Şimdi Ara

Tezkere birakma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
5
Favori
8.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bunlardan biri, son 5 yıl içerisinde askerlik hizmetini asteğmen olarak yapmış personelden, isteyenlerin muvazzaf subay olabilmesinin önünün açılması. Yine üniversitelerin mühendislik ve işletme ağırlıklı bölümlerinden mezun gençlerin hızlandırılmış seferberlik eğitimleriyle 6-7 ay gibi kısa sürelerde kıtalara gönderilebileceği, aynı uygulamanın astsubay ihtiyacı için de 2 yıllık üniversite mezunları arasından yapılabileceği, böylelikle kuvvet zaafiyetine fırsat tanınmayacağına işaret ediliyor. TSK'daki FETÖ temizliğinde tüm bu önlemler masada değerlendirmeye alınmış durumda

Acigin bizden kapatilacagi kesinlesti, 28.09.2016 tarihli haber ve Tsk daki mobbing suruyor hala tahkikat basladi.

• pavlus P kullanıcısına yanıt
    Jandarma sözleşmeli subay/astsubay ilanı açtı, haberin var değil mi?
  • BNYZ kullanıcısına yanıt
    Evet var onun tezkere birakmayla bir alakasi yok. Baglamiyor o astegmenleri.
  • Eksiğe rağmen işleyişte bir sorun yok heralde.
    Ilerleme var deniz kuvvetleri tamamen msb baglaninca 15 temmuz oncesi sinavlar iptal edildi. Kara ve havada olucak sonra ocaga kadar alim yapmalari lazim sira astegmenlerde... Yakindir kasima bekliorm ben..
  • Teğmen ihtiyacı tek bir alım yapılarak şu an asteğmen olan sizlerden karşılanması yeterli olur mu? Yoksa benim gibi 365. dönem gidecekler de dahil olmak üzere önümüzdeki dönemlerde asteğmen olanların da şansı var ve yüksek midir?
  • makmüh40 M kullanıcısına yanıt
    Asteğmenlerin alınacağına dair resmi bir yazı bile yokken bundan sonra asteğmen olacaklar için konuşmak havada kalır.
    Kaldı ki şuan görev yapan sözleşmeli personeller de var ve yeni alımlar da yapılır ocak şubat aylarında.
    Sen astegmenlere karsi bir antipati icindesin anlasildi ama ben bu konuyu birinci agizdan isittim yoksa bu kadar emin konusmazdim.
  • makmüh40 M kullanıcısına yanıt
    Iceriden birinci agizdan bilgi aldim ben, yuzde seksen kadro astegmenlere ayrilmis durumda ordudaki kara hava ve deniz kuvvetlerinde toplamda 11.000 olmus. Sozlesmeli olarak sivilden alim olacak ama oncelik yedek subaylarin, zaten orduda suanda 6000 yedek subay var, ucte biri bile istemeyecek kalmak eminim... Su algi var herkesde net soyleyeyim herkes tezkere birakir vallahi ysubay niteligi olan sivilde isi gucu genelde olan insanlar meslek kurasi olanlar ki bunlarin yuzde doksani kalmak istemez ama alimlar yedek subaydan yapilacak bunu bilmen yeterli, su sozumde askerlikten kacanlara ne kadar tatli oldu millete simdi askerlik astegmen astegmen diye bagirir oldular...
    Kafan mı güzel senin? Ben de yedek subayım.
    Ortada fol yok yumurta yok. Bakan bir fikir attı diye dört elle ona mı sarılalım.
    Bakan fikir attiktan sonra tam 2 defa olmak uzere aciklama geldk sicagi sicagina ben dayanamadim gittim kuvvete sordum diyorum, alim astegmenlerden yapilacak ama tsknin gundeminde suanda cerablus var firat kalkani, bu isler hafifledikten kara ve hava da msb ye baglandiktan sonra tek emirle kriterleri saglayanlar alinacak diyorum sen hala umitsizlik cellatisin, bekle diyorum sana kardesim...
    Bu ülkede hergün prosedür değişiyor. Deniz kuvvetleri sözleşme imzalayacağı personelden bile vazgeçti. Onca insan bi nevi mağdur oldu.
    Ümitlenelim de, fırıldak gibi dönen siyasiler insanın aklını bulandırıyor.
    Denizde yapilan islemin aynisi karaya yapilacak, cunku bu durumda ellerinde kalan tek rutbe kaldi astegmen ve astsubay astsubayi yapmaz cogunlukla cunku orduya ordu icinden degil sivilden entegre olmus kadro isgal edecek adam lazim anladin mi? Astsubaya da kadro ayrilmis durumda ama onlarda cogunun kriter tutmuyor bazisi da olmak istemiyor... Sadece bekleyin... Tek yonetmelikle bitirecekler isi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: pavlus

Denizde yapilan islemin aynisi karaya yapilacak, cunku bu durumda ellerinde kalan tek rutbe kaldi astegmen ve astsubay astsubayi yapmaz cogunlukla cunku orduya ordu icinden degil sivilden entegre olmus kadro isgal edecek adam lazim anladin mi? Astsubaya da kadro ayrilmis durumda ama onlarda cogunun kriter tutmuyor bazisi da olmak istemiyor... Sadece bekleyin... Tek yonetmelikle bitirecekler isi...
    Merhaba arkadaşlar bende Hudutçu bir asteğmenidim, şubatta terhis oldum,askerlik mesleğini sevdim her ne kadar sorunlu tarafları da olsa hala aklımda,güzel bir işim var ama yine de düşünüyorum.Bende muvazzaf alım olursa başvururum yoksa gerçekten ilerde problem olucak.Şu an tüm alımlar sözleşmeli,ne olucak bu kadar sözleşmeli ilerde bilmiyorum kadroya geçirirlermi bilmiyorum,ama şu var subay olamayacak birçok kimse şu an deli gibi başvuruyolar,Asteğmenlere alım olur mu bilmiyorum ama bu sözleşmeli kavramı böyle gider gibi,çünkü sistem oturmadı gerçek mana da lise den sonra subay alım yaparlar ve yine kendi adamlarını alırlar bu sefer de görür bakarsınız,sözleşmeliler avucunu yalar her zaman ki gibi ne yazık ki,

• O güzelim pazar kahvaltınızı ailenizle eşinizle dostunuzla yaparken bir haber görüp başvurdunuz ve sınava katılıp kazandınız. Aldığınız eğitimden sonra bir anda kendinizi yüksekova da hiç ummadığınız bir yerde nöbet tutuyor olarak bulursunuz.

Üsteğmen arkadaşımın 6 ayda 8 kere tahini çıktı. Doğuya asker lazım bilesiniz. Göçebe gibi yaşam net olan belli olan bir şey yok. Her zaman bir üstünüzün emrinde olacaksınız.

Evlendin düzenini kurdun çocuğun oldu tahinin çıktı ne yapacaksın. Alacağın 3-5 bin bunlara değerse yap.
  • zx6r kullanıcısına yanıt
    6 ayda 8 tayin mi olurmuş. Görevlendirmedir o.
    Senin askerliğin güzel geçmemiş ya da beklentilerini karşılamamış olabilir. Tayin olayı da kuvvete göre değişiyor. Bu meslek parası için değil zaten, "işi ölmek parayı bunun için alıyor" diyen kendini bilmezlerin kıçını korumak için yapılıyor.
  • zx6r kullanıcısına yanıt
    Duzenli bir hayat plani olan kisiler uniformayi giymez zaten biz bu yola bas koyduk sknti yok... Ha bu arada net bilgiler aldim birinci agizdan yakin zamanda paylasicam..
  • eco1 E kullanıcısına yanıt
    Benim birinci agizdan haberlerim var, muvazzaf alinacak atgmler...
    Bekliyoruz kardeş hadi bakalım hayırlısı
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.