Şimdi Ara

SOY AĞACIMIZI BULALIM(AÇIKLAMALI!!!)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
15
Favori
434.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TroopeR -- 14 Ağustos 2013; 1:32:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TroopeR

Bu mesaj silindi.
    ben biraz uğraştım. ama 3 eksiğim kaldı. bulamıyorum. En küçük amcamla annem arasında 3 eksik var. Kim olduklarını bilmiyorum. Şöyleki Babam 1 kez evlenmiş. Amcam ise hiç evlenmemiş. Yani normalde bu 3 kişinin olmaması gerekiyor. Bi türlü işin içinden çıkamadım. Artık Nüfus Müdürlüğüne gidip araştıracağım
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    ben walla bulabileceğime inanmıyorum.çünkü t.c 1923 te kuruldu. ondan öncesini nasıl bulucaksınız??
  • quote:

Orijinalden alıntı: pau_gasoll

ben walla bulabileceğime inanmıyorum.çünkü t.c 1923 te kuruldu. ondan öncesini nasıl bulucaksınız??

Alıntıları Göster
    Bu soy agacı olayını Liste şeklinde bulabilmek yada temin etme imkanımız varmı yada böyle bisey hakkımmı? Nufus ile sorumlu kısılerle konussam yardımcı olurlar mı, fıkrı olan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yeraltından Notlar

Bu soy agacı olayını Liste şeklinde bulabilmek yada temin etme imkanımız varmı yada böyle bisey hakkımmı? Nufus ile sorumlu kısılerle konussam yardımcı olurlar mı, fıkrı olan?

Alıntıları Göster
    Bu konu daha önce açılmıştı ayrıca soyağacınızı bulmanızı çokta tavsiye etmiorum arkadaşım çok detaylı bir şekilde bu soyağacı uygulamasını yapmıştı ve nişanlısının çok uzaktan akrabası olduğunu öğrenmişti geçmişi çok fazla kurcalamak başınıza olmadık işler açabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pau_gasoll

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: pau_gasoll

adamlar Cengiz Han ın torununu bulmuşlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: cbr_quen

MERHABA ARKADAŞLAR:
    BİR BİREYDEN YOLA ÇIKARAK TÜM AİLE BİREYLERİ NASIL BULUNUR
    ( NÜFUS CÜZDANLARINDA HATA MI VAR ? )
    Sıradan bir kimse yalnızca sizden yola çıkarak ailenizin tüm bireylerinin kişisel bilgilerine, hayatta olmayanların kine dahi yasal yollar çerçevesinde çok basit şekilde ulaşabilir desem belki inanmayacaksınız. Yada size dedenizin babasının, annesinin adını sorsam cevap veremeyeceksiniz hele bu insanların TC Kimlik Numarasını sorsam hiç cevap veremeyeceksiniz. Bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda elinize çok ilginç bilgiler geçerek rahatlıkla ailenizin soy ağacını çıkarabileceksiniz. Belki de yeni akrabaların farkına varırken aynı zamanda bir erkeğin, bir kızın nüfusta bekar olup olmadığını, bu kimsenin çocuğu olup olmadığını dahi rahatça öğrenebileceksiniz. Belki şunu diyebilirsiniz bir yabancı kimse, yasal yolla ailemin bilgilerine ulaşsa ne olur? Özellikle kimliğinin açığa çıkmasını istemeyen bir çok insanı bu konu rahatsız eder, yalnızca kişi hakkında bilgi sahibi değil tüm aile bireyleri hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz. Eğer ki buradaki veriler insanların aleyhine kullanırsa bir çok sorunu meydana getirecektir. Bahsettiğim verilere ulaşmak için Nüfus Müdürlüğünün tckimlik.nvi.gov.tr sitesindeki mantık hatasını kullanacağız.

Öncelikle TC Kimlik Numarasını öğrendiğimiz tckimlik.nvi.gov.tr sitesine giriyoruz. Gelen pencereden T.C. Kimlik No Sorgulama mönüsünü tıkladığımızda karşımıza aşağıdaki forum gelecektir.
    T.C. Kimlik No Sorgulama Bilgileri
    İl:
    İlçe:

Adı:
    Soyadı:

Lütfen sağ veya sol sorgulama alanlarından yalnız birini kullanarak işleme devam ediniz.

Cilt No:

Aile Sıra No:

Birey Sıra No:

Baba Adı:

Anne Adı:

Doğum Yılı:

Cinsiyeti:

Nüfus Müdürlüğünün sitesine girip yukarıdaki formu doldurup T.C. Kimlik No Sorgula seçeneğini tıkladığımızda karşımıza aşağıdakine benzer şekilde bir ekran gelecektir. Buradaki veriler rast gele verilmiştir.
    T.C. Kimlik No Sorgulama Sonuçları:
    T.C. Kimlik No: 10145254309

İl: AMASYA İlçe: MERKEZ
    Adı: HASAN Soyadı: YILDIRIM
    Mahalle / Köy: İSTASYON Baba Adı: FAHRİ
    Cilt No: 43 Anne Adı: AYŞE
    Aile Sıra No: 74 Doğum Yılı: 1975
    Birey Sıra No: 15 Cinsiyeti: Erkek

Tabloda görülen kişinin adı **** ama babasının yaşını, baba adını, anne adını, TC Kimlik Numarasını vs. bilmiyoruz değil mi? **** dan yola çıkarak babasının kimlik verilerine ulaşacağız. Tek yapmanız gereken aşağıdaki forumda adı bölümüne babasının adını yazıp, birey sıra numarasını ise 15 den geri giderek değiştirmemiz gerekiyor. Babası oğlundan büyük olduğu için nüfusta her zaman ilk sıralarda yer alır. Sayıyı eksitmeye başladığınızda belli bir süre sonra babasının bilgilerine ulaşacaksınız. Adı bölümüne babasının babasının adını yazıp yalnızca birey sıra nosunu geriye doğru değiştirmiş olsanız bu seferde ****’ın dedesinin bilgilerine ulaşacaksınız.

İl:
    İlçe:

Adı:
    Soyadı:

Lütfen sağ veya sol sorgulama alanlarından yalnız birini kullanarak işleme devam ediniz.

Cilt No:

Aile Sıra No:

Birey Sıra No:

Baba Adı:

Anne Adı:

Doğum Yılı:

Cinsiyeti:

Yukarıdaki forumda sol tarafı kullanmamızın nedeni ise aradığımız bireyin baba, anne, doğum yılı, cinsiyetini bilmediğimizden dolayıdır. Fahri YILDIRIM yazmam gerekirken adı bölüme Fah, soyadı bölümüne YIL yazdım sebebi ise sol taraftaki formu kullandığınızda nüfus müdürlüğü sistemi, adı soyadı bölümüne yazılan karakterlerin yalnızca ilk üç karakterini denetliyor. Bundan sonraki karakterlerin bir değeri yok. Diyelim ki ailede Ayşe YILDIRIM isminde birisi var mı diye araştırma yapacaksınız. Adı bölümüne Ayşe yazdınız aratıyorsunuz tabii ailede Ayşenur, Ayşen, Ayşegül … isimleri var ise bunların kaydı da listeye yansıyacaktır. Çünkü ilk üç karakteri denetlediği için yukarıdaki isimlerin ilk üç karakteri aynıdır.
    Sol taraftaki form aracılığı ile bir çok aile mensubuna ulaşılmaktadır. Diyelim ki kendinize bir tane program yaptınız ve veri (data) kısmına tüm erkek, bayan isimlerini girdiniz bundan sonra sorgulama yaptırırken yalnızca Birey Sıra Nosunu program aracılığı ile değiştiriyorsunuz. Böylece araştırmasını yaptığınız ailede aradığınız isim yada hangi kişiler olduğunu rahatça bulabilirsiniz.

TC Kimlik Numarası ile ilgilide ilginç durumlar görünmektedir. Size ait olan TC Kimlik Numarasından ailenizi tüm bireylerine ulaşılması söz konusu olabilir. Örneğin kardeşlerimin TC Kimlik Numaraları aşağıdaki gibidir:

TC KİMLİK NO: 24418323512
    TC KİMLİK NO: 24412323923

Nüfus Müdürlüğü bildiğim kadarıyla izin verdiği için, birisi bunun programını yaparsa rahatça bir başka aile bireyine ulaşabilir. Ayrıca TC Kimlik Numarası doğrulama yerinde kişinin, TC Kimlik Numarası ile birlikte doğum yılının da girilmesi gerektiğini düşünmekteyim.

Sonuç olarak Nüfus Müdürlüğü web sitesinde bazı değişiklikler yapması gerekirken, Nüfus Cüzdanlarına da bireye ait yeni bir değişkenin eklenmesi gerekmektedir. Bu değişkene isim olarak Birey Kodu diyebiliriz ve en az 5 karakter hart rakam karışımı olmalıdır. Bu değişken eklendiğinde bir başkası birey sıra nosunu tahmin edebilir ama birey kodunu tahmin edemeyeceği için bir bireyden ailenin başka bir bireyine de ulaşması eskiye oranla zor olacaktır.

Benim Bulduklarım babamın dedesine kadar çıktı ve onunda eşi bu da 1914 yılları PEKİ SİZ NELER BULDUNUZ

Değerli paylaşımınız için tşk ederim.Ben çok eski atalarıma ulaşmak isterdim ama nafile...Şuan içinde bulunduğumuz devirde belirli bir kişiye ulaşmak için gerekli bilgiyi bu sistemden almak mümkün...İsterdim ki Tc kimlik no sorgulama dan kişi hakkında daha fazla bilgi alayım.Hiç yoktan tedbirli olayım.Ama ne mümkün...Belki ben karşımdaki insanı tanırsam veya onun , benim tarafımdan tanındığını bilirsem daha rahat olabileceğim...Örneğin bir suçluyu istihdam edebileceğim.Karşımdakinin ne olduğunu bilmeden hareket etmek daha zor olsa gerek...Hem suçluyu ihya etmek ,hem de topluma geri kazandırmak için.Kişinin özel hayatının mahremiyetini kabul ediyorum ama , suçlu bir kişinin mahremiyetini kabul edemiyorum.Bilgim olması gerektiği kanısındayım.

Diğer yandan secere ile ilgili bilgiler ne kadar sağlıklı olursa olsun ,ben ayrımcılığı teşvik ettiğini inancındayım, genele bakınca...
    Siz 10 göbek öncenizi biliyorsanız bana karşı bir ayrıcalık kazanmazsınız ,kazandığınızı düşünürsünüz.Kendilerinin asil olduğunu düşünenler insanoğlunun asilliği karşısında yenilmeye mahkumdurlar ,nacizane fikrim.

saygılarımla,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Steinberger_2

quote:

MERHABA ARKADAŞLAR:
    BİR BİREYDEN YOLA ÇIKARAK TÜM AİLE BİREYLERİ NASIL BULUNUR
    ( NÜFUS CÜZDANLARINDA HATA MI VAR ? )
    Sıradan bir kimse yalnızca sizden yola çıkarak ailenizin tüm bireylerinin kişisel bilgilerine, hayatta olmayanların kine dahi yasal yollar çerçevesinde çok basit şekilde ulaşabilir desem belki inanmayacaksınız. Yada size dedenizin babasının, annesinin adını sorsam cevap veremeyeceksiniz hele bu insanların TC Kimlik Numarasını sorsam hiç cevap veremeyeceksiniz. Bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda elinize çok ilginç bilgiler geçerek rahatlıkla ailenizin soy ağacını çıkarabileceksiniz. Belki de yeni akrabaların farkına varırken aynı zamanda bir erkeğin, bir kızın nüfusta bekar olup olmadığını, bu kimsenin çocuğu olup olmadığını dahi rahatça öğrenebileceksiniz. Belki şunu diyebilirsiniz bir yabancı kimse, yasal yolla ailemin bilgilerine ulaşsa ne olur? Özellikle kimliğinin açığa çıkmasını istemeyen bir çok insanı bu konu rahatsız eder, yalnızca kişi hakkında bilgi sahibi değil tüm aile bireyleri hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz. Eğer ki buradaki veriler insanların aleyhine kullanırsa bir çok sorunu meydana getirecektir. Bahsettiğim verilere ulaşmak için Nüfus Müdürlüğünün tckimlik.nvi.gov.tr sitesindeki mantık hatasını kullanacağız.

Öncelikle TC Kimlik Numarasını öğrendiğimiz tckimlik.nvi.gov.tr sitesine giriyoruz. Gelen pencereden T.C. Kimlik No Sorgulama mönüsünü tıkladığımızda karşımıza aşağıdaki forum gelecektir.
    İl:
    İlçe:

Adı:
    Soyadı:

Cilt No:

Aile Sıra No:

Birey Sıra No:

Baba Adı:

Anne Adı:

Doğum Yılı:

Cinsiyeti:

Nüfus Müdürlüğünün sitesine girip yukarıdaki formu doldurup T.C. Kimlik No Sorgula seçeneğini tıkladığımızda karşımıza aşağıdakine benzer şekilde bir ekran gelecektir. Buradaki veriler rast gele verilmiştir.
    T.C. Kimlik No Sorgulama Sonuçları:
    T.C. Kimlik No: 10145254309

İl: AMASYA İlçe: MERKEZ
    Adı: HASAN Soyadı: YILDIRIM
    Mahalle / Köy: İSTASYON Baba Adı: FAHRİ
    Cilt No: 43 Anne Adı: AYŞE
    Aile Sıra No: 74 Doğum Yılı: 1975
    Birey Sıra No: 15 Cinsiyeti: Erkek

Tabloda görülen kişinin adı **** ama babasının yaşını, baba adını, anne adını, TC Kimlik Numarasını vs. bilmiyoruz değil mi? **** dan yola çıkarak babasının kimlik verilerine ulaşacağız. Tek yapmanız gereken aşağıdaki forumda adı bölümüne babasının adını yazıp, birey sıra numarasını ise 15 den geri giderek değiştirmemiz gerekiyor. Babası oğlundan büyük olduğu için nüfusta her zaman ilk sıralarda yer alır. Sayıyı eksitmeye başladığınızda belli bir süre sonra babasının bilgilerine ulaşacaksınız. Adı bölümüne babasının babasının adını yazıp yalnızca birey sıra nosunu geriye doğru değiştirmiş olsanız bu seferde ****’ın dedesinin bilgilerine ulaşacaksınız.

İl:
    İlçe:

Adı:
    Soyadı:

Cilt No:

Aile Sıra No:

Birey Sıra No:

Baba Adı:

Anne Adı:

Doğum Yılı:

Cinsiyeti:

Yukarıdaki forumda sol tarafı kullanmamızın nedeni ise aradığımız bireyin baba, anne, doğum yılı, cinsiyetini bilmediğimizden dolayıdır. Fahri YILDIRIM yazmam gerekirken adı bölüme Fah, soyadı bölümüne YIL yazdım sebebi ise sol taraftaki formu kullandığınızda nüfus müdürlüğü sistemi, adı soyadı bölümüne yazılan karakterlerin yalnızca ilk üç karakterini denetliyor. Bundan sonraki karakterlerin bir değeri yok. Diyelim ki ailede Ayşe YILDIRIM isminde birisi var mı diye araştırma yapacaksınız. Adı bölümüne Ayşe yazdınız aratıyorsunuz tabii ailede Ayşenur, Ayşen, Ayşegül … isimleri var ise bunların kaydı da listeye yansıyacaktır. Çünkü ilk üç karakteri denetlediği için yukarıdaki isimlerin ilk üç karakteri aynıdır.
    Sol taraftaki form aracılığı ile bir çok aile mensubuna ulaşılmaktadır. Diyelim ki kendinize bir tane program yaptınız ve veri (data) kısmına tüm erkek, bayan isimlerini girdiniz bundan sonra sorgulama yaptırırken yalnızca Birey Sıra Nosunu program aracılığı ile değiştiriyorsunuz. Böylece araştırmasını yaptığınız ailede aradığınız isim yada hangi kişiler olduğunu rahatça bulabilirsiniz.

TC Kimlik Numarası ile ilgilide ilginç durumlar görünmektedir. Size ait olan TC Kimlik Numarasından ailenizi tüm bireylerine ulaşılması söz konusu olabilir. Örneğin kardeşlerimin TC Kimlik Numaraları aşağıdaki gibidir:

TC KİMLİK NO: 24418323512
    TC KİMLİK NO: 24412323923

Nüfus Müdürlüğü bildiğim kadarıyla izin verdiği için, birisi bunun programını yaparsa rahatça bir başka aile bireyine ulaşabilir. Ayrıca TC Kimlik Numarası doğrulama yerinde kişinin, TC Kimlik Numarası ile birlikte doğum yılının da girilmesi gerektiğini düşünmekteyim.

Sonuç olarak Nüfus Müdürlüğü web sitesinde bazı değişiklikler yapması gerekirken, Nüfus Cüzdanlarına da bireye ait yeni bir değişkenin eklenmesi gerekmektedir. Bu değişkene isim olarak Birey Kodu diyebiliriz ve en az 5 karakter hart rakam karışımı olmalıdır. Bu değişken eklendiğinde bir başkası birey sıra nosunu tahmin edebilir ama birey kodunu tahmin edemeyeceği için bir bireyden ailenin başka bir bireyine de ulaşması eskiye oranla zor olacaktır.

Benim Bulduklarım babamın dedesine kadar çıktı ve onunda eşi bu da 1914 yılları PEKİ SİZ NELER BULDUNUZ

Değerli paylaşımınız için tşk ederim.Ben çok eski atalarıma ulaşmak isterdim ama nafile...Şuan içinde bulunduğumuz devirde belirli bir kişiye ulaşmak için gerekli bilgiyi bu sistemden almak mümkün...İsterdim ki Tc kimlik no sorgulama dan kişi hakkında daha fazla bilgi alayım.Hiç yoktan tedbirli olayım.Ama ne mümkün...Belki ben karşımdaki insanı tanırsam veya onun , benim tarafımdan tanındığını bilirsem daha rahat olabileceğim...Örneğin bir suçluyu istihdam edebileceğim.Karşımdakinin ne olduğunu bilmeden hareket etmek daha zor olsa gerek...Hem suçluyu ihya etmek ,hem de topluma geri kazandırmak için.Kişinin özel hayatının mahremiyetini kabul ediyorum ama , suçlu bir kişinin mahremiyetini kabul edemiyorum.Bilgim olması gerektiği kanısındayım.

Diğer yandan secere ile ilgili bilgiler ne kadar sağlıklı olursa olsun ,ben ayrımcılığı teşvik ettiğini inancındayım, genele bakınca...
    Siz 10 göbek öncenizi biliyorsanız bana karşı bir ayrıcalık kazanmazsınız ,kazandığınızı düşünürsünüz.Kendilerinin asil olduğunu düşünenler insanoğlunun asilliği karşısında yenilmeye mahkumdurlar ,nacizane fikrim.

saygılarımla,
    http://forum.donanimhaber.com/m_8808462/tm.htm

arkadaşlar alıntı yaparken biraz dikkat edelim. 5000 satırlık yazıda alıntı yapılmazki
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    ben böyle bişyi aile sıra no da 1 inciye kadar giderek yaptım.

dedemin dedesinin babasına kadar gittim

1826 yılıydı en son

daha öncesini bulamadım:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drazy

1826 yılıydı en son

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Drazy

1826 yılıydı en son

1826 mı daha ileriye gidip ne yapcaksın yau
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darth Nihilus

quote:

Orjinalden alıntı: Drazy

1826 yılıydı en son

1826 mı daha ileriye gidip ne yapcaksın yau

Alıntıları Göster
    1900 lü yıllara girmek okadar zor olmasa gerek..!
    Ben o kadar zahmete girmiyorum arkadaşlar direk neneme soruyorum çünki kendisi 1920 doğumlu hala aklı başında allaha şükür
  • quote:

Orijinalden alıntı: S_O_L_O

1900 lü yıllara girmek okadar zor olmasa gerek..!
    Ben o kadar zahmete girmiyorum arkadaşlar direk neneme soruyorum çünki kendisi 1920 doğumlu hala aklı başında allaha şükür

Alıntıları Göster
    Uğraşma fırsatı olmadı ama,hep yapmayı istediğim bir araştırmadır bu soy ağacı araştırımı..
    Paylaşımın için sağol
    En yakın zamanda başlayacağım bu araştırmama
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    bende zaten bir soyağacı programı vardı. Manuel girerek ağaç şeklinde görüntü veriyor. Ancak programı yazan arkadaş 50 kayda kadar sınır koymuş, sonrasında bedel karşılığı devam ediyorsunuz. Şimdi dedemin babasına kadar ulaşmıştım, bakalım daha ilerisi olacakmı; yada arada bilmediğimiz kişiler çıkacakmı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HoPaRLoR

bende zaten bir soyağacı programı vardı. Manuel girerek ağaç şeklinde görüntü veriyor. Ancak programı yazan arkadaş 50 kayda kadar sınır koymuş, sonrasında bedel karşılığı devam ediyorsunuz. Şimdi dedemin babasına kadar ulaşmıştım, bakalım daha ilerisi olacakmı; yada arada bilmediğimiz kişiler çıkacakmı.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: HoPaRLoR

Ben o programı bir türlü çalıştıramadım gereklerini yerine getirdiğim halde :(

Bu yöntem de ise dedemin babasına ulaştım ama birey sıra no 04 de kaldı geriye saydığım zaman hangi hane 1 eksi olacak yardımcı olunursa sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.Sağlıcakla.

Ekleme:aile sıra numarasını bir hane geri aldım 78 di 77 yaptım birey numarasını 99 hane gezdim bulamadım

Bazı numaralarda
    "Belirtilmiş olan sorgu bilgilerine karşılık kişi bulunmasına rağmen kişi ad ve soyad tutmamaktadır."
    Bu hatayı veriyor..

Bazende sistem kilitlendedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prokizya -- 8 Şubat 2007; 11:35:05 >
  • Kendi bilgilerimde sadece birey numarası değişikliği yapıyorum. bir de sadece kişinin adını ve soyismini giriyorum. örnek olarak annemi buldum ama daha geriye gittiğimde başka hiçkimse çıkmıyor? sadece annem ve ben mi nüfusa kayıtlıyız yani :) yardımcı olursan sevinirm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayattakiler -- 8 Şubat 2007; 15:29:21 >
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    tamam tamam buldum, vay be 1914 yılına gittim. çok hoşuma gitti ya :) seni tebrik ediyorum böyle bir detayı gördün için. ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayattakiler -- 8 Şubat 2007; 17:52:25 >
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    quote:

şimdi arkadaşlar şöleki mesela babanızın babasının adını yazacaksınız ve birey numarasını değiştirerek bulacaksınız yani hepsine bakacaksınız bulana kadar....
    dedenizin babasının ismine bakacaksınız ve tekrar birey numarasına bakacaksınız değiştire değiştire ama ben sadece dedemin babasının babasını buldum
    quote:

Orjinalden alıntı: hayattakiler

Kendi bilgilerimde sadece birey numarası değişikliği yapıyorum. bir de sadece kişinin adını ve soyismini giriyorum. örnek olarak annemi buldum ama daha geriye gittiğimde başka hiçkimse çıkmıyor? sadece annem ve ben mi nüfusa kayıtlıyız yani :) yardımcı olursan sevinirm.

Tamam bende dededim babasına ulaştım ama dedemin dedisin adını bilmeme rağmen numaralarda tıkandım en son 1908 e gittim dedemin babasının doğum yılı ama onun babasının adını biliyorum bırey no sayfa cıltte ne gıbı gerıye gıdecegımı kestıremedım.
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    ben dedemin dedesine gittim 1844 yılına kadar. zaten onun birey numarası 1 çıktı, kardeşi de 3 çıktı. diğer soy dallarına nasıl bakabileceğimi çok iyi kestiremedim ama. bir de hep erkeklerden gittim kadınlardan gitmeyi denemedim, acaba faydası olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_rion80

ben dedemin dedesine gittim 1844 yılına kadar. zaten onun birey numarası 1 çıktı, kardeşi de 3 çıktı. diğer soy dallarına nasıl bakabileceğimi çok iyi kestiremedim ama. bir de hep erkeklerden gittim kadınlardan gitmeyi denemedim, acaba faydası olur mu?

Alıntıları Göster
    Hocam ben babaımn dedesini buldum da birey nosu kalmadı girilcek. diyelim ki en son bulunan kişini aile nosu 20 birey nosu 1.Bu kişinin babasını bulmak için aile nosundan 1 azaltıp birey sıra numarasınıda 9999 dan geriye doğru mu gircez tabi mantıkta da bunu gerektiyo ama emin olmak için bi soruym dedim 9950 ye kadar gittim in cin top oynuyo kimseler yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: ottoman_solider

Hocam ben babaımn dedesini buldum da birey nosu kalmadı girilcek. diyelim ki en son bulunan kişini aile nosu 20 birey nosu 1.Bu kişinin babasını bulmak için aile nosundan 1 azaltıp birey sıra numarasınıda 9999 dan geriye doğru mu gircez tabi mantıkta da bunu gerektiyo ama emin olmak için bi soruym dedim 9950 ye kadar gittim in cin top oynuyo kimseler yok

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ottoman_solider

Aynı şey bende de oldu 1908 e indim gerisini sizin yöntemle hatta cilt numarasını yada her ıkısını de bır basamak düşürerek 99 hane denedim kımse cıkmadı.

Ama sizinki de baya bir geniş hani 9999 valla bıkıyor insan

Numara var dıyo ama ad soyad tutmuyor dıyo
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.