DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
GittiGidiyor ne kadar Güvenli?
62
Cevap
0
Favori
31.570
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 sonraki >>>
Giriş
Mesaj
  • Teğmen
   225 Mesaj
   03 Şubat 2007 01:00:48
   Az önce GittiGidiyor sitesine gönderdiğim soruları ve aldığım cevapları hiç bir yorum yapmadan aşağıda veriyorum...   Konu: GittiGidiyor nasıl Güvenlidir? Fiş açılış saati/tarihi: 23:07:18 02/02/2007


   Mesajınız:

   Merhaba,
   Size bir konuda danışmak istiyorum. Şöyle bir olay düşünün; Ben bir satıcı olarak sitenizde ilan veriyorum. Arttırma bitiyor ve alıcı ödemeyi yapıyor. Ben ürünü gönderiyorum. Ürün alıcıya ulaştıktan sonra, alıcı "bu ürün bozuk çalışmıyor" diyor. Ben satıcı olarak ürünümün çalışır halde olduğuna eminim. Bu durumda ne olur? Ben bir satıcı olarak gönderdiğim ürünün çalışır halde olduğunu nasıl kanıtlayabilirim.? Karşı taraftaki alıcı bilerek veya bilmeyerek ona gönderdiğim ürünü bozdu ve çalışmaz hale getirdi ise bunu nasıl anlayacağız/kanıtlayacağız?
   Bir satıcı olarak böyle bir duruma düşmemek için neler yapmam gerektiğini bana yazarsanız sevinirim. (ürünü göndermeden önce noter huzurunda test mi yapmalıyım? vb.) Sizden gelecek cevaba göre gittigidiyor sitesini kullanarak satış yapıp yapmama konusunda karar vermeyi düşünüyorum.
   ilginiz için teşekkür ederim.
   Muzaffer Taylan
   Gönderen: Gittigidiyor Ek mesaj giriş tarihi:23:18:54 02/02/2007

   Sn. Taylan,

   Alıcı, kendisine satıcı tarafından kusurlu gönderilmeyen bir ürünü, kusurlu hale getirip iade etmeye kalkıştığında bilir ki; Bu ürünü satıcı da kabul etmeyecek ve alıcının kendi parası sistemde bloke kalacaktır. Bu yüzden sistem, en baştan kötü niyetli alıcıları elemektedir.

   Alıcı, teslim aldığı halde ürüne 3 iş günü içinde onay vermediği takdirde, satıcı tarafından Bana Özel ekranından son 24 saat süreci başlatılır. Bu süre içinde de onay gelmediği takdirde ürün, GittiGidiyor tarafından onaylanır.

   Bütün bunlar, yüzbinlerce ticaret işleminde gerçekleşmeyen durumlardır. GittiGidiyor'da ne kadar işlemin yapıldığını ve nasıl güvenli olabildiğini, en kolay kullanıcıların adlarının yanındaki işlem sayılarına tıklayarak, profillerinden ve verilen yorumlardan görebilirsiniz.

   -------------------------------------

   İyi Çalışmalar. Saygılarımızla,

   GittiGidiyor   Eklenen Not: GittiGidiyor nasıl Güvenlidir? Ek mesaj giriş tarihi:23:35:07 02/02/2007

   Aynı durumu tersten düşünelim... ben bir alıcıyım ve satıcı bana kusurlu bir ürün gönderdi. Bu durumda ben bu ürünü satıcıya geri göndersem ve satıcı bu ürünü kabul etmese (yukarıdaki cevabınızda böyle yazmışsınız) bu durumda alıcı olarak benim param sistemde bloke olacak... gelen ürün gerçekten kusurlu ise ben bir alıcı olarak bana gelen ürünün kusurlu olduğunu kanıtlamak için ne yapmalıyım?
   bir önceki soruma ve bu soruma da daha somut öneriler getirebilirseniz sevinirim.
   Muzaffer Taylan
   Gönderen: Gittigidiyor Ek mesaj giriş tarihi:00:13:33 03/02/2007

   Sn. Taylan,

   Satıcının arızalı, kusurlu ya da ürün açıklamasından farklı bir mal göndermesi durumunda, alıcı gelen ürüne ONAY vermeyerek ürünü satıcıya iade eder ve parasını kesintisiz olarak iade alır.

   Satıcı, sattığı ürünü 3 iş günü içinde göndermediği takdirde; Alıcı parasını kesintisiz olarak iade alır. İadeler, alıcının ödeme şekline göre kredi kartına veya banka hesabına yapılır.

   Satıcılar bir ürünü kargoladıktan sonra tüm kargo bilgilerini sisteme girmekle yükümlüdürler. Ürün teslim alma/almama gibi ihtilaf durumlarında kargo fiş bilgileri ilk bakılan belgelerdir.

   Kusurlu bir mal gönderecek olan satıcı bilir ki, alıcı bu ürüne onay vermeyecek, kendisi de parasını alamayacaktır. Dolayısıyla "Güvenli Ticaret" döngüsü en baştan kötü niyetli kullanıcıları elemektedir.


   -------------------------------------

   İyi Çalışmalar. Saygılarımızla,

   GittiGidiyor   Not: koyu renkli kelimeleri ben yapmadım. mesajın orijinalinden olduğu gibi kopyaladım. Fiş #1340199


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   328 Mesaj
   03 Şubat 2007 01:15:57
   gittigidiyor yüzde 99 güvenlidir.

   Gönderilen ürün kargo görevlisinin yanında açılarak tutanak tutturulmadıgı durumlarda iade kabulü olmaz.

   Tersi durumdada size bozuk ürün yollandıysa kargo görevlisinin yanında açıp bakıp tutanak tutturup geri yollarsınız ve gittigidiyor paranızı iade eder yani gittigidiyor tarafından çözülmeyecek olay yoktur.

   Herhangi bir zıtlaşma durumunda para gittigidiyor tarafından blokeli oldugundan satıcı veya alıcı gerçek tüm bilgilerini gittigidiyora vermek zorundadır ve yasal işlem başlatma hakkıda var.

   Gittigidiyor ve hemalhemsat.com gibi siteler yüzde 99 güvenlidir.İkisindende yüksek meblaglarada satışlarım oldu.   _____________________________

   Kredi Kartı Yardımlaşma Kulübü
  • Teğmen
   225 Mesaj
   03 Şubat 2007 01:20:06
   Bir ekran kartı aldığınızı düşünün... bu ekran kartının hiç bir fiziksel kusuru olmadığı halde elektronik devrelerinde arıza olabilir... Bu durumda kargo görevlisinin yanında nasıl bir tutanak tutturmak gerekir? Ekran kartını kargo görevlisinin yanında mı denemeliyiz?   _____________________________

  • Binbaşı
   1182 Mesaj
   03 Şubat 2007 01:20:33
   Herşeyin başı dürüstlük. Yoksa bir insan dolandırıcılığı kafaya koydumu her türlü sizi dolandırır.

   Dünya'daki tüm ticari işlemlerde olduğu gibi gittigidiyorda da güven ve dürüstlük temel şarttır.

   Kullanıcıların işlem sayısı, puanları ve aldıkları yorumları dikkatlice incelerseniz pek fazla sorunla karşılaşmanız mümkün değildir.

   Zaten çok işlemi olan bir satıcı yada alıcı böyle bir şey yapmaya kalkışmaz, az işlemi olan kullanıcılarda ise herhangi bir anlaşmazlık durumunda gittigidiyor'a sorun bileti açarsınız. elinizde ne var ne yok herşeyi yazarsınız kararı verirler. ki sonuçta karar veren de bir insan. kim dürüst kim üçkağıtçı anlayabilecek kapasitededir.

   gittigidiyor'da birçok işlem gerçekleştirdim. bir kez sorun yaşadım. onu anlatayım isterseniz:

   gittigiyor üzerinden tommy hilfiger marka bir sweatshirt aldım. satıcı ürünü en son gün kargoladı. ürün elime ulaştı fakat sahteydi. satıcıyla irtibata geçmek istedim mesajlarıma cevap vermedi. bunun üzerine sorunumu gittigiyor'a anlattım. ve ürünü onaylamayarak satıcıya geri postaladım. fakat satıcı gittigiyor'a farklı adres ve farklı telefon numarası vermiş. daha sonra ürünün kendisine ulaşmadığını belirtmiş ve bu adrese gönderilecekti vs. demiş gittigiyior'a. adreslere baktım ikiside aynı ilçe. yani yürüme mesafesi kargo şubesine gidip alacak. tüm bunlar olurken satıcı hiçbir şekilde benimle iletişime geçmiyor ne mesajlarıma cevap veriyor ne telefonlarıma. tabi bu sırada ben her gelişmeyi dakikası dakikasına gittigidiyor'a bildiriyorum. daha sonra gittigiyor benim haklı olduguma kanaat getirip paramı hesabıma geri yatırıyor. giden bi alırken bi de geri yollarken vermiş oldugum kargo paraları ve zamanım oluyor. satıcı ise sistemden atılıyor. daha sonra ne mi oluyor:) para benim hesabıma yatmış olay bitmiş. kapı çalıyor ve kargo elinde aldıgım ve geri yolladıgım sweatshirt. ben ilk gönderimi yaptığımda aradan 3 gün geçince kimsenin gelip almadığını geri bana yollayacaklarını söylemişlerdi kargodan. fakat ben birkaç gün daha bekletmelerini mutlaka birinin gelip alacağını söylemiştim. fakat satıcı uyanık. güya gidip almayacak ve ürün tekrar geri bana dönecek. bende lanet olsun diyip kabul edeceğim ve susacağım. neyse kargo firması kabul etti ve 3-4 gün daha beklettiler fakat daha sonra alan olmayınca geri getirmişler. bende bu sefer kargo görevlisine rica minnet paketi tekrar o şubeye göndermesini ve satıcının sonradan verdiği adrese ulaştırılmasını istedim. bunu yapmayabilirdim. sonuçta param hesabıma geçmiş olay kapanmış....

   ama en başta da dediğim gibi önemli olan niyet


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   763 Mesaj
   03 Şubat 2007 01:32:32
   Özellikle parçası değiştirilerek "çalışmıyor" diye iade edilebilecek ürünlerin satışlarında (satıcıysanız) dikkat edin. Benim bildiğim bu tip 2 olay var. Biri fotoğraf makinası diğeri Play Station (merceğini değiştirip çalışmıyor demişler). Sistemde satıcı olmak riskli. Alıcıysanız bir risk olmuyor. Yanlış birşeyler dönüyorsa iade ediyorsunuz paranızda size geri dönüyor. Olan kargo parasına oluyor. 35 işlem yaptım bugüne kadar. Ürün iadesi almadım çok şükür. İki ürünü iade ettim para eksiksiz yatırıldı. Satıcıysanız maalesef satış yaptığınız kişinin karakteri önemli oluyor.


   _____________________________

   Sigma 8mm f/3.5 EX DG Fisheye // Sigma 10-20MM F/4-5.6 EX DC HSM // Nikkor 16-85mm f/3.5-5.6G AF-S DX ED VR // Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD XLD
  • Çavuş
   86 Mesaj
   03 Şubat 2007 02:00:28
   Sanrıım yorum yapanlar yazılanları okumamışlar :)

   Bu sistem sadece iyi niyet üzerine kurulu.Başka bir güven unsuru yok malesef..Sistem hiçbir sorumluluk almıyor.
  • Teğmen
   225 Mesaj
   03 Şubat 2007 09:34:12
   GittiGidiyor un bana gönderdiği cevaplar ve buradaki arkadaşların yaptıkları yorumlara bakarak çıkardığım sonuç şu;
   GittiGidiyorda yapılan alışverişlerde sistem genel olarak ALICIyı daha fazla KORUMA yönünde çalışıyor. SATICInın ise yapması gereken HAYIRLI MÜŞTERİLER ile karşılaşmaya elinden geldiğince özen gösterip (yorumlara/yıldızlara bakmak vs.) gerisini de kadere bırakmak...

   Bu arada kadiryildiz84 arkadaşımız, alıcı da satıcı da gerçek kimliğini GittiGidiyora vermek zorundadır diye yazmış. Bu konu ile ilgili bir olay başımdan geçti. GittiGidiyorda bir ürüne teklif verdim ve kazandım. Arttırma biter bitmez (10 dk. içinde) ödemeyi yaptım. Satıcının 4-5 tane farklı ürünü vardı. Satıcı, ne bana ne de diğer ürünlerini kazanan arkadaşlara, ödeme yapıldığı halde ürünleri göndermedi. Herkes olumsuz yorum yaptı ve bu satıcı GittiGidiyordan atıldı... Buraya kadar herşey çok güzel görünüyor. Alıcı olarak tek kaybım paramın 3 gün boyunca getireceği gelir oldu. Sonra ne oldu? Aynı SATICI aynı ürünleri FARKLI bir İSİMLE yine SATIŞA çıkardı. Herkes gerçek kimliğini veriyorsa BU SATICI çift kimlik mi taşıyor? veya Gittigidiyor sistemden attığı kişiler gerçek kimliklerini verdikleri halde, bu biilgileri hiç bir şeyle karşılaştırmadan mı işleme alıyor?


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   617 Mesaj
   03 Şubat 2007 13:02:24
   ben gg üzerinden mp3 çalar sattım.ama göndermeden önce kontrol ettim çalışır durumdaydı.alıcı aldı ve bana bozuk çalışmıyor diye iade etmek istedi.ama ben ilanda iade almak istemediğimi elektronik ürünlerde parça değişimi olduğu için mümkün olmadığını belirtmiştim.bu adam yinede iade etmek istedi.her türlü firmware değişimini de yapmış.kurcalamış iyice aleti.öyle bolca kurcalanmış şekilde iade almaya zorlandım.ve aldımda.yani burda alıcı sahtekar olsa bile gg alıcıdan yana


   _____________________________

   Honda Jazz Fun CVT
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   03 Şubat 2007 13:22:13
   Mesajda belirtildiği gibi işlemler alıcı ve satıcı arasındaki iyi niyete dayanıyor, tabi istenilmeyen durumlar da olabiliyor. Bunun önüne geçmenin en iyi yolu alışverişlerde alıcı ya da satıcıya ulaşılabilecek telefon numaralarını almak ve alış/satış sonrasını iyi takip etmek, kendilerinin de belirttiği gibi küçük bir mesaj ya da telefon olası kötü durumları bertaraf edebiliyor.


   _____________________________

  • Yarbay
   2136 Mesaj
   03 Şubat 2007 13:49:31
   ben burda sadece şu kredi kartı olayında biraz tedirginlik yaşıyorum
   satış ve alış yapabilmen için kredi kartı numarsaını istiyorlar acaba ne kadar güvenli dir burası bu konuda malum (kredikartı ) bu iş şakaya gelmez bu konuda bı yorum varmı acaba


   _____________________________

  • Binbaşı
   1207 Mesaj
   03 Şubat 2007 14:14:13

   quote:

   Orjinalden alıntı: karizzmma

   ben burda sadece şu kredi kartı olayında biraz tedirginlik yaşıyorum
   satış ve alış yapabilmen için kredi kartı numarsaını istiyorlar acaba ne kadar güvenli dir burası bu konuda malum (kredikartı ) bu iş şakaya gelmez bu konuda bı yorum varmı acaba

   aynen, bu nokta çok öenmli


   _____________________________

   üzerimden eksilmesin bayrağımın gölgesi...
   eski nik:goxel54
  • Binbaşı
   1182 Mesaj
   03 Şubat 2007 14:46:32

   quote:

   Orjinalden alıntı: karizzmma

   ben burda sadece şu kredi kartı olayında biraz tedirginlik yaşıyorum
   satış ve alış yapabilmen için kredi kartı numarsaını istiyorlar acaba ne kadar güvenli dir burası bu konuda malum (kredikartı ) bu iş şakaya gelmez bu konuda bı yorum varmı acaba   bu riski en aza indirgemek için sanal kart kullanabilirsiniz.


   _____________________________

  • Yarbay
   2136 Mesaj
   03 Şubat 2007 15:21:31

   quote:

   Orjinalden alıntı: fatihhk   Alıntıları Göster
   bu riski en aza indirgemek için sanal kart kullanabilirsiniz.

   bu konuda sana kesinlikle katılıyorum ama hangi bankaların sanal kartı var ben gerçi akbankla çalışıyom ama burda buna benzer bi şey yok   _____________________________

  • Binbaşı
   1182 Mesaj
   03 Şubat 2007 18:47:34

   quote:

   Orjinalden alıntı: karizzmma   Alıntıları Göster


   bu konuda sana kesinlikle katılıyorum ama hangi bankaların sanal kartı var ben gerçi akbankla çalışıyom ama burda buna benzer bi şey yok
   garanti bankasının sanal kartı var.

   ben devamlı onu kullanıyorum. birşey alırken yada listeleme ücreti için ne kadar tutar gerekiyorsa ödeme sayfasına gelince hemen aktarıyorum o kadar miktarı karta daha sonra kart bilgilerini yazıyorum ve çekiyorlar. gerçi gittigidiyor da yamuk olmaz. ama yine de biz önlemimizi alalım.


   _____________________________

  • Yarbay
   14549 Mesaj
   03 Şubat 2007 22:05:31
   DH bana GG'den daha güvenli geliyor nedendir bilmem...GGde üyeliğim var ama hiç alışveriş yapmadım.
   Yapmayı da düşünmüyorum açıkçası....


   _____________________________

  • Yarbay
   4523 Mesaj
   04 Şubat 2007 02:30:35
   ben yaklaşık 2 yıldır hem alıcı hem satıcı olarak kullanıyorum ggyi..ve gerçekten çok memnunum..bu tip alışveriş sitelerinde en önemli unsur kişi hakkında verilen yorumlardır..aynı ebaydeki powersellerler gibi burda da olumlu yorumları çok alan satıcılardan alış yapmak önemlidir.. tabiki burda da kötü niyetli insanlar var ama risk minimumdur..bankalar bile dolandırılırken burda da sistemden kaynaklanan kötü iyetli davranışlar olabilir ama bu asla genelde hissedilmiyor..satıcılar ise yine ürünü kazanan kişinin yorumlarını okuyabilir..çok emin değilim ama belli derecenin altındkilere mal göndermeye de bilirsiniz.. veya tel no arayıp irtibata geçebilirsiniz.. ben bilgımın çoğu parçasını burdan aldım sattım emin olun biraz araştırınca çok hesaplıya alabiliyorsunuz .. ebaydeki sistem bence ggye göre daha güvensiz ve uluslararası alış bile yapılıyor buna rağmen.. sonunçta risk fayda analizi olayı.. bence faydası daha fazla.. kredi kartı ise güvenlidir.. benim bildiğim kart numarası zaten ggde saklanmıyor..doğrudan garanti den teyit alınıyor..ayrıca sanal kart tavsiye ederim..


   _____________________________

   • Asrock N68C-GS FX AMD DDR2 DDR3 1066MHz Soket AM3 AM2 AM2, Amd FX-4100 X4 3.6 Ghz Soket AM3, MSI N9600 GT, 320 GB WD Harddisk, 2x2 Gb 1333 Mhz DDR3 Kingston Ram, LG Dvd-RW, Everest 460W Kasa
   • 13" MacBook 2.4 GHz Retina 2.4 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 2.9 GHz'e kadar Turbo Boost 8 GB 1600 MHz bellek 256 GB PCIe tabanlı flash depolama Intel Iris Graphics 9 saat pil
  • Teğmen
   114 Mesaj
   10 Şubat 2007 16:35:35
   bence hiç güvenli bi site değil. ürün aldım satıcı ürünü yollamadı. 3. günün sonunda kargo bilgisi hatırlat seçeneğini kullandım. bu sürenin sonunda da yollamadı. işlemi iptal etmeme az bi süre kala, adam bana msj olarak kargo bilgisi yolladı. fakat benim ona mesaj yollamamı engelledi. daha sonra aynı mesajı gittigidiyora da yollamış. adamlara şikayet ediyorum fakat bana kargo bilgisini gösteriyorlar. kargoyu arıyorum böyle bi kargo yok diyorlar. üstelik ben ürün almayı iptal ettim satıcı hakkındaki kötü yorumumu dahi yazdım fakat hala param gittigidiyorda. telefon da açamıyorsunuz kaldırmışlar sanırım telefon destek hattını!! iğrenç bi site olduğunu anladım. daha önceden alışveriş yaptım. ürün sattım aldım bi sorun yaşamamıştım fakat şimdi olan oldu.

   sakın bişey almayın bence veya alacaksanız dükkan ürünleri satın alın. bi de satıcının profilini ve yıldız sayısını incelemenizi tavsiye ediyorum. kredi kartı ile ilgili bir güvenlik sorunu olduğunu düşünmüyorum.
   saygılar...


   _____________________________

   TREDAŞ
  • Yarbay
   2136 Mesaj
   10 Şubat 2007 16:44:51
   evet sonunda garantiden sanal kartımı almış bulunmaktayım ve ilk ürünümü gitti gidiyo ya vermiş bulunmaktayım bakalım bi yamuk olmasa iyi valla


   _____________________________

  • Binbaşı
   1762 Mesaj
   10 Şubat 2007 18:02:11
   gittigidiyor'un uyguladığı sistem şu anda uygulanabilecek en güvenilir e-ticaret metodu. ama sonuçta işin içinde insan faktörü var kötü niyetli insanlar herzaman çıkacaktır buna çözüm yok maalesef...bence alacağınız ve satacağınız insanların daha önceki almış olduğu yorumlara dikkat edin...


   _____________________________

  • Yarbay
   2136 Mesaj
   10 Şubat 2007 19:15:59

   quote:

   Orjinalden alıntı: antidote

   gittigidiyor'un uyguladığı sistem şu anda uygulanabilecek en güvenilir e-ticaret metodu. ama sonuçta işin içinde insan faktörü var kötü niyetli insanlar herzaman çıkacaktır buna çözüm yok maalesef...bence alacağınız ve satacağınız insanların daha önceki almış olduğu yorumlara dikkat edin...

   +2
   evet burada dürüst insanları bulduktan sonra gerçekten güzel bir ortam oluyo ve güzel ürünlerle kaşılaşabiliyorsun   _____________________________

  • Yarbay
   3860 Mesaj
   10 Şubat 2007 20:21:44
   Ben 19 Eylül 2005 tarihinden beri gg üyesiyim. 55 işlem yaptım. şimdiye kadar alıcıyken sadece 1 defa sorun yaşadım ancak satıcıyken 5 kere alıcı ödeme yapmadı. gg bence kredi kartı konusundan oldukça güvenli bir site. internet üzerinden bundan daha güvenli bir açıkarttırma sitesi sistemi olabileceğini sanmıyorum. Sonuçta sizin de söylediğiniz gibi burada "niyet" önemli. gg'de Flight Simulator X almıştım, fiyatı çok ucuzdu. satıcıya sordum "Ürün orjinal mi?" satıcı bana "evet orjinal, ebaydan almıştım, bu yüzden çok ucuz" dedi. ben de adama bir şans verdim, inandım. satın aldıktan sonra satıcı bana mesaj attı ve ürün orjinal olmadığını söyledi. benim soruyu sorarken ciddi olmadığımı düşünmüş. kendisi gittigidiyora mesaj attı ve satış iptali istedi. ürünün orjinal olmadığını da belirtti. satıcının üyeliğini iptal ettiler ve benim paramı da iade ettiler. sonuçta gittigidiyor olabildiğince güvenli bir alışveriş platformu. sadece bazı satıcılar yüzünden sorunlar çıkabiliyor ancak satıcıların profiline bakıp satıcının niyeti hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canselcik1992 -- 10 Şubat 2007; 22:22:30 >
   _____________________________
   University of Illinois at Urbana-Champaign (Computer Science)
  • Yarbay
   6000 Mesaj
   10 Şubat 2007 21:54:44
   Satmayı bilirseniz ve almayı da bilirseniz, çok kârlı bir site her iki taraf için de. Bazen 1 milyona üzerinizde ne ürünler kalıyor bir bilseniz, tabi satıcı güvenilir değilse göndermiyor , bir şikayet ediyorum olan ona oluyor. Dürüst ve GG'a alışık satıcılar zaten gönderiyor sorgusuz sualsiz. Dediğim gibi, kullanmayı bilirseniz


   _____________________________

  • Yarbay
   2136 Mesaj
   10 Şubat 2007 22:01:19
   dh formunda olup da gg de de olanlar ordaki nicklerini yazabilir mi bizahmet enazından burda tanışıyoruz orda da karşılaşırsak sorun yaşamayız sonuçta burda bir aile gibiyiz
   çünkü yaklaşık 1 senedir dh deyim ve burdaki çoğu kişinin ne denli ağır başlı olduklarını öğrenmiş durumdayım


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karizzmma -- 10 Şubat 2007; 22:03:02 >
   _____________________________

  • Yarbay
   3860 Mesaj
   10 Şubat 2007 22:06:27

   quote:

   Orjinalden alıntı: karizzmma

   dh formunda olup da gg de de olanlar ordaki nicklerini yazabilir mi bizahmet enazından burda tanışıyoruz orda da karşılaşırsak sorun yaşamayız sonuçta burda bir aile gibiyiz
   çünkü yaklaşık 1 senedir dh deyim ve burdaki çoğu kişinin ne denli ağır başlı olduklarını öğrenmiş durumdayım


   gg kullanıcı adım: canselcik

   profil sayfam: http://www.gittigidiyor...imlik.php?nick=canselcik   _____________________________
   University of Illinois at Urbana-Champaign (Computer Science)
  • Yarbay
   3788 Mesaj
   10 Şubat 2007 22:41:35
   sizce idefix mi yoksa hepsiburda mı ? :D   _____________________________

  • Yüzbaşı
   763 Mesaj
   10 Şubat 2007 23:11:11

   quote:

   Orjinalden alıntı: karizzmma

   dh formunda olup da gg de de olanlar ordaki nicklerini yazabilir mi bizahmet enazından burda tanışıyoruz orda da karşılaşırsak sorun yaşamayız sonuçta burda bir aile gibiyiz
   çünkü yaklaşık 1 senedir dh deyim ve burdaki çoğu kişinin ne denli ağır başlı olduklarını öğrenmiş durumdayım   http://www.gittigidiyor...kimlik.php?nick=euphoria


   _____________________________

   Sigma 8mm f/3.5 EX DG Fisheye // Sigma 10-20MM F/4-5.6 EX DC HSM // Nikkor 16-85mm f/3.5-5.6G AF-S DX ED VR // Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD XLD
  • Yarbay
   6000 Mesaj
   10 Şubat 2007 23:46:09
   GG Profil : dogukanhazar

   Ideefixe başka şey, GG başka şey arkadaşım. Ideefixe sıfır mal satan stok bazlı bir satıcı. GG'de satıcı da alıcı da biziz. Firmanın birşey sattığı yok.


   _____________________________

  • Teğmen
   213 Mesaj
   14 Şubat 2007 00:10:04
   amaaan neresi güvenli ki??


   _____________________________

  • Teğmen
   129 Mesaj
   14 Şubat 2007 01:42:50
   Tüm yazılanları okumadım ancak ben de gg üyesiyim ve onca satış alış gerçekleştirdim. gg güvenlidir ancak salak saçma insan doldu. Ürün kazanıyon yollamıyo, ürün satıyon son anda biri geliyo teklif veriyo almıyo obur alıcıyı kaçırıyon, Genelde adamın işlemlerine bakınca nasıl bişey olduğu anlaşılıyo bana da kötü yorumlar veren oldu sattığım üründen. Ps2 oyun sattım 2 ay sonra adam tek yıldız vermiş adam oynamış oyun sarmamış heralde, bole salak saçma insan dolu. Yaşanan sorunlar genel itibariyle bunlar haa bi de adam çok kargo tutmuş diyo sanki kargo ücretini ben belirliyorum napalım yani. Sonuçta hepsiburada dan gelen ürünün bozuk gelme olasılığı neyse ggde de odur. Heryerde bu olasılık vardır. Adam 1 üründen 30 tane satmış ve hiç kötü not almadıysa o ürün iyidir, tabi adam 20 ytl ye mp3 player alıyo sonra bunun kulaklığı net ses vermiyo diyebiliyo. Bole insanlar da var ürün zaten ucuz fazla bişey beklemiyeceksin.

   Ha bi de adam 1 yıl once 100 ytl ye ürün alıyo 1 yıl sonra 80 e satmaya çalışıyo bole insanlar da var. Oyle ürünler varkı 0 dan pahalıya satılıyo var ole adamlar ilginc olan alanlar da olabiliyo. Ayrıca kredi kartı şart değil sanal kart veya eft de olabiliyor.


   _____________________________

  • Er
   1 Mesaj
   18 Şubat 2007 05:40:45
   Selamlar
   Tesadüfen bir ürünle ilgili bilgi ararken girdiğim bu sitede çok ilginç bir konu bulup üye oldum buraya,
   G.G sitesini güvenilirliği ve Gerek alıcıya Gerek satıcıya ne denli hangi niyetlerle yaklaşım yaptığını gerçek anlamda bilen biri olarak
   Yazmak ve daha sonraları gerçekten aklıbaşında insanlar topluluğu olan bu sitenin okuyucuları istifade etsin diye bilgi verme ihtiyacı hissettim
   Ben Yaklaşık 7 aydır g.g sitesinde ürün satan biriyim
   Bu süreçte sanırım 100.000 üzerinde ürün gönderdim pekçok arkadaşıma
   http://dukkanlar.gittigidiyor.com/ISTOCCARSI/
   Herkesin Bilgisi olmasında yarar var
   g.g satış sisteminde kesinlikle korunan alıcılardır...
   Ve alıcının riski kesinlikle yoktur.
   Bu Sitede en yüksek satış rakamlı satıcılardan biri olmama rağmen sürekli alıcı korunur ve asla satıcıya taviz verilmez...
   Ve satıcı sürekli iyi olmak zorundadır.
   Asla yanlış bir ürün gönderemezsiniz..
   Alıcıyı memnun etmezseniz g.g sitesinde yaşam şansınız kesinlikle sıfırdır...
   Verdiğiniz para konusu:
   Ürün bozuksa her halukarda güvendesinizdir,
   Ürün zaten 3-5 gün sizde ve paranızız güvende, iade ettiğinizde anında paranız size iade edilir.
   Bu noktada alıcı bozduysa bozdu. satıcı bu noktada herzaman mağdurdur,
   Lakin Benim 24.000 civarı işlem sayımda böyle kötü niyetli kişi 3-5 kişiyi geçmemiştir.
   Bu konu g.g sitesinde kafaya takılacak bir konu değildir
   Bu noktada zararı sineye çekmeye satıcı mecburdur...
   Hangi Mahkeme hangi noter bakacak bu işe ve nasıl başa çıkacaksınız...
   Sitede Tek sıkıntı Bazı stres atma meraklısı Yorumculardır,
   Sanırım güncel hayatta bazı genel sorunları olan birileri birşeyler alıp zevk için olumsuz yorum yaparlar.
   Sorarsınız derdiniz, sorununuz nedir diye...!
   Asla Yanıt alamazsınız
   Adamların belkide bayanların amacı sizi karalamaktır
   Ve siz malınızla,Paranızla rezil olur kalırsınız,
   Bu noktada g.g sitesi yönetimi asla size taviz vermez ve bu kötü yorumlar kara bir leke olarak künyenizde kalır.
   Aslında alıcı ürünü beğenmeyip iade etse sorun yok..
   Parasınıda geri alacak
   Ama Niyetler bozuk,Ve sanırım birkısmında denge (% 3 civarı)
   Bu noktada satıcının yapacak hiçbirşeyi asla yoktur

   Diğer alışveriş sitelerinde durum Kesinlikle farklıdır
   Önce Paranızı ödersiniz, Gerisi kaderinize bağlı
   Lakin G.G sitesinde Böyle bir risk asla yoktur, Ve sanırım taviz verilmeyen bu tutumlarıyla gelecektede olmayacaktır,
   Aklınızda %1 oranında bile kötü niyet varsa asla gitti gidiyor sitesine uğramayın
   birgün olur dışlanırsınız
   Bu Mesaj Gelecekte g.g sitesinden ürün almak veya satmak isteyen arkadaşlara umarım ışık tutacaktır
   Saygılarımla
   hasan_candan


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   18 Şubat 2007 11:03:33
   Güvenli bir site. Ben daha hiç sorun yaşamadım. Bir de sorunsuz www.hepsiburada.com var..


   _____________________________

  • Yarbay
   4523 Mesaj
   18 Şubat 2007 12:28:59
   sizden birkaç ürün almıştım hatırladım basit ama kullanışlı işe yarar şeyler.. dediğiniz gibi her türlü sistemde boşluklardan faydalanılabilir..ama süreklilik olamaz ayıklanıyor kesinlikle..ama tecrübe ile anlaşılıyor çoğu şey..mesela bir kişinin verdiği yorumlardan titiz, pimpirikli, sorunlu, kıl, sorunsuz, vs biri olduğunu anlayabiliyorsunuz..


   quote:

   Orjinalden alıntı: hasan_candan

   Selamlar
   Tesadüfen bir ürünle ilgili bilgi ararken girdiğim bu sitede çok ilginç bir konu bulup üye oldum buraya,
   G.G sitesini güvenilirliği ve Gerek alıcıya Gerek satıcıya ne denli hangi niyetlerle yaklaşım yaptığını gerçek anlamda bilen biri olarak
   Yazmak ve daha sonraları gerçekten aklıbaşında insanlar topluluğu olan bu sitenin okuyucuları istifade etsin diye bilgi verme ihtiyacı hissettim
   Ben Yaklaşık 7 aydır g.g sitesinde ürün satan biriyim
   Bu süreçte sanırım 100.000 üzerinde ürün gönderdim pekçok arkadaşıma
   http://dukkanlar.gittigidiyor.com/ISTOCCARSI/
   Herkesin Bilgisi olmasında yarar var
   g.g satış sisteminde kesinlikle korunan alıcılardır...
   Ve alıcının riski kesinlikle yoktur.
   Bu Sitede en yüksek satış rakamlı satıcılardan biri olmama rağmen sürekli alıcı korunur ve asla satıcıya taviz verilmez...
   Ve satıcı sürekli iyi olmak zorundadır.
   Asla yanlış bir ürün gönderemezsiniz..
   Alıcıyı memnun etmezseniz g.g sitesinde yaşam şansınız kesinlikle sıfırdır...
   Verdiğiniz para konusu:
   Ürün bozuksa her halukarda güvendesinizdir,
   Ürün zaten 3-5 gün sizde ve paranızız güvende, iade ettiğinizde anında paranız size iade edilir.
   Bu noktada alıcı bozduysa bozdu. satıcı bu noktada herzaman mağdurdur,
   Lakin Benim 24.000 civarı işlem sayımda böyle kötü niyetli kişi 3-5 kişiyi geçmemiştir.
   Bu konu g.g sitesinde kafaya takılacak bir konu değildir
   Bu noktada zararı sineye çekmeye satıcı mecburdur...
   Hangi Mahkeme hangi noter bakacak bu işe ve nasıl başa çıkacaksınız...
   Sitede Tek sıkıntı Bazı stres atma meraklısı Yorumculardır,
   Sanırım güncel hayatta bazı genel sorunları olan birileri birşeyler alıp zevk için olumsuz yorum yaparlar.
   Sorarsınız derdiniz, sorununuz nedir diye...!
   Asla Yanıt alamazsınız
   Adamların belkide bayanların amacı sizi karalamaktır
   Ve siz malınızla,Paranızla rezil olur kalırsınız,
   Bu noktada g.g sitesi yönetimi asla size taviz vermez ve bu kötü yorumlar kara bir leke olarak künyenizde kalır.
   Aslında alıcı ürünü beğenmeyip iade etse sorun yok..
   Parasınıda geri alacak
   Ama Niyetler bozuk,Ve sanırım birkısmında denge (% 3 civarı)
   Bu noktada satıcının yapacak hiçbirşeyi asla yoktur

   Diğer alışveriş sitelerinde durum Kesinlikle farklıdır
   Önce Paranızı ödersiniz, Gerisi kaderinize bağlı
   Lakin G.G sitesinde Böyle bir risk asla yoktur, Ve sanırım taviz verilmeyen bu tutumlarıyla gelecektede olmayacaktır,
   Aklınızda %1 oranında bile kötü niyet varsa asla gitti gidiyor sitesine uğramayın
   birgün olur dışlanırsınız
   Bu Mesaj Gelecekte g.g sitesinden ürün almak veya satmak isteyen arkadaşlara umarım ışık tutacaktır
   Saygılarımla
   hasan_candan
   _____________________________

   • Asrock N68C-GS FX AMD DDR2 DDR3 1066MHz Soket AM3 AM2 AM2, Amd FX-4100 X4 3.6 Ghz Soket AM3, MSI N9600 GT, 320 GB WD Harddisk, 2x2 Gb 1333 Mhz DDR3 Kingston Ram, LG Dvd-RW, Everest 460W Kasa
   • 13" MacBook 2.4 GHz Retina 2.4 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 2.9 GHz'e kadar Turbo Boost 8 GB 1600 MHz bellek 256 GB PCIe tabanlı flash depolama Intel Iris Graphics 9 saat pil
  • Yarbay
   2136 Mesaj
   18 Şubat 2007 13:46:29
   gg de bu gün ilk ürünümü satım bakalım ne olacak merakla bekliyorum umarım iyi bir sonuç alırız

   dakika 1 gol 1 yapmıyalım


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karizzmma -- 18 Şubat 2007; 13:46:54 >
   _____________________________

  • Çavuş
   86 Mesaj
   22 Mart 2007 12:18:14
   Merhabalar. gittigidiyorda site içinden birkaç kişiye başka bir sitede gördüğüm dizüstü bilgisayarın linkini yolladım. bana site yönetiminden aynı durumun tekrarı halinde üyeliğiniz sonlandırılacaktır şeklinde uyarı mesajı geldi. Yaptığımın hatalı olduğunu sonradan anladım. 1 hafta sonra üyeliğim sonlandırıldı. ama ben uyarıdan sonra aynı hatayı tekrarlamadım. Üstelik uyarıdan sonra üyeliğimin sonlandırılmasına kadar geçen 1 haftalık süre zarfında ürünlere teklif verme / ürün almama da izin vermediler. Mail yoluyla irtibata geçtim uyarıdan sonra aynı hatayı tekrarlamadığımı belirttim ama sonuç değişmedi. gelen cevap hep aynı: "sonlandırılan üyeliklerin yeniden aktif edilmesi mümkün değildir" bu durumda bana yapacak bir seçenek kalıyormu? bir gittigidiyor mağduru olarak danışmak istedim. Teşekkürler.  • Yüzbaşı
   775 Mesaj
   22 Mart 2007 13:46:44

   quote:

   Orjinalden alıntı: karizzmma   Alıntıları Göster


   +2
   evet burada dürüst insanları bulduktan sonra gerçekten güzel bir ortam oluyo ve güzel ürünlerle kaşılaşabiliyorsun
   ama dürüst olmayan insanlarada dikkat


   _____________________________

   Erken Ekilen Darıdan, Kocasından Sonra Kalkan KARIdan, LACİVERTin Yanındaki SARIdan, HAYIR GELMEZ!..!
   Seninle Uyanıp Erkenden Yola Çıkıp Gitmek Varya Bir Deplasmana Elimde Cigara Bir Yarım Bira Aşkının Tarifi Yok Bu Dünyada
   Ormanı Seviyorsan Bir Ağaç Dik, Ülkeni Seviyorsan Bir pkk'lı s..
   Evlenip Balayına Gideceğime Kombine Alır Kapalıya Giderim.
   Erkek Adam Siyah Giyer Beyaz İçer
   Kale Boş 2 Avans 3'te Biter

  • Yarbay
   6000 Mesaj
   24 Mart 2007 11:44:10
   hasan_candan'a da taviz verilmiyorsa artık, sitede puanlama sistemini anlatırken bile örnek kullanıcı olarak hasan_candan kullanılıyor, 30k civarı işlemi var çünkü. Ben de yazayım, geçen tornavida seti almıştım çok işime yaradı, dedikleri gibi basit ama etkili ürünler satıyorsunuz


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   24 Mart 2007 14:34:08
   bu da benim gg deki nikim dh forumla aynı. hakanizm1
   http://urun.gittigidiyo...UTUSUNDA_W0QQidZZ4106419


   _____________________________

   İnsanlar görünüşleri ile karşılanır ,davranışları ile uğurlanırlar.
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   10 Aralık 2007 18:17:24
   gecen gun laptopumu sattim 800ytlye cumartesi gunumu ne satici onay verdi para transferi ilk is gunu yane bugun olacak demislerdi bugun sabah aradilar alici sahte kredi karti kullanmis aliciya ulasamiyoruz dediler olen sorun cozuldu paraniz havale edildi dendi bana aksam gene ariyorlar buseferde parayi havale etmiyoruz dediler alici hakkinda kanuni islem yapilacakmis laptopumuda kurtarmaya calisacaklarmis yurt disinda bole birsey olsa firma hakkinda dava acilir ama gittigidiyor kendini cok iyi savunuyor nedemek efenim urunu kargo ile yollamadiginiz icin bu hakka sahip degilmisim bende laptop kargo ile gidermi dedim anliyorum ama kurallarimizin disina cikmisinzi falan zirvaladilar neyle yolladigimdan sizene sonucta ilan verildi alici onayladi gerisi siteye kalmis. kisaca simdi ne para var bende nede laptop var durum sayfamdanda silmisler satisi sitenin telefonuda yok ortada kaldim yane resmen site ilgilenmese hem alici tarafindan hemde site tarafindan dolandirilmis oldum


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DekaRanger -- 10 Aralık 2007; 18:24:04 >
   _____________________________

   ASUS P5Q P45
   INTEL CORE DUO 2 E8500 3.16ghz
   OCZ DDR2 800 KIT(2x1GB) PC2-6400 Reaper HPC Edition CL4
   SAMSUNG HD501LJ 2X500GB 16MB CACHE SATA2 NCQ
   ASUS GFORCE 8800GT 512MB 256Bit PCI-E
   CREATIVE X-FI XTREME MUSIC
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   10 Aralık 2007 18:25:33
   hasan_candan fena bir satici degil bende ondan bayagi bisi almistim


   _____________________________

   ASUS P5Q P45
   INTEL CORE DUO 2 E8500 3.16ghz
   OCZ DDR2 800 KIT(2x1GB) PC2-6400 Reaper HPC Edition CL4
   SAMSUNG HD501LJ 2X500GB 16MB CACHE SATA2 NCQ
   ASUS GFORCE 8800GT 512MB 256Bit PCI-E
   CREATIVE X-FI XTREME MUSIC
  • Binbaşı
   1854 Mesaj
   10 Aralık 2007 19:07:15

   quote:

   Orjinalden alıntı: DekaRanger

   gecen gun laptopumu sattim 800ytlye cumartesi gunumu ne satici onay verdi para transferi ilk is gunu yane bugun olacak demislerdi bugun sabah aradilar alici sahte kredi karti kullanmis aliciya ulasamiyoruz dediler olen sorun cozuldu paraniz havale edildi dendi bana aksam gene ariyorlar buseferde parayi havale etmiyoruz dediler alici hakkinda kanuni islem yapilacakmis laptopumuda kurtarmaya calisacaklarmis yurt disinda bole birsey olsa firma hakkinda dava acilir ama gittigidiyor kendini cok iyi savunuyor nedemek efenim urunu kargo ile yollamadiginiz icin bu hakka sahip degilmisim bende laptop kargo ile gidermi dedim anliyorum ama kurallarimizin disina cikmisinzi falan zirvaladilar neyle yolladigimdan sizene sonucta ilan verildi alici onayladi gerisi siteye kalmis. kisaca simdi ne para var bende nede laptop var durum sayfamdanda silmisler satisi sitenin telefonuda yok ortada kaldim yane resmen site ilgilenmese hem alici tarafindan hemde site tarafindan dolandirilmis oldum   ürünü kargo dışında hangi yolla gönderdin çok merak ettim,bir de haklı oldukları noktayı kaçırıyosun adamların işlettiği döngünün dışına çıkmışsın yapabilecekleri ne var ki bu durumda?   _____________________________

   it's the hottest fires that make the hardest steel
  • Yarbay
   5259 Mesaj
   10 Aralık 2007 20:12:39

   quote:

   Orjinalden alıntı: DekaRanger

   gecen gun laptopumu sattim 800ytlye cumartesi gunumu ne satici onay verdi para transferi ilk is gunu yane bugun olacak demislerdi bugun sabah aradilar alici sahte kredi karti kullanmis aliciya ulasamiyoruz dediler olen sorun cozuldu paraniz havale edildi dendi bana aksam gene ariyorlar buseferde parayi havale etmiyoruz dediler alici hakkinda kanuni islem yapilacakmis laptopumuda kurtarmaya calisacaklarmis yurt disinda bole birsey olsa firma hakkinda dava acilir ama gittigidiyor kendini cok iyi savunuyor nedemek efenim urunu kargo ile yollamadiginiz icin bu hakka sahip degilmisim bende laptop kargo ile gidermi dedim anliyorum ama kurallarimizin disina cikmisinzi falan zirvaladilar neyle yolladigimdan sizene sonucta ilan verildi alici onayladi gerisi siteye kalmis. kisaca simdi ne para var bende nede laptop var durum sayfamdanda silmisler satisi sitenin telefonuda yok ortada kaldim yane resmen site ilgilenmese hem alici tarafindan hemde site tarafindan dolandirilmis oldum

   elden alışveriş falanmı yaptın ?   _____________________________

  • Yarbay
   5259 Mesaj
   10 Aralık 2007 20:18:22
   ayrıca gg bu alışverişlerden kazancı nedir her kategori üzerindenmi % alıyor yoksa para miktarına göre mi ?Hem alıcıdan hem satıcıdanmı alıyor yoksa sadece satıcıdanmı

   not : biraz fazla soru sordum sanırım , imla hataları için üzgünüm


   _____________________________

  • Binbaşı
   1854 Mesaj
   10 Aralık 2007 22:43:35
   aslında sorduğun soruların hepsine sitesinde cevap vermiş yine de ben bildiğim kadarıyla cevap veriyim.Garaj kategorisi dışındaki tüm satışlarda satıcıdan satış gerçekleşen fiyat üzerinden %10 komisyon alıyor.


   _____________________________

   it's the hottest fires that make the hardest steel
  • Emekli Yönetici
   8070 Mesaj
   Listeleme ücretleri ve komisyonla satıcının belini sağlam büküyor, örneğin benim 210 civarı ürünüm var bu sitede, ayda 300 ytl ye yakın listeleme parası ödüyorum, indirimli listeleme paketi alıyorsunuz, %80 indirimli listeleme = 100 ytl, %95 ind. listeleme = 250 ytl + vitrin (1.5 ytl), kalın yazı (0.5 ytl) alt yazı(0.5 ytl) (opsiyonel bu özellikler, ilan başına ödeniyor) gibi özelliklere bu indirim paketlerinin indirimleri işlemiyor + bide her satıştan alınan %10 komisyon var, bu rakamların hepsi satıcıyı ilgilendiriyor, alıcılardan ne komisyon nede başka bişey alınıyor...


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky__walker -- 11 Aralık 2007; 2:27:47 >
   _____________________________   MOBILE & TABLET Iphone 7 Plus 64gb Matte Black / Samsung T713 Tab S2
   INDIANA LINE Diva 252 (front) / Diva 752 (center) / Nota 250 (back surround) / Basso 850 (sub)
   AVR & TV & HTPC & CONSOLE Sony STR-Dn1070 4k 7.2 Avr
   / Samsung 65JU7000 4k Tv
   / i3 Skylake+18tb+Gtx1070 4k Htpc / Xbox One S 500gb
   GAMING PC Intel 6700k @4.5ghz
   / Asus Maximus VIII Ranger / Corsair Vengeance White Led 32gb Ddr4 3000mhz / Msi Gtx 1080 Sea Hawk X / Asus ROG Swift PG278Q / Corsair H100i v2 / Corsair Ax860 80+ Plat. + White Sleeved Kablo / Samsung 850 Evo 500gb Ssd RAID / NZXT S340 Elite - 6*Thermaltake Riing / LG Nb3530A Soundbar / Razer Mamba Tournament / Razer Blackwidow Chroma / Razer Man'o War 7.1 Wireless / Corsair MM300
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   04 Ocak 2008 20:15:15
   Merhaba,

   Ödememiz ne zaman yapılacak?

   iyi günler.

   Gönderen: Gittigidiyor Ek mesaj giriş tarihi:14:58:35 04/01/2008

   Sn. urak,

   Bilgi verdiğiniz için teşekkür ederiz.

   "6673117" No.lu banka hesabınız sisteme tanımlanmıştır. İlk iş gününde para transferiniz; gercekleştirilecektir. Bilgilerinize.

   ---------------------------------

   İyi Çalışmalar. Saygılarımızla,

   GittiGidiyor

   Eklenen Not:7457801 , Ürünüm onaylandı, para transferi ne zaman yapılacak? Ek mesaj giriş tarihi:15:05:11 04/01/2008

   6673117 nolu hesabımızı bu satıştan önce tanımlamıştık. Satışımız dün alıcı tarafından onaylandı. Sözleşmemiz gereği tarafımıza bugün ödeme yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Tarafımıza bilgi aktarılmasını rica ederiz.

   Saygılarımızla,

   Gönderen: Gittigidiyor Ek mesaj giriş tarihi:15:25:56 04/01/2008

   Sn. urak,

   Banka hesabınız onaysız olduğundan ürün bedeli bu gün hesabınıza aktarılamamıştır.

   İlgili ürün bedeli gün içerisinde sistemde kayıtlı bulunan hesabınıza ulaşıcaktır.

   ---------------------------------

   İyi Çalışmalar. Saygılarımızla,

   GittiGidiyor

   Eklenen Not:7457801 , Ürünüm onaylandı, para transferi ne zaman yapılacak? Ek mesaj giriş tarihi:16:59:02 04/01/2008

   Ürün bedeli henüz hesabımıza ulaşmadı. 04.01.2008 gün içerisinde ulaşması gerekiyordu.. En kısa zamanda yanıt bekliyoruz.

   Gönderen: Gittigidiyor Ek mesaj giriş tarihi:17:05:55 04/01/2008

   Sn. urak,

   Diğer fiş üzerinden de belirtmiş olduğumuz şekilde Banka hesabınız onaysız olduğundan banka bilgileriniz sisteme 04/01/2008 Tarihinde tanımlanmıştır. Bu nedenle para transferiniz 07/01/2008 Tarihinde "6673117" No.lu banka hesabınıza transfer edilecektir. Bilgilerinize.

   ---------------------------------

   İyi Çalışmalar. Saygılarımızla,

   GittiGidiyor

   Eklenen Not:7457801 , Ürünüm onaylandı, para transferi ne zaman yapılacak? Ek mesaj giriş tarihi:17:14:28 04/01/2008

   Sn. Gittigidiyor Banka hesabımızı tanımlayalı yaklaşık 1 hafta olmuş. Onay işlemini bizim mi sizin mi gerçekleştirmeniz gerekiyordu? Neden bugüne kadar sisteme tanımlanmadı. Bu konularda aydınlatmanızı rica ederim.

   Gönderen: Gittigidiyor Ek mesaj giriş tarihi:17:26:47 04/01/2008

   Sn. urak,

   Banka hesabınızı Bana Özel/Hesaplarım sayfanıza tanımladığınızda tarafımıza bilgi vermeniz gerekmekteydi. Bu nedenle gerekli doğrulama işlemi tarafımızca gerçekleştirilmemiş ve işleminizde gecikme yaşanmıştır.

   ---------------------------------

   İyi Çalışmalar. Saygılarımızla,

   GittiGidiyor

   Eklenen Not:7457801 , Ürünüm onaylandı, para transferi ne zaman yapılacak? Ek mesaj giriş tarihi:17:41:10 04/01/2008

   Banka hesabını tanımladığımızda size bilgi vermemiz gerektiği konusu sitenizin neresinde yazıyor.. ilginize teşekkür ederim. Üyelik iptali için yapmamız gereken işlemlere hangi bölümden ulaşabiliriz.

   Gönderen: Gittigidiyor Ek mesaj giriş tarihi:17:55:32 04/01/2008

   Sn. urak,

   Şuan Bana özel durum sayfanızda devam eden işlemleriniz bulunduğundan üyelik iptali gercekleştirilememektedir. Devam eden işlemleriniz sonuçlandıktan sonra tarafımıza bilgi vermeniz durumunda üyeliğiniz sonlandırılacaktır. Bilgilerinize.

   ---------------------------------

   İyi Çalışmalar. Saygılarımızla,

   GittiGidiyor

   Eklenen Not:7457801 , Ürünüm onaylandı, para transferi ne zaman yapılacak? Ek mesaj giriş tarihi:18:02:54 04/01/2008

   Sn Gittigidiyor,
   ''Banka hesabını tanımladığımızda size bilgi vermemiz gerektiği konusu sitenizin neresinde yazıyor.. '' sorumuza yanıt alamadık.
   Bilgi edinilmesini rica ederim.

   Gönderen: Gittigidiyor Ek mesaj giriş tarihi:18:14:36 04/01/2008

   Sn. urak,

   Banka tanımlama işlemlerinizi Destek Hattına mesaj yolu ile iletebilmektesiniz. Bilginize.

   ---------------------------------

   İyi Çalışmalar. Saygılarımızla,

   GittiGidiyor

   _____________________________

   Durmuş Elmalı
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   04 Ocak 2008 21:59:30
   Bende ilk kez GG den alışveriş yaptım.İlk önce kişinin profiline baktım.1800 kusür işlemi var.Yani çok sağlama benziyordu.Alışverişimi yaptım..


   _____________________________

  • Yarbay
   6717 Mesaj
   05 Ocak 2008 02:33:39
   Bende elimdeki Beşiktaş dergilerini ve F1 Racing dergilerini satmayı düşünüyorum.Ama tüm sayıları yok ..
   Toptan satmayı planlıyorum ..Sıralı halde değil ama bakalım kim alırsa.


   _____________________________

  • Yarbay
   2243 Mesaj
   05 Ocak 2008 02:49:42
   Kargo yollama sınırı 3 gün değil ben ürünü kazandıktan sonra 1 hafta geçmişti adam hala yollamayınca iptal ettim.


   _____________________________

   Sarı-Lacivert
  • Onbaşı
   37 Mesaj
   01 Temmuz 2008 01:10:04
   Tüm mesajları okudum; üyelerin GG ile ilgili deneyim ve fikirlerini paylaşmaları iyi olmuş. Kafama takılan bazı şeylere cevap da bulmuş oldum. Bu arada GG kullanıcı adım da aynıdır. Profil / YorumSayfam: http://www.gittigidiyor...lik.php?nick=akrep_ve_su
   Ürün Sayfam: http://www.gittigidiyor...?aramasatici=akrep_ve_su   _____________________________

   Asus P5VD2-VM SE Ankart, Intel Core Duo 1.80 ghz E2160 işlemci, 2 x 1024 DDR2 Ram, Nvdia Geforce 7200gs ekran kartı 512 (256 paylaşımlı) Exper 19 " LCD Monitör, Windows Vista Home İşletim Sistemi (32bit) DVD -+RW/-RW/CD-R Çift katmanlı yazıcı
  • Çavuş
   86 Mesaj
   22 Kasım 2009 22:22:15
   Merhabalar.Bu konu hiçde gg'nin yazdığı gibi değil.Ben gg den 10 ayrı ürün sipariş ettim ancak 8 ürün geldi.Bunu kargo firmasının yetkilisine de onaylattım.Hemen durumu gg ye bildirdim.Sonuç bir sürü zaman kaybı.Ben ürünü almadığım ve onaylamadığım halde gg paramı satıcıya ödedi.Ben de dolandırıldığımla kaldım.gg den bir daha ürün almakmı?ASLA


   _____________________________

   2011 Palio Sole Premium Mistik Gri
  • Yüzbaşı
   560 Mesaj
   22 Kasım 2009 22:29:46

   quote:

   Orijinalden alıntı: Cesuryurek33

   Merhabalar.Bu konu hiçde gg'nin yazdığı gibi değil.Ben gg den 10 ayrı ürün sipariş ettim ancak 8 ürün geldi.Bunu kargo firmasının yetkilisine de onaylattım.Hemen durumu gg ye bildirdim.Sonuç bir sürü zaman kaybı.Ben ürünü almadığım ve onaylamadığım halde gg paramı satıcıya ödedi.Ben de dolandırıldığımla kaldım.gg den bir daha ürün almakmı?ASLA

   Siz sadece kendinizi anlatamamışsınız. Eğer gerçekten 10 ürün gönderildi yazılıp 8 ürün gelmişse ve kargo görevlisine zabıt tutturdu iseniz paranın satıcıya aktarılması imkansız. Kendinizi ifade edememişsinizdir...


   _____________________________

  • Yarbay
   3860 Mesaj
   22 Kasım 2009 22:36:43
   Bu tip sistemlerin yüzde yüz güvenli olması ne yazıkki mümkün değil. Yüz yüze alışverişlerde bile sorun çıkıyorken uzak mesafeli alışverişlerde sorun çıkmamasını beklemek biraz hayal olur.


   _____________________________
   University of Illinois at Urbana-Champaign (Computer Science)
  • Emekli Yönetici
   8054 Mesaj
   22 Kasım 2009 22:38:34
   Daha biraz önce 24 TL EFT geçtim.


   _____________________________

   “Gregor Samsa bir sabah bunaltıcı düşlerden uyandığında, kendini yatağında dev bir böceğe dönüşmüş olarak buldu…”

  • Binbaşı
   1088 Mesaj
   22 Kasım 2009 22:53:42
   hiç tavsiye etmiyorum eğer ödemede sistemden kaynaklanan bir hata olursa anında hesabınızı siliyorlar ve başlarından kovuyolar.Bir de sinir bozucu bi mesaj gönderiyolar.Hesabınız silindi paranız geri iade edilecektir


   _____________________________

  • Er
   3 Mesaj
   30 Nisan 2010 19:16:54
   Arkadaşlar başımdan geçen iki olayı size anlatayım, bu sitenin ne kadar güvenli olduğuna ve alışveriş yaptıktan sonra bile başınıza neler gelebileceğini iyi düşünüp öyle karar verin.

   Ben Gittigidiyor.com dan satıcının beyanına güvenerek 1 adet fotoğraf makinesi ve 1 adet bilgisayar aldım.
   Aldığım bilgisayar çalıntı çıktı. Bilgisayarı kullanırken 15 gün kadar sonra bir gün evime polisler geldi ve bana önce bir siteden alışveriş yapıp bilgisayar alıp almadığımı sordular ve bende aldım dedim. Eve girip bilgisayarı aldılar ve bilgisayarla beraber beni karakola götürdüler. Karakolda 3 saat kadar ifade işlemleri sürdükten sonra, Komiser benim memur olduğum için nezarette tutulmama gerek olmadığını ve yarın savcılığa çıkmak üzere tekrar gelmemi istediler. Ertesi gün savcılığa gittim savcı bana resmen suçlu muamelesi yaptı. Korktum içeri atacak diye. Meğerse çalıntı ürünlerde satan kadar alıcıda suçlu oluyormuş. Bizim bilgisayar gitti tabi olan da bana oldu. Bir sonuç alamadım. Parayı verdik birde suçlu olduk. Gittigidiyor.com kendi sitesine kurallar koymuş satılan ürünüden satıcı sorumlu diye %10 komisyon ücretine alıyor gerisine karışmıyor. Yani sahte, çalıntı, kaçak, klonlu cep telefonu v.b. şeyleri bilmeden alıp sonrada uğraşlar verip sonuçsuz kalmanız mümkün. Öyle bir yer yani. Satılan ürünü denetleme diye bişey yok. Satıcıdan ürünü satışa koyarken kendisine ait olduğunu belgeleyecek hiçbir şey istenmiyor. (Bunuda sanırım listeleme ücretinden kazandığı paradan olmamak için yapmıyor. Zira günde binlerce ürün listeleniyor her listelemeden belge istese ki bunu alıcıya korumak adına yapması gerekir o zaman da listelemeden kazandığı tatlı paradan olacak) Hal böyle olunca çalıntı mal satmak için fırsat yeri oluyor.

   Fotoğraf makinesine gelince aradan 2 ay geçmeden arızalandı. 250 tl. ye makineyi aldık, 250 tl. tamir ücreti istedi Canon firması. Evde öylece duruyor. Satıcıya anlattım durumu ama bendeyken sağlamdı ürünü alıp onay verdiniz siz bozdunuz tamir ettirin diye bi mesaj geldi. 2.el olduğu için bir hakta talep edemiyorsun.

   Benim başıma gelenler sizlerin başına gelmesin bu siteden alışveriş yaparken çok dikkatli olun hatta yapmayın. Sonra benim gibi hem mağdur hem suçlu olursunuz !!!

   Anlayamadığım yasal olmayan satışların yapıldığı bu siteye Devletimizin yetkililerinden kimse neden dur demiyor?


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   430 Mesaj
   30 Nisan 2010 20:34:41
   Yasal olmayan birçok ürün satılıyor ggde. Ne resmi satıcısı belli, ne nerden geldiği. 25TL aylık verip dükkan açtırıp kontrol mekanizması kurmassanız insanların mağdur olması gayet normal. Güvenli satış sadece işin ödeme ayağı hani bunun üreticisi, bayisi, garantisi, faturası vs.si. Devletin dediğin gibi el koyması lazım bu siteye sadece gercek satıcıların satış yaptığı bir platform olmalı. Şu anki hali gibi önüne gelenin ürün koyup satış yapabildiği bir yer değil.


  • Binbaşı
   1224 Mesaj
   30 Nisan 2010 21:33:58
   hocam güvenilrligi satıcının onuru ıle doğru orantılıdır mesela cok yanıltıcı fotolar koyanlar olabılıyor


   _____________________________

  • Onbaşı
   24 Mesaj
   08 Haziran 2011 03:25:03
   Gittigidiyor giderek kan kaybediyor.Önce açık arttırmayı kapatarak büyük bir müşteri potansiyelini kaybettiler.Şimdide destek hattındaki birkaç çalışanın yüzünden üyelerini kaybediyorlar.

   82 işlemi ve %100 olumlu yorumu olan bir üyeliği kapatan gittigidiyor'dan nasıl adaletten söz edilebilir ki!bir yanda olumsuz yorumlarla profili dolu olan ve işlem sayısı 10u geçmeyen bir kullanıcı diğer tarafta ise hiçbir olumsuz yorumu olmayan satıcı.Ve alıcı şikayet ederken satıcının o sırada olumlu yorumlar almaya devam etmesi ve gittigidiyor'un üyeliği kapatması.

   Gerçekten SIFIR RİSK tamamen yalan bence gittigidiyor artık sadece SIFIR GÜVEN durumundadır.Müşteri hizmetlerindeki birkaç çalışanın keyfi tavırları ve mesajları okuduğunda kişisel algısına kalmış egolarıyla yaptığı işlemler gittigidiyor'da büyük bir prestij kaybına neden olmaktadır.

   Gittigidiyor malesef bırakın 82 işlem %100 olumluları 1000 işlem %100 olumlu profilleri bile kapatmaktadır.bu hayret verici bir durumdur.Gittigidiyor birkaç çalışanın elinde madara olmuş durumdadır.


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   08 Haziran 2011 05:42:09
   GG kesinlikle güvenli değil dandik bir kablo yüzünden dünyanın kargo parasını verdim. "Sıfır risk" resmen yalan ve bu yüzden hesabımı kapattırdım. Hakkımı da helal etmiyorum. Hem günlerce ugraştır bir de ürünü göndermek için kargo ödedim. alırken öde gönderirken öde hep öde Böyle rezil bir site görmedim. "Kesinlikle tavsiye etmiyorum"


   _____________________________

   BİZ 3 KİŞİYİZ.

   -BEN
   -KEYFİM
   -KAHYASI
  • Onbaşı
   24 Mesaj
   08 Haziran 2011 12:44:21
   quote:

   Orijinalden alıntı: PROF.EMULASYONCU

   GG kesinlikle güvenli değil dandik bir kablo yüzünden dünyanın kargo parasını verdim. "Sıfır risk" resmen yalan ve bu yüzden hesabımı kapattırdım. Hakkımı da helal etmiyorum. Hem günlerce ugraştır bir de ürünü göndermek için kargo ödedim. alırken öde gönderirken öde hep öde Böyle rezil bir site görmedim. "Kesinlikle tavsiye etmiyorum"


   +1

   Üstüne üstlük %10 gibi yüksek bir komisyon kesmesi ve pahalı listeleme ücretleride cabası.bunları kabul ederek üye olmanıza rağmen birde resmen dalga geçer gibi muamele yapmaları tam bir komedi!Aşağıda bir kullanıcının yaşadığı yazıyı alıntı yapıyorum
   --------------------------------------------------------------------------------------
   Gittigidiyor'dan Kovuldum :)

   Böyle bir şeyi hiç duymamıştım, duysam inanmazdım, başıma geldi… Bir e-ticaret sitesinin müşterisini kovduğu nerede görülmüştür? Başka yerde görülmediyse bile ben bu konuda ya ilk oldum, ya da bir e-ticaret sitesinden üyeliği silinen insanlar arasında bunu dile getiren belki de ilk kişi olmuşumdur :)

   Gitti gidiyor yöneticilerinin bundan haberi yoktur büyük ihtimal, sitelerinde telefon, e-posta adresi bilgisi bulunmadığı için kendilerine haber veremedim kusura bakmasınlar artık. eBay’in de haberi yoktur tabii Türkiye’de işlerin böyle yürüdüğünden. Elim değerse bu tecrübemi onlarla da paylaşmak istiyorum yakın zamanda…

   Özetlemek gerekirse olay şöyle gelişti:

   Satın almak istediğim bir ürün vardı. Sepete atıyorum, sepette fiyat bilgisi görüntüleniyor. Devam et butonuna basınca bir sonraki ekrana geçiliyor. Bu sayfada sepetteki ürünlerin toplam fiyatı 0 (sıfır) YTL olarak görünüyor. Satın al butonuna tıklayınca da haliyle hata veriyor. Sitenin sağına – soluna baktım, altına üstüne baktım bir tanecik telefon numarası yok. E-posta adresi de yok. Sadece bir iletişim formu var.

   Formu doldurdum, yaşadığım sıkıntıyı yukarıdaki gibi izah ettim. Almak istediğim ama sorun yaşadığım ürünün linkini de mesajımda belirttim (Linki yapıştırmamış olsam dahi sepetimden görebiliyorlardır muhtemelen ama ben işi sağlama almaya çalıştım.) Site gittigidiyor olduğu için ve üründen de sadece bir adet satışta olduğu için, kaçırmak istemediğimden bu konuda bana acil olarak yardım etmelerini rica ettim. Sağ olsunlar mesajımı cevapladılar. Ama şu gelen cevabı okuyalım şimdi hep birlikte:

   =======

   Sn. Gönüllü,

   Lütfen, yardım almak istediğiniz konu hakkında tarafımıza bilgi veriniz. Size en kısa süre içinde yardımcı olacağız. Teşekkür ederiz.

   ———————————

   İyi Çalışmalar. Saygılarımızla,

   GittiGidiyor

   =======

   Okudunuz mu? İsterseniz şimdi başa dönüp benim yaptığım izahı tekrar okuyabilirsiniz. Sizce anlaşılmaz bir şekilde mi anlatmışım sorunumu? Şu ürünü almak istiyorum (linki de var). Alamıyorum. Acil yardım. Bu mu benim yaşadığım sorun? Evet. Gittigidiyor ne demiş peki? “Lütfen, yardım almak istediğiniz konu hakkında tarafımıza bilgi veriniz.” Yani? Siz ne anlıyorsunuz bu mesajdan bilmiyorum ama ben yukarıdaki mesajın bir insan tarafından yazılmış olduğuna inanamadım. Olsa olsa düşünme yeteneği olmayan bir robot tarafından yazılmıştır diye düşündüm. Ürünü de almak için acele ediyorum ya, haliyle benim şalterler attı ve şöyle bir cevap yazdım:

   =======

   Bu cevabı yazarken düşünme yeteneğinizi devre dışı mı bıraktınız acaba? Beyinciğinizle cevap yazıyorsanız insanlara lütfen insanların vaktini almayın bari… Size link gönderdim mi ben arkadaşım? O linkteki ürünü sepete atıyorum, fiyatı görünüyor ama satın al butonuna tıkladığım zaman fiyatı sıfır YTL görünüyor. Bu nedenle de satın alamıyorum, diye açıkladım mı? Yardım almak istediğiniz konuyu tarafımıza bilgi veriniz de ne demek Allah aşkına? Benim sorumu ve kendi cevabınızı sonra da bu yanıtımı alın ve müdürünüze, patronunuza okutun lütfen. Kamera şakası gibi adamlarsınız gerçekten… Almıyorum ürün mürün, siz zahmet etmeyin, sorunu tespit edip çözerseniz belki birisi alır malır, neme lazım, böyle oyalayıcı, hiçbir amaca hizmet etmeyen sorular sormaya devam edin. Hepinizi yürekten tebrik ediyorum.

   =======

   Pazarlama derslerinde o kadar anlatılır, kitaplarda öteden beri hep yazılır çizilir; yok efendim müşteri veli nimettir, müşteri kraldır, memnun müşteri size yeni müşteriler kazandırır, küstürülen müşteri en az 10 kişiyi de beraberinde götürür falan filan… “Onları yazanlar kendileri okusunlar” diye düşünüyor her halde ki, benim mesajı okuyan çok saygıdeğer müşteri temsilcileri (!) bana bir mesaj yazıp, (hatta daha güzeli telefon açıp), neden böyle bir sorun yaşadığımı, ürünü nasıl alacağımı izah etmek; sizi kızdırdıysak kusura bakmayın diye gönlümü almak yerine, benimle hiç muhatap bile olmadan benim üyeliğimi iptal etmişler. Daha doğrusu kara listeye almışlar. Müşterinin sorununu çözmek için muhatap olma zahmetine katlanmadıkları için, “üyeliğinizi iptal ettik” diye bir bilgi e-postası da gelmedi haliyle.

   Çok üzüldüm diyemeyeceğim. ebay ile ortaklığı bulunan, gözümde kurumsal bir imajı olan bir şirketin, 5 yaşında bir çocuk davranışı ve alınganlığı sergileyerek bana küsmesi ve “boz, artık sen oyunda yoksun” şeklinde davranması benim için yeterince anlamlı oldu…

   Gittigidiyor’un yanıtını okuduğumda “belki otomatik olarak sistem tarafından gönderilmiş bir mesajdır” diye de aklıma geldi. Ama herhalde sistem otomatik olarak müşterileri sistemden atmıyor olsa gerek ki, bu da ilk mesajın da birisi tarafından yazılıp gönderildiği düşüncesini güçlendiriyor. İdeal müşteri tipi, müşteri temsilcisi (!) karşısında ricacı, minnet eden, ezik insanlar olsa gerek. “Böyle cevap mı olur?” diye sorgulamamak gerekiyor demek ki. Beni sitede alışveriş yapmaya elverişli müşteri kategorisine uygun bulmadılar anlaşılan :)

   Halbuki kendilerine yol da göstermiştim. Benim yazdığım soruyu ve bu soruma sizin gönderdiğiniz cevabı, daha sonrasında da en son gönderdiğim tepki mesajını müdürünüze ve patronunuza okutun da demişim. Buraya yine yazdım mesajımı işte… Okutun. Kime hak verecekler, bir görün. Müdürünüz, patronunuz ”bu müşteriyi banlemeniz çok iyi olmuş, aferin.” derse ben de bu işten hiç anlamıyorum demektir o halde…

   Bir müşterinin hesabını bu şekilde kara listeye alarak ondan kurtulamazsınız aslında. Ben istersem, başka bir kullanıcı adı ile yeniden üye olabilirim değil mi? Ama istersem… Hmmm… İstemiyorum artık… Sizin siteniz Gitti… gidiyor…

   Güle güle o halde :)

   --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Not: Alıntı yapılan yazı www.gonullu.com'dan alınmıştır ve Hüseyin GÖNÜLLÜ'ye aittir.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefaslan -- 8 Haziran 2011; 12:49:39 >
   _____________________________

Sayfa: [1] 2   sonraki >     >>
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.