Kanunları ezip geçemezsiniz, zira kanun hiçbir kapalı alan ve boş alanda dahil ehliyetsiz bir kişinin özellikle 18 yaş altı bir kişinin taşıt kullanamayacak olduğunu belirtiyor.

Ha kullanılmıyor mu? Kullanılıyor. Ancak bu yorumunuzda bir yanlışlık var, kimisi parasızdır babası ve arabası yoktur haliyle ancak sürücü kursunda arabaya oturur öğrenir. Bu yorumunuzda siz bu tür erken yaşta araba sürmeyenleri aşağılarcasına bir tavır sunmuşsunuz.

Sizin sıkıntı olup olmadığını düşünmeniz önemli değil, çoğunluğun ve devletin düşündüğü ve verdiği karar önemlidir, en iyi sürücü kursu BABA olamaz! En iyi sürücü kursu iyi eğitim verilen sürücü kursudur. Tartışma yaratacak yanıt vermemenizi rica ederim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.