- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
SOY AĞACIMIZI BULALIM(AÇIKLAMALI!!!)
Bu konudaki kullanıcılar:
 
112
Cevap
15
Favori
401186
Tıklama
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş
Mesaj


3359 Mesaj
2 Şubat 2007; 13:57:44 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

merhaba arkadaşlar< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TroopeR -- 14 Ağustos 2013; 1:32:17 >
_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.
affffferim bana
Yoruma Git
Bu soy agacı olayını Liste şeklinde bulabilmek yada temin etme imkanımız varmı yada böyle bisey hakkımmı? Nufus ile sorumlu kısılerle konussam yardımcı olurlar mı, fıkrı olan?
+4 | Yeraltından Notlar - 10 yıl önce


379 Mesaj
2 Şubat 2007; 16:28:23 

ben biraz uğraştım. ama 3 eksiğim kaldı. bulamıyorum. En küçük amcamla annem arasında 3 eksik var. Kim olduklarını bilmiyorum. Şöyleki Babam 1 kez evlenmiş. Amcam ise hiç evlenmemiş. Yani normalde bu 3 kişinin olmaması gerekiyor. Bi türlü işin içinden çıkamadım. Artık Nüfus Müdürlüğüne gidip araştıracağım
_____________________________

Daha güçlü, daha sakin
Daha mutlu, daha suskun
Daha olgun, daha kırgın
Daha yalnız, daha yorgun


845 Mesaj
2 Şubat 2007; 21:19:55 

ben walla bulabileceğime inanmıyorum.çünkü t.c 1923 te kuruldu. ondan öncesini nasıl bulucaksınız??
_____________________________

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Şubat 2007; 21:28:55 

Bu soy agacı olayını Liste şeklinde bulabilmek yada temin etme imkanımız varmı yada böyle bisey hakkımmı? Nufus ile sorumlu kısılerle konussam yardımcı olurlar mı, fıkrı olan?


90 Mesaj
2 Şubat 2007; 21:55:28 

Bu konu daha önce açılmıştı ayrıca soyağacınızı bulmanızı çokta tavsiye etmiorum arkadaşım çok detaylı bir şekilde bu soyağacı uygulamasını yapmıştı ve nişanlısının çok uzaktan akrabası olduğunu öğrenmişti geçmişi çok fazla kurcalamak başınıza olmadık işler açabilir.
_____________________________

*_*AsHeS to AsHeS*_*

°`°º¤ø*(¯`•¸ ஐOh my dreams it's never quite as it seemsஐ¸•´¯) *ø¤º°`°
 
6159 Mesaj
2 Şubat 2007; 22:02:29 


quote:

Orjinalden alıntı: pau_gasoll

ben walla bulabileceğime inanmıyorum.çünkü t.c 1923 te kuruldu. ondan öncesini nasıl bulucaksınız??


adamlar Cengiz Han ın torununu bulmuşlar
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Şubat 2007; 23:46:03 


quote:

Orjinalden alıntı: cbr_quen

MERHABA ARKADAŞLAR:
BİR BİREYDEN YOLA ÇIKARAK TÜM AİLE BİREYLERİ NASIL BULUNUR
( NÜFUS CÜZDANLARINDA HATA MI VAR ? )
Sıradan bir kimse yalnızca sizden yola çıkarak ailenizin tüm bireylerinin kişisel bilgilerine, hayatta olmayanların kine dahi yasal yollar çerçevesinde çok basit şekilde ulaşabilir desem belki inanmayacaksınız. Yada size dedenizin babasının, annesinin adını sorsam cevap veremeyeceksiniz hele bu insanların TC Kimlik Numarasını sorsam hiç cevap veremeyeceksiniz. Bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda elinize çok ilginç bilgiler geçerek rahatlıkla ailenizin soy ağacını çıkarabileceksiniz. Belki de yeni akrabaların farkına varırken aynı zamanda bir erkeğin, bir kızın nüfusta bekar olup olmadığını, bu kimsenin çocuğu olup olmadığını dahi rahatça öğrenebileceksiniz. Belki şunu diyebilirsiniz bir yabancı kimse, yasal yolla ailemin bilgilerine ulaşsa ne olur? Özellikle kimliğinin açığa çıkmasını istemeyen bir çok insanı bu konu rahatsız eder, yalnızca kişi hakkında bilgi sahibi değil tüm aile bireyleri hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz. Eğer ki buradaki veriler insanların aleyhine kullanırsa bir çok sorunu meydana getirecektir. Bahsettiğim verilere ulaşmak için Nüfus Müdürlüğünün tckimlik.nvi.gov.tr sitesindeki mantık hatasını kullanacağız.

Öncelikle TC Kimlik Numarasını öğrendiğimiz tckimlik.nvi.gov.tr sitesine giriyoruz. Gelen pencereden T.C. Kimlik No Sorgulama mönüsünü tıkladığımızda karşımıza aşağıdaki forum gelecektir.
T.C. Kimlik No Sorgulama Bilgileri
İl:
İlçe:

Adı:
Soyadı:


Lütfen sağ veya sol sorgulama alanlarından yalnız birini kullanarak işleme devam ediniz.

Cilt No:

Aile Sıra No:

Birey Sıra No:

Baba Adı:

Anne Adı:

Doğum Yılı:

Cinsiyeti:Nüfus Müdürlüğünün sitesine girip yukarıdaki formu doldurup T.C. Kimlik No Sorgula seçeneğini tıkladığımızda karşımıza aşağıdakine benzer şekilde bir ekran gelecektir. Buradaki veriler rast gele verilmiştir.
T.C. Kimlik No Sorgulama Sonuçları:
T.C. Kimlik No: 10145254309

İl: AMASYA İlçe: MERKEZ
Adı: HASAN Soyadı: YILDIRIM
Mahalle / Köy: İSTASYON Baba Adı: FAHRİ
Cilt No: 43 Anne Adı: AYŞE
Aile Sıra No: 74 Doğum Yılı: 1975
Birey Sıra No: 15 Cinsiyeti: Erkek

Tabloda görülen kişinin adı **** ama babasının yaşını, baba adını, anne adını, TC Kimlik Numarasını vs. bilmiyoruz değil mi? **** dan yola çıkarak babasının kimlik verilerine ulaşacağız. Tek yapmanız gereken aşağıdaki forumda adı bölümüne babasının adını yazıp, birey sıra numarasını ise 15 den geri giderek değiştirmemiz gerekiyor. Babası oğlundan büyük olduğu için nüfusta her zaman ilk sıralarda yer alır. Sayıyı eksitmeye başladığınızda belli bir süre sonra babasının bilgilerine ulaşacaksınız. Adı bölümüne babasının babasının adını yazıp yalnızca birey sıra nosunu geriye doğru değiştirmiş olsanız bu seferde ****’ın dedesinin bilgilerine ulaşacaksınız.

T.C. Kimlik No Sorgulama Bilgileri
İl:
İlçe:

Adı:
Soyadı:


Lütfen sağ veya sol sorgulama alanlarından yalnız birini kullanarak işleme devam ediniz.

Cilt No:

Aile Sıra No:

Birey Sıra No:

Baba Adı:

Anne Adı:

Doğum Yılı:

Cinsiyeti:Yukarıdaki forumda sol tarafı kullanmamızın nedeni ise aradığımız bireyin baba, anne, doğum yılı, cinsiyetini bilmediğimizden dolayıdır. Fahri YILDIRIM yazmam gerekirken adı bölüme Fah, soyadı bölümüne YIL yazdım sebebi ise sol taraftaki formu kullandığınızda nüfus müdürlüğü sistemi, adı soyadı bölümüne yazılan karakterlerin yalnızca ilk üç karakterini denetliyor. Bundan sonraki karakterlerin bir değeri yok. Diyelim ki ailede Ayşe YILDIRIM isminde birisi var mı diye araştırma yapacaksınız. Adı bölümüne Ayşe yazdınız aratıyorsunuz tabii ailede Ayşenur, Ayşen, Ayşegül … isimleri var ise bunların kaydı da listeye yansıyacaktır. Çünkü ilk üç karakteri denetlediği için yukarıdaki isimlerin ilk üç karakteri aynıdır.
Sol taraftaki form aracılığı ile bir çok aile mensubuna ulaşılmaktadır. Diyelim ki kendinize bir tane program yaptınız ve veri (data) kısmına tüm erkek, bayan isimlerini girdiniz bundan sonra sorgulama yaptırırken yalnızca Birey Sıra Nosunu program aracılığı ile değiştiriyorsunuz. Böylece araştırmasını yaptığınız ailede aradığınız isim yada hangi kişiler olduğunu rahatça bulabilirsiniz.

TC Kimlik Numarası ile ilgilide ilginç durumlar görünmektedir. Size ait olan TC Kimlik Numarasından ailenizi tüm bireylerine ulaşılması söz konusu olabilir. Örneğin kardeşlerimin TC Kimlik Numaraları aşağıdaki gibidir:

TC KİMLİK NO: 24418323512
TC KİMLİK NO: 24412323923

Nüfus Müdürlüğü bildiğim kadarıyla izin verdiği için, birisi bunun programını yaparsa rahatça bir başka aile bireyine ulaşabilir. Ayrıca TC Kimlik Numarası doğrulama yerinde kişinin, TC Kimlik Numarası ile birlikte doğum yılının da girilmesi gerektiğini düşünmekteyim.

Sonuç olarak Nüfus Müdürlüğü web sitesinde bazı değişiklikler yapması gerekirken, Nüfus Cüzdanlarına da bireye ait yeni bir değişkenin eklenmesi gerekmektedir. Bu değişkene isim olarak Birey Kodu diyebiliriz ve en az 5 karakter hart rakam karışımı olmalıdır. Bu değişken eklendiğinde bir başkası birey sıra nosunu tahmin edebilir ama birey kodunu tahmin edemeyeceği için bir bireyden ailenin başka bir bireyine de ulaşması eskiye oranla zor olacaktır.


Benim Bulduklarım babamın dedesine kadar çıktı ve onunda eşi bu da 1914 yılları PEKİ SİZ NELER BULDUNUZ


Değerli paylaşımınız için tşk ederim.Ben çok eski atalarıma ulaşmak isterdim ama nafile...Şuan içinde bulunduğumuz devirde belirli bir kişiye ulaşmak için gerekli bilgiyi bu sistemden almak mümkün...İsterdim ki Tc kimlik no sorgulama dan kişi hakkında daha fazla bilgi alayım.Hiç yoktan tedbirli olayım.Ama ne mümkün...Belki ben karşımdaki insanı tanırsam veya onun , benim tarafımdan tanındığını bilirsem daha rahat olabileceğim...Örneğin bir suçluyu istihdam edebileceğim.Karşımdakinin ne olduğunu bilmeden hareket etmek daha zor olsa gerek...Hem suçluyu ihya etmek ,hem de topluma geri kazandırmak için.Kişinin özel hayatının mahremiyetini kabul ediyorum ama , suçlu bir kişinin mahremiyetini kabul edemiyorum.Bilgim olması gerektiği kanısındayım.

Diğer yandan secere ile ilgili bilgiler ne kadar sağlıklı olursa olsun ,ben ayrımcılığı teşvik ettiğini inancındayım, genele bakınca...
Siz 10 göbek öncenizi biliyorsanız bana karşı bir ayrıcalık kazanmazsınız ,kazandığınızı düşünürsünüz.Kendilerinin asil olduğunu düşünenler insanoğlunun asilliği karşısında yenilmeye mahkumdurlar ,nacizane fikrim.


saygılarımla,


376 Mesaj
3 Şubat 2007; 4:16:01 


http://forum.donanimhaber.com/m_8808462/tm.htm

arkadaşlar alıntı yaparken biraz dikkat edelim. 5000 satırlık yazıda alıntı yapılmazki
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

etiketin lüzumu yok bizi eskiler bilir.
"?"


 
1773 Mesaj
5 Şubat 2007; 16:18:02 

ben böyle bişyi aile sıra no da 1 inciye kadar giderek yaptım.

dedemin dedesinin babasına kadar gittim

1826 yılıydı en son

daha öncesini bulamadım:)
_____________________________

TR Bronze-5--EUW Bronze-5 (Kore ligine kabul bile edilmedi.)


 
6159 Mesaj
5 Şubat 2007; 18:42:38 


quote:

Orjinalden alıntı: Drazy

ben böyle bişyi aile sıra no da 1 inciye kadar giderek yaptım.

dedemin dedesinin babasına kadar gittim

1826 yılıydı en son

daha öncesini bulamadım:)


1826 mı daha ileriye gidip ne yapcaksın yau
_____________________________202 Mesaj
6 Şubat 2007; 10:47:15 

1900 lü yıllara girmek okadar zor olmasa gerek..!
Ben o kadar zahmete girmiyorum arkadaşlar direk neneme soruyorum çünki kendisi 1920 doğumlu hala aklı başında allaha şükür
_____________________________

VERECEĞİN EN KÖTÜ KARAR KARASIZ OLMAKTAN İYİDİR...!


2013 Mesaj
7 Şubat 2007; 12:22:01 

Uğraşma fırsatı olmadı ama,hep yapmayı istediğim bir araştırmadır bu soy ağacı araştırımı..
Paylaşımın için sağol
En yakın zamanda başlayacağım bu araştırmama
_____________________________ 
310 Mesaj
8 Şubat 2007; 9:41:48 

bende zaten bir soyağacı programı vardı. Manuel girerek ağaç şeklinde görüntü veriyor. Ancak programı yazan arkadaş 50 kayda kadar sınır koymuş, sonrasında bedel karşılığı devam ediyorsunuz. Şimdi dedemin babasına kadar ulaşmıştım, bakalım daha ilerisi olacakmı; yada arada bilmediğimiz kişiler çıkacakmı.
_____________________________3634 Mesaj
8 Şubat 2007; 11:13:01 

quote:

Orjinalden alıntı: HoPaRLoR

bende zaten bir soyağacı programı vardı. Manuel girerek ağaç şeklinde görüntü veriyor. Ancak programı yazan arkadaş 50 kayda kadar sınır koymuş, sonrasında bedel karşılığı devam ediyorsunuz. Şimdi dedemin babasına kadar ulaşmıştım, bakalım daha ilerisi olacakmı; yada arada bilmediğimiz kişiler çıkacakmı.

Ben o programı bir türlü çalıştıramadım gereklerini yerine getirdiğim halde :(

Bu yöntem de ise dedemin babasına ulaştım ama birey sıra no 04 de kaldı geriye saydığım zaman hangi hane 1 eksi olacak yardımcı olunursa sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.Sağlıcakla.

Ekleme:aile sıra numarasını bir hane geri aldım 78 di 77 yaptım birey numarasını 99 hane gezdim bulamadım

Bazı numaralarda
"Belirtilmiş olan sorgu bilgilerine karşılık kişi bulunmasına rağmen kişi ad ve soyad tutmamaktadır."
Bu hatayı veriyor..

Bazende sistem kilitlendedi.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prokizya -- 8 Şubat 2007; 11:35:05 >
_____________________________

///
Niyet hayr, akıbet hayr.


1192 Mesaj
8 Şubat 2007; 13:50:29 

Kendi bilgilerimde sadece birey numarası değişikliği yapıyorum. bir de sadece kişinin adını ve soyismini giriyorum. örnek olarak annemi buldum ama daha geriye gittiğimde başka hiçkimse çıkmıyor? sadece annem ve ben mi nüfusa kayıtlıyız yani :) yardımcı olursan sevinirm.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayattakiler -- 8 Şubat 2007; 15:29:21 >
_____________________________

Varsa vardır, yoksa yoktur
1192 Mesaj
8 Şubat 2007; 16:33:46 

tamam tamam buldum, vay be 1914 yılına gittim. çok hoşuma gitti ya :) seni tebrik ediyorum böyle bir detayı gördün için. ;)< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayattakiler -- 8 Şubat 2007; 17:52:25 >
_____________________________

Varsa vardır, yoksa yoktur
3634 Mesaj
8 Şubat 2007; 17:20:49 


quote:

Orjinalden alıntı: cbr_quen

şimdi arkadaşlar şöleki mesela babanızın babasının adını yazacaksınız ve birey numarasını değiştirerek bulacaksınız yani hepsine bakacaksınız bulana kadar....
dedenizin babasının ismine bakacaksınız ve tekrar birey numarasına bakacaksınız değiştire değiştire ama ben sadece dedemin babasının babasını buldum
Tamam bende dededim babasına ulaştım ama dedemin dedisin adını bilmeme rağmen numaralarda tıkandım en son 1908 e gittim dedemin babasının doğum yılı ama onun babasının adını biliyorum bırey no sayfa cıltte ne gıbı gerıye gıdecegımı kestıremedım.
_____________________________

///
Niyet hayr, akıbet hayr.


1478 Mesaj
9 Şubat 2007; 12:31:28 

ben dedemin dedesine gittim 1844 yılına kadar. zaten onun birey numarası 1 çıktı, kardeşi de 3 çıktı. diğer soy dallarına nasıl bakabileceğimi çok iyi kestiremedim ama. bir de hep erkeklerden gittim kadınlardan gitmeyi denemedim, acaba faydası olur mu?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Samsung NX1000 / 20-50mm 30mm 12-24mm / PSN ID: deathbringer_tr / https://www.flickr.com/photos/cinarkutlar/


1465 Mesaj
9 Şubat 2007; 13:36:46 

Hocam ben babaımn dedesini buldum da birey nosu kalmadı girilcek. diyelim ki en son bulunan kişini aile nosu 20 birey nosu 1.Bu kişinin babasını bulmak için aile nosundan 1 azaltıp birey sıra numarasınıda 9999 dan geriye doğru mu gircez tabi mantıkta da bunu gerektiyo ama emin olmak için bi soruym dedim 9950 ye kadar gittim in cin top oynuyo kimseler yok
_____________________________

D.H Mercedes-Benz Yıldız Kulübü


3634 Mesaj
9 Şubat 2007; 13:54:22 


quote:

Orjinalden alıntı: ottoman_solider

Hocam ben babaımn dedesini buldum da birey nosu kalmadı girilcek. diyelim ki en son bulunan kişini aile nosu 20 birey nosu 1.Bu kişinin babasını bulmak için aile nosundan 1 azaltıp birey sıra numarasınıda 9999 dan geriye doğru mu gircez tabi mantıkta da bunu gerektiyo ama emin olmak için bi soruym dedim 9950 ye kadar gittim in cin top oynuyo kimseler yok

Aynı şey bende de oldu 1908 e indim gerisini sizin yöntemle hatta cilt numarasını yada her ıkısını de bır basamak düşürerek 99 hane denedim kımse cıkmadı.

Ama sizinki de baya bir geniş hani 9999 valla bıkıyor insan

Numara var dıyo ama ad soyad tutmuyor dıyo
_____________________________

///
Niyet hayr, akıbet hayr.


625 Mesaj
9 Şubat 2007; 23:56:46 

Beyler ben olayı sökemedim. Birey sıra numaram 3.. 3 ten geriye saysam ne olacak? 2 annem, 1 babam.. Dedeme falan ulaşamıyorum ki. Sadece aile içi bireyleri görebiliyorum.

Yapan nası yapmış hiç anlayamadım. Aile birey nosu 15 olan adamın annesi tavşan olsa gerek ki en az 13 tane kardeşi varmış...
_____________________________

"Sadece arkadaşız."


119 Mesaj
10 Şubat 2007; 13:57:43 

sanırım soyağacı muhabbeti beni bayağı bir kastı...bitmiyor bu yaw
_____________________________120 Mesaj
10 Şubat 2007; 19:25:53 

1876 babamın dedesinin bilgilerini bulabildim ilerisi için biraz daha uğraşmak lazım
_____________________________2078 Mesaj
11 Şubat 2007; 18:43:41 

1981 babamın dedesini buldum. heralde ondan önce soyadı kanunu ve nüfus cüzdanı yoktu
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Şubat 2007; 9:01:40 

1889 dedemin dedesi anca buraya kadar

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Şubat 2007; 9:06:53 

pardon dedemin babası


1465 Mesaj
13 Şubat 2007; 16:19:01 

babamın dedesini buldum 1857 de buraya aile no 1 oldu bundan sonra napıcam arkadaşlar bilen varsa yardımcı olsun plss baya bi sardı b iş beni daha da çıkmazsa soyağacı çıkaran bazı kurluşlar var danışıcam valla

_____________________________

D.H Mercedes-Benz Yıldız Kulübü


102 Mesaj
14 Şubat 2007; 16:49:04 

Yahu baba tarafı iyide ya anne tarafını nasıl bulucaz?
_____________________________2371 Mesaj
15 Şubat 2007; 14:47:28 

Aradım ama zaten adını bildiğim büyük dedemde takıldım kaldım
_____________________________

Müslümanlar bir vücudun azaları gibidir. Biri bir rahatsızlık çekse diğerleri de o acıyı hisseder. Hz. Peygamber (SAV)


97 Mesaj
18 Şubat 2007; 2:51:08 

Aile no:1 olunca neyi değiştireceğiz acaba?
_____________________________97 Mesaj
18 Şubat 2007; 3:09:26 

Başka bir forumda bu bilgileri buldum .
Gerçekten bu bilgileri veriyolarmı acaba hiç deneyen varmı?

Alıntı...

"Türkiye’nin soyağacı çıktı, Osmanlı zamanındaki akrabalar öğrenilebilecek

Vatandaşlar artık soylarının nereye kadar uzandığını öğrenebiliyor. Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi’nin (MERNİS) hayata geçmesiyle Osmanlı döneminde yaşayanlarla birlikte toplam 125 milyon kişinin soyağacı, 10 saniye içinde tüm detaylarıyla çıkarılıyor.

Vatandaşlar Osmanlı döneminde yaşayan akrabaları hakkında bilgi sahibi olabiliyor.

31 yıldır çalışmaları süren MERNİS, Türkiye’nin en uzun süreli projesi oldu. Projenin hayata geçmesiyle 70 milyon kişinin tüm ekonomik, sosyal, sağlık, eğitim, güvenlik ve adli işlemlerine birkaç tuş hareketi ile anında ulaşılabiliyor. MERNİS Projesi ile Osmanlı döneminde yaşayan 55 milyon kişi ile birlikte toplam 125 milyon kişilik ‘bilgi bankası’ oluşturuldu. Vatandaşlar soyağaçlarına on saniye içinde ulaşabiliyor. Bağlı bulundukları nüfus müdürlüğüne başvuran vatandaşlar artık soylarının hangi döneme ve kime kadar uzandığını öğrenebiliyor. Online bağlantılı 932 nüfus memurluğundan Etkileşimli Kimlik Numarası Bulma Programı ile kimlik bilgilerinin girilmesinin ardından soyağacı dökümü vatandaşlara veriliyor. Dökümde, akrabaların Türkiye Cumhuriyeti Kimlik No’su, baba adı, anne adı, doğum yeri ve tarihi yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı’nca kurulan iller sergisinde Nüfus Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün standında vatandaşların soyağacına bakıldı. Sergide standın önünde uzun kuyruklar oluştu. 3 gün içinde 50 bin vatandaşın soyağacı çıkarıldı. İlgiden memnun kalan yetkililer önümüzdeki günlerde Kızılay’da sürekli faaliyet gösterecek stant açmayı planlıyor. Soyağacı bilgilerinin vatandaşa sunulmasının akrabalık ilişkilerini de güçlendireceği ifade ediliyor
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Şubat 2007; 11:02:20 

Beyler böyle bişi buldum inceliyorum sizde bakın.

http://www.soyagaci.gen.tr/

" kayıt olun arama hakkı kazanın" bakalım ne ayak
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slyn -- 18 Şubat 2007; 11:02:35 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Şubat 2007; 11:12:36 

yaw bu siteye galiba kayıt olanlar sadece birbirini buluyor
Üyelikte fazla detay var üye olmayada çekindim kaldık ortada< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slyn -- 18 Şubat 2007; 11:14:37 >


4500 Mesaj
22 Şubat 2007; 4:24:47 


quote:

Orjinalden alıntı: slyn

Beyler böyle bişi buldum inceliyorum sizde bakın.

http://www.soyagaci.gen.tr/

" kayıt olun arama hakkı kazanın" bakalım ne ayak_____________________________

Aero Cool StrikeX(Corsair GS800),Asus P8Z77-V LX 1600@2400(Bios 15.02@24.03), i5 3570K /3.4GHz@xxxGHz (CoolerMaster TPC 812SX), 4*4GB GSKill F3-12800CL9Q 1600Mhz (9-9-9-24@1.50v), 23'' ASUS MX239H (5ms), Asus GTX760 DCIIOC, Ocz Vertex4 (1.4@1.5) 128Gb (@silverstone cooler), 2x1Tb WD 64mb/Sata2 (@SilverStone cooler), Samsung 220D, Creative X-Fİ XtremeMusic, Logitech X-530, USRobotics 9105, HP Laserjet M1132, Infosec PFS 7 TGE, Logitech MK520 Keyboard, Razer X Speed Pad Sennheiser HD280Pro. Win7 Ultimate. Yarabbi Şükür daha ne olsun


3302 Mesaj
22 Şubat 2007; 19:26:02 

bunun kultur bilimle ne ilgisi var kardesim, ayrica bu yolla sadece baba tarafini bulursunuz anne tarafini bulamazsiniz cunku anne nin soy adi degisiyor ve nufusu evlendigi erkegin nufus kutugune geciyor.
_____________________________1465 Mesaj
23 Şubat 2007; 4:11:38 


quote:

Orjinalden alıntı: kara_eylül

bunun kultur bilimle ne ilgisi var kardesim, ayrica bu yolla sadece baba tarafini bulursunuz anne tarafini bulamazsiniz cunku anne nin soy adi degisiyor ve nufusu evlendigi erkegin nufus kutugune geciyor.


Anne tarafını bulmak için annenizin babasından yola çıkmanız yeterli olacaktır
_____________________________

D.H Mercedes-Benz Yıldız Kulübü


6101 Mesaj
23 Şubat 2007; 11:28:05 

_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Şubat 2007; 18:34:39 

quote:

Orjinalden alıntı: visualize

http://forum.donanimhaber.com/m_8808462/tm.htmDüzeltme ;

Off geç kalmışız, Artık paralı olduğundan Nüfus müdürlüklerinden parayla döküman alabiliyoruz, yani programın bilgilere ulaşması engellenmiş
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slyn -- 23 Şubat 2007; 19:19:07 >


3302 Mesaj
25 Şubat 2007; 13:38:04 

ben nüfus müdürlüğüne gitsem bana soy ağacımı çıkartacaklar mı şimdi bir de kaç para ve istenen belge falan varmı dilekçe aile üyelerinin onayı falan yoksa nufus cüzdanı ile gitmem ve parayı bayılmam yeterli mi
quote:

Orjinalden alıntı: slyn
Düzeltme ;

Off geç kalmışız, Artık paralı olduğundan Nüfus müdürlüklerinden parayla döküman alabiliyoruz, yani programın bilgilere ulaşması engellenmiş_____________________________ 
2 Mesaj
13 Mayıs 2010; 11:40:11 

arkadaşlar bu kadar uğraşmanıza gerek yok ki,bağlı bulunduğunuz nüfus müdürlüklerinde şecere sicilleriniz mutlaka vardır bir dilekçe ile soy kütüğünüzü öğrenmeniz gayet mümkündür.İnternet ortamında t.c kimlik numarasıyla öğrenilecek şey değil bu.
_____________________________

Çalışın, aptal olmayın.


1788 Mesaj
13 Mayıs 2010; 12:29:01 

hatta bu e sisteme ilk gectiklerinde herkese soy kütügünü cıktı alıp veriyolardı.
ama olsun guzel mantık. tebrik ediyorum.
_____________________________

PAMPAAA, DOKTOR DEĞİLİM AMA HASTAM ÇOK :)
(not; radyoterapi-radyasyon güvenliği soruları cevaplanır)
500pxcom/mertyucel


 
5973 Mesaj
15 Mayıs 2010; 4:25:01 

Yahu 2007 yılında atılmış mesajı nerden bulup niye çıkarırsınızki
_____________________________5001 Mesaj
15 Mayıs 2010; 4:46:42 

Konu eskiymiş ama yazmadan geçemeyeceğim. Babamın babası 1906 doğumluydu düşünün artık Şöyle biraz araştırmaya kalktım aile büyükleri, kayıtlar vs. ile ve karşıma yaşayan 2 bin soydaş çıktı ve kayıt altında 12 bin soydaş gibi bir sonuçla karşılaştım ve mecburen bıraktım.
Ama öğrendiğim çok garip ayrıntılarda vardı. Misal, dedemin babası Kütahyalı fakat dedem Üsküp doğumlu. Oradan genç yaşta tren ile kaçak şekilde İstanbul'a geliyor ve bir süre saklanıyor arkadaşıyla birlikte. İşler yoluna girdikten sonra Atatürk'ün yanında çalışmaya başlıyor ve genelde araba tamirciliği yapıyor.
Daha öncesinde dedemin baba tarafından dedesine gösterdiği yiğitliklerinden ve çalışmalarından dolayı haremden sevdiği bir kadın ile evlenme izni veriyorlar. 86 yaşında tekrar bir kadınla evleniyor ve 93 yaşında son oğlu dünyaya geliyor
Ama araştırdığım kadarıyla, kesin olarak eminim ki baba tarafından soyumuz Anadolu'ya ilk gelen Selçuklulara dayanıyor. Anne tarafım ise Maraşlı olmasından yola çıkarak ve öğrenebildiğim kadarıyla büyük ihtimal Yörük. Bütün soyumu öğrenmeyi çok isterdim
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

A! Elbereth Gilthoniel! Silivren penna míiriel. O menel aglar elenath, Gilthoniel, A! Elbereth! A Elbereth Gilthoniel. O menel palan-díriel. Le nallon sí. Di-nguruthos. A tiro nin, Fanuilos!
MSI X99A Gaming 7, Nvidia Gtx980, Core i7 5820K, Dark N10, Logitech Z523, Samsung 46C750, Philips 273ELH, Samsung Note 10.1, iPhone 6 Plus 64GB, Razer Kraken 7.1, Sony PS4,


5803 Mesaj
20 Mayıs 2010; 0:27:51 

Denemeye deger< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


 
1 Mesaj
19 Ağustos 2010; 7:26:37 


quote:

Orijinalden alıntı: TroopeR

MERHABA ARKADAŞLAR:
BİR BİREYDEN YOLA ÇIKARAK TÜM AİLE BİREYLERİ NASIL BULUNUR
( NÜFUS CÜZDANLARINDA HATA MI VAR ? )
Sıradan bir kimse yalnızca sizden yola çıkarak ailenizin tüm bireylerinin kişisel bilgilerine, hayatta olmayanların kine dahi yasal yollar çerçevesinde çok basit şekilde ulaşabilir desem belki inanmayacaksınız. Yada size dedenizin babasının, annesinin adını sorsam cevap veremeyeceksiniz hele bu insanların TC Kimlik Numarasını sorsam hiç cevap veremeyeceksiniz. Bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda elinize çok ilginç bilgiler geçerek rahatlıkla ailenizin soy ağacını çıkarabileceksiniz. Belki de yeni akrabaların farkına varırken aynı zamanda bir erkeğin, bir kızın nüfusta bekar olup olmadığını, bu kimsenin çocuğu olup olmadığını dahi rahatça öğrenebileceksiniz. Belki şunu diyebilirsiniz bir yabancı kimse, yasal yolla ailemin bilgilerine ulaşsa ne olur? Özellikle kimliğinin açığa çıkmasını istemeyen bir çok insanı bu konu rahatsız eder, yalnızca kişi hakkında bilgi sahibi değil tüm aile bireyleri hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz. Eğer ki buradaki veriler insanların aleyhine kullanırsa bir çok sorunu meydana getirecektir. Bahsettiğim verilere ulaşmak için Nüfus Müdürlüğünün tckimlik.nvi.gov.tr sitesindeki mantık hatasını kullanacağız.

Öncelikle TC Kimlik Numarasını öğrendiğimiz tckimlik.nvi.gov.tr sitesine giriyoruz. Gelen pencereden T.C. Kimlik No Sorgulama mönüsünü tıkladığımızda karşımıza aşağıdaki forum gelecektir.
T.C. Kimlik No Sorgulama Bilgileri
İl:DÜZCE
İlçe: GÖLYAKA

Adı: BAYRAM
Soyadı: DEMİRCAN


Lütfen sağ veya sol sorgulama alanlarından yalnız birini kullanarak işleme devam ediniz.

Cilt No: 10

Aile Sıra No: 130

Birey Sıra No:3

Baba Adı:İRFAN

Anne Adı:NAZMİYE

Doğum Yılı: 1978

Cinsiyeti: ERKEKNüfus Müdürlüğünün sitesine girip yukarıdaki formu doldurup T.C. Kimlik No Sorgula seçeneğini tıkladığımızda karşımıza aşağıdakine benzer şekilde bir ekran gelecektir. Buradaki veriler rast gele verilmiştir.
T.C. Kimlik No Sorgulama Sonuçları:
T.C. Kimlik No: 10145254309

İl: AMASYA İlçe: MERKEZ
Adı: HASAN Soyadı: YILDIRIM
Mahalle / Köy: İSTASYON Baba Adı: FAHRİ
Cilt No: 43 Anne Adı: AYŞE
Aile Sıra No: 74 Doğum Yılı: 1975
Birey Sıra No: 15 Cinsiyeti: Erkek

Tabloda görülen kişinin adı **** ama babasının yaşını, baba adını, anne adını, TC Kimlik Numarasını vs. bilmiyoruz değil mi? **** dan yola çıkarak babasının kimlik verilerine ulaşacağız. Tek yapmanız gereken aşağıdaki forumda adı bölümüne babasının adını yazıp, birey sıra numarasını ise 15 den geri giderek değiştirmemiz gerekiyor. Babası oğlundan büyük olduğu için nüfusta her zaman ilk sıralarda yer alır. Sayıyı eksitmeye başladığınızda belli bir süre sonra babasının bilgilerine ulaşacaksınız. Adı bölümüne babasının babasının adını yazıp yalnızca birey sıra nosunu geriye doğru değiştirmiş olsanız bu seferde ****�ın dedesinin bilgilerine ulaşacaksınız.

T.C. Kimlik No Sorgulama Bilgileri
İl:
İlçe:

Adı:
Soyadı:


Lütfen sağ veya sol sorgulama alanlarından yalnız birini kullanarak işleme devam ediniz.

Cilt No:

Aile Sıra No:

Birey Sıra No:

Baba Adı:

Anne Adı:

Doğum Yılı:

Cinsiyeti:Yukarıdaki forumda sol tarafı kullanmamızın nedeni ise aradığımız bireyin baba, anne, doğum yılı, cinsiyetini bilmediğimizden dolayıdır. Fahri YILDIRIM yazmam gerekirken adı bölüme Fah, soyadı bölümüne YIL yazdım sebebi ise sol taraftaki formu kullandığınızda nüfus müdürlüğü sistemi, adı soyadı bölümüne yazılan karakterlerin yalnızca ilk üç karakterini denetliyor. Bundan sonraki karakterlerin bir değeri yok. Diyelim ki ailede Ayşe YILDIRIM isminde birisi var mı diye araştırma yapacaksınız. Adı bölümüne Ayşe yazdınız aratıyorsunuz tabii ailede Ayşenur, Ayşen, Ayşegül � isimleri var ise bunların kaydı da listeye yansıyacaktır. Çünkü ilk üç karakteri denetlediği için yukarıdaki isimlerin ilk üç karakteri aynıdır.
Sol taraftaki form aracılığı ile bir çok aile mensubuna ulaşılmaktadır. Diyelim ki kendinize bir tane program yaptınız ve veri (data) kısmına tüm erkek, bayan isimlerini girdiniz bundan sonra sorgulama yaptırırken yalnızca Birey Sıra Nosunu program aracılığı ile değiştiriyorsunuz. Böylece araştırmasını yaptığınız ailede aradığınız isim yada hangi kişiler olduğunu rahatça bulabilirsiniz.

TC Kimlik Numarası ile ilgilide ilginç durumlar görünmektedir. Size ait olan TC Kimlik Numarasından ailenizi tüm bireylerine ulaşılması söz konusu olabilir. Örneğin kardeşlerimin TC Kimlik Numaraları aşağıdaki gibidir:

TC KİMLİK NO: 24418323512
TC KİMLİK NO: 24412323923

Nüfus Müdürlüğü bildiğim kadarıyla izin verdiği için, birisi bunun programını yaparsa rahatça bir başka aile bireyine ulaşabilir. Ayrıca TC Kimlik Numarası doğrulama yerinde kişinin, TC Kimlik Numarası ile birlikte doğum yılının da girilmesi gerektiğini düşünmekteyim.

Sonuç olarak Nüfus Müdürlüğü web sitesinde bazı değişiklikler yapması gerekirken, Nüfus Cüzdanlarına da bireye ait yeni bir değişkenin eklenmesi gerekmektedir. Bu değişkene isim olarak Birey Kodu diyebiliriz ve en az 5 karakter hart rakam karışımı olmalıdır. Bu değişken eklendiğinde bir başkası birey sıra nosunu tahmin edebilir ama birey kodunu tahmin edemeyeceği için bir bireyden ailenin başka bir bireyine de ulaşması eskiye oranla zor olacaktır.


Benim Bulduklarım babamın dedesine kadar çıktı ve onunda eşi bu da 1914 yılları PEKİ SİZ NELER BULDUNUZ

_____________________________175 Mesaj
19 Ağustos 2010; 11:21:28 

ilginç bi bakmak lazım
_____________________________

Film Tavsiye ve Öneri Sitesi


1282 Mesaj
19 Ağustos 2010; 12:55:37 

Doğum yılı bilgisi boş geçilemez diyor.Kapattılar herhalde :)
_____________________________

Mechanical Engineering
"Biz, Fatih Sultan Mehmed Hân Kadar Türk, Said Nursî Hz. Kadar da Kürdüz !! Ve Hepimiz Aynı Kilimin Desenleriyiz ."
Muhsin Yazıcıoğlu

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Ağustos 2010; 13:39:55 

Türkiye'de doğru düzgün soy ağacına sahip kişi sayısı 1 elin parmaklarını geçmez. Bizde kilise yok vaftiz yok doğum kaydı yok ne bulabileceksiniz ki 2.Mahmut yaptırdı yanılmıyorsam nüfus sayımını, oraya kadar bulursunuz hatta o sayımda da sadece erkekler sayıldı ve hane sayısına bakıldı...


 
359 Mesaj
20 Ağustos 2010; 10:00:35 

Resim doğrulama bilgisini doğru girmeme rağmen sürekli yanlış diyor.
_____________________________1505 Mesaj