Şimdi Ara

Yeni Honda Civic Type R

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araç hala prototip aşamasında ancak honda tarafından paylaşılan görsellerden nasıl bir şey olacağı az çok belli.

Yeni Honda Civic Type R
     Yeni Honda Civic Type R
     Yeni Honda Civic Type R
     Yeni Honda Civic Type R
     Yeni Honda Civic Type R
     Yeni Honda Civic Type R
     Yeni Honda Civic Type R
     Yeni Honda Civic Type R
     Yeni Honda Civic Type R
     Yeni Honda Civic Type R

2 litrelik dört silindirli ve 300 beygir gücünde bir motor olacağı söyleniyor.Bu görsellerde prototip versiyonuna ait araç 2017 ikinci yarısında satışa çıkacakmış.

Keskin hatları hoşuma gitti benim logo olmasa önden mustang gibi :) siz neler düşünüyorsunuz?

• Önden subaruya benziyor bence ama çok güzel olmuş
     Yeni Honda Civic Type R
  • Honda Tasarim anlaminda kendisini gelistirmise benziyor Jazz Haric tabi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tasarım görecelidir , biraz iddialı tasarımlar yapıyorlar son yıllarda. Atıp tutan çok olacaktır.
  • İçimde bir Type-R aşkı kabarmaya başladı özellikle son iki nesli harika ötesi geliyor gözüme.
    Hatatatatatatatat

• Efsane kasa Type-R olmuş

• ortadaki egzoz neden farklı
  • tyst kullanıcısına yanıt
    mercedese benzemis on kismi subarunun

• Arkadan :)

Yeni Honda Civic Type R
  • Biri hondaya tasarım dersi versin. Araçta milyon tane girinti çıkıntı köşe var, çok fazla göz yoruyor. wrc araçları bile daha sade be.. Sportifliğin sadelikle de sağlanabileceğini öğrenememiş honda tasarımcıları misal 911, misal mclaren f1 yılların eskitemediği tasarım, bunlarda milyon tane köşeli hat yok.

Ayrıca araba tam bir üstü tophane altı şişhane örneği. Kaportaya bakıyorsun mülayimden hallice, tampona, janta, alt yapıya bakıyorsun sanırsın pagani zonda. Bu kadar tezat ve dengesiz. Halbuki lancer evo gibi muadili araçlar bu konuda çok daha dengeli araçlardı tepeden tırnağa. Sonuçta bu bir süpersport değil, spor araba. Bunu bu kadar abartılı şekilde çevrelemek çekicilikten ziyade itici yapmış benim gözümde. Güncel type r da aynı. Bazı açılardan gayet güzel görünürken, bir bütün olarka ele aldığımda 15 yaşındaki çocuğa spor araba çiz demişsin de o da abartarak çizmiş gibi, çirkin oğlu çirkin olmuş.

• efsane kasa olur bu.
  • Eksozlar enteresan olmus.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lord Sparhawk L kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hiç anlamıyorlar tasarımdan ne o öyle köşeli köşeli mesela şu da hiç olmamış yani

Yeni Honda Civic Type R

İnsanlar ne zaman anlayacak acaba güzellik kavramının sübjektif oluşunu? Ben göremem gibi geliyor bana...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adieu -- 30 Eylül 2016; 18:26:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam Megane 4 RS'in midesine göre olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adieu

Haklısınız hiç anlamıyorlar tasarımdan ne o öyle köşeli köşeli mesela şu da hiç olmamış yani

Yeni Honda Civic Type R

İnsanlar ne zaman anlayacak acaba güzellik kavramının sübjektif oluşunu? Ben göremem gibi geliyor bana...

Önce okuduğunuzu doğru algılayamaya çalışın, sonra karşı cevap vermeyi deneyebilirsiniz. Ben mesajımın neresinde "köşeli hat kötüdür" demişim, ima etmişim onu bulun bana. Arabada çok -fazla- köşeli hat var, -çok fazla girinti, çıkıntı detay var gözü yoruyor-, bu kadar detay olmadan da sportiflik olabiliyor deyip yuvarlak hatlı araçlara örnek vermişim.

Ha siz benim mesajımdan köşeli hat çirkindir algısı çıkarıp bir de kendinizce cevap vermeye kalkmışsınız ama, diyorum ya önce okuduğunuz anlayın, ilk seferde algılayamıyorsanız iki kere okuyup sonra cevap yazın ki gereksiz olmasın..

• quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

Biri hondaya tasarım dersi versin. Araçta milyon tane girinti çıkıntı köşe var, çok fazla göz yoruyor. wrc araçları bile daha sade be.. Sportifliğin sadelikle de sağlanabileceğini öğrenememiş honda tasarımcıları misal 911, misal mclaren f1 yılların eskitemediği tasarım, bunlarda milyon tane köşeli hat yok.

Ayrıca araba tam bir üstü tophane altı şişhane örneği. Kaportaya bakıyorsun mülayimden hallice, tampona, janta, alt yapıya bakıyorsun sanırsın pagani zonda. Bu kadar tezat ve dengesiz. Halbuki lancer evo gibi muadili araçlar bu konuda çok daha dengeli araçlardı tepeden tırnağa. Sonuçta bu bir süpersport değil, spor araba. Bunu bu kadar abartılı şekilde çevrelemek çekicilikten ziyade itici yapmış benim gözümde. Güncel type r da aynı. Bazı açılardan gayet güzel görünürken, bir bütün olarka ele aldığımda 15 yaşındaki çocuğa spor araba çiz demişsin de o da abartarak çizmiş gibi, çirkin oğlu çirkin olmuş.

+1. transformers robotları gibi olmuş. honda tasarımcıları sanırım sıkı bir transformers hayranı

• Lord Sparhawk L kullanıcısına yanıt
     Yeni Honda Civic Type R

Beğeni görecelidir; mutlaka beğenenler, telefonuna veya bilgisayarına duvar kağıdı yapanlar olacaktır ama söylediklerinize katılıyorum, gereğinden fazla detay var. Wtcc aracı gibi olmuş. Bakınca bir bütünlük hissedemedim, gözleri yoran bir tasarım sanki. Focus rs daha heyecanlandıran bir model olsa da asıl favorim Lancia Delta Integrale & Mitsubishi Lancer Evo VI (Tommi Mäkinen versiyon)

• Adieu kullanıcısına yanıt
    Linç eden olur mu bilmem.

Ama ben Lamborghini'nin tasarımlarını sevmiyorum, köşeli hatlarından dolayı.

Kedi ciğer demeyin, Ferrari tasarımlarını seviyorum.

Lamborghini'nin de çok umurundayıdı, çokta fifiydi.

• 1.6 200hp otomatik olsa yeterdi
  • herkesin zevki ve renkleri farklı.

Honda yani japon , böyle bir modelde tasarımının aşırıya kaçacağı belli. Herkes diyor ki ne gerek var C segmenti hot'ların bu kadar abartı gözükmesine.

İyide bu yeni nesil hot'lar 5-6 sene öncesinin süpersportlarını pistte perişan ediyorlar. O yüzden bana çok da abartı gelmiyor.
    Focus rs , type-r falan bunlar güzel oyuncaklar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.