Şimdi Ara

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU] (310. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Lexco , Lexco Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
55.871
Cevap
383
Favori
2.348.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 308309310311312
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Septams

Merhabalar,
    100 lerce kez sorulmustur eminim ama, acelem oldugu icin kesin yanit almak istiyorum
    Amerika dan trde kullanilabilen, 4g sinde sikinti olmayan, iphone 7 ler icin model kodu ve tasiyici adi nedir ?

Lütfen eski mesajlara gidin çünkü gerçekten 100'lerce kez soruldu ve yüzlerce kez o cevabın altınızı her sayfada paylaşıldı konu akmıyor sürekli aynı mesaj nedeniyle.

Edit: aşağıda son kez paylaştım bilgiyi yine de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LuxAeternaFB -- 29 Eylül 2016; 13:19:03 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chronos1121

Parmak izi bırakmadığı söyleyen biri düpedüz yalancıdır derim ben.

Iphonedo oldukça sevdiğim ve güvendiği biri ama :) video'da denedi ayrıca parmağı ile uzun süre bastırdı filan olmadığını söyledi

• Hocam vatan geçen sene de böyle dedi, sonra apple ın dediği tarihlere çektiler satışı

• quote:

Orijinalden alıntı: dodokusu

Lydia kaldıysak yandık. Allahım şu ankarada niye apple store yok. Yani o kadar avm var biri parayı bastırıp apple store açamadı.

Aynen öyle. Adamların hiçbir şeyden haberi yok. Ne ön kayıt alıyorlar ne de bilgi veriyorlar. Ayın 15 inden sonra gelebilir dediler sadece o kadar. Israrla dedim ki hani kapora bırakayım bana ayırın dedim biz de ayırma da yok geldiği gibi satışa çıkacak dediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

A1784 serisi GSM cihazlar Turkiye'de garanti kapsaminda. Cihazin CDMA de olsa o tur global degisim/onarim programlarindan muhtemelen faydalanirsin. Cunku Apple oyle programlarda garanti disi cihazlari bile kapsama aliyor.

quote:

1. ABD'den alınan iPhone 7 için A1778, iPhone 7 Plus icin A1784 model kodlu GSM cihazların garantisi Türkiye'de geçerli. Cihazın sim free olması şart değil (ki şu anda mevcut değil), full price/unlocked olarak alınması yeterli. İçindeki AT&T/T-Mobile SIM kartı çıkarıp kendi SIM kartınla etkinleştirmelisin. Bu durum ABD çıkışlı LL/A parça nolu cihazlara özel.

2. ABD'de satılan A1660 ve A1661 model kodlu CDMA cihazlar ise Türkiye'de garanti dışı oluyor. Bu cihazlar ABD, Çin, Porto Riko, Hong Kong, Japonya pazarlarındaki operatörlere yönelik. Cihazlar Türkiye'de de calışır ama garanti hizmeti alamazsın. Ayrıca Apple'ın sitesinde bu GSM/CDMA model ayrımı için kodlar yıllardır mevcut. Her sene de yeni cihazlar icin guncelleniyor:http://www.apple.com/iphone/LTE/

3. Arap cihazlarında Facetime bulunmaz, suudi krallığının emriyle yasak (part nosu AB/A ve AE/A ile biten cihazlar). Ama cihazlar GSM'dir, dolayısıyla garantisi Türkiye'de geçerli. Avrupa ülkelerinden iPhone alırken model koduna bakmaya gerek yok. Avrupa cihazlarının hepsinin garantisi TR'de geçerli.

4. Bir iPhone'un hangi ülke çıkışlı olduğunu nasıl anlarız? Kutunun altındaki etikete bakarız. Etikette seri no, IMEI no ve model no'nun olduğu yerde bir de Part No vardır. Her iPhone modelinin part nosu aynı olmakla birlikte, son kısımdaki harfler cihazın ülkesini gösterir. LL/A ise ABD cihazıdır. TU/A ise Türkiye cihazıdır (24 ay garantili), B/A ise İngiltere cihazıdır, ZD/A ise Fransa cihazıdır... Liste böyle gider. Kutuyu çevirip altına bakmanız yeterli.

LL/A - ABD çıkışlı cihaz
    B/A - İngiltere/İrlanda
    D/A - Almanya
    E/A - Meksika
    FD/A - Avusturya
    ZD/A - Fransa/Hollanda
    HN/A - Hindistan
    IP/A - İtalya (şu anda QL/A)
    J/A - Japonya
    GR/A - Yunanistan
    X/A - Avustralya/Y.Zelanda
    ZA/A - Singapur
    ZP/A - Hong Kong
    AB/A - S. Arabistan, Mısır, Ürdün çıkışlı cihaz (Facetime yok)
    AE/E - BAE çıkışlı cihaz (Facetime yok)
    ...
    ...
    TU/A - Türkiye çıkışlı cihaz (24 ay Apple Türkiye garantili ürün/nereden alırsan al fark etmez)

Kodlar stok/lojistik politikalarına göre bazen değişmekle birlikte genel olarak bu şekilde. Aldığınız cihazın kutusunun altına bakıp görebilirsiniz. Aynı şekilde Ayarlar > Genel > Hakkında bölümünden de görebilirsiniz.

1. ABD'den alınan iPhone 7 için A1778, iPhone 7 Plus icin A1784 model kodlu GSM cihazların garantisi Türkiye'de geçerli. Cihazın sim free olması şart değil (ki şu anda mevcut değil), full price/unlocked olarak alınması yeterli. İçindeki AT&T/T-Mobile SIM kartı çıkarıp kendi SIM kartınla etkinleştirmelisin. Bu durum ABD çıkışlı LL/A parça nolu cihazlara özel.

2. ABD'de satılan A1660 ve A1661 model kodlu CDMA cihazlar ise Türkiye'de garanti dışı oluyor. Bu cihazlar ABD, Çin, Porto Riko, Hong Kong, Japonya pazarlarındaki operatörlere yönelik. Cihazlar Türkiye'de de calışır ama garanti hizmeti alamazsın. Ayrıca Apple'ın sitesinde bu GSM/CDMA model ayrımı için kodlar yıllardır mevcut. Her sene de yeni cihazlar icin guncelleniyor:http://www.apple.com/iphone/LTE/

3. Arap cihazlarında Facetime bulunmaz, suudi krallığının emriyle yasak (part nosu AB/A ve AE/A ile biten cihazlar). Ama cihazlar GSM'dir, dolayısıyla garantisi Türkiye'de geçerli. Avrupa ülkelerinden iPhone alırken model koduna bakmaya gerek yok. Avrupa cihazlarının hepsinin garantisi TR'de geçerli.

4. Bir iPhone'un hangi ülke çıkışlı olduğunu nasıl anlarız? Kutunun altındaki etikete bakarız. Etikette seri no, IMEI no ve model no'nun olduğu yerde bir de Part No vardır. Her iPhone modelinin part nosu aynı olmakla birlikte, son kısımdaki harfler cihazın ülkesini gösterir. LL/A ise ABD cihazıdır. TU/A ise Türkiye cihazıdır (24 ay garantili), B/A ise İngiltere cihazıdır, ZD/A ise Fransa cihazıdır... Liste böyle gider. Kutuyu çevirip altına bakmanız yeterli.

LL/A - ABD çıkışlı cihaz
    B/A - İngiltere/İrlanda
    D/A - Almanya
    E/A - Meksika
    FD/A - Avusturya
    ZD/A - Fransa/Hollanda
    HN/A - Hindistan
    IP/A - İtalya (şu anda QL/A)
    J/A - Japonya
    GR/A - Yunanistan
    X/A - Avustralya/Y.Zelanda
    ZA/A - Singapur
    ZP/A - Hong Kong
    AB/A - S. Arabistan, Mısır, Ürdün çıkışlı cihaz (Facetime yok)
    AE/E - BAE çıkışlı cihaz (Facetime yok)
    ...
    ...
    TU/A - Türkiye çıkışlı cihaz (24 ay Apple Türkiye garantili ürün/nereden alırsan al fark etmez)

Kodlar stok/lojistik politikalarına göre bazen değişmekle birlikte genel olarak bu şekilde. Aldığınız cihazın kutusunun altına bakıp görebilirsiniz. Aynı şekilde Ayarlar > Genel > Hakkında bölümünden de görebilirsiniz.

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LuxAeternaFB -- 29 Eylül 2016; 13:17:44 >

• Arkadaşlar iPhone 7 256 GB Türkiye satış fiyatı tahmini olarak ne olur?
    3400 tl'ye buldum bir tane.
    Eğer uygunsa alacağım

• LuxAeternaFB kullanıcısına yanıt
    Ne bileyim belki temiz ellerle özellikle dokunarak yaptı incelemeyi, ama ben şunu biliyorum cilalanmış yüzeyler pazrmak izi kolayca toplar. Elleriniz her zaman temiz olmaz, terli, yağlı parmaklarla da dokuncakasınız ve oleophobic kaplaması olan Samsungun cam yüzeyleri bile parmak toplarken, iphone'un neden farklı olacağına inanıyorsunuz ki?

Bir zamanlar ipod classic denilen bir ürün vardı (hatırlarmısınız bilmiyorum), onun arka yüzü parlatılmış metal yüzeydi. Bir süre sonra ne hale geldiğini internette fotograflarda görebilirsiniz. Jet black da bir süre sonra aynen kılcal çiziklerle dolup taşar. Kılıf kullanırsanız çiziklerin sayısı azalır, ama o zaman niye Jet Black seçiyorsunuz ki, kılıfın içinde diğer renklerle aynı duracak, hatta saydam olmayan kılıflarda hiç görünmeyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chronos1121 -- 29 Eylül 2016; 13:19:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chronos1121

Ne bileyim belki temiz ellerle özellikle dokunarak yaptı incelemeyi, ama ben şunu biliyorum cilalanmış yüzeyler pazrmak izi kolayca toplar. Elleriniz her zaman temiz olmaz, terli, yağlı parmaklarla da dokuncakasınız ve oleophobic kaplaması olan Samsungun cam yüzeyleri bile parmak toplarken, iphone'un neden farklı olacağına inanıyorsunuz ki?

Bir zamanlar ipod classic denilen bir ürün vardı (hatırlarmısınız bilmiyorum), onun arka yüzü parlatılmış metal yüzeydi. Bir süre sonra ne hale geldiğini internette fotograflarda görebilirsiniz. Jet black da bir süre sonra aynen kılcal çiziklerle dolup taşar. Kılıf kullanırsanız çiziklerin sayısı azalır, ama o zaman niye Jet Black seçiyorsunuz ki, kılıfın içinde diğer renklerle aynı duracak, hatta saydam olmayan kılıflarda hiç görünmeyecek.

Teşekkürler mesajın için evet temiz el ile baskı uyguladı ancak günlük kullanımda bir çok opsiyonu değerlendirmek gerek sıcak bir ülkedeyiz. Rengi ve anten çizgilerini belli etmemesi çok hoşuma gitmişti oysa :)

• Ön sipariş açılsa da alıp rahatlasak
  • adam gibi ekran koruyucu bulabilen oldu mu tr'de?
    zore nano glass denen bir koruyucu aldım ama berbat ötesi. parmak izini çabuk bırakıyor, temizlemesi ayrı sıkıntı. çizilmesi de ayrı bir dert. gerçekten koruduğuna da inanmıyorum.
  • 4k çekim yaparken bariz, derinden bir ses geliyor, eğer ortam sessizse, böyle inceden, bir su borusunun içinden sanki bir kaç damla su sağa sola çarparak iniyor gibi bir ses var. Bunun için, kameramda kullandığım rode mikrofonumu kullandım. Birini rode ile birini iphone ile çektim, gerçekten arada fark var. Sesi "sanki" gereğinden fazla alıyor gibi ama daha çok "bu" mikrofonun yanlış yerde olmasından mıdır nedir sanki. 4 çekirdekli işlemci geldi, o kulaklık çıkışının oraya mikrofon kondu anlamadım. Sorunu "yazılımla" çözmeye kalkacaklar, kayıt yaparken belki bir mikrofonu kapatacak ama bu ses var, ve bu mesele daha çok kullanıcıya ulaştıkça daha da büyüyecek. Çünkü bir doğa yürüşü yapıyorsunuz, çekiyorsunuz ortamı ve arkada ses var. Normal yürüme, sokak, şu bu yok ama sessiz ortamda, bir ses var. Bu sesi, "pc'ye" atıldığında daha da azalıyor, telefondan dinlediğinizde daha rahatsız edici ama pc'de daha azalıyor ama ses var mı, evet var arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

Arkadaşlar iPhone 7 256 GB Türkiye satış fiyatı tahmini olarak ne olur?
    3400 tl'ye buldum bir tane.
    Eğer uygunsa alacağım

O fiyatı büyük ihtimalle burada en düşük kapasite bile karşılamayacak gibi. Türkiye için o kapasite fiyat tahmini 4.000 civarı arada ki fiyat farkı için bir yıl garantiden rahatlıkla vazgeçilir tavsiyem onu alın

• quote:

Orijinalden alıntı: VBaranX

Benim arkadaş Denver'dan bana cihazı aldığında kasım gibi çıkar demişler.

Ben AT&T cihaz aldım başka bir arkadaşda sormuştu galiba varsa sorunuz cevaplayabilirim.

Aldiginiz cihazin model numarasi nedir hocam birde almaya giden arkadasiniz at&t kullanici olup olmadigina bakiliyor mu full price odeyip alabiliyormu direk

• singlewalf S kullanıcısına yanıt
    telefon bekleme ekranındayken, kılıflı da kılıfsız da, kulağımı dayayarak denedim, tıslama duymuyorum.
    uygulamaları home tuşuna basarak kapatırken, animasyonda yaşanan takılma problemi var ama o animasyonu kapatma seçeneğinden kapatınca takılma kalmıyor çünkü animasyon kalmıyor.
    iphone 6S ile karşılaştırınca, beyaz/sarı ekran farkı bariz görülüyor. ama bu bir problem midir, yoksa iyileştirme midir bilemiyorum. 6S olmasa evde, bunu farkedeceğimi de sanmıyorum çünkü rahatsız edici bir durum değil.
    başka probleme denk gelmedim henüz çok şükür.
  • Vandelay V kullanıcısına yanıt
    Şimdilik 6s'e ait spigen koruyucu aldım. Ufak bir makas müdahalesiyle i7'ye uyduracağım onu, öyle idare edeceğim şimdilik.
    Güzel camların Türkiye'ye gelişi biraz gecikecek gibi, yani telefon çıktıktan sonra ancak bekleyebiliriz onları. Amazon'da alternatifler var, ama ordan da gönderim yok.
  • Arkadaşlar Amerika 'da 1-2 ay içerisinde iphone 7 fiyatlarının düşme ihtimali var mıdır?
  • berkans kullanıcısına yanıt
    başarılı bir yazı olmuş ,şurada 1000 tane , nereden alacam yok tax free yok şurada stok varmı yok nasıl kaydetttirecem gibi şeylerin arasında kaybolan bir yazı .
  • Chronos1121 kullanıcısına yanıt
    ben koruyucuyu iphone alırken apple store'dan aldım. ön ekran için karar verdim bodyguardz.com dan sipariş vereceğim. amerika'dan sanırım 10 günde geliyor.
  • ferist F kullanıcısına yanıt
    anca refurbished olarak
  • LuxAeternaFB kullanıcısına yanıt
    Hocam bu alıntalıgın yazıyı kim yazmış onunla konuşabilirim sanırım.

2. Madde A1660 model cihazlar Türkiye'de garanti dışıdır deniyor fakat bende Hong Kong'dan alınma A1660 model iPhone 7 var ve bu cihazın seri numarasınıhttps://checkcoverage.apple.com/tr/tr/ adresine girdiğim zaman aşağıdaki bilgilere ulaşıyorum.

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus [ANA KONU]

Ne demek oluyor bu? Mantıken 1 sene garantili gözüküyor cihazım yanlış mıyım? A1660 modelinin TR'de garanti dışı kaldığını gösteren, onaylayan resmi bir Apple yazısı var mıdır yoksa bu durum üfürme midir? Eğer garanti dışıysa nasıl böyle bir ekran görüntüsü alabiliyorum?

• 
Sayfa: önceki 308309310311312
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.