Şimdi Ara

iPhone 7 32GB Rose Gold 3399 TL (Stokta) MİGROS (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
1
Favori
7.676
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünyada insanlar mutsuz. Bir kısmı hiçbirşeye ulaşamadığından, savaştan, diğer bir kısmı ise çok rahat ulaştığından mutsuz.
    Biz rahat ulaştığımız için mutsuzuz. Artık hiçbirşey insanları mutlu etmiyor çünkü bir kıymeti kalmadı.
    Mutluluğu selfilerde facede aramaya başladık.
    Eğer ekmek bulduğunda seviniyorsan hayatım kötü dersin, fazlasını çöpe attığında değil.
    İnsanoğlu doyumsuzdur hep daha fazlasını ister. Hep daha fazlasını isteyen insan mutsuzluğa mahkumdur. Vesselam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uma350 -- 26 Eylül 2016; 14:30:35 >
  • okuldan anca geldim ve bu konuyu gördüm stokta kalmış mıdır acaba? ne olur kaldı deyin günlerdir arıyorum piyasada, sınıfta 3-5 eleman getirdi abd'den ben kaldım sap gibi 6s ile
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qantas

ben bim in getirmesini bekliyorum...

ayfonum bimden,ne isterim rabbimden....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • robotica R kullanıcısına yanıt
    Bulgaristan doğumlu arkadaş, muhtemelen bulgaristan vatandaşı. Bulgaristan avrupa birliğinde olduğundan avrupa birliği dahilinde ki hiç bir ülkeden vergi iadesi alamaz diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanarya_avcisi

BU TELEFONLARA BU PARALARI VERİP..ÜLKEYİ YÖNETENLERİ ELEŞTİRENLERİ YERİN DİBİNE SOKASIM VAR..NEYİNİZE OĞLUM SİZİN 3500 LİRALIK TELEFON..TÜRKİYEDEKİ EKONOMİYİ ELEŞTİRİRSİNİZ,YÖNETİMİ ELEŞTİRİRSİNİZ,GEÇİNEMİYORUZ DERSİNİZ..BENDE HADİ ORADAN DİYORUM SİZE..AYIPTIR,YAZIKTIR,GÜNAHTIR KARDEŞİM..BU TELEFONA BU PARALARI VERENLERE YAZIKLAR OLSUN..

Bu ülkede fakirden çok fakir edebiyatı yapan var. Gör bak milyonlarca satacaktır.
  • İphone 6 kullanıyorum. Köpek gibi 7 istiyorum. Bugün iş dönüşü vestel mağazası gördüm. Çamaşır. Bulaşık. Buzdolabı 3 lü paket 3 bin demişler.

Sonra düşündüm de bir ayfona o para gerçekten verilir mi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazık ya bunlara gerçekten bu kadar para veren var mı
  • devulations kullanıcısına yanıt
    https://m.youtube.com/watch?v=7CSP0wEjaUE
    Hocam burada su içinde var.
    3 saat kadar koyuyorlar. 1.5 mt zannedersem.

2. Si bazı denyolar telefona bu kadar para verip hükümet eleştirisi falan diye milleti eleştirmiş. Lan ne salAK adamlarsınız.

Telefonun fiyatı tüm dünyada olduğundan pahalı. Brn norveçteyim telefon 8500krone yaklaşık 2700₺. Hatta daha düşük satan yerler var.

100.000 dolardan fazla geliri olan insanlar norveçliler.
    Burada da türkiye kadar vergi var. İnsanlar mutlu. Çünkü işsizlik yok.
    Devlet muhtaca sahip çıkıyor.
    Parası olan yaşasın olmayan ölsün anlayışı yok. Doğrusu türkiyede de makarna kömürle sürü yayıyorlar orası ayrı bir tartışma konusu.
    Bu aletlere bu kadar para verilir mi la diye düşüneceğinize bu paralar insanların küçümseyeceği paralar olmalı. Tr nerdeyse ortalama gelirli birinin aylığına eşit. Norveçte iş arayaıp bulamayn birine devletin ödediği paradan az.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaRaKaN -- 26 Eylül 2016; 19:43:54 >
  • FaRaKaN kullanıcısına yanıt
    Yok hocam su geçiren ürünlere sony biraz sıkıntılı yaklaşmıştı burda konularını görmüştüm garanti kapsamı dışına çıkıyo iphone nasıl yaklaşacak su geçiren iphonelara onu merak ediyorum ;)

• devulations kullanıcısına yanıt
    Anldım kardeşim. İphone biliyorsunuz reklam vermekten çok müşteri memnuiyeti sağlıyor.
    Ama bizim insanımız suistimal ettikleri için yelefona başka bişey olur içine zorla su falan kaçırırlar bilemiyorum. Heran herşey beklenebilir :).

• Sahin dogan takas muhabbeti cikmamis

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

quote:

BU TELEFONLARA BU PARALARI VERİP..ÜLKEYİ YÖNETENLERİ ELEŞTİRENLERİ YERİN DİBİNE SOKASIM VAR..NEYİNİZE OĞLUM SİZİN 3500 LİRALIK TELEFON..TÜRKİYEDEKİ EKONOMİYİ ELEŞTİRİRSİNİZ,YÖNETİMİ ELEŞTİRİRSİNİZ,GEÇİNEMİYORUZ DERSİNİZ..BENDE HADİ ORADAN DİYORUM SİZE..AYIPTIR,YAZIKTIR,GÜNAHTIR KARDEŞİM..BU TELEFONA BU PARALARI VERENLERE YAZIKLAR OLSUN..

Bu ülkede fakirden çok fakir edebiyatı yapan var. Gör bak milyonlarca satacaktır.

Alakası yok. Kıçında donu olmayıp da şu telefonu almak için bankaların veya GSM operatörlerinin kucağına oturan yığınla insan var. Halk bilinçsiz tüketici, lükse düşkün. Devlet de bunu çok güzel kullanıyor. Dayıyor vergiyi, dayıyor vergiyi. Devlet(hükümet)-vatandaş ilişkisini torbacı-keş ilişkisine benzetirim. Bir de Dolar:TL kur farkı var tabi.

Ben şahsen bir telefona 3-4-5k para vermem. Durumu olmayıp da bu parayı vereni de pek yadırgamıyorum. Muhtemelen bu adam bununla mutlu oluyordur, ancak bilinçsiz bir tüketicidir yine de. Bu telefon, motorlu taşıt ve akaryakıt fiyatlarının bu kadar yüksek olmasına ama yine de kullananın tüketenin çok olmasına bakarak "Demek ki ekonomi kötü değil." demek son derece sakat bir kafadır. Çünkü bu kafa, bu kadar pahalı olan bir şeye durumu yetmediği halde erişmeye çalışanı bahane ederek ve suçlayarak alım gücünün, yani refah seviyesinin düşüklüğünü, yani aslında ekonominin iyi olmadığı gerçeğini örtbas etmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 26 Eylül 2016; 20:25:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

quote:

quote:

Alakası yok. Kıçında donu olmayıp da şu telefonu almak için bankaların veya GSM operatörlerinin kucağına oturan yığınla insan var. Halk bilinçsiz tüketici, lükse düşkün. Devlet de bunu çok güzel kullanıyor. Dayıyor vergiyi, dayıyor vergiyi. Devlet(hükümet)-vatandaş ilişkisini torbacı-keş ilişkisine benzetirim. Bir de Dolar:TL kur farkı var tabi.

Ben şahsen bir telefona 3-4-5k para vermem. Durumu olmayıp da bu parayı vereni de pek yadırgamıyorum. Muhtemelen bu adam bununla mutlu oluyordur, ancak bilinçsiz bir tüketicidir yine de. Bu telefon, motorlu taşıt ve akaryakıt fiyatlarının bu kadar yüksek olmasına ama yine de kullananın tüketenin çok olmasına bakarak "Demek ki ekonomi kötü değil." demek son derece sakat bir kafadır. Çünkü bu kafa, bu kadar pahalı olan bir şeye durumu yetmediği halde erişmeye çalışanı bahane ederek ve suçlayarak alım gücünün, yani refah seviyesinin düşüklüğünü, yani aslında ekonominin iyi olmadığı gerçeğini örtbas etmektedir.

Durumu olmadığı halde almaya çalışanlar elbette vardır da 78 milyonluk ülkenin tamamını dar gelirli yerine koymak da bana pek mantıklı bir yaklaşım gibi gelmiyor. Sokağa çıkın ve trafikteki arabalara bakın bir, 270,000 TL'ye satılan F10 520d'nin neredeyse her 10 otomobilden tekini oluşturduğunu görebilirsiniz. Yani şöyle böyle demek bence mantıksız, ben alır mıyım almam telefona bu denli para bağlamayı doğru bulmam ama uç ifadeler kullanmak da son derece saçma ve mantıksız.
  • Migrosun fiyatı şişirme fiyat almayın apple store fiyatları zaten bu rakamlarda belirlendi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

quote:

quote:

Durumu olmadığı halde almaya çalışanlar elbette vardır da 78 milyonluk ülkenin tamamını dar gelirli yerine koymak da bana pek mantıklı bir yaklaşım gibi gelmiyor. Sokağa çıkın ve trafikteki arabalara bakın bir, 270,000 TL'ye satılan F10 520d'nin neredeyse her 10 otomobilden tekini oluşturduğunu görebilirsiniz. Yani şöyle böyle demek bence mantıksız, ben alır mıyım almam telefona bu denli para bağlamayı doğru bulmam ama uç ifadeler kullanmak da son derece saçma ve mantıksız.

İyi de ben uç örnek vermedim ki! Benim bahsettiğim şekilde yığınla insan var. Ayrıca 78 milyonun tamamı yoksul diyen kim? Ancak çok büyük bir kitle öyle.

http://www.turkis.org.tr/HAZIRAN-2016-ACLIK-ve-YOKSULLUK-SINIRI-d1112

Dört kişilik bir aile için belirlenen yoksulluk sınırı.

Sen nerede sokağa çıkıp bak diyorsun bilmem ama ben sokağa çıktığımda bol bol Linea, Clio, Doblo gibi araçlar görüyorum büyük ihtimalle kredilerle alınan veya şirket-patron arabası olan. Fakir adam zaten o bahsettiğin aracı alamaz, orta gelirli olan anca krediye girer 2. el filan bir şeyler yapar eşek gibi bankaya çalışır. Bence sen uç örnek veriyorsun ya da abartıyorsun ya da bulunduğun sokak biraz sosyete.

Telefona dönelim telefon dediğin şey zenginlik göstergesi değildir. Asgari ücretle bile krediye girip alabilirsin ancak bu akıl işi değildir. Ama adamın tek mutluluk kaynağı buysa da ben şahsen gidip yadırgamam sadece biraz akıl verir çekilirim. Bilinçli tüketici olması için yardım ederim.

"Durumu yoksa akıllı telefon almasınlar, alacaklarsa fakiriz diye ağlamasınlar." şeklinde yadırgayan adama ben de sigara veya içki içiyor musun diye sorarım. Özellikle sigara içiyorsa yıllık sigara masrafını sorarım. Şuna eminim ki bu ülkede yoksul-fakir-orta gelirli fark etmeksizin yıllık sigara masrafı en pahalısından bir iPhone 7'nin ücretine tekabül eden milyonlarca tiryaki vardır. Bu zararlı merete bu masrafı yapan adam birini pahalı telefon alıyor diye yargılamamalı. Ama kimse böyle düşünmez. Içen içer tabi bizi ilgilendirmez. O da öyle mutlu oluyordur.

Bir de bizim insanımızda böyle bir sorun var:
    Herkes kendi doğrularını başkalarına kabul ettirmeye, başkalarının yaşamlarına müdahil olmaya çalışıyor. Biri telefona o para verilir mi der kendisi sigaraya bir kamyon para harcar. Veya yine -yaşanmış bir örnektir- seni aslında şu konudaki telefon kadar pahalı olmasa da kısmen pahalı bir telefon aldın diye eleştiren adam, aldığı maaşa göre kendisini aşan bir aracı kredi borcuna girerek satın almaya çalışır. Bir başkası giyime çok harcar, bir başkası saatlere, kimisi yemeklere... Bu kişiler kendi doğrularına göre hep bir şeylere çok para harcar ancak başka birileri ilgilenmedikleri bir şeylere harcama yaptıklarında "Ona o para verilir mi!" diye çok bilmişlik taslarlar. Başkasına ayağını yorganına göre uzat derken kendileri yorganı yakarlar. Burası sıkıntı işte. Açıklama yapmayıp sanane tadında cevaplar versen bu sefer bu tarz kafadaki insanlarda şöyle bir algı oluşuyor: "Kimse fakir değil, herkes fakir edebiyatçısı." (Seni kastetmiyorum, yanlış anlama.) Işin kötü tarafı da toplumdaki bu yaygın anlayışın farkına varan siyasiler de propaganda kollarıyla ekonomiyi eleştiren kişilere bunu bahane ederek susturmaya çalışıyor. İki propogandaya inanıp da sorgulama yeteneği körelmiş olan toplum da buna doğru diyip çanak tutuyor.

Yahu şu ülke gündeminde artan benzin fiyatını, dünyada fiyatı düştüğü halde Türkiye'de bir türlü düşmediğini, yeni vergi türevlerinin çıkıp var olanlarının arttırıldığını eleştirip hiçbir şey üretmeyip betonla dönen ekonominin iyiye gitmediğini söylüyorsun, adamın sana cevapları şöyle:1) Kimse fakir değil, herkes edebiyat yapıyor. O kadar pahalılığa rağmen yine çok araç var, benzin ve araç fiyatları, vergiler daha da artsın. (Kendi aracı yok diye böyle konuşuyor asgari ücretlim. Düşünemiyor ki bu zam toplu ulaşımdan tut da gıdaya hizmete kadar her şeye yansıyor, dönüp dolaşıp yine kendisini buluyor. Araçların banka kredileriyle alındığını, 2. el olabildiğini veya şirket arabası olabildiğini akıl edemiyor.)

2) Herkeste 2-3 binlik telefon var diyor. Ulan nerden biliyorsun fiyatını üzerinde mi yazıyor? Belki 2. el veya garantisiz aldı, belki spot, belki taklit veya benzer de sen öyle gördün? Belki senin totodan uydurduğun fiyat yerine adamın aldığı telefon 900-1000 TL? Onu da mı almasın adam? Velev ki ihtiyaç kendisiyle aldı veya GSM operatörünün sözleşmesiyle fatura ödeyerek. Bu onun maddi durumunu ve ülkedeki ekonomik durumu iyi mi yapıyor? Arkadaş bir ülkede gıdada bile kredi kartına taksit yapılıyorsa kimse bana ülkede ekonomi iyi masalını anlatmasın. Gıdayı bile tek seferde ödeyemiyorsa birey gerisi boş laftır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 27 Eylül 2016; 1:40:03 >
  • Milyonlarca mı? Keşke apple açıklasa kaç tane iPhone 7 satılacak. Bu ülkede yaşayan bir çok insan yoksulluk sınırında. Gelip de buraya herkes alıyor gibi edebiyat yapmayın. Bi bakın sanki herkesin de elinde iPhone var...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Storm Raider

Geçmişte telefonlar bilgisayarlarla yarışacak derken fiyatları kast ediyorlardı galiba...

Şuanda iphone 7 işlemcisi macbook air işlemcisinden daha performanslı çalışıyor

• almayın şu telefonu ya, bir kere de almayın
  • Hayatımda gördüğüm en gereksiz artı saçma sıcak fırsat konusu yorumu.
    İhtiyacı olan alır yahu niye dert ediyorsunuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Physicist_Emre

Hayatımda gördüğüm en gereksiz artı saçma sıcak fırsat konusu yorumu.
    İhtiyacı olan alır yahu niye dert ediyorsunuz.

Benimde hayatımda gördüğüm en saçma fırsat konusu, görüşler farklılık gösterebilir, saygısızlık olmadığı müddetçe!
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.