DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
SOY AĞACIMIZI BULALIM(AÇIKLAMALI!!!)
Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir Kullanıcı
112
Cevap
15
Favori
404.061
Tıklama
Tüm Forumlar >> Kültür ve Bilim >> Kültür, Güncel ve Tarih >> Güncel >> SOY AĞACIMIZI BULALIM(AÇIKLAMALI!!!)
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 sonraki >>>
Giriş
Mesaj
  • Yarbay
   3359 Mesaj
   02 Şubat 2007 13:57:44
   merhaba arkadaşlar


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TroopeR -- 14 Ağustos 2013; 1:32:17 >
   _____________________________

   İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.
   affffferim bana
  • Yüzbaşı
   379 Mesaj
   02 Şubat 2007 16:28:23
   ben biraz uğraştım. ama 3 eksiğim kaldı. bulamıyorum. En küçük amcamla annem arasında 3 eksik var. Kim olduklarını bilmiyorum. Şöyleki Babam 1 kez evlenmiş. Amcam ise hiç evlenmemiş. Yani normalde bu 3 kişinin olmaması gerekiyor. Bi türlü işin içinden çıkamadım. Artık Nüfus Müdürlüğüne gidip araştıracağım


   _____________________________

   Daha güçlü, daha sakin
   Daha mutlu, daha suskun
   Daha olgun, daha kırgın
   Daha yalnız, daha yorgun
  • Yüzbaşı
   845 Mesaj
   02 Şubat 2007 21:19:55
   ben walla bulabileceğime inanmıyorum.çünkü t.c 1923 te kuruldu. ondan öncesini nasıl bulucaksınız??


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   02 Şubat 2007 21:28:54
   Bu soy agacı olayını Liste şeklinde bulabilmek yada temin etme imkanımız varmı yada böyle bisey hakkımmı? Nufus ile sorumlu kısılerle konussam yardımcı olurlar mı, fıkrı olan?


   _____________________________   Ruhumun Anısına ; Çünkü Biz Aslında Kaybettiklerimiziz...
  • Çavuş
   90 Mesaj
   02 Şubat 2007 21:55:27
   Bu konu daha önce açılmıştı ayrıca soyağacınızı bulmanızı çokta tavsiye etmiorum arkadaşım çok detaylı bir şekilde bu soyağacı uygulamasını yapmıştı ve nişanlısının çok uzaktan akrabası olduğunu öğrenmişti geçmişi çok fazla kurcalamak başınıza olmadık işler açabilir.


   _____________________________

   *_*AsHeS to AsHeS*_*

   °`°º¤ø*(¯`•¸ ஐOh my dreams it's never quite as it seemsஐ¸•´¯) *ø¤º°`°


  • Yarbay
   6159 Mesaj
   02 Şubat 2007 22:02:29

   quote:

   Orjinalden alıntı: pau_gasoll

   ben walla bulabileceğime inanmıyorum.çünkü t.c 1923 te kuruldu. ondan öncesini nasıl bulucaksınız??


   adamlar Cengiz Han ın torununu bulmuşlar


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   02 Şubat 2007 23:46:03

   quote:

   Orjinalden alıntı: cbr_quen

   MERHABA ARKADAŞLAR:
   BİR BİREYDEN YOLA ÇIKARAK TÜM AİLE BİREYLERİ NASIL BULUNUR
   ( NÜFUS CÜZDANLARINDA HATA MI VAR ? )
   Sıradan bir kimse yalnızca sizden yola çıkarak ailenizin tüm bireylerinin kişisel bilgilerine, hayatta olmayanların kine dahi yasal yollar çerçevesinde çok basit şekilde ulaşabilir desem belki inanmayacaksınız. Yada size dedenizin babasının, annesinin adını sorsam cevap veremeyeceksiniz hele bu insanların TC Kimlik Numarasını sorsam hiç cevap veremeyeceksiniz. Bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda elinize çok ilginç bilgiler geçerek rahatlıkla ailenizin soy ağacını çıkarabileceksiniz. Belki de yeni akrabaların farkına varırken aynı zamanda bir erkeğin, bir kızın nüfusta bekar olup olmadığını, bu kimsenin çocuğu olup olmadığını dahi rahatça öğrenebileceksiniz. Belki şunu diyebilirsiniz bir yabancı kimse, yasal yolla ailemin bilgilerine ulaşsa ne olur? Özellikle kimliğinin açığa çıkmasını istemeyen bir çok insanı bu konu rahatsız eder, yalnızca kişi hakkında bilgi sahibi değil tüm aile bireyleri hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz. Eğer ki buradaki veriler insanların aleyhine kullanırsa bir çok sorunu meydana getirecektir. Bahsettiğim verilere ulaşmak için Nüfus Müdürlüğünün tckimlik.nvi.gov.tr sitesindeki mantık hatasını kullanacağız.

   Öncelikle TC Kimlik Numarasını öğrendiğimiz tckimlik.nvi.gov.tr sitesine giriyoruz. Gelen pencereden T.C. Kimlik No Sorgulama mönüsünü tıkladığımızda karşımıza aşağıdaki forum gelecektir.
   T.C. Kimlik No Sorgulama Bilgileri
   İl:
   İlçe:

   Adı:
   Soyadı:


   Lütfen sağ veya sol sorgulama alanlarından yalnız birini kullanarak işleme devam ediniz.

   Cilt No:

   Aile Sıra No:

   Birey Sıra No:

   Baba Adı:

   Anne Adı:

   Doğum Yılı:

   Cinsiyeti:   Nüfus Müdürlüğünün sitesine girip yukarıdaki formu doldurup T.C. Kimlik No Sorgula seçeneğini tıkladığımızda karşımıza aşağıdakine benzer şekilde bir ekran gelecektir. Buradaki veriler rast gele verilmiştir.
   T.C. Kimlik No Sorgulama Sonuçları:
   T.C. Kimlik No: 10145254309

   İl: AMASYA İlçe: MERKEZ
   Adı: HASAN Soyadı: YILDIRIM
   Mahalle / Köy: İSTASYON Baba Adı: FAHRİ
   Cilt No: 43 Anne Adı: AYŞE
   Aile Sıra No: 74 Doğum Yılı: 1975
   Birey Sıra No: 15 Cinsiyeti: Erkek

   Tabloda görülen kişinin adı **** ama babasının yaşını, baba adını, anne adını, TC Kimlik Numarasını vs. bilmiyoruz değil mi? **** dan yola çıkarak babasının kimlik verilerine ulaşacağız. Tek yapmanız gereken aşağıdaki forumda adı bölümüne babasının adını yazıp, birey sıra numarasını ise 15 den geri giderek değiştirmemiz gerekiyor. Babası oğlundan büyük olduğu için nüfusta her zaman ilk sıralarda yer alır. Sayıyı eksitmeye başladığınızda belli bir süre sonra babasının bilgilerine ulaşacaksınız. Adı bölümüne babasının babasının adını yazıp yalnızca birey sıra nosunu geriye doğru değiştirmiş olsanız bu seferde ****’ın dedesinin bilgilerine ulaşacaksınız.

   T.C. Kimlik No Sorgulama Bilgileri
   İl:
   İlçe:

   Adı:
   Soyadı:


   Lütfen sağ veya sol sorgulama alanlarından yalnız birini kullanarak işleme devam ediniz.

   Cilt No:

   Aile Sıra No:

   Birey Sıra No:

   Baba Adı:

   Anne Adı:

   Doğum Yılı:

   Cinsiyeti:   Yukarıdaki forumda sol tarafı kullanmamızın nedeni ise aradığımız bireyin baba, anne, doğum yılı, cinsiyetini bilmediğimizden dolayıdır. Fahri YILDIRIM yazmam gerekirken adı bölüme Fah, soyadı bölümüne YIL yazdım sebebi ise sol taraftaki formu kullandığınızda nüfus müdürlüğü sistemi, adı soyadı bölümüne yazılan karakterlerin yalnızca ilk üç karakterini denetliyor. Bundan sonraki karakterlerin bir değeri yok. Diyelim ki ailede Ayşe YILDIRIM isminde birisi var mı diye araştırma yapacaksınız. Adı bölümüne Ayşe yazdınız aratıyorsunuz tabii ailede Ayşenur, Ayşen, Ayşegül … isimleri var ise bunların kaydı da listeye yansıyacaktır. Çünkü ilk üç karakteri denetlediği için yukarıdaki isimlerin ilk üç karakteri aynıdır.
   Sol taraftaki form aracılığı ile bir çok aile mensubuna ulaşılmaktadır. Diyelim ki kendinize bir tane program yaptınız ve veri (data) kısmına tüm erkek, bayan isimlerini girdiniz bundan sonra sorgulama yaptırırken yalnızca Birey Sıra Nosunu program aracılığı ile değiştiriyorsunuz. Böylece araştırmasını yaptığınız ailede aradığınız isim yada hangi kişiler olduğunu rahatça bulabilirsiniz.

   TC Kimlik Numarası ile ilgilide ilginç durumlar görünmektedir. Size ait olan TC Kimlik Numarasından ailenizi tüm bireylerine ulaşılması söz konusu olabilir. Örneğin kardeşlerimin TC Kimlik Numaraları aşağıdaki gibidir:

   TC KİMLİK NO: 24418323512
   TC KİMLİK NO: 24412323923

   Nüfus Müdürlüğü bildiğim kadarıyla izin verdiği için, birisi bunun programını yaparsa rahatça bir başka aile bireyine ulaşabilir. Ayrıca TC Kimlik Numarası doğrulama yerinde kişinin, TC Kimlik Numarası ile birlikte doğum yılının da girilmesi gerektiğini düşünmekteyim.

   Sonuç olarak Nüfus Müdürlüğü web sitesinde bazı değişiklikler yapması gerekirken, Nüfus Cüzdanlarına da bireye ait yeni bir değişkenin eklenmesi gerekmektedir. Bu değişkene isim olarak Birey Kodu diyebiliriz ve en az 5 karakter hart rakam karışımı olmalıdır. Bu değişken eklendiğinde bir başkası birey sıra nosunu tahmin edebilir ama birey kodunu tahmin edemeyeceği için bir bireyden ailenin başka bir bireyine de ulaşması eskiye oranla zor olacaktır.


   Benim Bulduklarım babamın dedesine kadar çıktı ve onunda eşi bu da 1914 yılları PEKİ SİZ NELER BULDUNUZ


   Değerli paylaşımınız için tşk ederim.Ben çok eski atalarıma ulaşmak isterdim ama nafile...Şuan içinde bulunduğumuz devirde belirli bir kişiye ulaşmak için gerekli bilgiyi bu sistemden almak mümkün...İsterdim ki Tc kimlik no sorgulama dan kişi hakkında daha fazla bilgi alayım.Hiç yoktan tedbirli olayım.Ama ne mümkün...Belki ben karşımdaki insanı tanırsam veya onun , benim tarafımdan tanındığını bilirsem daha rahat olabileceğim...Örneğin bir suçluyu istihdam edebileceğim.Karşımdakinin ne olduğunu bilmeden hareket etmek daha zor olsa gerek...Hem suçluyu ihya etmek ,hem de topluma geri kazandırmak için.Kişinin özel hayatının mahremiyetini kabul ediyorum ama , suçlu bir kişinin mahremiyetini kabul edemiyorum.Bilgim olması gerektiği kanısındayım.

   Diğer yandan secere ile ilgili bilgiler ne kadar sağlıklı olursa olsun ,ben ayrımcılığı teşvik ettiğini inancındayım, genele bakınca...
   Siz 10 göbek öncenizi biliyorsanız bana karşı bir ayrıcalık kazanmazsınız ,kazandığınızı düşünürsünüz.Kendilerinin asil olduğunu düşünenler insanoğlunun asilliği karşısında yenilmeye mahkumdurlar ,nacizane fikrim.


   saygılarımla,   _____________________________

   Varsın bana "Enayi" desinler dürüst olduğum için,

   Uyanık ve hilekar olduğum için "Akıllı" demesinler de!!!
  • Yüzbaşı
   376 Mesaj
   03 Şubat 2007 04:16:01

   http://forum.donanimhaber.com/m_8808462/tm.htm

   arkadaşlar alıntı yaparken biraz dikkat edelim. 5000 satırlık yazıda alıntı yapılmazki


   _____________________________

   etiketin lüzumu yok bizi eskiler bilir.
   "?"
  • Binbaşı
   1835 Mesaj
   05 Şubat 2007 16:18:01
   ben böyle bişyi aile sıra no da 1 inciye kadar giderek yaptım.

   dedemin dedesinin babasına kadar gittim

   1826 yılıydı en son

   daha öncesini bulamadım:)


   _____________________________

   TR Bronze-5--EUW Bronze-5 (Kore ligine kabul bile edilmedi.)
  • Yarbay
   6159 Mesaj
   05 Şubat 2007 18:42:38

   quote:

   Orjinalden alıntı: Drazy

   ben böyle bişyi aile sıra no da 1 inciye kadar giderek yaptım.

   dedemin dedesinin babasına kadar gittim

   1826 yılıydı en son

   daha öncesini bulamadım:)


   1826 mı daha ileriye gidip ne yapcaksın yau


   _____________________________

  • Teğmen
   202 Mesaj
   06 Şubat 2007 10:47:15
   1900 lü yıllara girmek okadar zor olmasa gerek..!
   Ben o kadar zahmete girmiyorum arkadaşlar direk neneme soruyorum çünki kendisi 1920 doğumlu hala aklı başında allaha şükür


   _____________________________

   VERECEĞİN EN KÖTÜ KARAR KARASIZ OLMAKTAN İYİDİR...!
  • Yarbay
   2013 Mesaj
   07 Şubat 2007 12:22:01
   Uğraşma fırsatı olmadı ama,hep yapmayı istediğim bir araştırmadır bu soy ağacı araştırımı..
   Paylaşımın için sağol
   En yakın zamanda başlayacağım bu araştırmama


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   310 Mesaj
   08 Şubat 2007 09:41:47
   bende zaten bir soyağacı programı vardı. Manuel girerek ağaç şeklinde görüntü veriyor. Ancak programı yazan arkadaş 50 kayda kadar sınır koymuş, sonrasında bedel karşılığı devam ediyorsunuz. Şimdi dedemin babasına kadar ulaşmıştım, bakalım daha ilerisi olacakmı; yada arada bilmediğimiz kişiler çıkacakmı.


   _____________________________

  • Yarbay
   3635 Mesaj
   08 Şubat 2007 11:13:00
   quote:

   Orjinalden alıntı: HoPaRLoR

   bende zaten bir soyağacı programı vardı. Manuel girerek ağaç şeklinde görüntü veriyor. Ancak programı yazan arkadaş 50 kayda kadar sınır koymuş, sonrasında bedel karşılığı devam ediyorsunuz. Şimdi dedemin babasına kadar ulaşmıştım, bakalım daha ilerisi olacakmı; yada arada bilmediğimiz kişiler çıkacakmı.

   Ben o programı bir türlü çalıştıramadım gereklerini yerine getirdiğim halde :(

   Bu yöntem de ise dedemin babasına ulaştım ama birey sıra no 04 de kaldı geriye saydığım zaman hangi hane 1 eksi olacak yardımcı olunursa sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.Sağlıcakla.

   Ekleme:aile sıra numarasını bir hane geri aldım 78 di 77 yaptım birey numarasını 99 hane gezdim bulamadım

   Bazı numaralarda
   "Belirtilmiş olan sorgu bilgilerine karşılık kişi bulunmasına rağmen kişi ad ve soyad tutmamaktadır."
   Bu hatayı veriyor..

   Bazende sistem kilitlendedi.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prokizya -- 8 Şubat 2007; 11:35:05 >
   _____________________________

   ///
   Niyet hayr, akıbet hayr.
  • Binbaşı
   1192 Mesaj
   08 Şubat 2007 13:50:29
   Kendi bilgilerimde sadece birey numarası değişikliği yapıyorum. bir de sadece kişinin adını ve soyismini giriyorum. örnek olarak annemi buldum ama daha geriye gittiğimde başka hiçkimse çıkmıyor? sadece annem ve ben mi nüfusa kayıtlıyız yani :) yardımcı olursan sevinirm.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayattakiler -- 8 Şubat 2007; 15:29:21 >
   _____________________________

   Varsa vardır, yoksa yoktur


  • Binbaşı
   1192 Mesaj
   08 Şubat 2007 16:33:46
   tamam tamam buldum, vay be 1914 yılına gittim. çok hoşuma gitti ya :) seni tebrik ediyorum böyle bir detayı gördün için. ;)


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayattakiler -- 8 Şubat 2007; 17:52:25 >
   _____________________________

   Varsa vardır, yoksa yoktur


  • Yarbay
   3635 Mesaj
   08 Şubat 2007 17:20:48

   quote:

   Orjinalden alıntı: cbr_quen

   şimdi arkadaşlar şöleki mesela babanızın babasının adını yazacaksınız ve birey numarasını değiştirerek bulacaksınız yani hepsine bakacaksınız bulana kadar....
   dedenizin babasının ismine bakacaksınız ve tekrar birey numarasına bakacaksınız değiştire değiştire ama ben sadece dedemin babasının babasını buldum

   Alıntıları Göster

   Tamam bende dededim babasına ulaştım ama dedemin dedisin adını bilmeme rağmen numaralarda tıkandım en son 1908 e gittim dedemin babasının doğum yılı ama onun babasının adını biliyorum bırey no sayfa cıltte ne gıbı gerıye gıdecegımı kestıremedım.


   _____________________________

   ///
   Niyet hayr, akıbet hayr.
  • Binbaşı
   1478 Mesaj
   09 Şubat 2007 12:31:27
   ben dedemin dedesine gittim 1844 yılına kadar. zaten onun birey numarası 1 çıktı, kardeşi de 3 çıktı. diğer soy dallarına nasıl bakabileceğimi çok iyi kestiremedim ama. bir de hep erkeklerden gittim kadınlardan gitmeyi denemedim, acaba faydası olur mu?


   _____________________________

   Samsung NX1000 / 20-50mm 30mm 12-24mm / PSN ID: deathbringer_tr / https://www.flickr.com/photos/cinarkutlar/
  • Binbaşı
   1465 Mesaj
   09 Şubat 2007 13:36:46
   Hocam ben babaımn dedesini buldum da birey nosu kalmadı girilcek. diyelim ki en son bulunan kişini aile nosu 20 birey nosu 1.Bu kişinin babasını bulmak için aile nosundan 1 azaltıp birey sıra numarasınıda 9999 dan geriye doğru mu gircez tabi mantıkta da bunu gerektiyo ama emin olmak için bi soruym dedim 9950 ye kadar gittim in cin top oynuyo kimseler yok


   _____________________________

   D.H Mercedes-Benz Yıldız Kulübü
  • Yarbay
   3635 Mesaj
   09 Şubat 2007 13:54:21

   quote:

   Orjinalden alıntı: ottoman_solider

   Hocam ben babaımn dedesini buldum da birey nosu kalmadı girilcek. diyelim ki en son bulunan kişini aile nosu 20 birey nosu 1.Bu kişinin babasını bulmak için aile nosundan 1 azaltıp birey sıra numarasınıda 9999 dan geriye doğru mu gircez tabi mantıkta da bunu gerektiyo ama emin olmak için bi soruym dedim 9950 ye kadar gittim in cin top oynuyo kimseler yok

   Aynı şey bende de oldu 1908 e indim gerisini sizin yöntemle hatta cilt numarasını yada her ıkısını de bır basamak düşürerek 99 hane denedim kımse cıkmadı.

   Ama sizinki de baya bir geniş hani 9999 valla bıkıyor insan

   Numara var dıyo ama ad soyad tutmuyor dıyo


   _____________________________

   ///
   Niyet hayr, akıbet hayr.
  • Yüzbaşı
   625 Mesaj
   09 Şubat 2007 23:56:45
   Beyler ben olayı sökemedim. Birey sıra numaram 3.. 3 ten geriye saysam ne olacak? 2 annem, 1 babam.. Dedeme falan ulaşamıyorum ki. Sadece aile içi bireyleri görebiliyorum.

   Yapan nası yapmış hiç anlayamadım. Aile birey nosu 15 olan adamın annesi tavşan olsa gerek ki en az 13 tane kardeşi varmış...


   _____________________________

   "Sadece arkadaşız."
  • Teğmen
   119 Mesaj
   10 Şubat 2007 13:57:42
   sanırım soyağacı muhabbeti beni bayağı bir kastı...bitmiyor bu yaw


   _____________________________

  • Teğmen
   120 Mesaj
   10 Şubat 2007 19:25:52
   1876 babamın dedesinin bilgilerini bulabildim ilerisi için biraz daha uğraşmak lazım


   _____________________________

  • Yarbay
   2078 Mesaj
   11 Şubat 2007 18:43:41
   1981 babamın dedesini buldum. heralde ondan önce soyadı kanunu ve nüfus cüzdanı yoktu


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   12 Şubat 2007 09:01:39
   1889 dedemin dedesi anca buraya kadar


   _____________________________


  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   12 Şubat 2007 09:06:53
   pardon dedemin babası


   _____________________________


  • Binbaşı
   1465 Mesaj
   13 Şubat 2007 16:19:01
   babamın dedesini buldum 1857 de buraya aile no 1 oldu bundan sonra napıcam arkadaşlar bilen varsa yardımcı olsun plss baya bi sardı b iş benidaha da çıkmazsa soyağacı çıkaran bazı kurluşlar var danışıcam valla
   _____________________________

   D.H Mercedes-Benz Yıldız Kulübü
  • Teğmen
   102 Mesaj
   14 Şubat 2007 16:49:03
   Yahu baba tarafı iyide ya anne tarafını nasıl bulucaz?


   _____________________________

  • Yarbay
   2380 Mesaj
   15 Şubat 2007 14:47:27
   Aradım ama zaten adını bildiğim büyük dedemde takıldım kaldım


   _____________________________

   Müslümanlar bir vücudun azaları gibidir. Biri bir rahatsızlık çekse diğerleri de o acıyı hisseder. Hz. Peygamber (SAV)
  • Çavuş
   97 Mesaj
   18 Şubat 2007 02:51:08
   Aile no:1 olunca neyi değiştireceğiz acaba?


   _____________________________

  • Çavuş
   97 Mesaj
   18 Şubat 2007 03:09:25
   Başka bir forumda bu bilgileri buldum .
   Gerçekten bu bilgileri veriyolarmı acaba hiç deneyen varmı?

   Alıntı...

   "Türkiye’nin soyağacı çıktı, Osmanlı zamanındaki akrabalar öğrenilebilecek

   Vatandaşlar artık soylarının nereye kadar uzandığını öğrenebiliyor. Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi’nin (MERNİS) hayata geçmesiyle Osmanlı döneminde yaşayanlarla birlikte toplam 125 milyon kişinin soyağacı, 10 saniye içinde tüm detaylarıyla çıkarılıyor.

   Vatandaşlar Osmanlı döneminde yaşayan akrabaları hakkında bilgi sahibi olabiliyor.

   31 yıldır çalışmaları süren MERNİS, Türkiye’nin en uzun süreli projesi oldu. Projenin hayata geçmesiyle 70 milyon kişinin tüm ekonomik, sosyal, sağlık, eğitim, güvenlik ve adli işlemlerine birkaç tuş hareketi ile anında ulaşılabiliyor. MERNİS Projesi ile Osmanlı döneminde yaşayan 55 milyon kişi ile birlikte toplam 125 milyon kişilik ‘bilgi bankası’ oluşturuldu. Vatandaşlar soyağaçlarına on saniye içinde ulaşabiliyor. Bağlı bulundukları nüfus müdürlüğüne başvuran vatandaşlar artık soylarının hangi döneme ve kime kadar uzandığını öğrenebiliyor. Online bağlantılı 932 nüfus memurluğundan Etkileşimli Kimlik Numarası Bulma Programı ile kimlik bilgilerinin girilmesinin ardından soyağacı dökümü vatandaşlara veriliyor. Dökümde, akrabaların Türkiye Cumhuriyeti Kimlik No’su, baba adı, anne adı, doğum yeri ve tarihi yer alıyor.

   Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı’nca kurulan iller sergisinde Nüfus Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün standında vatandaşların soyağacına bakıldı. Sergide standın önünde uzun kuyruklar oluştu. 3 gün içinde 50 bin vatandaşın soyağacı çıkarıldı. İlgiden memnun kalan yetkililer önümüzdeki günlerde Kızılay’da sürekli faaliyet gösterecek stant açmayı planlıyor. Soyağacı bilgilerinin vatandaşa sunulmasının akrabalık ilişkilerini de güçlendireceği ifade ediliyor


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   18 Şubat 2007 11:02:20
   Beyler böyle bişi buldum inceliyorum sizde bakın.

   http://www.soyagaci.gen.tr/

   " kayıt olun arama hakkı kazanın" bakalım ne ayak
   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slyn -- 18 Şubat 2007; 11:02:35 >
   _____________________________   Ruhumun Anısına ; Çünkü Biz Aslında Kaybettiklerimiziz...
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   18 Şubat 2007 11:12:35
   yaw bu siteye galiba kayıt olanlar sadece birbirini buluyor
   Üyelikte fazla detay var üye olmayada çekindim kaldık ortada


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slyn -- 18 Şubat 2007; 11:14:37 >
   _____________________________   Ruhumun Anısına ; Çünkü Biz Aslında Kaybettiklerimiziz...
  • Yarbay
   4506 Mesaj
   22 Şubat 2007 04:24:47

   quote:

   Orjinalden alıntı: slyn

   Beyler böyle bişi buldum inceliyorum sizde bakın.

   http://www.soyagaci.gen.tr/

   " kayıt olun arama hakkı kazanın" bakalım ne ayak


   _____________________________

   Aero Cool StrikeX(Corsair GS800),Asus P8Z77-V LX 1600@2400(Bios 15.02@24.03), i5 3570K /3.4GHz@xxxGHz (CoolerMaster TPC 812SX), 4*4GB GSKill F3-12800CL9Q 1600Mhz (9-9-9-24@1.50v), 23'' ASUS MX239H (5ms), Asus GTX760 DCIIOC, Ocz Vertex4 (1.4@1.5) 128Gb (@silverstone cooler), 2x1Tb WD 64mb/Sata2 (@SilverStone cooler), Samsung 220D, Creative X-Fİ XtremeMusic, Logitech X-530, USRobotics 9105, HP Laserjet M1132, Infosec PFS 7 TGE, Logitech MK520 Keyboard, Razer X Speed Pad Sennheiser HD280Pro. Win7 Ultimate. Yarabbi Şükür daha ne olsun
  • Yarbay
   3310 Mesaj
   22 Şubat 2007 19:26:02
   bunun kultur bilimle ne ilgisi var kardesim, ayrica bu yolla sadece baba tarafini bulursunuz anne tarafini bulamazsiniz cunku anne nin soy adi degisiyor ve nufusu evlendigi erkegin nufus kutugune geciyor.


   _____________________________

  • Binbaşı
   1465 Mesaj
   23 Şubat 2007 04:11:38

   quote:

   Orjinalden alıntı: kara_eylül

   bunun kultur bilimle ne ilgisi var kardesim, ayrica bu yolla sadece baba tarafini bulursunuz anne tarafini bulamazsiniz cunku anne nin soy adi degisiyor ve nufusu evlendigi erkegin nufus kutugune geciyor.


   Anne tarafını bulmak için annenizin babasından yola çıkmanız yeterli olacaktır


   _____________________________

   D.H Mercedes-Benz Yıldız Kulübü
  • Emekli Yönetici
   6105 Mesaj
   23 Şubat 2007 11:28:05
   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   23 Şubat 2007 18:34:38
   quote:

   Orjinalden alıntı: visualize

   http://forum.donanimhaber.com/m_8808462/tm.htm   Düzeltme ;

   Off geç kalmışız, Artık paralı olduğundan Nüfus müdürlüklerinden parayla döküman alabiliyoruz, yani programın bilgilere ulaşması engellenmiş
   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slyn -- 23 Şubat 2007; 19:19:07 >
   _____________________________   Ruhumun Anısına ; Çünkü Biz Aslında Kaybettiklerimiziz...
  • Yarbay
   3310 Mesaj
   25 Şubat 2007 13:38:04
   ben nüfus müdürlüğüne gitsem bana soy ağacımı çıkartacaklar mı şimdi bir de kaç para ve istenen belge falan varmı dilekçe aile üyelerinin onayı falan yoksa nufus cüzdanı ile gitmem ve parayı bayılmam yeterli mi
   quote:

   Orjinalden alıntı: slyn


   Alıntıları Göster
   Düzeltme ;

   Off geç kalmışız, Artık paralı olduğundan Nüfus müdürlüklerinden parayla döküman alabiliyoruz, yani programın bilgilere ulaşması engellenmiş


   _____________________________

  • Er
   2 Mesaj
   13 Mayıs 2010 11:40:10
   arkadaşlar bu kadar uğraşmanıza gerek yok ki,bağlı bulunduğunuz nüfus müdürlüklerinde şecere sicilleriniz mutlaka vardır bir dilekçe ile soy kütüğünüzü öğrenmeniz gayet mümkündür.İnternet ortamında t.c kimlik numarasıyla öğrenilecek şey değil bu.


   _____________________________

   Çalışın, aptal olmayın.
  • Binbaşı
   1797 Mesaj
   13 Mayıs 2010 12:29:00
   hatta bu e sisteme ilk gectiklerinde herkese soy kütügünü cıktı alıp veriyolardı.
   ama olsun guzel mantık. tebrik ediyorum.


   _____________________________

   PAMPAAA, DOKTOR DEĞİLİM AMA HASTAM ÇOK :)
   (not; radyoterapi-radyasyon güvenliği soruları cevaplanır)
   500pxcom/mertyucel
  • Android Beta Kullanıcısı
   5984 Mesaj
   15 Mayıs 2010 04:25:00
   Yahu 2007 yılında atılmış mesajı nerden bulup niye çıkarırsınızki


   _____________________________

  • Yarbay
   5030 Mesaj
   15 Mayıs 2010 04:46:41
   Konu eskiymiş ama yazmadan geçemeyeceğim. Babamın babası 1906 doğumluydu düşünün artık Şöyle biraz araştırmaya kalktım aile büyükleri, kayıtlar vs. ile ve karşıma yaşayan 2 bin soydaş çıktı ve kayıt altında 12 bin soydaş gibi bir sonuçla karşılaştım ve mecburen bıraktım.
   Ama öğrendiğim çok garip ayrıntılarda vardı. Misal, dedemin babası Kütahyalı fakat dedem Üsküp doğumlu. Oradan genç yaşta tren ile kaçak şekilde İstanbul'a geliyor ve bir süre saklanıyor arkadaşıyla birlikte. İşler yoluna girdikten sonra Atatürk'ün yanında çalışmaya başlıyor ve genelde araba tamirciliği yapıyor.
   Daha öncesinde dedemin baba tarafından dedesine gösterdiği yiğitliklerinden ve çalışmalarından dolayı haremden sevdiği bir kadın ile evlenme izni veriyorlar. 86 yaşında tekrar bir kadınla evleniyor ve 93 yaşında son oğlu dünyaya geliyor
   Ama araştırdığım kadarıyla, kesin olarak eminim ki baba tarafından soyumuz Anadolu'ya ilk gelen Selçuklulara dayanıyor. Anne tarafım ise Maraşlı olmasından yola çıkarak ve öğrenebildiğim kadarıyla büyük ihtimal Yörük. Bütün soyumu öğrenmeyi çok isterdim


   _____________________________

   A! Elbereth Gilthoniel! Silivren penna míiriel. O menel aglar elenath, Gilthoniel, A! Elbereth! A Elbereth Gilthoniel. O menel palan-díriel. Le nallon sí. Di-nguruthos. A tiro nin, Fanuilos!
   MSI X99A Gaming 7, Nvidia Gtx980, Core i7 5820K, Dark N10, Logitech Z523, Samsung 46C750, Philips 273ELH, Samsung Note 10.1, iPhone 6 Plus 64GB, Razer Kraken 7.1, Sony PS4,
  • Yarbay
   5803 Mesaj
   20 Mayıs 2010 00:27:50
   Denemeye deger


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Er
   1 Mesaj
   19 Ağustos 2010 07:26:37

   quote:

   Orijinalden alıntı: TroopeR

   MERHABA ARKADAŞLAR:
   BİR BİREYDEN YOLA ÇIKARAK TÜM AİLE BİREYLERİ NASIL BULUNUR
   ( NÜFUS CÜZDANLARINDA HATA MI VAR ? )
   Sıradan bir kimse yalnızca sizden yola çıkarak ailenizin tüm bireylerinin kişisel bilgilerine, hayatta olmayanların kine dahi yasal yollar çerçevesinde çok basit şekilde ulaşabilir desem belki inanmayacaksınız. Yada size dedenizin babasının, annesinin adını sorsam cevap veremeyeceksiniz hele bu insanların TC Kimlik Numarasını sorsam hiç cevap veremeyeceksiniz. Bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda elinize çok ilginç bilgiler geçerek rahatlıkla ailenizin soy ağacını çıkarabileceksiniz. Belki de yeni akrabaların farkına varırken aynı zamanda bir erkeğin, bir kızın nüfusta bekar olup olmadığını, bu kimsenin çocuğu olup olmadığını dahi rahatça öğrenebileceksiniz. Belki şunu diyebilirsiniz bir yabancı kimse, yasal yolla ailemin bilgilerine ulaşsa ne olur? Özellikle kimliğinin açığa çıkmasını istemeyen bir çok insanı bu konu rahatsız eder, yalnızca kişi hakkında bilgi sahibi değil tüm aile bireyleri hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz. Eğer ki buradaki veriler insanların aleyhine kullanırsa bir çok sorunu meydana getirecektir. Bahsettiğim verilere ulaşmak için Nüfus Müdürlüğünün tckimlik.nvi.gov.tr sitesindeki mantık hatasını kullanacağız.

   Öncelikle TC Kimlik Numarasını öğrendiğimiz tckimlik.nvi.gov.tr sitesine giriyoruz. Gelen pencereden T.C. Kimlik No Sorgulama mönüsünü tıkladığımızda karşımıza aşağıdaki forum gelecektir.
   T.C. Kimlik No Sorgulama Bilgileri
   İl:DÜZCE
   İlçe: GÖLYAKA

   Adı: BAYRAM
   Soyadı: DEMİRCAN


   Lütfen sağ veya sol sorgulama alanlarından yalnız birini kullanarak işleme devam ediniz.

   Cilt No: 10

   Aile Sıra No: 130

   Birey Sıra No:3

   Baba Adı:İRFAN

   Anne Adı:NAZMİYE

   Doğum Yılı: 1978

   Cinsiyeti: ERKEK   Nüfus Müdürlüğünün sitesine girip yukarıdaki formu doldurup T.C. Kimlik No Sorgula seçeneğini tıkladığımızda karşımıza aşağıdakine benzer şekilde bir ekran gelecektir. Buradaki veriler rast gele verilmiştir.
   T.C. Kimlik No Sorgulama Sonuçları:
   T.C. Kimlik No: 10145254309

   İl: AMASYA İlçe: MERKEZ
   Adı: HASAN Soyadı: YILDIRIM
   Mahalle / Köy: İSTASYON Baba Adı: FAHRİ
   Cilt No: 43 Anne Adı: AYŞE
   Aile Sıra No: 74 Doğum Yılı: 1975
   Birey Sıra No: 15 Cinsiyeti: Erkek

   Tabloda görülen kişinin adı **** ama babasının yaşını, baba adını, anne adını, TC Kimlik Numarasını vs. bilmiyoruz değil mi? **** dan yola çıkarak babasının kimlik verilerine ulaşacağız. Tek yapmanız gereken aşağıdaki forumda adı bölümüne babasının adını yazıp, birey sıra numarasını ise 15 den geri giderek değiştirmemiz gerekiyor. Babası oğlundan büyük olduğu için nüfusta her zaman ilk sıralarda yer alır. Sayıyı eksitmeye başladığınızda belli bir süre sonra babasının bilgilerine ulaşacaksınız. Adı bölümüne babasının babasının adını yazıp yalnızca birey sıra nosunu geriye doğru değiştirmiş olsanız bu seferde ****�ın dedesinin bilgilerine ulaşacaksınız.

   T.C. Kimlik No Sorgulama Bilgileri
   İl:
   İlçe:

   Adı:
   Soyadı:


   Lütfen sağ veya sol sorgulama alanlarından yalnız birini kullanarak işleme devam ediniz.

   Cilt No:

   Aile Sıra No:

   Birey Sıra No:

   Baba Adı:

   Anne Adı:

   Doğum Yılı:

   Cinsiyeti:   Yukarıdaki forumda sol tarafı kullanmamızın nedeni ise aradığımız bireyin baba, anne, doğum yılı, cinsiyetini bilmediğimizden dolayıdır. Fahri YILDIRIM yazmam gerekirken adı bölüme Fah, soyadı bölümüne YIL yazdım sebebi ise sol taraftaki formu kullandığınızda nüfus müdürlüğü sistemi, adı soyadı bölümüne yazılan karakterlerin yalnızca ilk üç karakterini denetliyor. Bundan sonraki karakterlerin bir değeri yok. Diyelim ki ailede Ayşe YILDIRIM isminde birisi var mı diye araştırma yapacaksınız. Adı bölümüne Ayşe yazdınız aratıyorsunuz tabii ailede Ayşenur, Ayşen, Ayşegül � isimleri var ise bunların kaydı da listeye yansıyacaktır. Çünkü ilk üç karakteri denetlediği için yukarıdaki isimlerin ilk üç karakteri aynıdır.
   Sol taraftaki form aracılığı ile bir çok aile mensubuna ulaşılmaktadır. Diyelim ki kendinize bir tane program yaptınız ve veri (data) kısmına tüm erkek, bayan isimlerini girdiniz bundan sonra sorgulama yaptırırken yalnızca Birey Sıra Nosunu program aracılığı ile değiştiriyorsunuz. Böylece araştırmasını yaptığınız ailede aradığınız isim yada hangi kişiler olduğunu rahatça bulabilirsiniz.

   TC Kimlik Numarası ile ilgilide ilginç durumlar görünmektedir. Size ait olan TC Kimlik Numarasından ailenizi tüm bireylerine ulaşılması söz konusu olabilir. Örneğin kardeşlerimin TC Kimlik Numaraları aşağıdaki gibidir:

   TC KİMLİK NO: 24418323512
   TC KİMLİK NO: 24412323923

   Nüfus Müdürlüğü bildiğim kadarıyla izin verdiği için, birisi bunun programını yaparsa rahatça bir başka aile bireyine ulaşabilir. Ayrıca TC Kimlik Numarası doğrulama yerinde kişinin, TC Kimlik Numarası ile birlikte doğum yılının da girilmesi gerektiğini düşünmekteyim.

   Sonuç olarak Nüfus Müdürlüğü web sitesinde bazı değişiklikler yapması gerekirken, Nüfus Cüzdanlarına da bireye ait yeni bir değişkenin eklenmesi gerekmektedir. Bu değişkene isim olarak Birey Kodu diyebiliriz ve en az 5 karakter hart rakam karışımı olmalıdır. Bu değişken eklendiğinde bir başkası birey sıra nosunu tahmin edebilir ama birey kodunu tahmin edemeyeceği için bir bireyden ailenin başka bir bireyine de ulaşması eskiye oranla zor olacaktır.


   Benim Bulduklarım babamın dedesine kadar çıktı ve onunda eşi bu da 1914 yılları PEKİ SİZ NELER BULDUNUZ
   _____________________________

  • Teğmen
   175 Mesaj
   19 Ağustos 2010 11:21:27
   ilginç bi bakmak lazım


   _____________________________

  • Binbaşı
   1282 Mesaj
   19 Ağustos 2010 12:55:37
   Doğum yılı bilgisi boş geçilemez diyor.Kapattılar herhalde :)


   _____________________________

   Mechanical Engineering
   "Biz, Fatih Sultan Mehmed Hân Kadar Türk, Said Nursî Hz. Kadar da Kürdüz !! Ve Hepimiz Aynı Kilimin Desenleriyiz ."
   Muhsin Yazıcıoğlu
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   19 Ağustos 2010 13:39:54
   Türkiye'de doğru düzgün soy ağacına sahip kişi sayısı 1 elin parmaklarını geçmez. Bizde kilise yok vaftiz yok doğum kaydı yok ne bulabileceksiniz ki 2.Mahmut yaptırdı yanılmıyorsam nüfus sayımını, oraya kadar bulursunuz hatta o sayımda da sadece erkekler sayıldı ve hane sayısına bakıldı...


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   359 Mesaj
   20 Ağustos 2010 10:00:35
   Resim doğrulama bilgisini doğru girmeme rağmen sürekli yanlış diyor.


   _____________________________

  • Binbaşı
   1532 Mesaj
   20 Ağustos 2010 15:16:26
   sanırım bu yöntem artık işe yaramıyor


   _____________________________


   Nasııll??
  • Binbaşı
   1642 Mesaj
   21 Ağustos 2010 21:19:48
   Konunun açıldığı yıllarda -baba adı,ana adı gibi seçenekleri girmeden tc kimlik no öğreniyorduk.Şimdi işe yaramıyor.


   _____________________________

  • Onbaşı
   27 Mesaj
   01 Haziran 2011 17:04:20
   Arkadaşlar artık bütün nufus verilerini soruyor sanırım sorgulama sistemi. çok heveslenmiştim ama şimdi babamın annesinin adı babasının adı köy ilçe cilt no bilmemne hepsini soruyor yani ilerleyemiyorum hiç var mı başka açık bulan ve ya yöntem bulan? off ya çok heveslenmiştim. ;(


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   06 Haziran 2011 00:02:18
   Bu sorgulama ile pek veri eldemeyebilirsiniz. Biz kulaktan dolma bilgiler ile en fazla krıma kadar gelebildik onlarda kesin bilgiler değil. Eğer düzgün bir araştırma yaptırmak istiyprsanız epey bir para zamana ihtiyacınız var gerekirse bizzat gitmeniz bile gerekir. Arkadaşlarında yazdığı gibi köklü bir tarihimiz var ama yazılı belgeler devlet yazışmalarından ibaret çok köklü bir aileye sahip değilseniz işiniz zor.


   _____________________________


   Kelime hatası yapabilirm harf harf boşuna uğraşmayın.
  • Yarbay
   5254 Mesaj
   08 Haziran 2011 10:11:31
   mesajların bazılarının arasında neredeyse tam bir sene var zaten 2007 den 2010 a atlamış. iyi hortlamış konu


   _____________________________

   Yazdıklarınız Sizi Yansıtır...
  • Yarbay
   5080 Mesaj
   11 Haziran 2011 01:42:30
   soyağacımızı geçen sene tamamladık. 2-3 yıllık bir uğraş sonucu. yalnızca 2-3 eksiğimiz var ama arada değilde uzantıda kaldıkları için çokta önemli değil.

   bu arada slav kökenliyiz.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   483 Mesaj
   11 Haziran 2011 02:16:04
   Her bilgiyi eksiksiz bir şekilde doldurmak mı zorundayız?


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   14 Mayıs 2012 01:33:32
   Hort olacak ama bende bu tür bilgi arıyordum denemekte fayda var sonuçları buradan yazarım. Bu arada konu sahibi amasyalımısın ?


   _____________________________

  • Çavuş
   78 Mesaj
   15 Mayıs 2012 10:08:13
   bu konu devam etmeli bence...


   _____________________________

   Referanslarım : [cepciniz83] [swat882] [Cavador] [servetnamli] DonanımHaber __ LG G2 16GB
  • Binbaşı
   1034 Mesaj
   15 Mayıs 2012 20:43:50
   Uğraşıyorum sonuçlarını yazıcam.


   _____________________________

  • Binbaşı
   1936 Mesaj
   15 Mayıs 2012 23:57:25
   otlansın.


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

Sayfa: [1] 2   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Kültür ve Bilim >> Kültür, Güncel ve Tarih >> Güncel >> SOY AĞACIMIZI BULALIM(AÇIKLAMALI!!!)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.