Şimdi Ara

Mesut Çevik'i eleştirdim diye 90 gün ceza verildi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Shiftdelete net e gitse de kurtulsak Erdi gibi bir adam varken şu hareketlerle zaten bu siteye hiç yakışmıyor.

Ben kendisini sallamadığım için uğraşmayacaktım ama herkesle ilgili bir durum söz konusuysa Gün Bey görmez ve bu haksız cezalar kaldırılmazsa konuyu iletirim.
  • Merhabalar,

bu durum hakkında ne yazık ki forum yönetiminin elinden bir şey gelmiyor. Forum sahibinin bu uzaklaştırmalar hakkındaki açıklaması:

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=120337804

quote:

Orijinalden alıntı: gun

Arkadaşlar biliyorsunuz bu konuda yazdıkları eleştiri dozunu ayarlamayan ve saldırı boyutuna çıkartıp küçük düşürme amaçlı yapılan yorumlar editörlerimizin motivasyonuna zarar vermektedir.

Düzgün ve yapıcı eleştirinin başımız üstünde yeri olmakla beraber eleştiri yapma kisvesi altına saklanan kişiler bölümden bu bölümün içerik sağlayıcısını ana sayfamızın genel yayın yönetmeni Mesut Çevik tarafından uzaklaştırılmıştır.

Uzun süreli olan bu uzaklaştırmalar sonucu ikinci kez alanları sınırsıza çekme durumundayız.

Bundan sonra içerik sağlayıcılara daha fazla bir önem verip demotive mesajları direkt silme ilerde daha fazla yetkiler vermeyi düşünmekteyiz.

Nasıl benzer sosyal ağlar içerik sağlayıcıya büyük yetkiler veriyor ise bizde o yönde ilermeyi düşünüyoruz.

Saygılarımla ;
    Gün Oksay

Uzaklaştırmanız ve/veya diğer arkadaşların uzaklaştırmaları ile ilgili bireysel olarak ve/veya diğer arkadaşlar ile birlikte gun'e özel mesaj gönderebilirsiniz. Bu durum için üzgün olduğumu belirtir, iyi forumlar dilerim.

• Merhaba
    Aşağıdaki linklerini verdiğim konuda Mesut Çevik'i eleştirdim diye 90 gün Anasayfa Haberleri bölüm uzaklaştırması aldım.
    Sonrasında Forum Desteğe başvurdum verilen cevap şu:
    "Ana sayfa haberleri bölümünün moderasyonu forum yönetiminde değildir. Bu nedenle bu konuda maalesef biz yardımcı olamıyoruz. "
    Kime ulaşacağımı da söylemediler.

Benimle birlikte 2 üye daha ( @skidproof, @giogo ) Mesut Çevik'i eleştirdiği için aynı cezayı almış.

Suçlu olsam suçumun cezası ne ise onu verin itiraz etmem ama suçsuz yere astığı astık, kestiği kestik davranışlar hiç hoş değil.

Mantık aynen şöyle; Kendisinin eleştirmesi doğal bir hak ama birisinin kendisini eleştirmesi 90 gün ceza demek.

Bunun o, şu, bu görüşle, markayla alakası yok. Bu konunun açılmasındaki amaç haksız yere keyfi ceza verilmesidir.

Anlaşılan, Eleştiri ve tarafsızlık alışık olmayan bünyeye fazla geliyor geliyor galiba
    @giogo Yorumu :https://forum.donanimhaber.com/m_120188917//tm.htm#msglink_120191094
    @skidproof Yorumu:https://forum.donanimhaber.com/m_120188917//tm.htm#msglink_120206053

Benim yorumlarım:
    https://forum.donanimhaber.com/m_120188917//tm.htm#msglink_120193334
    https://forum.donanimhaber.com/m_120188917//tm.htm#msglink_120205884

Mesut Çevik'in yorumu:https://forum.donanimhaber.com/m_120188917//tm.htm#msglink_120199308

Peygamber efendimiz (?) veya damadı ve 4'cü İslam Halifesi Hz Ali demiş ki: Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır!

• Tekrar merhaba.
    Mesut Çevik'in yer yer haklı ama öfkeyle yazılmış, hakaret dolu yazısı paylaşıldı.
    Yazıya buradan ulaşabilirsiniz:http://www.donanimhaber.com/sosyal-medya/haberleri/4-gunde-Samsungcu-Appleci-BTKci-ve-Turk-Telekomcu-oldum-Yok-mu-arttiran.htm

Kendisinin maruz kaldığı durumlara, biz her siteye girişimizde maruz kalıyoruz. Bu konuda şikayetler ve yöneticiler yetersiz kalıyor.
    Herkesin canını sıkan bu duruma sessiz kalan Mesut Çevik, aynı şeylere kendisi maruz kalınca bangın bangır bağırıyor.

Bu gün paylaştığı yazıdan beni itham eden yazılar da mevcut. O nedenle bana cevap verme hakkı doğuyor.

Bildiğim kadarıyla Mesut Çevik ruh sağlığı konusunda uzman bir kişi değil. Bu konuda ihtisas yaptığını hiç sanmıyorum.
    O nedenle kendisiyle hem fikirde olmayanları "psikolojik bozukluğu olan troller" diye tanımlaması kesinlikle bir hakarettir.

Elbette üyeler içerisinde bu kriterlere uyan insanlar vardır, bunu biz bilemeyiz fakat herkesi aynı kefeye koyup hakaret etmek yanlıştır.
    Hangi ruh sağlığı hastalığını kastettiğini ve kimlere bu hakareti yaptığını çok merak ediyorum.

Ben internetin gizliliğe sığınmış psikolojik sorunları olan bir trol değilim. Şu an bilgisayar başında oturan, vücudu, zekası ve normal bir hayatı olan sokakta her gün gördüğünüz insanlardan biriyim.
    Troller de böyle diyorsanız ben fark yaratayım: adım Uğur Doğan ve 1981 Konya Beyşehir doğumluyum. Antalya'da yaşıyorum. Evliyim ve 6 yaşında bir oğlum var.
    Mesut Çevik, iletişim bilgilerime site verilenden de ulaşabilir ama talep ederse hiç çekinmeden özel mesaj yoluyla TC kimlik numarama kadar kendisiyle paylaşabilirim.

Şu ana kadar doktorlar tarafından bende bir psikolojik bozukluk saptanmadı. İnternetin gizliliğine sığınan psikolojik sorunlu bir trol olmadığımı ispatlama aşamasında olduğumu umarım anlamışsınızdır.

Bir editörün yada bir DH çalışanının hiç bir üyeyle bu şekilde seviyesiz bir tartışma ortamına girmesini doğru bulmuyorum.
    Sizin yaptığınız hata her ürünü ayrı ayrı ele almak yerine "herkes her şeyi bana danışıyor" egosuyla karşılaştırma videolarına girip haklı veya haksız bir şekilde taraf tutmanızdır. İşin ehli insan kimseyi kırmadan doğru haberi paylaşır.
    X konusunda Y kötü, Y konusunda X kötü derseniz yada bu düşünceyi çağrıştırırsanız herkes sizinle kötü olur.

Bu gün her konuda kutuplaşan bir ülkenin vatandaşı olarak şunu bilmenizi isterim.
    Bu gün sizi haklı bulup yanınızda olanlar yarın hiç ummadığınız bir haberinizde sizi en ağır şekilde eleştireceklerdir.
    İnsanlar arasında her zaman fikir ayrılığı olur

Yazınızda en hak verdiğim kısım şu oldu:
    "Kendi gibi düşünmeyen kişilerden de hoşlanmayanlar şunu bilmeli ki bu rahatsız edici tavrınız devam ettiği sürece ya yalnız kalırsınız ya da çevreniz 2 yüzlü insanlarla dolar.""

• quote:

Orijinalden alıntı: skidproof

quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

Teşekkürler.
    Geri dönüşümün olacağını sanmıyorum.
    Sonuçta tekil olarak DH için önemsiz hatta gereksiz insanlarız

Geri dönüş olsa da her türlü haksız çıkartırlar seni. Zaten olayı anlamışsın. Daha fazla üstüne gitme, daha fazla ceza alırsın.

Nereden çıkarıyorsunuz bunları? Gün Abi' yi tanırım böyle şeyleri kesinlikle tasvip etmez tam tersine çok sesliliği savunur. Bu yanlışı düzeltecektir hakareti geçtim ortada ağır bir lafta yok 90 gün uzaklaştırma da ne demek? Kaldı ki bu insanlar istese yeni üyelik açıp Mesut'a en ağır lafları da edebilirler bu ortaçağ zihniyetiyle eleştiriyi önlemez tam tersine insanlar daha çok bilenirler.

Forum düşündüğün kadar adil bir yer değil. Ben sert mesaj yazdık diye 4 ay ceza aldım, arkadaş da eleştirdi diye 3 ay almış. Bazı durumlarda hakaretlere verilmeyen cezalar verilebiliyor işte, yapacak bir şey yok. İnsanların kendilerine bilenip bilenmemesinin pek umurlarında olduğunu düşünmüyorum sonuçta binlerce üye var biz kimiz ki?.

Şimdi forum aleyhinde mesaj yazdım diye "karalama kampanyası" der ve silerler böylece sen de kendi fikrini edinmiş olursun. Ceza almaktan korktuğum için daha fazlasını yazamıyorum.

• DENIZCISERKAN kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler.
    Anlaşılan poliste, savcıda, hakimde aynı kişi
  • quote:

quote:

Teşekkürler.

Geri dönüş olsa da her türlü haksız çıkartırlar seni. Zaten olayı anlamışsın. Daha fazla üstüne gitme, daha fazla ceza alırsın.

Nereden çıkarıyorsunuz bunları? Gün Abi' yi tanırım böyle şeyleri kesinlikle tasvip etmez tam tersine çok sesliliği savunur. Bu yanlışı düzeltecektir hakareti geçtim ortada ağır bir lafta yok 90 gün uzaklaştırma da ne demek? Kaldı ki bu insanlar istese yeni üyelik açıp Mesut'a en ağır lafları da edebilirler bu ortaçağ zihniyetiyle eleştiriyi önlemez tam tersine insanlar daha çok bilenirler.

• Merhaba. Olanları yeni gördüm ama bana mesut çeviği eleştirdim diye ceza vermemişler.
    https://m.donanimhaber.com/haberler/iPhone-7-ve-iPhone-7-Plusin-yurt-disi-fiyatlari-ne-kadar.htm
    Bu haberde iphone 7'nin yurt dışı fiyatlarını yanlış yazan (%8-10 amerika eyalet vergisini eklememiş) cihan pehlivanı eleştirdiğim için ceza almışım.
    Yaptığım yorum şu şekildeydi : "Fiyatların hepsi yanlış. Amerikada %8 ile %10 arasında eyalet vergisi var ve genelde çoğu yerde %10 luk bir vergi olduğundan en düşük iphone 7 fiyatı 1900 TL değil 2100 TL'dir. Bunları bilmeden nasıl editör oluyorsunuz anlamıyorum".
    Bu yorumdan dolayı ceza almışım ben daha ne diyeyim. Bana ceza vereceğine yazdığın yanlış haberi düzelt, onu bile yapmamış. Ne diyeyim, yazıklar olsun.

• Anna Dewitt kullanıcısına yanıt
    Mesut Çevik yönetici değil zaten, DonanımHaber Genel Yayın Yönetmeni ki rütbe meselesi de hata kaynaklı.

@DENIZCISERKAN hocamızın yazdığı üzere Anasayfa Haberleri bölümü forum içerisinde görüntüleniyor olsa da yönetimi, genel işleyişi, kadrosu ve kuralları "DH Forum Yönetim Ekibinden" tümden bağımsız ayrı bir oluşumdur.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Gun bu rezilliğe dur demeyeceksen insanlar kendi yöntemleriyle bu işi çözerler böyle saçmalık olmaz üyelere deli diyecek kadar seviyesiz birini savunmak sana fayda getirmez.
  • Merhabalar,

Size zaten açıklaması yapılmış.

Anasayfa Haberleri forum içerisinde olsa da, yönetimi Editörlerde ve istenen cezalar da onların tasarrufunda.

Bu konuda ulaşmanız gereken kişiler Mesut Çevik ve Gün Bey'dir.

Hayırlı Bayramlar ve İyi forumlar,
  • giogo G kullanıcısına yanıt
    Sonuçta aynı kapıya çıkıyor dostum. Yinede üzüldüm.
  • Anna Dewitt kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
  • Ana sayfada ağladığı konuyu geri kaldırmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: e-Militarist

quote:

Orijinalden alıntı: parapara

Gun bu rezilliğe dur demeyeceksen insanlar kendi yöntemleriyle bu işi çözerler böyle saçmalık olmaz üyelere deli diyecek kadar seviyesiz birini savunmak sana fayda getirmez.

Hangi yöntemlerle?

Türkiye Cumhuriyeti Mahkemeleriyle, hukukla, kanunla.
  • Bilgi.
  • infom@n kullanıcısına yanıt
    Aslında görünen o ki artık değil. Zira Mesut Çevik artık yönetici rütbesini taşımıyor, sadece yarbay. Bu durumda verdiği haksız cezaların geri dönüşü olabilir gibi görünüyor.
  • quote:

Teşekkürler.

• quote:

quote:

Teşekkürler.

Ben mutlu olabilmek için foruma giriyorum, forum beni mutlu edemiyorsa gereği yoktur. Ben normal bir hayatı olan bir insanım. Diğer üyelerle bilgi alışverişi yapmak ve beynimi beslemek için buradayım. Bu üyelik sadece bir araç. Olsa ne olur olmasa ne olur. Dünyanın sonu değil. Haklı olduğum için beni asacaklarsa ben o ipi boynuma kendim geçiririm.

• Hocam bir sonuç alırsanız bilgilendirin lütfen. Gerçekten şu forumun üst kesiminin (editör, yönetici vs) daha ne kadar garip davranabileceğini merak ediyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.