Şimdi Ara

Acemi Birli?i Götürülecek Malzeme Listesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
2
Favori
535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam olsun arkadaslar. 365/KD veya Yedek Subay olarak kasim celbini bekleyenlerdenim. Askerde olan arkadaslarimdan malzeme ve götürülecekler listesini aldim. Ne yaparsan yap, salak saçma seyler doldurma çantana, askeri malzeme satan yerler bir çok seyi kitliyor adama dediler :) Sirasiyla listesi asagidadir:

1) Maksimum 5 tane külot, çorap ve atlet (acemilik için haki rengi al garanti olsun dediler. Digerlerini her komutan kabul etmeyebilirmis). Fakat benim gibi titizseniz bu sayiyi 7'lere çikartabilirsiniz. Zira acemi birliginde en fazla 4-5 kere yikanildigini söylediler.
    2) Haki hakim renkli eldiven ve bere (askeriyede tek boy eldiven oldugunu ve genelde ele uymadigini söylediler :) )
    3) Dis firçasi ve dis macunu askeriyede 2'ser adet veriyorlarmis fakat oldukça kötüymüs. Garanti olsun diye 2'ser adet almakta fayda var.
    4) Bot kilidi 2 adet (Özenle seçmeye dikkat etmek gerekirmis. Askeriye kantininde satilan kilitleri tüm anahtarlar açiyormus)
    5) 2 adet kilit (bunlardan biri özel esyalarinizi ve çantanizi teslim ettiginizde kullanma için, digeri de verilen çantanin fermuarini kilitlemek için
    6) 2 adet talk pudra (ayak bakimi çok önemli :D )
    7) Dikis seti, cimbiz, tirnak makasi ve banyo kesesi
    8) Tras köpügü, jilet (vazgeçilmezimiz). Kullan at tras biçaklari cildinizi tahris edebilir. Kaliteli olmasinda fayda var gibi.
    9) Yara bandi, selpak ve islak mendil (sayisini siz belirleyin) ve sabun+sabunluk
    10) Mavi ve siyah renkli tükenmez ve pilot kalem, esyalarin üstüne isim yazmak için marker ve not defteri
    11) Okuma lambasi (biraz özele kaçiyoruz ama yat komutu geldikten sonra isik hak getire)
    12) Vitamin (1 kutudan fazla olmamak kaydiyla)
    13) Göz bandi ve kulak tikaci (kulak tikaci askeriye veriyormus fakat elde bulunsun derim)
    14) Kilitli/Çengelli igne (1 sette 10 adet vardi sanirim)
    15) Para tasima cüzdani (boyuna asilabilen cinsten)
    16) Küçük ayna (sabahlari lavabolar dolu oldugundan tras olmak için)
    17) Ter kokusunu önlemek için deotak krem ve 3'ü 1 arada sampuan
    18) Tras kolonyasi (normal kolonya degil, askerlerin kafa için içtikleri görüldügünden yasak)
    19) Vatka (bot vurmasina karsi fakat gerek olmadigi da söyleniyor)
    20) ''Fermuarli'' çamasir filesi (temiz ve kirli) - Kirli sepetine temizleri, temiz sepetine kirlileri koyup çakallik yapin. Böylece çalinma riskine karsi önlem de olur.
    21) Pijama takimi
    22) Akilsiz telefon ve askercell hatti

Dip Not: Bu listedeki her seyi askeriye kantininde bulabilecegimizi, fakat yigillma oldugundan çok çabuk tükendigini ekleyelim.

Bunlaryn disinda degerli arkadaslarim, yaniniza hayallerinizi ve MORALINIZI alin dedi arkadaslarim. Kafaya takilacak her seyi de bir kenarda birakin.

Mutlu yarinlarimiz ve harika hikayelerimizle gidip gelecegimizi umarak, esen kalin dostlarim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qloria -- 9 Eylül 2016; 23:57:56 >

• cebinize para koyun yeter

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acemi yeriniz belli olmadan hiçbirşey almayın havacı yada denizci çıkabilirsiniz. Ben havacı çıktım mesela iç çamaşırları gri renk.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir sürü don aldım hiç birini giymedim. Kullandığım boxerları götürdüm. Kimsede donumuza bakmadı ne renk diye.

Yemin töreni son haftası aniden bir kaç tim seçerler ve uygulama yaparlar. Öğrendiğiniz silahlı ve yanaşık düzen hareketlerinden. Bu sizin kulağınıza gelir. Giydiğiniz çorap atlet belki dona bakarlar. Bizde dona bakılmadı.

Önümüz kış malum atlet don çorap içlik bunlar çok önemli. Onun haricinde sünger olan kulak tıkaçları var çok işinize yarar. El yüz ayak kremi pudra. Vitamin
    Islak mendil vatka ilk 2 hafta çok işinize yarayacak.
    Kaliteli ayakkabı süngeri. Botu hiç boyamadım sünger ile sildim fırçaladım. Yastık kılıfı. Metal askı 5-6 tane

Not

Nizamiyeden girdiğiniz zaman sizi asker malzemeleri satan yere yönlendirirlerse bir şey almayın. Zorunlu diye kandırıp 5-6 parça şeye 30-40 lira para alırlar dikkat edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok yararlı olmuş teşekkür ederim devrem bende kasım celbinde gidiyorum böyle bir listeye ihtiyacım vardı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon, iğne-iplik hariç hiçbir şeye dışarda para verme. Askeriye içerisindeki kantinlerde piyasa fiyatının yarısına var hepsi. Ama acemiliğin ilk günleri kantinde sıra beklemek ve birşeyler almak zulüm onu da göz önüne al ve 5-6 günlük eşya ile git.
    termal içlik falan dışarıda 50-60 tl olanlar askeriyede alt üst takım 25tl.
    boxer 2-2.5tl
    atlet 2-2.5 tl (tavsiyem askeriyenin verdiği 2 tane kışlık atlet var onları hiç atma acayip kaliteli hem su tutmuyor hem sıcak tutuyor.)
    çorap 1.25tl (yine askeriyenin kışlık çorabını atma, acayip sağlam.)
    gilette mac3 piyasanın yarı fiyatına
    signal white 5-6tl
    atkı+bere+eldiven seti 12 tl (dışarıda tek parçası 10 tl)
    bot için silikon tabanlık 2.5-3tl (2 tane alıp botun kendi tabanlığını da çıkar en alta tam topuğun oraya yazlık bir çorabı katla koy sonra üzerine tabanlıkları koy botun tabanı hafif yükselsin o zaman hiç vurmuyor)

• en çokta bot kilidine gülüyorum :))

asma kilit olsun en büyüklerden, zincir de götürün :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.