Şimdi Ara

Mantık sorusu (içeri)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu soru gerçekten çok zor bir sorudur. Soruya geçmeden önce tüm mantık verilerini bir yana bırakıp duygusal yönünüzü ön plana çıkarın… Şimdi soruya geçiyorum : Bir adam yıllar boyu almanyada bir bankada çalışmış ve emekli olmasına yakın artık yurda dönmeye karar verdiği gün felekten bir gün çalalım bari deyip bir bara gitmis.. barda içkisini içerken karşısına çok güzel bir kadın oturmuş bizimki kadına hayran kalıp hemen garsonu çağırıp kağıda tanışabilirmiyiz mesajını yazdıktan sonra garsonla kadına göndermiş. Kadın kağıdı almış okumuş adama imalı bir bakıştan sonra kağıdın arkasına bir şeyler yazıp kağıdı tekrar adama geri göndermiş adam kağıda bakmış bakmış…. hiç bir şey anlamamış yazı ne almanca ne bildiği bir dile aitmiş gitmiş kağıdı en yakın arkadaşına verip ya bunu bir kadın bana yazdı ben anlamadım ne yazıyor burda diye sormus arkadaşı kağıdı okur okumaz sakın bir daha beni arama arkadaşlığımız sona erdi diyip yanından gitmiş… Adam şaşkın bir halde eve gidip anne babasına ya siz eskisiniz bilirsiniz burda ne yazıyor diye bu sefer onlara sormuş. Anne babası kağıdı okuyunca adamı evlatlıktan red etmişler. Karısına göstermiş karısı boşanma davası açmış. Adam artık çıldırma noktasına gelmiş bunu en iyi anlayan doktor olur, nede olsa onların yazısı karışık diyip bir doktora gitmiş. Doktor kağıdı okuyunca çok sakin bir şekilde izin isteyip odasina girmiş aradan 1 saat 2 saat geçmiş doktor yok…. Bizim adam merak edip odaya girince bir bakmışki doktor tavanda sallanıyor kendini asmış adam en sonunda pes etmiş bu kağıt başıma çok işler açtı başkasınında hayatını karartmasın diye kağıdı çalıştığı bankanın kasasına koyup evine gitmiş. O akşamda tesadüf bankaya hırsızlar girmiş kasadaki bütün paraları almışlar tam kacacakları sırada hırsızların şefi kağıdı görmüş şef kağıdı okuyunca birden çabuk paraları yerine koyun demiş ve bütün paraları kasaya geri koyduktan sonra çekip gitmişler… Şimdi sorumuz geliyor Kağıtta ne yazıyor ? bilmecesinin cevabı

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1777609019193661&id=100008337398657

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu kadar uzun soruyu bu forumda kimse okumaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ele7en kullanıcısına yanıt
    Kız konusu olsa ama fap fap diye okursunuz hemen

• Kim olduğunu biliyorum muydu öyle bir şeydi

• Sondaki linki gormesem okuyacaktim

• Cevabı biliyorum isteyenler pm

• Ne işler çevirdiğini biliyorum falan yazsa da adam niye okuyamadı

• Dünkü sorunun aynısı saçma bir soru. Sanki marvel filmi kağıdı görenin başına kotu şeyler geliyor. Hayal dünyasında mı yaşıyoruz bir kağıtta sadece o adamın anlayamayıp herkesin anladığı ve üzerine intihar edebileceği ne yazabilir ki?

Bildiğin dikkat çekmek için uydurulan saçma mantıktan uzak bir hikaye.

Bir deli kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • özet yok mu
  • Alakasız saçma bir cevabı varmış. Doktor ne ayak peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: A. Yıldırım

Adamın kağıt yolladığı kadın aslında polistir.Adamın birlikte bara geldiği arkadaşı ise kadının kardeşidir. Kadın kağıda : Seninle çıkabiliriz ancak bunun olması için annenin ve babanın seni reddetmesi gerekiyor ve karındanda boşanmalısın.Akşam bankada soygun olacak yazıyor. Adam bu yazıyı okuyamıyor onun için arkadaşına ( kadının kardeşi ) gösteriyor arkadaşı bunu görünce sinirleniyor ve terkediyor. Yazıyı okuması için annesi ve babasına gösteriyor.Annesi ve babası kağıdı okuyunca evlatlıktan bu yüzden reddediyor.Karısına gösterince karısıda bu yüzden sinirleniyor ve çekip gidiyor. Gelelim doktora : doktor aslında kadının kocasıdır.Adam kağıdı doktora getirince doktor bu olayı kaldıramıyor ve intihar ediyor. Adam akşam kağıdı bankanın kasasına koyduğunda hırsızlar geliyor ve kağıdı okuyor polisin önceden haberi olduğunu düşünüp oradan kaçıyor.

Olabilir

• mantık sorusu diyorsun mantık verilerini bir kenara bırak diyorsun berrak bir beyin
  • Okumadım.

• o zaman adam gerizekalı. Herkesin okuyabildiği yazıyı okuyamıyor.
  • Okumayanlar + ya çöksün

• quote:

Orijinalden alıntı: altı ok

Yok KIZ SS'si olsun daha iyi olur
  • Onların hepsi bir mantığa sığdırılmış bu havada kalmış ondan öyle şey ettimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sahrayıceditli 77

quote:

Sen ve mantık ¿..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hachiko -- 29 Eylül 2016; 20:15:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hachiko

quote:

Orijinalden alıntı: Sahrayıceditli 77

quote:

Sen ve mantık ¿..

MANTIĞ'ın kimde olduğu belli olmaz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.