Şimdi Ara

Değer kaybı davası açmak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar arabamızda karşı tarafın %100 suclu oldugu ve iki parça boyanan bir aracım var. Araç 2015 model, olay yaşandığında araba daha çok yeniydi. Karşı tarafın sigortasından yapıldı sanayide en iyi işçiliği yaptırarak 800₺ ye çıktı tramer. Şimdi ben değer kaybı davası açmak istiyorum kendi başıma avukat tutmadan nasıl yapabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Boyanan parçalar hangileri?

• 800 liralık bi kazada değer kaybı davası açmak.

• 800 TL'lik tramer kaydından doğan değer kaybını vereceklerini sanmıyorum. Miktar az çünkü.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Front-Back

800 TL'lik tramer kaydından doğan değer kaybını vereceklerini sanmıyorum. Miktar az çünkü.

Ne alaka?
    Atiyorum arabanin sol tarafi boydan boya cizildi ve 4 parca boyandi. Ortalama 1100 civari tramer cikti.
    4 parca bir tarafi boyanan arac ile boyasiz arac ayni degeri mi tasir?

Yada onarim ucretinin deger kaybi ile alakasi nedir?
    Deger kaybinim onarim ucreti ile alakasi olmaz.
    Normalde ben karsiyim deger kaybina ama hak edene mustehak.

• quote:

Orijinalden alıntı: furkanspecial

Boyanan parçalar hangileri?

Sol arka kapı ve sol arka çamurluk. Servise götürsem 3000 en az hasara çıkardı

• Du Hast D kullanıcısına yanıt
    2 ay önce sağ arka çamurluğun ordan vurdular aracıma, göçük düzeltme + boya işlemi yapıldı ve 1300 tl hasar kaydı çıktı. Sigortacımla konuştuğumda belli bir tutar altına değer kaybı alınmadığını söylemişti, o rakamı şuanda tam olarak hatırlamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: slyt

quote:

Orijinalden alıntı: furkanspecial

Boyanan parçalar hangileri?

Sol arka kapı ve sol arka çamurluk. Servise götürsem 3000 en az hasara çıkardı

Hocam vidalı olmayan parçalarda değer kaybı davası açabilirsin arka çamurluğun nasıl bilmiyorum ama büyük ihtimalle değer kaybı davası açabilirsin

• Çingenelik yapmanın bi anlamı yok bence. 5000 -10.000 tl hasar olsa neyse de 800 tl için ah almanın anlamı yok. Karşı tarafta insan biraz empati yapın.

• Son 2 yıl içinde meydana gelen olayda kusur %100 karşı tarafta ve tampon harici arabanızın kaportası hasar aldıysa, karşı tarafın trafik sigortasını yapan firmadan değer kaybını eksper raporu ile beraber talep edebilirsiniz.

Miktarın talep konusu olup olamayacağına eksper karar verir.

• Niye ah alsın ki..adamın arabasına gelip vurmuşlar..karşılığını alacak bu adam..bi depo benzin parası alsa yine iyi

• Ben arabayı aldım 3. ayında dolmuş sol arka kapıdan sürttü.

1200 TL hasar kaydı verdi. Olayın gerçek anlamda kaza olduğuna kanaat getirdiğim için değer kaybı davası açmadım.

Eğer olay gerçekten 'kaza' ise 3 kuruş için çingeneliğin alemi yok.

• 800 TL için değer kaybı açsan ve kazansan en fazla diyelim sana 1500TL para verdiler (vermezlerde hadi verdiler) Sen avukat tutacaksın avukat ücretin olacak uğraşacaksın ve bence en önemlisi 800 TL lik bir hasar için kendiri küçük düşüreceksin. Şahsen benim başıma böyle bir olay gelse karşı taraf böyle komik bir miktar için bana değer kaybı davası açsa hiç dava ile muhattap olmam giderim adamın eline 1000-1500 TL para veririm kendi utansın. Unutmayın bir gün sizinde başınıza gelebilir. 1000-2000 TL İçin kimsenin ağız kokusunu çekmeye değmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: Front-Back

2 ay önce sağ arka çamurluğun ordan vurdular aracıma, göçük düzeltme + boya işlemi yapıldı ve 1300 tl hasar kaydı çıktı. Sigortacımla konuştuğumda belli bir tutar altına değer kaybı alınmadığını söylemişti, o rakamı şuanda tam olarak hatırlamıyorum.

Plastik tampon, far-stop, işçilik giderleri vs. değer kaybı işlemine girmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jozef38

800 TL için değer kaybı açsan ve kazansan en fazla diyelim sana 1500TL para verdiler (vermezlerde hadi verdiler) Sen avukat tutacaksın avukat ücretin olacak uğraşacaksın ve bence en önemlisi 800 TL lik bir hasar için kendiri küçük düşüreceksin. Şahsen benim başıma böyle bir olay gelse karşı taraf böyle komik bir miktar için bana değer kaybı davası açsa hiç dava ile muhattap olmam giderim adamın eline 1000-1500 TL para veririm kendi utansın. Unutmayın bir gün sizinde başınıza gelebilir. 1000-2000 TL İçin kimsenin ağız kokusunu çekmeye değmez

Avukatlık iş yok; Ekspere evrak hazırlatıyorsun karşı tarafın sigortasından bir yetkili ile görüşüp anlaşma talep ediyorsun ve evrakları
    gönderiyorsun,olumlu ve makul bulunur ise ödemeyi yapıyorlar. Anlaşma yok ise ve %100 kusur oranı karşıda ise, aynı evrakları Sigorta
    Tahkim Kuruluna gönderiyorsunuz, süreç başlıyor ve bir süre sonra atanan haken ve kurul ödemeyi onaylıyor, sigorta şirketide ödüyor.

Bu iş utanma yada ağız kokusu işi değl, hak meselesi...
    Eğer haksız yere hasar almış ve haksız yere değer kaybına uğranmış ise, hak edilen alınır.

• Acabilirsin, ben 300 tl icin degee kaybi davasi acan avukatlar taniyorum 300 tl ya :D ama adam kazanagina emin,sende kazanagindan eminsen kendin ugrasma ver avukata vekalet zaten kazaninca vekalet ucreti kaybeden tarftan alinir senin avukatina verilir.

• Sonra neden fiyatlar tavan

• Ben açtım geçen ayda param hesabıma yattı. Ama kızgınlığım geçmiş değil. Park halinde ki duran arabama sokak arasında aşırı hız yapan oto yıkamacısının çırağı vurdu. Aklında hava atacak müşteri arabasıyla.
    Sağ çamurluğum değişti.Sağ kapım boyandı. Kaskolar da servislerde ikame araç peşinde dolaştım durdum. Şu an satarken karşıma çıkıyor mesela.
    Neymiş çingenelikmiş diyenler var aranızda. Bence değil . Yaşanılan onca şey.Soğuduğum aracım vs.
    Teknik bilgilendirme yapayım birazda. Sadece kaporta aksamı için açılıyor. Avukatlar %20 sini alıyor alınacak paranın. Yani 800 tl için zaten bu işe girişmiyorlar. Alacakları 160 tl çünkü.
    Ben yetkili servis kayıtlarında 4800 tl işlem vardır alt takımlarda değişen vs. 1300 alabildim.
    Buna göre bir oran orantı yapabilirsiniz.
  • geçenlerde bana da gecirdi symbolun biri,konu açmıştım hatta baya bi olay oldu inanmadılar burda, yetkili servisten bi avukata yonlendirdiler %25 alicaklar davayi acip, ama tek başıma da halledebileceğim işlermiş bilgim yoktu, umarim bir daha hic ilgim olmaz ama biraz arastirirsan kendin halledebilirsin. bu arada adam senin gözün gibi baktığın araca geliyo vuruyo değerini düşürüyo, neden hakkını aramayasın ki

• Benim de haziranda bir kazam oldu suc tamamen karsi tarafta. Aracimda 10bini gecgin hasar var sanayiide yaptirdik. Bu is nasil oluyor? Aracimin kazali halini inceleyen expertizin karti var elimde arayip direk islemleri gerceklestirebilirmiyim? Yoksa avukat mi tutmak lazim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.