Şimdi Ara

Receiver'ı Monitöre Bağlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Bir elektrik mühendisi adayı olarak hem öğrenmek adına hem de gerçekleştirmek adına böyle bir şey yapmak istiyorum. İlk önce belirtmek isterim ki çok araştırdım okudum ama kesin bir bilgi bulamadım bir türlü.

Konuya gelecek olursak benim elimde sadece VGA girişli bir monitör mevcut. Aynı zamanda eski bir bilgisayar kasası da var. İşlemci ekran kartı yok ana kart ram vs. var. Zamanında sadece ana karttaki mevcut ekran kartıyla kullanıyodum neyse konu o değil Bir de elimde scart girişli receiver mevcut. Bunlar elimde mevcut olanlar.

Bu elimdekilerle veya uygun fiyata alabileceğim ara aparatlarla bu receiver'ı veya ucuz yollu alabileceğim bir tvbox'ı kullanarak monitörden tv izlemem mümkün müdür mümkünse nasıldır?

• Tv karti alarak pc ye baglayarak olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimde elimde vga çıkışlı monitör ve hdmi girişli uydu alıcısı var. Aliexpress'ten vga to hdmi dönüştürücü aldım gelmesini bekliyorum. Scart girişle nasıl olur bilmem ama hdmi ile aşağıdaki linkteki şekilde.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=106430953

• s-adebisi kullanıcısına yanıt
    aynen özelden bir arkadaş da bu konuyu attı. yarın elektrikçiden veya elektronikçiden varsa ara aparattan alıcam olmadı internetten alırım. evde bir tane uydu alıcılı tvbox var onda denicem eğer olursa bu sistemi uygulayacağım bakalım ne olacak
  • The Mühendis kullanıcısına yanıt
    N11 den almanızı tavsiye ederim, fiyatı 20 liraydı sanırım. Ben Aliexpressten sipariş ettim 30 gündür bekliyorum. Ayrıca ses dönüştürücülü olanı almayı unutmayın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • s-adebisi kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle yapıcam büyük ihtimal. Eğer olursa yine konuya yazarım evde yatıyo monitör 4 yıldır. Bari bi işe yarasın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Ben de o düşünce ile aldım. Elimde boşta duran enigma2 bir receiver var. Onunla maç veya film izlerim diye düşündüm.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aparat elime geçti. evdeki hdmi girişli receiver a bağladım monitörü. Cillop gibi oldu. ses girişine kulaklık bağlayınca da oldu. Şimdi yumatu receiver ve hoparlör alacağım.
    Hayırlı olsun hocam.

• evde kullanılmayan 2 tane 19 ve 22 inç lik monitörü http://www.gittigidiyor.com/arama/?k=hdm%C4%B1+to+vga bu tür dönüştürücülerle uzun zamandır kullanmaktayım
    inanın çok da memnunum niye derseniz hele yatak odasındakına uzun ses kabosuyla kulaklık bağlı geceleyin kimseyi rahatsız etmeden yattığım yerden tv seyretmenın keyfini yasıyorum
    evinizde atıl varsa kullanılmayan monitörünüz tavsiye ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.