Şimdi Ara

BUDERUS Logamax Plus GB172-35 IK Kombi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
6.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2 katlı dublex evimiz için bu kombiyi secmek istyoruz, bulundugumuz yerde hem bayisi mevcut hem de internet yorumlarından iyi olduguna kanaat getirilmiş. 2 kat 180 m2 dublex ev için (ısı yalıtımlı bina) yeterli mi dir ? Hersey dahil 6400 TL Ucret cıkarıldı (KDV Dahil). Petekler mevcut.

Dış ısı sensörü varmış nasıl kullanılır acaba ?
    Birde kumandaları eşit çeşitmiş. Bu kombiyi kullanan var sa yorumlarını yazabilirlerse cok sevinirim.

Teşekkürler.

• onaral kullanıcısına yanıt
    Dış hava sensörünü buderus rc300 modülasyonlu oda termostatı ile kombine etmeniz gerekiyor
    Böylece rc300 üzerinden dışardaki havaya göre en uygun ısıtma eğrisini seçip kombiyi iç/dış sıcaklık farkına göre oransal çalıştıracaksınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu rc300 modulasyonu ek bir cihaz mı ?
  • onaral kullanıcısına yanıt
    Evet
    Çok gelişmiş modülasyonlu oda termostatı
    Dış hava sensörü kombiye bağlandığında oda termostatının lcd ekranından anlık olarak dışardaki hava sıcaklığı görünür yazdığım şekilde çalışır

Bu arada dış hava sensörünü dışarda doğrudan güneş gören batı ve güney cepheye monte edilmemesi gerekir
    En uygun kuzey cephedir veya doğrudan güneş görmeyen kuytu bir yer

• Teşekkürler bu bilgiler ışığında o cihazıda isteyecegim.
  • Selam arkadaşlar eski bi konuyu hortlatiyorum ama başka yazacak yer bulamadım
    Ben kendim elektrikciyim ve 2 yildir yaşadığım ildeki buderus yetkili bayi ile çalışıyorum Kombi oda Termostadi selenoid valfe hat çekimi vb. Gibi konularda teknik olarak yardımcı oluyorum.
    Bugün Buderus Gb172 için servise gittiğimde kombi hattı cekimi ve rc150 için kablo çektim sonradan birde bakır kazık çakıp topraklama yaptık kombiye
    Rc150 için 15 metre hat çektim.Muhendise o kadar para verip gb172 taktıran adam rc20rf almadı mi bu kadar kablo dolastiriyoruz dediğimde kombinin kablosuz termostadi desteklemediğini sadece rc150 de çalıştığını söyledi.Bu bana çok tuhaf geldi.Gb172 taktiripta oda termostadi ne kullanıyorsunuz bu sorunu nasıl çözdünüz?

• Merhaba,
    Döndüm dolaştım Buderus ta bu modelde karar kıldım ve RC150 oda termostatınıda aldım. Dün sayac baglandı 1 hafta içinde gaz verilecek ve servis gelip baglayacak. Servis bana RC150 yi onerdi, benblosuz olanı sordugumda sıkıntı yasayabilirsin, elektrik kesintileri vs de cok problem oluyor dediler. Bu sebeple rc150 yi aldık 1 hafta sonra hem dublex evde kombinin performansını hemde bu termostatı deneyip konuyu gıncellerim.
  • Ne kadara mal oldu @onaral

• Abonelik kombi ekstra tesisatlar radyator temizlikleri termostatlar ile birlikte tum iscilik siva vs 7800 tl tuttu.

Parayi henuz vermedim.gaz verildiginde servis kuracak bakacagiz isitma nasil vs hersey ok olunca parayi verrcegim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onaral -- 2 Kasım 2016; 20:58:21 >
  • @onaral nasıl kombiden memnun musun faturalar nasıl
  • Kardeş cevap verecek misiniz
  • Merhaba kombiden çok memnunum, çünkü 2 katlı ev çok güzel ısıtıyor, -15, -20 leri gördük hava şartları olarak kombi 50-55 derecede çok güzel performans verdi.

fatura olarak geçen ay 295 tl geldi, fakat aşırı soğuklarda çok yaktık 500-600 tl arası geldi aylık ortalama yani özetle çok şükür ısındık. Ve performansı da çok iyi.
  • gb 172i 35 kw kullanıyorum, çok sessiz ve çok güçlü bir kombi , banyoda sıcaksu dalgalanması olmadı
  • Benim sana tavsiyem eca yogusmali alman dublex e hem yakittan tasarruf edersin hemde kalitelidir. Ama illa buderus diyorsan oda uzmez seni

• quote:

Orijinalden alıntı: onaral

Merhaba kombiden çok memnunum, çünkü 2 katlı ev çok güzel ısıtıyor, -15, -20 leri gördük hava şartları olarak kombi 50-55 derecede çok güzel performans verdi.

fatura olarak geçen ay 295 tl geldi, fakat aşırı soğuklarda çok yaktık 500-600 tl arası geldi aylık ortalama yani özetle çok şükür ısındık. Ve performansı da çok iyi.

Merhaba, kombinin içinden oda termostatı çıkıyormu?
    bir de bunların 30kw, 24 kw 26kw olanları var onlar neyi ifade ediyor?
  • Merhaba 24 kw olanı da ben alacağım yanında yeni çıkan TC100 oda kumandası dış sıcaklık sensörü var mı yoksa internet üzerinden mi alıyor dış sıcaklığı anlamadım var mı bu kumanda hakkında bilgisi olan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: komkarbey

Merhaba 24 kw olanı da ben alacağım yanında yeni çıkan TC100 oda kumandası dış sıcaklık sensörü var mı yoksa internet üzerinden mi alıyor dış sıcaklığı anlamadım var mı bu kumanda hakkında bilgisi olan?
    internet üzerinden dış sıcaklığı alıyor server dan. ona görede iç sıcaklığı ayarlıyor .kombiyi telefondanda kontrol edebiliyorsun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.