Şimdi Ara

fifa 2007 menü geçişleri neden yavaş (sorun çözülmüştür duyurulur)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
22.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben bir internet kafede çalışan biriyim. fifa 2007 çıktı ve kafede bulunan 72 pc ye yükledim.şunu belirteyim 72 pc birbiriyle aynı özellikte.ama 4 tenesinde fifa menü geçişlerinde acayip bir yavaşlık var. oyunu açıp başlama vuruşu yapmak neredeyse 5-6 dakkayı buluyor. kendi çapımda çözümler denedim forumda çözüm yazan arkadaşlarınkide dahil.kendim denediğim çözümşerden birkaçı, menü geçişleri yavaş olan pcdeki hd yi çıkarıp menü geçişleri normal olan bir pc ye taktığımda sorun kalmıyor.menü geçişleri normal bir pcdeki hd yi söküp menü geçişeri yavaş olan pc ye taktığımda yine menü geçişleri yavaş yani sorunlu oluyor.pc ler aynı olduğundan birbirine takıp denemediğim parça kalmadı neredeyse. ekran kartlarını yer değiştirme, ramlari yer değiştirme, hd leri yer değiştirme, hatta bios chipini söküp onu da değiştirdim olmadı.sadece işlemci ve anakart kaldı değiştirmediğim.işin ilginci işlemci yada anakartta sorun olsa neden diğer oyunlar kusursuz ve hızlı çalıştırıpıpta sadece fifa 2007 de sorun çıkarsın.
    vallaha ben çaresiz kaldım acil yardımlarınızı bekliyorum.sadece kafede değil kafeye gelen müşterilerin birkaçının cillop gibi özellikte olan pclerindede bu sorun çıkıyormuş.

(arkadaşım tarafından sorun çözülmüştür SADECE TEK YAPMANIZ GEREKEN AYGIT YÖNETİCİSİNİ AÇIP DİSKET SÜRÜCÜSÜNÜ DEVRE DIŞI YAPMAK.)

FİFA SEVER ARKADAŞLARA HAYIRLI OLSUN İYİ EĞLENCELER.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar2209 -- 10 Şubat 2007; 22:44:17 >

• benim bildiğim aynı şey 2006 da da başıma geldi ekran kartı driver update dir çözümü ama 72 pc 72 side aynı diyosun o kadarını bilemiyorum ben update yapınca rahatlığı gordum ondan olabilir genede bi dene onu da denemişte olabilirsin ama
  • ekran kartını update yapmakla olacağını zannetmiyorum çünkü ben zaten sorun çıkaran pc deki hard diski çıkardım sorunsuz bir pc nin harddiski ile değiştirdim oyun sorunsuz çalıştı.çünkü pcler herşeyleriyle aynı ve aynı gün ghost yaptım.teknik bir konuda sorun var ya anakartaa yada işlemciden kaynaklanan bir sorun bakalım çözebilen arkadaşlar yardımcı olacakmı.
  • fifa 2007 menüleri flashla yazılmışlarwww.adobe.com a girip flash playerin son sürümünü indirmeni tawsiye ederim...
  • arkadaşım haklısın ama sorunlu pc deki hardiski çıkarıp sağlam bir pcdeki harddiskle yer değiştirdiğim zaman o diğer kasada takılı sorun veren menüleri yavaş fifa 2007 harika çalışıyor. zannedersem pc de hardiskten başka devamlı bir yere kayıt yada yükleme yapılamıyor eğer bilmiyorsam ben söyle nasıl bir parça ise onuda değiştirip onada yükleme yapıp deneyeyim dikkat ettiysen konunun ilk başındaki metinde bios chipini bile değiştirip denediğimden bahsetttim teşekkürler yardımlarınıız için.
  • sanırım o pclerin anakartları arızalı bunun başka bi izahı yok ramlarla da oynadım diyorsun cunku geriye bir anakart kalıyor olabilir o kadar buyuk bir arıza deil genede o 4 pc için soylenebilecek bunun gibi bişey ramlarda olabilir uyumsuzluk yaratan olmadı bioslar olabilir bu kadar ancak başka da hiç bişey olamaz
  • arkadaşlar aynı sorun bendede var hiç sorunsuz çalışan oyun:
    girerken geç açılıyor menülerde yavaşlama ve takılma oluyor alt tab yaparak düzeliyor ama her geçiştede bunu yapmak sinir bozucu...

sizlerde oldumu hiç ben kafayı yemek üzereyim
  • bendede manager oyunu kaydettim sonraki maça devam etmek için menager kayıtını açtım 4 defadır deniyorum sürekli ilk yarının sonunda oyundan atıyor maç başlarken error diye altta yazı geçiyor neden olabilir.bilen varsa
  • o pclerdeki ramların chiplerine bak biri 8 biri 16 lıksa problem yaratabiliyor bugun pc yi sokerken aklıma geldi eğer bole bi uyumsuzluk varsa ( ki tahmin ediyorum elinde 4 ram slotlu bi anakart var) birini 1. slota birini 4. slota tak tek ram var diyorsan bişey gelmiyo aklıma geriye işlemci ve anakartlar kalıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: thedangerofturkey

bendede manager oyunu kaydettim sonraki maça devam etmek için menager kayıtını açtım 4 defadır deniyorum sürekli ilk yarının sonunda oyundan atıyor maç başlarken error diye altta yazı geçiyor neden olabilir.bilen varsa

yeni kariyer açman en mantıklısı başka çözümü olmaz büyük ihtimalle yada birine ver kayıtlı oyununu o denesin
  • quote:

Orjinalden alıntı: thedangerofturkey

bendede manager oyunu kaydettim sonraki maça devam etmek için menager kayıtını açtım 4 defadır deniyorum sürekli ilk yarının sonunda oyundan atıyor maç başlarken error diye altta yazı geçiyor neden olabilir.bilen varsa

Evet Fifa'nın geleneksel sorunlarından biri bu.Ben daha eski bi oyununda (2005 di sanırım) ligin 2. yarısının ilk maçını kazanmıştım ama maç sonunda skor 1-0 karşı takımın üstünlünü olarak yazılmıştıSonra sinirlenip yeniden başlamıştım sorun çözülmüştü.

• quote:

Orjinalden alıntı: Wista_17

www.wista.forumlari.net

işte yaaa aranan çözüm bu
  • kaldırdım tekrar yükledim şimdi sorunsuz ltürk telekom lig a yama vardı onu kaldırdım bişey kalmadı
  • sorun aygıt yöneticisine girip disket sürücüsünü devre dışı bırakarak çözülüyor demiştim. bazı arkadaşlar bizim bilgisayarlarımızda zaten disket sürücüsü yok bizler ne yapacaz demişler haklı olarak. disket sürücüsü olmasada yine aynı işlemi yaparak bu sorunu halledebilirler . disket sürücüsü olmasada aygıt yöneticisine girip disket sürücüsünü kaldırarak yada devre dışı yaparak sorunu halledebilirler.
  • serdar hocam çok tşk ediyorum. fifadaki aynı sorun bendede vardı. fitil oluyordumsayende düzeldi. tekrar çok tşk ediyorum.

• almanca ödevim var yardım edermisiniz?
  • üsteki başlıkta yazılan disket sürücü kaldırma olyaı gerçekten harika çözüm yardımlarında dolayı teşekkürler
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.