- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
GittiGidiyor ne kadar Güvenli?
Bu konudaki kullanıcılar:
 
62
Cevap
31213
Tıklama
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş
Mesaj


225 Mesaj
3 Şubat 2007; 1:00:48 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Az önce GittiGidiyor sitesine gönderdiğim soruları ve aldığım cevapları hiç bir yorum yapmadan aşağıda veriyorum...Konu: GittiGidiyor nasıl Güvenlidir? Fiş açılış saati/tarihi: 23:07:18 02/02/2007


Mesajınız:

Merhaba,
Size bir konuda danışmak istiyorum. Şöyle bir olay düşünün; Ben bir satıcı olarak sitenizde ilan veriyorum. Arttırma bitiyor ve alıcı ödemeyi yapıyor. Ben ürünü gönderiyorum. Ürün alıcıya ulaştıktan sonra, alıcı "bu ürün bozuk çalışmıyor" diyor. Ben satıcı olarak ürünümün çalışır halde olduğuna eminim. Bu durumda ne olur? Ben bir satıcı olarak gönderdiğim ürünün çalışır halde olduğunu nasıl kanıtlayabilirim.? Karşı taraftaki alıcı bilerek veya bilmeyerek ona gönderdiğim ürünü bozdu ve çalışmaz hale getirdi ise bunu nasıl anlayacağız/kanıtlayacağız?
Bir satıcı olarak böyle bir duruma düşmemek için neler yapmam gerektiğini bana yazarsanız sevinirim. (ürünü göndermeden önce noter huzurunda test mi yapmalıyım? vb.) Sizden gelecek cevaba göre gittigidiyor sitesini kullanarak satış yapıp yapmama konusunda karar vermeyi düşünüyorum.
ilginiz için teşekkür ederim.
Muzaffer Taylan
Gönderen: Gittigidiyor Ek mesaj giriş tarihi:23:18:54 02/02/2007

Sn. Taylan,

Alıcı, kendisine satıcı tarafından kusurlu gönderilmeyen bir ürünü, kusurlu hale getirip iade etmeye kalkıştığında bilir ki; Bu ürünü satıcı da kabul etmeyecek ve alıcının kendi parası sistemde bloke kalacaktır. Bu yüzden sistem, en baştan kötü niyetli alıcıları elemektedir.

Alıcı, teslim aldığı halde ürüne 3 iş günü içinde onay vermediği takdirde, satıcı tarafından Bana Özel ekranından son 24 saat süreci başlatılır. Bu süre içinde de onay gelmediği takdirde ürün, GittiGidiyor tarafından onaylanır.

Bütün bunlar, yüzbinlerce ticaret işleminde gerçekleşmeyen durumlardır. GittiGidiyor'da ne kadar işlemin yapıldığını ve nasıl güvenli olabildiğini, en kolay kullanıcıların adlarının yanındaki işlem sayılarına tıklayarak, profillerinden ve verilen yorumlardan görebilirsiniz.

-------------------------------------

İyi Çalışmalar. Saygılarımızla,

GittiGidiyorEklenen Not: GittiGidiyor nasıl Güvenlidir? Ek mesaj giriş tarihi:23:35:07 02/02/2007

Aynı durumu tersten düşünelim... ben bir alıcıyım ve satıcı bana kusurlu bir ürün gönderdi. Bu durumda ben bu ürünü satıcıya geri göndersem ve satıcı bu ürünü kabul etmese (yukarıdaki cevabınızda böyle yazmışsınız) bu durumda alıcı olarak benim param sistemde bloke olacak... gelen ürün gerçekten kusurlu ise ben bir alıcı olarak bana gelen ürünün kusurlu olduğunu kanıtlamak için ne yapmalıyım?
bir önceki soruma ve bu soruma da daha somut öneriler getirebilirseniz sevinirim.
Muzaffer Taylan
Gönderen: Gittigidiyor Ek mesaj giriş tarihi:00:13:33 03/02/2007

Sn. Taylan,

Satıcının arızalı, kusurlu ya da ürün açıklamasından farklı bir mal göndermesi durumunda, alıcı gelen ürüne ONAY vermeyerek ürünü satıcıya iade eder ve parasını kesintisiz olarak iade alır.

Satıcı, sattığı ürünü 3 iş günü içinde göndermediği takdirde; Alıcı parasını kesintisiz olarak iade alır. İadeler, alıcının ödeme şekline göre kredi kartına veya banka hesabına yapılır.

Satıcılar bir ürünü kargoladıktan sonra tüm kargo bilgilerini sisteme girmekle yükümlüdürler. Ürün teslim alma/almama gibi ihtilaf durumlarında kargo fiş bilgileri ilk bakılan belgelerdir.

Kusurlu bir mal gönderecek olan satıcı bilir ki, alıcı bu ürüne onay vermeyecek, kendisi de parasını alamayacaktır. Dolayısıyla "Güvenli Ticaret" döngüsü en baştan kötü niyetli kullanıcıları elemektedir.


-------------------------------------

İyi Çalışmalar. Saygılarımızla,

GittiGidiyorNot: koyu renkli kelimeleri ben yapmadım. mesajın orijinalinden olduğu gibi kopyaladım. Fiş #1340199
_____________________________ 
326 Mesaj
3 Şubat 2007; 1:15:57 

gittigidiyor yüzde 99 güvenlidir.

Gönderilen ürün kargo görevlisinin yanında açılarak tutanak tutturulmadıgı durumlarda iade kabulü olmaz.

Tersi durumdada size bozuk ürün yollandıysa kargo görevlisinin yanında açıp bakıp tutanak tutturup geri yollarsınız ve gittigidiyor paranızı iade eder yani gittigidiyor tarafından çözülmeyecek olay yoktur.

Herhangi bir zıtlaşma durumunda para gittigidiyor tarafından blokeli oldugundan satıcı veya alıcı gerçek tüm bilgilerini gittigidiyora vermek zorundadır ve yasal işlem başlatma hakkıda var.

Gittigidiyor ve hemalhemsat.com gibi siteler yüzde 99 güvenlidir.İkisindende yüksek meblaglarada satışlarım oldu.
_____________________________

Kredi Kartı Yardımlaşma Kulübü


225 Mesaj
3 Şubat 2007; 1:20:07 

Bir ekran kartı aldığınızı düşünün... bu ekran kartının hiç bir fiziksel kusuru olmadığı halde elektronik devrelerinde arıza olabilir... Bu durumda kargo görevlisinin yanında nasıl bir tutanak tutturmak gerekir? Ekran kartını kargo görevlisinin yanında mı denemeliyiz?
_____________________________1182 Mesaj
3 Şubat 2007; 1:20:33 

Herşeyin başı dürüstlük. Yoksa bir insan dolandırıcılığı kafaya koydumu her türlü sizi dolandırır.

Dünya'daki tüm ticari işlemlerde olduğu gibi gittigidiyorda da güven ve dürüstlük temel şarttır.

Kullanıcıların işlem sayısı, puanları ve aldıkları yorumları dikkatlice incelerseniz pek fazla sorunla karşılaşmanız mümkün değildir.

Zaten çok işlemi olan bir satıcı yada alıcı böyle bir şey yapmaya kalkışmaz, az işlemi olan kullanıcılarda ise herhangi bir anlaşmazlık durumunda gittigidiyor'a sorun bileti açarsınız. elinizde ne var ne yok herşeyi yazarsınız kararı verirler. ki sonuçta karar veren de bir insan. kim dürüst kim üçkağıtçı anlayabilecek kapasitededir.

gittigidiyor'da birçok işlem gerçekleştirdim. bir kez sorun yaşadım. onu anlatayım isterseniz:

gittigiyor üzerinden tommy hilfiger marka bir sweatshirt aldım. satıcı ürünü en son gün kargoladı. ürün elime ulaştı fakat sahteydi. satıcıyla irtibata geçmek istedim mesajlarıma cevap vermedi. bunun üzerine sorunumu gittigiyor'a anlattım. ve ürünü onaylamayarak satıcıya geri postaladım. fakat satıcı gittigiyor'a farklı adres ve farklı telefon numarası vermiş. daha sonra ürünün kendisine ulaşmadığını belirtmiş ve bu adrese gönderilecekti vs. demiş gittigiyior'a. adreslere baktım ikiside aynı ilçe. yani yürüme mesafesi kargo şubesine gidip alacak. tüm bunlar olurken satıcı hiçbir şekilde benimle iletişime geçmiyor ne mesajlarıma cevap veriyor ne telefonlarıma. tabi bu sırada ben her gelişmeyi dakikası dakikasına gittigidiyor'a bildiriyorum. daha sonra gittigiyor benim haklı olduguma kanaat getirip paramı hesabıma geri yatırıyor. giden bi alırken bi de geri yollarken vermiş oldugum kargo paraları ve zamanım oluyor. satıcı ise sistemden atılıyor. daha sonra ne mi oluyor:) para benim hesabıma yatmış olay bitmiş. kapı çalıyor ve kargo elinde aldıgım ve geri yolladıgım sweatshirt. ben ilk gönderimi yaptığımda aradan 3 gün geçince kimsenin gelip almadığını geri bana yollayacaklarını söylemişlerdi kargodan. fakat ben birkaç gün daha bekletmelerini mutlaka birinin gelip alacağını söylemiştim. fakat satıcı uyanık. güya gidip almayacak ve ürün tekrar geri bana dönecek. bende lanet olsun diyip kabul edeceğim ve susacağım. neyse kargo firması kabul etti ve 3-4 gün daha beklettiler fakat daha sonra alan olmayınca geri getirmişler. bende bu sefer kargo görevlisine rica minnet paketi tekrar o şubeye göndermesini ve satıcının sonradan verdiği adrese ulaştırılmasını istedim. bunu yapmayabilirdim. sonuçta param hesabıma geçmiş olay kapanmış....

ama en başta da dediğim gibi önemli olan niyet
_____________________________ 
754 Mesaj
3 Şubat 2007; 1:32:32 

Özellikle parçası değiştirilerek "çalışmıyor" diye iade edilebilecek ürünlerin satışlarında (satıcıysanız) dikkat edin. Benim bildiğim bu tip 2 olay var. Biri fotoğraf makinası diğeri Play Station (merceğini değiştirip çalışmıyor demişler). Sistemde satıcı olmak riskli. Alıcıysanız bir risk olmuyor. Yanlış birşeyler dönüyorsa iade ediyorsunuz paranızda size geri dönüyor. Olan kargo parasına oluyor. 35 işlem yaptım bugüne kadar. Ürün iadesi almadım çok şükür. İki ürünü iade ettim para eksiksiz yatırıldı. Satıcıysanız maalesef satış yaptığınız kişinin karakteri önemli oluyor.
_____________________________

Sigma 8mm f/3.5 EX DG Fisheye // Sigma 10-20MM F/4-5.6 EX DC HSM // Nikkor 16-85mm f/3.5-5.6G AF-S DX ED VR // Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD XLD


 
86 Mesaj
3 Şubat 2007; 2:00:29 

Sanrıım yorum yapanlar yazılanları okumamışlar :)

Bu sistem sadece iyi niyet üzerine kurulu.Başka bir güven unsuru yok malesef..Sistem hiçbir sorumluluk almıyor.225 Mesaj
3 Şubat 2007; 9:34:13 

GittiGidiyor un bana gönderdiği cevaplar ve buradaki arkadaşların yaptıkları yorumlara bakarak çıkardığım sonuç şu;
GittiGidiyorda yapılan alışverişlerde sistem genel olarak ALICIyı daha fazla KORUMA yönünde çalışıyor. SATICInın ise yapması gereken HAYIRLI MÜŞTERİLER ile karşılaşmaya elinden geldiğince özen gösterip (yorumlara/yıldızlara bakmak vs.) gerisini de kadere bırakmak...

Bu arada kadiryildiz84 arkadaşımız, alıcı da satıcı da gerçek kimliğini GittiGidiyora vermek zorundadır diye yazmış. Bu konu ile ilgili bir olay başımdan geçti. GittiGidiyorda bir ürüne teklif verdim ve kazandım. Arttırma biter bitmez (10 dk. içinde) ödemeyi yaptım. Satıcının 4-5 tane farklı ürünü vardı. Satıcı, ne bana ne de diğer ürünlerini kazanan arkadaşlara, ödeme yapıldığı halde ürünleri göndermedi. Herkes olumsuz yorum yaptı ve bu satıcı GittiGidiyordan atıldı... Buraya kadar herşey çok güzel görünüyor. Alıcı olarak tek kaybım paramın 3 gün boyunca getireceği gelir oldu. Sonra ne oldu? Aynı SATICI aynı ürünleri FARKLI bir İSİMLE yine SATIŞA çıkardı. Herkes gerçek kimliğini veriyorsa BU SATICI çift kimlik mi taşıyor? veya Gittigidiyor sistemden attığı kişiler gerçek kimliklerini verdikleri halde, bu biilgileri hiç bir şeyle karşılaştırmadan mı işleme alıyor?
_____________________________ 
617 Mesaj
3 Şubat 2007; 13:02:24 

ben gg üzerinden mp3 çalar sattım.ama göndermeden önce kontrol ettim çalışır durumdaydı.alıcı aldı ve bana bozuk çalışmıyor diye iade etmek istedi.ama ben ilanda iade almak istemediğimi elektronik ürünlerde parça değişimi olduğu için mümkün olmadığını belirtmiştim.bu adam yinede iade etmek istedi.her türlü firmware değişimini de yapmış.kurcalamış iyice aleti.öyle bolca kurcalanmış şekilde iade almaya zorlandım.ve aldımda.yani burda alıcı sahtekar olsa bile gg alıcıdan yana
_____________________________

Honda Jazz Fun CVT

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Şubat 2007; 13:22:14 

Mesajda belirtildiği gibi işlemler alıcı ve satıcı arasındaki iyi niyete dayanıyor, tabi istenilmeyen durumlar da olabiliyor. Bunun önüne geçmenin en iyi yolu alışverişlerde alıcı ya da satıcıya ulaşılabilecek telefon numaralarını almak ve alış/satış sonrasını iyi takip etmek, kendilerinin de belirttiği gibi küçük bir mesaj ya da telefon olası kötü durumları bertaraf edebiliyor.


 
2136 Mesaj
3 Şubat 2007; 13:49:31 

ben burda sadece şu kredi kartı olayında biraz tedirginlik yaşıyorum
satış ve alış yapabilmen için kredi kartı numarsaını istiyorlar acaba ne kadar güvenli dir burası bu konuda malum (kredikartı ) bu iş şakaya gelmez bu konuda bı yorum varmı acaba
_____________________________1207 Mesaj
3 Şubat 2007; 14:14:14 


quote:

Orjinalden alıntı: karizzmma

ben burda sadece şu kredi kartı olayında biraz tedirginlik yaşıyorum
satış ve alış yapabilmen için kredi kartı numarsaını istiyorlar acaba ne kadar güvenli dir burası bu konuda malum (kredikartı ) bu iş şakaya gelmez bu konuda bı yorum varmı acaba

aynen, bu nokta çok öenmli
_____________________________

üzerimden eksilmesin bayrağımın gölgesi...
eski nik:goxel54


1182 Mesaj
3 Şubat 2007; 14:46:33 


quote:

Orjinalden alıntı: karizzmma

ben burda sadece şu kredi kartı olayında biraz tedirginlik yaşıyorum
satış ve alış yapabilmen için kredi kartı numarsaını istiyorlar acaba ne kadar güvenli dir burası bu konuda malum (kredikartı ) bu iş şakaya gelmez bu konuda bı yorum varmı acababu riski en aza indirgemek için sanal kart kullanabilirsiniz.
_____________________________ 
2136 Mesaj
3 Şubat 2007; 15:21:32 


quote:

Orjinalden alıntı: fatihhk

bu riski en aza indirgemek için sanal kart kullanabilirsiniz.

bu konuda sana kesinlikle katılıyorum ama hangi bankaların sanal kartı var ben gerçi akbankla çalışıyom ama burda buna benzer bi şey yok
_____________________________1182 Mesaj
3 Şubat 2007; 18:47:34 


quote:

Orjinalden alıntı: karizzmmabu konuda sana kesinlikle katılıyorum ama hangi bankaların sanal kartı var ben gerçi akbankla çalışıyom ama burda buna benzer bi şey yok
garanti bankasının sanal kartı var.

ben devamlı onu kullanıyorum. birşey alırken yada listeleme ücreti için ne kadar tutar gerekiyorsa ödeme sayfasına gelince hemen aktarıyorum o kadar miktarı karta daha sonra kart bilgilerini yazıyorum ve çekiyorlar. gerçi gittigidiyor da yamuk olmaz. ama yine de biz önlemimizi alalım.
_____________________________14424 Mesaj
3 Şubat 2007; 22:05:32 

DH bana GG'den daha güvenli geliyor nedendir bilmem...GGde üyeliğim var ama hiç alışveriş yapmadım.
Yapmayı da düşünmüyorum açıkçası....
_____________________________ 
4523 Mesaj
4 Şubat 2007; 2:30:35 

ben yaklaşık 2 yıldır hem alıcı hem satıcı olarak kullanıyorum ggyi..ve gerçekten çok memnunum..bu tip alışveriş sitelerinde en önemli unsur kişi hakkında verilen yorumlardır..aynı ebaydeki powersellerler gibi burda da olumlu yorumları çok alan satıcılardan alış yapmak önemlidir.. tabiki burda da kötü niyetli insanlar var ama risk minimumdur..bankalar bile dolandırılırken burda da sistemden kaynaklanan kötü iyetli davranışlar olabilir ama bu asla genelde hissedilmiyor..satıcılar ise yine ürünü kazanan kişinin yorumlarını okuyabilir..çok emin değilim ama belli derecenin altındkilere mal göndermeye de bilirsiniz.. veya tel no arayıp irtibata geçebilirsiniz.. ben bilgımın çoğu parçasını burdan aldım sattım emin olun biraz araştırınca çok hesaplıya alabiliyorsunuz .. ebaydeki sistem bence ggye göre daha güvensiz ve uluslararası alış bile yapılıyor buna rağmen.. sonunçta risk fayda analizi olayı.. bence faydası daha fazla.. kredi kartı ise güvenlidir.. benim bildiğim kart numarası zaten ggde saklanmıyor..doğrudan garanti den teyit alınıyor..ayrıca sanal kart tavsiye ederim..
_____________________________

  • Asrock N68C-GS FX AMD DDR2 DDR3 1066MHz Soket AM3 AM2 AM2, Amd FX-4100 X4 3.6 Ghz Soket AM3, MSI N9600 GT, 320 GB WD Harddisk, 2x2 Gb 1333 Mhz DDR3 Kingston Ram, LG Dvd-RW, Everest 460W Kasa
  • 13" MacBook 2.4 GHz Retina 2.4 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 2.9 GHz'e kadar Turbo Boost 8 GB 1600 MHz bellek 256 GB PCIe tabanlı flash depolama Intel Iris Graphics 9 saat pil


114 Mesaj
10 Şubat 2007; 16:35:36 

bence hiç güvenli bi site değil. ürün aldım satıcı ürünü yollamadı. 3. günün sonunda kargo bilgisi hatırlat seçeneğini kullandım. bu sürenin sonunda da yollamadı. işlemi iptal etmeme az bi süre kala, adam bana msj olarak kargo bilgisi yolladı. fakat benim ona mesaj yollamamı engelledi. daha sonra aynı mesajı gittigidiyora da yollamış. adamlara şikayet ediyorum fakat bana kargo bilgisini gösteriyorlar. kargoyu arıyorum böyle bi kargo yok diyorlar. üstelik ben ürün almayı iptal ettim satıcı hakkındaki kötü yorumumu dahi yazdım fakat hala param gittigidiyorda. telefon da açamıyorsunuz kaldırmışlar sanırım telefon destek hattını!! iğrenç bi site olduğunu anladım. daha önceden alışveriş yaptım. ürün sattım aldım bi sorun yaşamamıştım fakat şimdi olan oldu.

sakın bişey almayın bence veya alacaksanız dükkan ürünleri satın alın. bi de satıcının profilini ve yıldız sayısını incelemenizi tavsiye ediyorum. kredi kartı ile ilgili bir güvenlik sorunu olduğunu düşünmüyorum.
saygılar...
_____________________________

TREDAŞ


 
2136 Mesaj
10 Şubat 2007; 16:44:52 

evet sonunda garantiden sanal kartımı almış bulunmaktayım ve ilk ürünümü gitti gidiyo ya vermiş bulunmaktayım bakalım bi yamuk olmasa iyi valla
_____________________________1762 Mesaj
10 Şubat 2007; 18:02:12 

gittigidiyor'un uyguladığı sistem şu anda uygulanabilecek en güvenilir e-ticaret metodu. ama sonuçta işin içinde insan faktörü var kötü niyetli insanlar herzaman çıkacaktır buna çözüm yok maalesef...bence alacağınız ve satacağınız insanların daha önceki almış olduğu yorumlara dikkat edin...
_____________________________ 
2136 Mesaj
10 Şubat 2007; 19:15:59 


quote:

Orjinalden alıntı: antidote

gittigidiyor'un uyguladığı sistem şu anda uygulanabilecek en güvenilir e-ticaret metodu. ama sonuçta işin içinde insan faktörü var kötü niyetli insanlar herzaman çıkacaktır buna çözüm yok maalesef...bence alacağınız ve satacağınız insanların daha önceki almış olduğu yorumlara dikkat edin...

+2
evet burada dürüst insanları bulduktan sonra gerçekten güzel bir ortam oluyo ve güzel ürünlerle kaşılaşabiliyorsun
_____________________________3860 Mesaj
10 Şubat 2007; 20:21:45 

Ben 19 Eylül 2005 tarihinden beri gg üyesiyim. 55 işlem yaptım. şimdiye kadar alıcıyken sadece 1 defa sorun yaşadım ancak satıcıyken 5 kere alıcı ödeme yapmadı. gg bence kredi kartı konusundan oldukça güvenli bir site. internet üzerinden bundan daha güvenli bir açıkarttırma sitesi sistemi olabileceğini sanmıyorum. Sonuçta sizin de söylediğiniz gibi burada "niyet" önemli. gg'de Flight Simulator X almıştım, fiyatı çok ucuzdu. satıcıya sordum "Ürün orjinal mi?" satıcı bana "evet orjinal, ebaydan almıştım, bu yüzden çok ucuz" dedi. ben de adama bir şans verdim, inandım. satın aldıktan sonra satıcı bana mesaj attı ve ürün orjinal olmadığını söyledi. benim soruyu sorarken ciddi olmadığımı düşünmüş. kendisi gittigidiyora mesaj attı ve satış iptali istedi. ürünün orjinal olmadığını da belirtti. satıcının üyeliğini iptal ettiler ve benim paramı da iade ettiler. sonuçta gittigidiyor olabildiğince güvenli bir alışveriş platformu. sadece bazı satıcılar yüzünden sorunlar çıkabiliyor ancak satıcıların profiline bakıp satıcının niyeti hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canselcik1992 -- 10 Şubat 2007; 22:22:30 >
_____________________________
University of Illinois at Urbana-Champaign (Computer Science)


5999 Mesaj
10 Şubat 2007; 21:54:44 

Satmayı bilirseniz ve almayı da bilirseniz, çok kârlı bir site her iki taraf için de. Bazen 1 milyona üzerinizde ne ürünler kalıyor bir bilseniz, tabi satıcı güvenilir değilse göndermiyor , bir şikayet ediyorum olan ona oluyor. Dürüst ve GG'a alışık satıcılar zaten gönderiyor sorgusuz sualsiz. Dediğim gibi, kullanmayı bilirseniz
_____________________________

Hazar Karabay Blog | DIY Audio Türkiye - Forum


 
2136 Mesaj
10 Şubat 2007; 22:01:19 

dh formunda olup da gg de de olanlar ordaki nicklerini yazabilir mi bizahmet enazından burda tanışıyoruz orda da karşılaşırsak sorun yaşamayız sonuçta burda bir aile gibiyiz
çünkü yaklaşık 1 senedir dh deyim ve burdaki çoğu kişinin ne denli ağır başlı olduklarını öğrenmiş durumdayım< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karizzmma -- 10 Şubat 2007; 22:03:02 >
_____________________________3860 Mesaj
10 Şubat 2007; 22:06:28 


quote:

Orjinalden alıntı: karizzmma

dh formunda olup da gg de de olanlar ordaki nicklerini yazabilir mi bizahmet enazından burda tanışıyoruz orda da karşılaşırsak sorun yaşamayız sonuçta burda bir aile gibiyiz
çünkü yaklaşık 1 senedir dh deyim ve burdaki çoğu kişinin ne denli ağır başlı olduklarını öğrenmiş durumdayım


gg kullanıcı adım: canselcik

profil sayfam: http://www.gittigidiyor...mlik.php?nick=canselcik
_____________________________
University of Illinois at Urbana-Champaign (Computer Science)


3788 Mesaj
10 Şubat 2007; 22:41:36 

sizce idefix mi yoksa hepsiburda mı ? :D


 
754 Mesaj
10 Şubat 2007; 23:11:11 


quote:

Orjinalden alıntı: karizzmma

dh formunda olup da gg de de olanlar ordaki nicklerini yazabilir mi bizahmet enazından burda tanışıyoruz orda da karşılaşırsak sorun yaşamayız sonuçta burda bir aile gibiyiz
çünkü yaklaşık 1 senedir dh deyim ve burdaki çoğu kişinin ne denli ağır başlı olduklarını öğrenmiş durumdayımhttp://www.gittigidiyor...imlik.php?nick=euphoria
_____________________________

Sigma 8mm f/3.5 EX DG Fisheye // Sigma 10-20MM F/4-5.6 EX DC HSM // Nikkor 16-85mm f/3.5-5.6G AF-S DX ED VR // Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD XLD


5999 Mesaj
10 Şubat 2007; 23:46:09 

GG Profil : dogukanhazar

Ideefixe başka şey, GG başka şey arkadaşım. Ideefixe sıfır mal satan stok bazlı bir satıcı. GG'de satıcı da alıcı da biziz. Firmanın birşey sattığı yok.
_____________________________

Hazar Karabay Blog | DIY Audio Türkiye - Forum


213 Mesaj
14 Şubat 2007; 0:10:04 

amaaan neresi güvenli ki??
_____________________________ 
129 Mesaj
14 Şubat 2007; 1:42:50 

Tüm yazılanları okumadım ancak ben de gg üyesiyim ve onca satış alış gerçekleştirdim. gg güvenlidir ancak salak saçma insan doldu. Ürün kazanıyon yollamıyo, ürün satıyon son anda biri geliyo teklif veriyo almıyo obur alıcıyı kaçırıyon, Genelde adamın işlemlerine bakınca nasıl bişey olduğu anlaşılıyo bana da kötü yorumlar veren oldu sattığım üründen. Ps2 oyun sattım 2 ay sonra adam tek yıldız vermiş adam oynamış oyun sarmamış heralde, bole salak saçma insan dolu. Yaşanan sorunlar genel itibariyle bunlar haa bi de adam çok kargo tutmuş diyo sanki kargo ücretini ben belirliyorum napalım yani. Sonuçta hepsiburada dan gelen ürünün bozuk gelme olasılığı neyse ggde de odur. Heryerde bu olasılık vardır. Adam 1 üründen 30 tane satmış ve hiç kötü not almadıysa o ürün iyidir, tabi adam 20 ytl ye mp3 player alıyo sonra bunun kulaklığı net ses vermiyo diyebiliyo. Bole insanlar da var ürün zaten ucuz fazla bişey beklemiyeceksin.

Ha bi de adam 1 yıl once 100 ytl ye ürün alıyo 1 yıl sonra 80 e satmaya çalışıyo bole insanlar da var. Oyle ürünler varkı 0 dan pahalıya satılıyo var ole adamlar ilginc olan alanlar da olabiliyo. Ayrıca kredi kartı şart değil sanal kart veya eft de olabiliyor.
_____________________________ 
1 Mesaj
18 Şubat 2007; 5:40:45 

Selamlar
Tesadüfen bir ürünle ilgili bilgi ararken girdiğim bu sitede çok ilginç bir konu bulup üye oldum buraya,
G.G sitesini güvenilirliği ve Gerek alıcıya Gerek satıcıya ne denli hangi niyetlerle yaklaşım yaptığını gerçek anlamda bilen biri olarak
Yazmak ve daha sonraları gerçekten aklıbaşında insanlar topluluğu olan bu sitenin okuyucuları istifade etsin diye bilgi verme ihtiyacı hissettim
Ben Yaklaşık 7 aydır g.g sitesinde ürün satan biriyim
Bu süreçte sanırım 100.000 üzerinde ürün gönderdim pekçok arkadaşıma
http://dukkanlar.gittigidiyor.com/ISTOCCARSI/
Herkesin Bilgisi olmasında yarar var
g.g satış sisteminde kesinlikle korunan alıcılardır...
Ve alıcının riski kesinlikle yoktur.
Bu Sitede en yüksek satış rakamlı satıcılardan biri olmama rağmen sürekli alıcı korunur ve asla satıcıya taviz verilmez...
Ve satıcı sürekli iyi olmak zorundadır.
Asla yanlış bir ürün gönderemezsiniz..
Alıcıyı memnun etmezseniz g.g sitesinde yaşam şansınız kesinlikle sıfırdır...
Verdiğiniz para konusu:
Ürün bozuksa her halukarda güvendesinizdir,
Ürün zaten 3-5 gün sizde ve paranızız güvende, iade ettiğinizde anında paranız size iade edilir.
Bu noktada alıcı bozduysa bozdu. satıcı bu noktada herzaman mağdurdur,
Lakin Benim 24.000 civarı işlem sayımda böyle kötü niyetli kişi 3-5 kişiyi geçmemiştir.
Bu konu g.g sitesinde kafaya takılacak bir konu değildir
Bu noktada zararı sineye çekmeye satıcı mecburdur...
Hangi Mahkeme hangi noter bakacak bu işe ve nasıl başa çıkacaksınız...
Sitede Tek sıkıntı Bazı stres atma meraklısı Yorumculardır,
Sanırım güncel hayatta bazı genel sorunları olan birileri birşeyler alıp zevk için olumsuz yorum yaparlar.
Sorarsınız derdiniz, sorununuz nedir diye...!
Asla Yanıt alamazsınız
Adamların belkide bayanların amacı sizi karalamaktır
Ve siz malınızla,Paranızla rezil olur kalırsınız,
Bu noktada g.g sitesi yönetimi asla size taviz vermez ve bu kötü yorumlar kara bir leke olarak künyenizde kalır.
Aslında alıcı ürünü beğenmeyip iade etse sorun yok..
Parasınıda geri alacak
Ama Niyetler bozuk,Ve sanırım birkısmında denge (% 3 civarı)
Bu noktada satıcının yapacak hiçbirşeyi asla yoktur

Diğer alışveriş sitelerinde durum Kesinlikle farklıdır
Önce Paranızı ödersiniz, Gerisi kaderinize bağlı
Lakin G.G sitesinde Böyle bir risk asla yoktur, Ve sanırım taviz verilmeyen bu tutumlarıyla gelecektede olmayacaktır,
Aklınızda %1 oranında bile kötü niyet varsa asla gitti gidiyor sitesine uğramayın
birgün olur dışlanırsınız
Bu Mesaj Gelecekte g.g sitesinden ürün almak veya satmak isteyen arkadaşlara umarım ışık tutacaktır
Saygılarımla
hasan_candan
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Şubat 2007; 11:03:33 

Güvenli bir site. Ben daha hiç sorun yaşamadım. Bir de sorunsuz www.hepsiburada.com var..


 
4523 Mesaj
18 Şubat 2007; 12:29:00 

sizden birkaç ürün almıştım hatırladım basit ama kullanışlı işe yarar şeyler.. dediğiniz gibi her türlü sistemde boşluklardan faydalanılabilir..ama süreklilik olamaz ayıklanıyor kesinlikle..ama tecrübe ile anlaşılıyor çoğu şey..mesela bir kişinin verdiği yorumlardan titiz, pimpirikli, sorunlu, kıl, sorunsuz, vs biri olduğunu anlayabiliyorsunuz..


quote:

Orjinalden alıntı: hasan_candan

Selamlar
Tesadüfen bir ürünle ilgili bilgi ararken girdiğim bu sitede çok ilginç bir konu bulup üye oldum buraya,
G.G sitesini güvenilirliği ve Gerek alıcıya Gerek satıcıya ne denli hangi niyetlerle yaklaşım yaptığını gerçek anlamda bilen biri olarak
Yazmak ve daha sonraları gerçekten aklıbaşında insanlar topluluğu olan bu sitenin okuyucuları istifade etsin diye bilgi verme ihtiyacı hissettim
Ben Yaklaşık 7 aydır g.g sitesinde ürün satan biriyim
Bu süreçte sanırım 100.000 üzerinde ürün gönderdim pekçok arkadaşıma
http://dukkanlar.gittigidiyor.com/ISTOCCARSI/
Herkesin Bilgisi olmasında yarar var
g.g satış sisteminde kesinlikle korunan alıcılardır...
Ve alıcının riski kesinlikle yoktur.
Bu Sitede en yüksek satış rakamlı satıcılardan biri olmama rağmen sürekli alıcı korunur ve asla satıcıya taviz verilmez...
Ve satıcı sürekli iyi olmak zorundadır.
Asla yanlış bir ürün gönderemezsiniz..
Alıcıyı memnun etmezseniz g.g sitesinde yaşam şansınız kesinlikle sıfırdır...
Verdiğiniz para konusu:
Ürün bozuksa her halukarda güvendesinizdir,
Ürün zaten 3-5 gün sizde ve paranızız güvende, iade ettiğinizde anında paranız size iade edilir.
Bu noktada alıcı bozduysa bozdu. satıcı bu noktada herzaman mağdurdur,
Lakin Benim 24.000 civarı işlem sayımda böyle kötü niyetli kişi 3-5 kişiyi geçmemiştir.
Bu konu g.g sitesinde kafaya takılacak bir konu değildir
Bu noktada zararı sineye çekmeye satıcı mecburdur...
Hangi Mahkeme hangi noter bakacak bu işe ve nasıl başa çıkacaksınız...
Sitede Tek sıkıntı Bazı stres atma meraklısı Yorumculardır,
Sanırım güncel hayatta bazı genel sorunları olan birileri birşeyler alıp zevk için olumsuz yorum yaparlar.
Sorarsınız derdiniz, sorununuz nedir diye...!
Asla Yanıt alamazsınız
Adamların belkide bayanların amacı sizi karalamaktır
Ve siz malınızla,Paranızla rezil olur kalırsınız,
Bu noktada g.g sitesi yönetimi asla size taviz vermez ve bu kötü yorumlar kara bir leke olarak künyenizde kalır.
Aslında alıcı ürünü beğenmeyip iade etse sorun yok..
Parasınıda geri alacak
Ama Niyetler bozuk,Ve sanırım birkısmında denge (% 3 civarı)
Bu noktada satıcının yapacak hiçbirşeyi asla yoktur

Diğer alışveriş sitelerinde durum Kesinlikle farklıdır
Önce Paranızı ödersiniz, Gerisi kaderinize bağlı
Lakin G.G sitesinde Böyle bir risk asla yoktur, Ve sanırım taviz verilmeyen bu tutumlarıyla gelecektede olmayacaktır,
Aklınızda %1 oranında bile kötü niyet varsa asla gitti gidiyor sitesine uğramayın
birgün olur dışlanırsınız
Bu Mesaj Gelecekte g.g sitesinden ürün almak veya satmak isteyen arkadaşlara umarım ışık tutacaktır
Saygılarımla
hasan_candan

_____________________________

  • Asrock N68C-GS FX AMD DDR2 DDR3 1066MHz Soket AM3 AM2 AM2, Amd FX-4100 X4 3.6 Ghz Soket AM3, MSI N9600 GT, 320 GB WD Harddisk, 2x2 Gb 1333 Mhz DDR3 Kingston Ram, LG Dvd-RW, Everest 460W Kasa
  • 13" MacBook 2.4 GHz Retina 2.4 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 2.9 GHz'e kadar Turbo Boost 8 GB 1600 MHz bellek 256 GB PCIe tabanlı flash depolama Intel Iris Graphics 9 saat pil


 
2136 Mesaj
18 Şubat 2007; 13:46:29 

gg de bu gün ilk ürünümü satım bakalım ne olacak merakla bekliyorum umarım iyi bir sonuç alırız

dakika 1 gol 1 yapmıyalım< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karizzmma -- 18 Şubat 2007; 13:46:54 >
_____________________________86 Mesaj
22 Mart 2007; 12:18:15 

Merhabalar. gittigidiyorda site içinden birkaç kişiye başka bir sitede gördüğüm dizüstü bilgisayarın linkini yolladım. bana site yönetiminden aynı durumun tekrarı halinde üyeliğiniz sonlandırılacaktır şeklinde uyarı mesajı geldi. Yaptığımın hatalı olduğunu sonradan anladım. 1 hafta sonra üyeliğim sonlandırıldı. ama ben uyarıdan sonra aynı hatayı tekrarlamadım. Üstelik uyarıdan sonra üyeliğimin sonlandırılmasına kadar geçen 1 haftalık süre zarfında ürünlere teklif verme / ürün almama da izin vermediler. Mail yoluyla irtibata geçtim uyarıdan sonra aynı hatayı tekrarlamadığımı belirttim ama sonuç değişmedi. gelen cevap hep aynı: "sonlandırılan üyeliklerin yeniden aktif edilmesi mümkün değildir" bu durumda bana yapacak bir seçenek kalıyormu? bir gittigidiyor mağduru olarak danışmak istedim. Teşekkürler.


775 Mesaj
22 Mart 2007; 13:46:44 


quote:

Orjinalden alıntı: karizzmma+2
evet burada dürüst insanları bulduktan sonra gerçekten güzel bir ortam oluyo ve güzel ürünlerle kaşılaşabiliyorsun
ama dürüst olmayan insanlarada dikkat
_____________________________

Erken Ekilen Darıdan, Kocasından Sonra Kalkan KARIdan, LACİVERTin Yanındaki SARIdan, HAYIR GELMEZ!..!
Seninle Uyanıp Erkenden Yola Çıkıp Gitmek Varya Bir Deplasmana Elimde Cigara Bir Yarım Bira Aşkının Tarifi Yok Bu Dünyada
Ormanı Seviyorsan Bir Ağaç Dik, Ülkeni Seviyorsan Bir pkk'lı s..
Evlenip Balayına Gideceğime Kombine Alır Kapalıya Giderim.
Erkek Adam Siyah Giyer Beyaz İçer
Kale Boş 2 Avans 3'te Biter5999 Mesaj
24 Mart 2007; 11:44:10 

hasan_candan'a da taviz verilmiyorsa artık, sitede puanlama sistemini anlatırken bile örnek kullanıcı olarak hasan_candan kullanılıyor, 30k civarı işlemi var çünkü. Ben de yazayım, geçen tornavida seti almıştım çok işime yaradı, dedikleri gibi basit ama etkili ürünler satıyorsunuz
_____________________________

Hazar Karabay Blog | DIY Audio Türkiye - Forum

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Mart 2007; 14:34:09 

bu da benim gg deki nikim dh forumla aynı. hakanizm1
http://urun.gittigidiyo...TUSUNDA_W0QQidZZ4106419

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Aralık 2007; 18:17:24 

gecen gun laptopumu sattim 800ytlye cumartesi gunumu ne satici onay verdi para transferi ilk is gunu yane bugun olacak demislerdi bugun sabah aradilar alici sahte kredi karti kullanmis aliciya ulasamiyoruz dediler olen sorun cozuldu paraniz havale edildi dendi bana aksam gene ariyorlar buseferde parayi havale etmiyoruz dediler alici hakkinda kanuni islem yapilacakmis laptopumuda kurtarmaya calisacaklarmis yurt disinda bole birsey olsa firma hakkinda dava acilir ama gittigidiyor kendini cok iyi savunuyor nedemek efenim urunu kargo ile yollamadiginiz icin bu hakka sahip degilmisim bende laptop kargo ile gidermi dedim anliyorum ama kurallarimizin disina cikmisinzi falan zirvaladilar neyle yolladigimdan sizene sonucta ilan verildi alici onayladi gerisi siteye kalmis. kisaca simdi ne para var bende nede laptop var durum sayfamdanda silmisler satisi sitenin telefonuda yok ortada kaldim yane resmen site ilgilenmese hem alici tarafindan hemde site tarafindan dolandirilmis oldum< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DekaRanger -- 10 Aralık 2007; 18:24:04 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Aralık 2007; 18:25:34 

hasan_candan fena bir satici degil bende ondan bayagi bisi almistim


1846 Mesaj
10 Aralık 2007; 19:07:15 


quote:

Orjinalden alıntı: DekaRanger

gecen gun laptopumu sattim 800ytlye cumartesi gunumu ne satici onay verdi para transferi ilk is gunu yane bugun olacak demislerdi bugun sabah aradilar alici sahte kredi karti kullanmis aliciya ulasamiyoruz dediler olen sorun cozuldu paraniz havale edildi dendi bana aksam gene ariyorlar buseferde parayi havale etmiyoruz dediler alici hakkinda kanuni islem yapilacakmis laptopumuda kurtarmaya calisacaklarmis yurt disinda bole birsey olsa firma hakkinda dava acilir ama gittigidiyor kendini cok iyi savunuyor nedemek efenim urunu kargo ile yollamadiginiz icin bu hakka sahip degilmisim bende laptop kargo ile gidermi dedim anliyorum ama kurallarimizin disina cikmisinzi falan zirvaladilar neyle yolladigimdan sizene sonucta ilan verildi alici onayladi gerisi siteye kalmis. kisaca simdi ne para var bende nede laptop var durum sayfamdanda silmisler satisi sitenin telefonuda yok ortada kaldim yane resmen site ilgilenmese hem alici tarafindan hemde site tarafindan dolandirilmis oldumürünü kargo dışında hangi yolla gönderdin çok merak ettim,bir de haklı oldukları noktayı kaçırıyosun adamların işlettiği döngünün dışına çıkmışsın yapabilecekleri ne var ki bu durumda?
_____________________________

it's the hottest fires that make the hardest steel


5139 Mesaj
10 Aralık 2007; 20:12:39 


quote:

Orjinalden alıntı: DekaRanger

gecen gun laptopumu sattim 800ytlye cumartesi gunumu ne satici onay verdi para transferi ilk is gunu yane bugun olacak demislerdi bugun sabah aradilar alici sahte kredi karti kullanmis aliciya ulasamiyoruz dediler olen sorun cozuldu paraniz havale edildi dendi bana aksam gene ariyorlar buseferde parayi havale etmiyoruz dediler alici hakkinda kanuni islem yapilacakmis laptopumuda kurtarmaya calisacaklarmis yurt disinda bole birsey olsa firma hakkinda dava acilir ama gittigidiyor kendini cok iyi savunuyor nedemek efenim urunu kargo ile yollamadiginiz icin bu hakka sahip degilmisim bende laptop kargo ile gidermi dedim anliyorum ama kurallarimizin disina cikmisinzi falan zirvaladilar neyle yolladigimdan sizene sonucta ilan verildi alici onayladi gerisi siteye kalmis. kisaca simdi ne para var bende nede laptop var durum sayfamdanda silmisler satisi sitenin telefonuda yok ortada kaldim yane resmen site ilgilenmese hem alici tarafindan hemde site tarafindan dolandirilmis oldum

elden alışveriş falanmı yaptın ?
_____________________________5139 Mesaj
10 Aralık 2007; 20:18:22 

ayrıca gg bu alışverişlerden kazancı nedir her kategori üzerindenmi % alıyor yoksa para miktarına göre mi ?Hem alıcıdan hem satıcıdanmı alıyor yoksa sadece satıcıdanmı

not : biraz fazla soru sordum sanırım , imla hataları için üzgünüm
_____________________________1846 Mesaj
10 Aralık 2007; 22:43:35 

aslında sorduğun soruların hepsine sitesinde cevap vermiş yine de ben bildiğim kadarıyla cevap veriyim.Garaj kategorisi dışındaki tüm satışlarda satıcıdan satış gerçekleşen fiyat üzerinden %10 komisyon alıyor.
_____________________________

it's the hottest fires that make the hardest steel


8051 Mesaj
11 Aralık 2007; 2:27:06 

Listeleme ücretleri ve komisyonla satıcının belini sağlam büküyor, örneğin benim 210 civarı ürünüm var bu sitede, ayda 300 ytl ye yakın listeleme parası ödüyorum, indirimli listeleme paketi alıyorsunuz, %80 indirimli listeleme = 100 ytl, %95 ind. listeleme = 250 ytl + vitrin (1.5 ytl), kalın yazı (0.5 ytl) alt yazı(0.5 ytl) (opsiyonel bu özellikler, ilan başına ödeniyor) gibi özelliklere bu indirim paketlerinin indirimleri işlemiyor + bide her satıştan alınan %10 komisyon var, bu rakamların hepsi satıcıyı ilgilendiriyor, alıcılardan ne komisyon nede başka bişey alınıyor...< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky__walker -- 11 Aralık 2007; 2:27:47 >
_____________________________APPLE Iphone 6S Plus 64gb Black
INDIANA LINE Diva 252 (front) / Diva 752 (center) / Nota 250 (back surround) / Basso 850 (sub)
AVR & TV & HTPC Sony STR-Dn1070 4k 7.2 Avr
/ Samsung 65JU7000 4k Tv
/ Core i3 Skylake+10tb+Rx460 4k Htpc
GAMING PC Intel 6600k @4.3ghz
/ Msi Z170m Mortar / Team Dark 16gb Ddr4 / Msi Gtx 1070 Gaming-X / Asus ROG Swift PG278Q / Corsair H60 / Evga 750w GQ 80+ Gold + Red Sleeved Kablo / Samsung 850 Evo 500gb Ssd RAID / Aerocool Ds Cube - 4*AF120 White / LG Nb3530A Soundbar / Bloody ZL5 Terminator / Corsair MM300 / GAMDIAS Hermes Lite

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Ocak 2008; 20:15:16 

Merhaba,

Ödememiz ne zaman yapılacak?

iyi günler.

Gönderen: Gittigidiyor Ek mesaj giriş tarihi:14:58:35 04/01/2008

Sn. urak,

Bilgi verdiğiniz için teşekkür ederiz.

"6673117" No.lu banka hesabınız sisteme tanımlanmıştır. İlk iş gününde para transferiniz; gercekleştirilecektir. Bilgilerinize.

---------------------------------

İyi Çalışmalar. Saygılarımızla,

GittiGidiyor

Eklenen Not:7457801 , Ürünüm onaylandı, para transferi ne zaman yapılacak? Ek mesaj giriş tarihi:15:05:11 04/01/2008

6673117 nolu hesabımızı bu satıştan önce tanımlamıştık. Satışımız dün alıcı tarafından onaylandı. Sözleşmemiz gereği tarafımıza bugün ödeme yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Tarafımıza bilgi aktarılmasını rica ederiz.

Saygılarımızla,

Gönderen: Gittigidiyor Ek mesaj giriş tarihi:15:25:56 04/01/2008

Sn. urak,

Banka hesabınız onaysız olduğundan ürün bedeli bu gün hesabınıza aktarılamamıştır.

İlgili ürün bedeli gün içerisinde sistemde kayıtlı bulunan hesabınıza ulaşıcaktır.

---------------------------------

İyi Çalışmalar. Saygılarımızla,

GittiGidiyor

Eklenen Not:7457801 , Ürünüm onaylandı, para transferi ne zaman yapılacak? Ek mesaj giriş tarihi:16:59:02 04/01/2008

Ürün bedeli henüz hesabımıza ulaşmadı. 04.01.2008 gün içerisinde ulaşması gerekiyordu.. En kısa zamanda yanıt bekliyoruz.

Gönderen: Gittigidiyor Ek mesaj giriş tarihi:17:05:55 04/01/2008

Sn. urak,

Diğer fiş üzerinden de belirtmiş olduğumuz şekilde Banka hesabınız onaysız olduğundan banka bilgileriniz sisteme 04/01/2008 Tarihinde tanımlanmıştır. Bu nedenle para transferiniz 07/01/2008 Tarihinde "6673117" No.lu banka hesabınıza transfer edilecektir. Bilgilerinize.

---------------------------------

İyi Çalışmalar. Saygılarımızla,

GittiGidiyor

Eklenen Not:7457801 , Ürünüm onaylandı, para transferi ne zaman yapılacak? Ek mesaj giriş tarihi:17:14:28 04/01/2008

Sn. Gittigidiyor Banka hesabımızı tanımlayalı yaklaşık 1 hafta olmuş. Onay işlemini bizim mi sizin mi gerçekleştirmeniz gerekiyordu? Neden bugüne kadar sisteme tanımlanmadı. Bu konularda aydınlatmanızı rica ederim.

Gönderen: Gittigidiyor Ek mesaj giriş tarihi:17:26:47 04/01/2008

Sn. urak,

Banka hesabınızı Bana Özel/Hesaplarım sayfanıza tanımladığınızda tarafımıza bilgi vermeniz gerekmekteydi. Bu nedenle gerekli doğrulama işlemi tarafımızca gerçekleştirilmemiş ve işleminizde gecikme yaşanmıştır.

---------------------------------

İyi Çalışmalar. Saygılarımızla,

GittiGidiyor

Eklenen Not:7457801 , Ürünüm onaylandı, para transferi ne zaman yapılacak? Ek mesaj giriş tarihi:17:41:10 04/01/2008

Banka hesabını tanımladığımızda size bilgi vermemiz gerektiği konusu sitenizin neresinde yazıyor.. ilginize teşekkür ederim. Üyelik iptali için yapmamız gereken işlemlere hangi bölümden ulaşabiliriz.

Gönderen: Gittigidiyor Ek mesaj giriş tarihi:17:55:32 04/01/2008

Sn. urak,

Şuan Bana özel durum sayfanızda devam eden işlemleriniz bulunduğundan üyelik iptali gercekleştirilememektedir. Devam eden işlemleriniz sonuçlandıktan sonra tarafımıza bilgi vermeniz durumunda üyeliğiniz sonlandırılacaktır. Bilgilerinize.

---------------------------------

İyi Çalışmalar. Saygılarımızla,

GittiGidiyor

Eklenen Not:7457801 , Ürünüm onaylandı, para transferi ne zaman yapılacak? Ek mesaj giriş tarihi:18:02:54 04/01/2008

Sn Gittigidiyor,
''Banka hesabını tanımladığımızda size bilgi vermemiz gerektiği konusu sitenizin neresinde yazıyor.. '' sorumuza yanıt alamadık.
Bilgi edinilmesini rica ederim.

Gönderen: Gittigidiyor Ek mesaj giriş tarihi:18:14:36 04/01/2008

Sn. urak,

Banka tanımlama işlemlerinizi Destek Hattına mesaj yolu ile iletebilmektesiniz. Bilginize.

---------------------------------

İyi Çalışmalar. Saygılarımızla,

GittiGidiyorUzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Ocak 2008; 21:59:31 

Bende ilk kez GG den alışveriş yaptım.İlk önce kişinin profiline baktım.1800 kusür işlemi var.Yani çok sağlama benziyordu.Alışverişimi yaptım..


 
6625 Mesaj
5 Ocak 2008; 2:33:40 

Bende elimdeki Beşiktaş dergilerini ve F1 Racing dergilerini satmayı düşünüyorum.Ama tüm sayıları yok ..
Toptan satmayı planlıyorum ..Sıralı halde değil ama bakalım kim alırsa.
_____________________________ 
2243 Mesaj
5 Ocak 2008; 2:49:43 

Kargo yollama sınırı 3 gün değil ben ürünü kazandıktan sonra 1 hafta geçmişti adam hala yollamayınca iptal ettim.
_____________________________

Sarı-Lacivert


 
37 Mesaj
1 Temmuz 2008; 1:10:05 

Tüm mesajları okudum; üyelerin GG ile ilgili deneyim ve fikirlerini paylaşmaları iyi olmuş. Kafama takılan bazı şeylere cevap da bulmuş oldum. Bu arada GG kullanıcı adım da aynıdır. Profil / YorumSayfam: http://www.gittigidiyor...ik.php?nick=akrep_ve_su
Ürün Sayfam: http://www.gittigidiyor...aramasatici=akrep_ve_su
_____________________________

Asus P5VD2-VM SE Ankart, Intel Core Duo 1.80 ghz E2160 işlemci, 2 x 1024 DDR2 Ram, Nvdia Geforce 7200gs ekran kartı 512 (256 paylaşımlı) Exper 19 " LCD Monitör, Windows Vista Home İşletim Sistemi (32bit) DVD -+RW/-RW/CD-R Çift katmanlı yazıcı


86 Mesaj