Şimdi Ara

. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
21
Favori
3.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Metin2nin Demircisi

Bu arada hiç yolu bulma konusunda sıkıntı çektin mi? Kafan karıştı mı mesela? Herkes cesaret edemez buna. Bir de rotayı sen mi ayarladın?

Google Maps çok yardımcı oldu, o olmadan elbetteki yol bulmak çok sıkıntı. Ana yollardan sürememek bazen büyük sıkıntı yaşattı ama birşekilde yolumu buldum. Rotayı da elbette kendim ayarladım. Birkaç kere yenlış yola girdiğim oldu, şanslıyım ki farketmem uzun sürmedi :).
  • quote:

Orijinalden alıntı: Golden Brain

quote:

Orijinalden alıntı: Metin2nin Demircisi

Bu arada hiç yolu bulma konusunda sıkıntı çektin mi? Kafan karıştı mı mesela? Herkes cesaret edemez buna. Bir de rotayı sen mi ayarladın?

Google Maps çok yardımcı oldu, o olmadan elbetteki yol bulmak çok sıkıntı. Ana yollardan sürememek bazen büyük sıkıntı yaşattı ama birşekilde yolumu buldum. Rotayı da elbette kendim ayarladım. Birkaç kere yenlış yola girdiğim oldu, şanslıyım ki farketmem uzun sürmedi :).

Anladım. Umarım bir gün bize de böyle bir macera nasip olur. Bu tür konular hakkında makaleler, bloglar okumayı çok severim. Gezinin ayrıntılarını dört gözle bekliyorum.

Son olarak daha kişisel bir sorum olacak, İngilizceyi nasıl bu kadar geliştirdin? Yurt dışında mı bulundun daha önce? İngilizce öğrenimi hakkında 1-2 tavsiye verirsen memnun olurum.

• Konuyla alakasiz olacak ama bircok kisinin merak ettigi bir diger soru da hangi liseyi birakip pogramci olmaya kadar verdiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TheAlphaOmega

how much money did you spend brah?

Amerika'da yiyecek içecek türkiyeye göre çok pahalı maalesef. Kabaca bir ortalama verirsem günde 50 dolara geldi bana tüm gezi. Günden güne değişmekle beraber bazen 1000 doları bile bulduğu oldu. Hiçbir ekstra harcama yapmasan bile günde 20 dolar sadece yiyecek için harcamak zorundasın. En sağlıksız yiyecekle bile bir kahvaltıyı 10 dolardan aşağıya getirmek büyük çaba gerektirir. Yiyecek içecek dışında kullandığım ekipmanların fiyatlarına internetten bakabilirsiniz. Benim için ortalama masraf günlük 50 dolar.

Mc donald's ta 6$ hamburger var ne yaptın kuzu çevirmemi yedin 1000$'a

• İngilizce geliştirmenin tek yolu ingilizceye maruz kalmak. Kursa giderek ingilizce öğrenilmez. Hala işe yaramaz kurslara para dökenler var. Film izle bilmediğin kelimeleri ezberlemeye çalış, kitap oku bilmediklerini öğrenmeye çalış ve o kelimeleri kullan. İnternette ingilizce araştırma yap türkçe yapmak yerine. Bilmediğin kelime olursa bak. Maalesef mucizevi bir yöntem yok, o kelimeler ezberlenecek başka yolu yok bunun :). Binlerce de olsa günde 15-20 kelime öğrenmeye çalış yıllar alan bir süreç ama bir süre sonra artık özgüvenin gelecek ve geliştiğini hissedeceksin. Bir dil öğrenmek zaman alıyor, yıllar alan bir süreç, tek yolu da öğrenmeye çalışmak. Öğrenme yolu diye birşey yok, öğrenmeye çalış nasıl olduğu farketmez. Tek yapman gereken zamanını ve dikkatini vermek, emek harcamak.

Hangi liseyi bıraktığımın pek önemi var mı? İstanbuldaki en iyi anadolu liselerinden birinden ayrıldım. Gerçi artık her lise anadolu lisesi oldu sanırım :).

1000$ yiyecek için değil tabii ki :). McDonald's hamburgerleri de hem sağlıksız hem de besleyici değil. Hamburger yiyerek de günde 200km bisiklet sürülmüyor maalesef. Protein, vitamin ve mineral destekli şeyler yemek gerekiyor.

• güzel tur tebrikler işin aslı haziranın ortalarında bende oralardaydım batı sahilini gezdim ama ben araba kiraladım ve yollar bisiklet için çok müsait değildi bu durumu nasıl çözdün ? otobandan nasıl bisikletle gitmene izin verdiler ben arabayla bile tedirgin oluyodum yani.
  • Cevap için teşekkür ederim. İngilizceyi en iyi eve kapanarak öğrenebilirim sanırım. Yaz boyunca vaktim boş geçti, keşke güzel değerlendirseydim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stuff2

güzel tur tebrikler işin aslı haziranın ortalarında bende oralardaydım batı sahilini gezdim ama ben araba kiraladım ve yollar bisiklet için çok müsait değildi bu durumu nasıl çözdün ? otobandan nasıl bisikletle gitmene izin verdiler ben arabayla bile tedirgin oluyodum yani.

Batı sahillerinde yollar bisiklet için müsait değilse dünyanın hiçbir yerinde müsait değildir :). İlk olarak size yazımı okumanızı tavsiye ederim, otobanlardan gitmediğimi biryerlerde belirtmiştim. Hiçbir zaman otobandan sürmedim, otobanın yanındaki yanyolları kullanmak zorundaydım her zaman için. Şehir içinde daima bisiklet şeritleri bulunur ve bisikletler California'da tüm şerit kullanımına müsade edilmiştir ve sollama yapılmadan geçilemez. Zaten çoğu yolda bisiklet şeridi mutlaka bulunur. Bisiklet şeridi yoksa ve otobandan başka yolun bulunmadığı yerlerde ise bisiklet için ayrıca yol yapılır. Örnek olarak kendi çektiğim fotoğraflar:

.
    .
    .

Bazen zorlandığım ve tehlikeli anlar yaşadığım oldu ama o kadar da olur diyerek görmezden geliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi any77 -- 25 Eylül 2016; 13:25:26 >

• helal olsun hocam tebrik ederim

Aynı yaştayız kendimden utandım valla
  • Bu genç yaşınıza rağmen, girişimşiciliğinize, maceracılığınıza ve kendinize güveninize hayran kaldım. Umarım ilerde daha da iyi yerlere gelirsiniz.

Nacizane bir tavsiye; liseyi tamamlayıp ne olursa olsun Üniversite okumaya bakın, yaptığınız işlere engel olmaz, sayılı zaman.
  • Helal olsun dostum. İnanılmaz bir tecrübe olmuş. Hayatı böyle yaşayanları gördükçe kendimi ot gibi hissediyorum.

• Tebrik ederim dostum, ben bu yaşımda yalnız Avrupa turu yapmaya cesaret edemiyorum, sen ABD'de 3 aylık bisiklet turu yapmışsın.

ABD için vize olayını açabilir misin, arkadaşım üzerinde ev, araba vs olduğu halde yıllık geliriniz yeterli değil diyerek görüşmede 2dk'da postalamışlardı...

Sen öğrenci olarak mı başvurdun yoksa turistik vize için falan mı başvurdun? Turistik vize için başvurduysan ailen mi sponsor oldu, ailenin yıllık gelir durumu çok mu iyi?
  • Ortalama 50 dolar demissin uçak otobüs vs. Fiyatı ortalama ne kadar bilgi verebilirsen iyi olur.
    Bir de 2 ay için ortalama ne kadar paradan söz ediyoruz teşekkürler şimdiden

• yok yazını okumadım zaten sadece merak ettiğim otoban gibi yerlerde durum nasıldı dediğim gibi şehirler arası yolları arabayla gittiğim için yan yolları görme gibi durumum olmadı zaten şehir içi gibi durumları tartışmıyorum :) o konuda ellerine su dökülmez zaten :D
  • Muhteşem! Hayalimdeki Avrupa gezisinin aynısını Amerika için yapmışsın. Seni tebrik ederim dostum bu yaşta buna cesaret edebildiğin için. Umarım ben de kendi bisiklet gezimi yapabilirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

İngilizce geliştirmenin tek yolu ingilizceye maruz kalmak. Kursa giderek ingilizce öğrenilmez. Hala işe yaramaz kurslara para dökenler var. Film izle bilmediğin kelimeleri ezberlemeye çalış, kitap oku bilmediklerini öğrenmeye çalış ve o kelimeleri kullan. İnternette ingilizce araştırma yap türkçe yapmak yerine. Bilmediğin kelime olursa bak. Maalesef mucizevi bir yöntem yok, o kelimeler ezberlenecek başka yolu yok bunun :). Binlerce de olsa günde 15-20 kelime öğrenmeye çalış yıllar alan bir süreç ama bir süre sonra artık özgüvenin gelecek ve geliştiğini hissedeceksin. Bir dil öğrenmek zaman alıyor, yıllar alan bir süreç, tek yolu da öğrenmeye çalışmak. Öğrenme yolu diye birşey yok, öğrenmeye çalış nasıl olduğu farketmez. Tek yapman gereken zamanını ve dikkatini vermek, emek harcamak.

Hangi liseyi bıraktığımın pek önemi var mı? İstanbuldaki en iyi anadolu liselerinden birinden ayrıldım. Gerçi artık her lise anadolu lisesi oldu sanırım :).

1000$ yiyecek için değil tabii ki :). McDonald's hamburgerleri de hem sağlıksız hem de besleyici değil. Hamburger yiyerek de günde 200km bisiklet sürülmüyor maalesef. Protein, vitamin ve mineral destekli şeyler yemek gerekiyor.

Hocam hangi liseden ayrıldığınızı gerçekten çok merak ettim. Söyleyebilir misiniz? Eğer isterseniz özel mesaj olarakta yazabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Surveillance

Tebrik ederim dostum, ben bu yaşımda yalnız Avrupa turu yapmaya cesaret edemiyorum, sen ABD'de 3 aylık bisiklet turu yapmışsın.

ABD için vize olayını açabilir misin, arkadaşım üzerinde ev, araba vs olduğu halde yıllık geliriniz yeterli değil diyerek görüşmede 2dk'da postalamışlardı...

Sen öğrenci olarak mı başvurdun yoksa turistik vize için falan mı başvurdun? Turistik vize için başvurduysan ailen mi sponsor oldu, ailenin yıllık gelir durumu çok mu iyi?

Ben turistik vize için başvurdum. ABD'nin neye göre vize verip vermediği tam bir sır. Sanki rastgele seçiyorlar. Bana vize vermelerini gerektirecek hiçbirşey yapmadım. Sadece başvurumu yaptım. Hatta başvuruda hatalı bilgiler doldurdum açıkçası, görüşmede de söylediklerim başvurudakileri tutmadığı halde nereye ve ne kadar süre gidiyorsunuz dedikten sonra vizeyi onayladı verdi. Vermeyeceklerse vermezler, vereceklerse de veriyorlar görüşmenin pek de bir önemi yok. Banka hesabında 3 milyon dolar ile vizeyi alamayan tanıdığım var. Bunun gelir durumuyla da alakası yok. Benim neye göre verip vermedikleri hakkında bir fikrim yok. Başvuruyu yapıp denemek lazım.

• https://www.facebook.com/GurkanGENCpedallaR/?fref=ts

Bisikletle DÜnya turu yapan birisi kendisi. Yanılmıyorsam 3 yıldan fazladır yollarda. SEnin için ilham kaynağı olabilir dostum.
  • Bu tur rotasının aynısının biraz kısıtlısını bende bisikletim ile yapmak istiyorum bu sene Türkiye'yi dolaştım Ege-Karadeniz-İç Anadolu-Akdeniz-Güneydoğu şeklinde bir tur yaptım.Bu hafta okul başlıyor part-time bir iş bulup 8-9 ay gibi bir sürede kenara 5-6 bin lira para biriktirip seneye yaza Miami-New york-Los angeles-Las vegasta 5 gün civarı otellerde kalmak gibi bir planım var.2-3 ay sonra vize başvurusu yapacağım eğer vize alabilirsem bende seneye 1-2 ay kadar abd'de pedallamak istiyorum.
    Bu arada Kanyonda şimsek fırtınası sizin için büyük bir tecrübe olmuştur.Bende bu sene karadeniz turu yaparken Gürcistan tarafına geçerken sağlam sağanak yağmura yakaladım ondan sonra güneydoğuya gözüm kapalı gittim.
  • Helal olsun
    Yarısını okudum, kalanını okurum bi ara, sindire sindire okuyayım
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.