Şimdi Ara

SERVİS SAĞLAYICILAR ARASINDA NE FARK VAR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sevgili arkadaşlar. ben uzun süredir evde ttnet kullanıyorum ama artık sürekli bağlantı kopması, yavaşlık vs sebeplerle servis sağlayıcıyı değiştirmek istiyorum ama merak ettiğim bir konu var. mesela vodafone supernete geçsem ( ya da başka birine- binada fiber yok) yine altyapı sağlayıcı turk telekom olmayacak mı? yani vodafone bana ek olarak hız ve stabilite yönünden yarar sağlar mı?

bir de ben eski bir modem kullanıyorum. 10 yıllık air-ties. zaman zaman yaşadığım kopmalarda modemin rolü olabilir mi? 16 mb hız abonesiyim. max 9 mb alıyorum.

• tecrübelerime dayanarak söylüyorum fibere olmadığı sürece pek fark yok. Hatta adsl ve vdslde ttnet altyapısı kullanıldığı için arıza durumunda normal süreçten daha uzun sürüyor. Ama mesela yurtdışı çıkışları superonlinenın farklı ttnetler ağlarken superonlinelar rahat rahat takılıyor oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Snaru

tecrübelerime dayanarak söylüyorum fibere olmadığı sürece pek fark yok. Hatta adsl ve vdslde ttnet altyapısı kullanıldığı için arıza durumunda normal süreçten daha uzun sürüyor. Ama mesela yurtdışı çıkışları superonlinenın farklı ttnetler ağlarken superonlinelar rahat rahat takılıyor oluyor.

peki bana ne tavsiye edersin? ttnet baydı iyice? modem değiştirmem fayda sağlar mı? ya da superonline, vodafone vs geçmek?
  • @serdarlike

bir modem için 10 sene ciddi uzun süre..
    otalama 4 senede miyadını dolduruyor modemler,bilemedin 5..
    kopma sorununun nedeni büyük ihtimalle modem,ama sen bi modem hat değerlerini atarsan daha sağlıklı yorum yaparız

servis sağlayıcı konusu ise;adsl ya da vdsl2 kullanıyorsan telekom harici diğer firmalar telekomun alt yapısını kulandığı için fark olmayacaktır..hatta daha da çok sıkıntı çekmen muhtemel..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xtracer

@serdarlike

bir modem için 10 sene ciddi uzun süre..
    otalama 4 senede miyadını dolduruyor modemler,bilemedin 5..
    kopma sorununun nedeni büyük ihtimalle modem,ama sen bi modem hat değerlerini atarsan daha sağlıklı yorum yaparız

servis sağlayıcı konusu ise;adsl ya da vdsl2 kullanıyorsan telekom harici diğer firmalar telekomun alt yapısını kulandığı için fark olmayacaktır..hatta daha da çok sıkıntı çekmen muhtemel..

cevap için sağol. eve geçince atayım hat değerlerini, bakalım sorun nerede.
  • Superonline Vodafone vs. Bunun gibi markalar daha kaliteli portları tahsis edip kaliteli internet kullanmana neden oluyor.

Ama seni arıza ve aktivasyon sürecinde üzerler çünkü altyapı telekomun olduğu için arıza vs o süreçlerde kendi müşterilerine öncelik veriyor yani 2. Planda kalıyorsun. Ama superonline adsl kullanıp memnun olan çok tanıdığım var.

Ancak ben 2 sene evvel sol adsl bağlatmıştım 1 ay internet aktif edilemedi hiç kullanmadım yani iptal ettirmek zorunda kaldım ücret de almadılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.