Şimdi Ara

MAX 60.000TL, OTOMATİK, SEDAN, 75BİN KM ALTI, 2.EL TAVSİYE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    -Otomatik Vites
    -MAX 60 Bin TL
    -Performans olarak mutlu edecek
    -Km ne kadar düşük olursa o kadar iyi
    -Tercihen D sınıfı bir Sedan arıyorum.
    Aslında İnsignia için bütçemi zorluyorum. Ancak ayda yaklaşık 1.500km yapıyorum ve baktığım 1.6T 2013+ benzinli + otomatik İnsignia yakıt olarak üzecek diye korkuyorum. Şehir içi ve dışı ortalama 8-11 TL arası yakacak gibi duruyor. Neredeyse 50 kuruş. Ayda 750 lira yakıta veremem bir memur olarak... Dizel İnsignia ise bütçeme uygun olanlar 2011 model. 100.000km civarı. 5-6 yaşına gelmiş araçlara da 60+ bin vermeye çekiniyorum.
    Sizin tavsiyeleriniz neler? Hem yakıt hem performans tezat biraz ama bir orta yol olabilir sanırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metciii -- 30 Ağustos 2016; 2:17:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yaklaşık 1 aydır 2011 dizel insignia 2.0 Otomatik sahibiyim. Aracı 63000 TL ye aldım. Öncelikle şoför koltuğuna oturduğunuz zaman kokpitin ve aracın verdiği güven hissiyatını anlatmakla bitiremem. Zaten opelin arabalarını muadillerinden daha ucuza daha donanımlı yaptığı da bilinen bir gerçek. Aracın gırtlağa kadar dolu olduğunu belirtmeden geçmeyeyim. Her yerinde bir tuş olan kokpitin ve şoför koltuğunun verdiği güven hissiyatıyla yolculuk yorucu geçmiyor. Dahası o koltukta oturmaktan zevk alıyorsunuz.
    Aracın en boşu bile full otomatik (opel'in boş arabaları bile muadillerine göre dopdolu) tünelde kendiliğinden yanan farlar, yağmur sensörleri, Şarj girişleri, Klima kullanımı, Direksiyonun verdiği güven hissiyatı cidden bu fiyatlarda böylesine dolu ve lüks bir araca binmek güzel şey. Zaten trafiğe çıktığın zaman tank gibi ağır ve büyük görünen insignia öndeki aracın aynalarından göründüğü zaman ben geliyorum diyor resmen :) o kadar da güzel bir dış tasarımı var. Kimsenin dediğini takmadan bir insignia bul ve arabayı bir dene derim. Başka da bir şey demem.

• @batu.ayhann teşekkür ederim.
    Günceldir...

• 508, Latitude, Mondeo

• Bence mondeo bakın

• İşiniz ne hocam

• yakıt haricinde çoğu konuda memnun kalırsınız insigniadan, lakin 180lik 1.6t'ler 50 kuruştan aşağı yakmaz haberiniz olsun. tüp konusu muamma-şans(sübaplardan ötürü) 1.4t fabrikasyon lpgli düşünebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FireProoF_

yakıt haricinde çoğu konuda memnun kalırsınız insigniadan, lakin 180lik 1.6t'ler 50 kuruştan aşağı yakmaz haberiniz olsun. tüp konusu muamma-şans(sübaplardan ötürü) 1.4t fabrikasyon lpgli düşünebilirsiniz.

1.4 lpg gitmiyor diyor kullanıcıları bile.
    D sınıfından vazgeçeceğim sanırım, mondeo da bütçe üstü ya da yüksek km.
    Hyundai, Kia, Fiat vs hariç C sınıfına yöneleceğim sanırım. Gerçi onların da fiyatı bundan az değil...

• Sıfır otomatik aegea bakın. Urban bile bulabilirsiniz

• Üç kuruşa beş köfte isteyenlerdensin sanırım. O fiyata d sınıfı ve 75bin kmye kadar araç bulman baya baya ütopik. C sınıfı dizel otomatik bak derim ben. Düşük kilometreli olur hem otomatik için yüksek kilometreli 2. el sıkıntı.
  • DaYWaLkeR kullanıcısına yanıt
    3 kuruşa 5 köfte istemiyorum. 62-65 arasında çok makul km lerde İnsignia alabilirim. Dediğiniz gibi ütopik değil. MAX 60 dedim ama insignia için bütçemi zorladığımı da belirttim. Benim derdim 3 kuruşa 5 köfte almak değil, ama 5 kuruşa 3 köfte de almak istemiyorum. Teşekkürler...

• Hocam yakıt durumu nasıl

• C5,508,superb, subaru legacy

• C hh istersen i30 ceed var sedan olarak corrolla öneririm

D sınıf 1.4t insignia iyi bir seçim olur

• Km olarak bakarsaniz yanilirsiniz.

En basitinden benim isyerime giden 2 yol var.

Biri 7 km 30 tane trafik lambasi ve trafik var ortalama 20 dk da geciyorum burdan.dur kalk şanzimanin anasi agliyor.arada 5000 devir fren vs .hep bu yolu kullanirsam siz benim araci alirsiniz 70 binde olacak mesela

Diğerr yol 15 km cevre yol oraya sadece tek isikla geciyorum 3000 devir sabit 110 km hizla 6. Viteste. Buradada 150 binde olacak.

SiCe hangi yol araci daha cok yipratacak.

Arti 75 bindeki aracin agir bakimlari size kalacak genelde 60 -90 bin arasi avir bakim olur bi 3000 tl.

Bence km ye bakmayin km nin hangi yolda yapildigina bakin.

Servisler yanilmiyorsam bunu görebiliyor.traktörlerde mesela saat yazar km yazmaz.arac alirken servisten kac saat kullanildigini gorebilirsiniz en bastinden alindigindan beri ortalma hiz kacmis ona baktirin.

Aslinda kisa mesafede 20 dk arac calisiyor ve duzensiz digerinde 12 dakika calisiyor.motoru bozan km degildir devirdir .

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-yazilimli-160-beygir-508-dizel-321588659/detay

Ben bu araci alirim yerinizde olsam performansta var. 2012 alllure bulursunuz 60a yada 2013 active chipletirsiniz minimum 150 bg olur.

Zaten insignia 2.0 lar guclu gorunsede tekerlege aktarmada basarisiz araclar klasik otomatik olduklarindan.bosuna vergide vereceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi INTRUDERTR -- 31 Ağustos 2016; 2:52:34 >

• RailFlexboost R kullanıcısına yanıt
    2.0 dizel otomatik. Abartıldığı kadar çok yakmıyor. 30-35 civarı yakıyor sanırım tam ölçemedim.
  • 508 tam aradığınız araç az yakar kalkış ağır ama sonrasında iyi hızlanıyor donanım olarak da çok iyi d segment

• mondeo,508
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.