Şimdi Ara

Türkçe dil desteği vermeyen hiç bir oyun oynamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tabiki dil bilen ve oynadığını anlayan kardeşlerimizi tenzih ederim ancak benim gibi follow me kelimesini işte yine follow me abi her oyunda oynuyor. Diye zanneden ve sadece haritadaki noktalara gidip kendi hayal gücüne göre oyunu uyduran herkes benim gibi düşünen kardeşlerimin olduğunu düşünüyorum

• Türkçe destekli oyunların çoğalması dileğiyle
  • dil önemli.
  • Anlamadan oynamak oyundan aldigin keyifi dusurur tabi ki..bu da seni rahatsiz ediyorsa tr destegi olmayan oyunlari tercih etmemek dogaldir...keske her oyun tr dublaj en azindan kuru altyazi olsa.. orta seviye ingilizce bilen biri olarak ben 2 secenek arasindan hep tr olani seciyorum...
  • yabancı oyunlar hep amerikanın oyunları
  • Böyle önemli bir oyun pazarına neden her oyun Türkçe dil desteğiyle gelmez anlamıyorum.Biz tembellik ettik öğrenmedik ama keşke Türkçe oyunlar çoğalsa.
  • Yabancı filmler için yapılan bir espriyi oyunlar için yapmışsın ama olmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C-TRanger -- 25 Eylül 2016; 20:48:27 >
  • Oyunu kendi ana dilinde oynamak ayrı tabi ama bence biraz meraklı olun öğrenmeye çalışın, ben ilkokul çağında oyun oynarken verilen görevleri anlamadığım için merak duymaya başladım ingilizceye, şuan ingilizce öğretmeniyim
  • Benim de maceram o sekilde baslamisti..faydasini her daim gordum .. en basitinden calistigim sirkette cok zaman isime yaradi..ve etimoloji sevdasi baslatti bende..tabi burada ana unsur merak..

belli bir yastan sonra ilginizde olsa dil ogrenmek hem zordur hem vakit istedigi icin yeterli zamani olusturmak gunumuzde neredeyse imkansiz..aksam evine gelip 2 saat oyun oynamak isteyen birinin ugrasacagini sanmam..witcher i ben izinli oldugum gunlerde oynadim mesela..diyaloglarin uzunlugu kafami sisirirdi..aylarca surdu haliyle :)
  • DeadShot467 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam yaş ilerleyince her şey zorlaşıyor dediğiniz gibi, witcher gibi rpg oyunlar dil bilmeyenlere kabus tabi, Allahtan çeviren arkadaşlar oldu insanlar anlayarak oynadı, sonra da resmi yama geldi zaten, yavaş yavaş dünya çapındaki oyunlar da Türkçeleşiyor artık ama sevinsem mi üzülsem mi bilemiyorum buna, bütün oyunlar Türkçe olursa benim gibi küçüklükten ingilizceye merak salmayacak kimse, üniversiteyken bir çok arkadaşım vardı benim durumumda olan
  • İlk başta can sıkıcı olsada sonradan insan ne olup bittiğini anlıyor. İnanın bana dil öğrenmek oyun oynayarak daha iyi gelişiyor, kursa gitmek bunun kadar zevkli olmuyor.
  • Tabiki dil öğrenimine faydası olur katılıyorum ancak bir polonyalı hollandalı kadar da havamız olsun artık hic mi haketmiyor. Bu kadar mı kötü bir pazarımız var. Ubisoft denen firma hala bir tane türkçe altyazı koymuyor. Xbox turkcelesmeye playstation kadar değer verseydi daha ciddi rekabet ederdi eminim
  • Evet... benimde tanidigim natoda gorevli birkac subay dostumla sohbet ettigimizde bahsettigimiz sekilde dil kabiliyetini gelistirdigini soylemisti..

Yama konusunda ise gec bile kaldik.oyuncu sayimiz avrupa nufusu kadar :) ama orjinal kullanici sayisi vergiler vs sebepler nedeni ile oldukca dusuktu.ps3 e ps4e tr oyunlar gelmesi seneler aldi..artik oyun adiyla bir oldu lugatlarda playstation kelimesi.. pc kanadinda ise steam gibi imkanlarla herkesin orjinal oyuna ulasmasi ve multiplayer in single in onune gecmesiyle oyuncu sayimizi belli ettik...ve oyun dunyasinda bir agirligimiz olmaya basladi...konudan bagimsiz olarak ps turkiyenin bizi iyi anlayabildigini dusunmuyor , yetersiz buluyorum...

Merak hususunda ise ilk ve ortaogretime kaliteli dil egitimi gelirse sorun olmaz sanirim...8 sene haftada en az 2 saat ders goruyorsun tum bildigin he she it ten ibaret...bence asil sorun bu...
  • DeadShot467 kullanıcısına yanıt
    Hocam sistem orda elimizi kolumuzu bağlıyor malesef, konuşmaya yönelik değil teoriye yönelik hep, bizde bu sistemden geldiğimiz için ben bile konuşma konusunda rahat hissedemiyorum kendimi haftaiçi ders kitabını takip etmemiz gerekiyor ama haftasonu kursları açıldı şimdi orda biraz daha rahatız, orda tamamen konuşmaya yönelik vermeye çalışıcam dersleri bakalım daha faydalı olucak inşallah
  • Hocam kesinlikle yalnız değilsin ama napalım el mahkum çat pat oynuyoruz adam vuruyoruz hikaye modunda kim ölmüş kim kalmış anlamıyoruz infamous second son vardı çok keyif vermişti bana anladığım için merak ederek sonunu getirmiştik :)
  • ingilice bilmek anlamak öğrenmek ilerletmek farklı bir şey. oyunların türkçe seçenek sunmasını istemek farklı. kesinlikle destekliyorum hatta türkçe seçenek sunmayan oyunlar boykot edilmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NevNiyaz -- 3 Ekim 2016; 20:56:33 >
  • İngilizcem var ama güzel Türkçe'min hemen hemen her oyunda olmasını istiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.