Şimdi Ara

Eski döküm tip radyatörlere dilim ekleme.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
4.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Eski döküm tip radyatörlere dilim ekleme hakkında bilgisi olan kimse var mı? Elimde 2 adet döküm radyatör var. Bunları birleştirmem lazım. Ya da 300 tl verip aluminyum döküm bir radyatör almam gerekecek. Maddi olarak kaynak ayırmak istemediğim için dökümleri birleştireyim diyorum. Video veya yazılı kaynak bile olabilir. Henüz 40 numara anahtar bulamadığım için bağlantı noktasını açamadım.

• OnderT O kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bunu yapmanız için grup anahtarı dediğimiz oldukça büyük, kancalı bir anahtara ihtiyaç var. Ayrıca döküm petekleri birleştiren nipeller var, bir tarafı düz diğer tarafı ters diş. bir de kağıt contaları var. Dişleri tutturduktan sonra biraz üstten biraz alttan şeklinde değişmeli olarak sıkılıyor. Fakat bunu sizin yapmanızın çok zor olacağı kanaatindeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mechanical34

Merhaba, bunu yapmanız için grup anahtarı dediğimiz oldukça büyük, kancalı bir anahtara ihtiyaç var. Ayrıca döküm petekleri birleştiren nipeller var, bir tarafı düz diğer tarafı ters diş. bir de kağıt contaları var. Dişleri tutturduktan sonra biraz üstten biraz alttan şeklinde değişmeli olarak sıkılıyor. Fakat bunu sizin yapmanızın çok zor olacağı kanaatindeyim.

Boru anahtarı ile kör tıpayı bile sokemedim. Gerçekten çok zor bir işlem. Eylül ayının sonlarına doğru basınçlı su verilince temizlik yaptıracağım. Lojmanda temizlik ücretsiz zaten. Yine ısınmada problem yaşarsam 250 tl verip 12 dilim alüminyum döküm radyatör almayı düşünüyorum. Çünkü ısınamadığım sürece zaten ayda ekstra 100 tl elektrik parası veriyorum. Radyatör alırsam uzun vadeli kar etmiş olacağım. Üst taraflar çok sıcak oluyor ama altlarında ısınma az oluyor. Umarım temizlik ile verim artar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Merkezi sistem mi kombi mi kullanıyorsunuz bilemiyorum. Fakat ısınma performansını etkileyen bir çok husus var. Petek temizliği faydalı olabilir, belki tesisatınızda hata vardır. Şayet kombi sistemi varsa kombiye yakın peteklerin vanalarını kısın, kombiden uzaklaştıkça vanaları biraz daha açın. Kolay gelsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mechanical34

Merkezi sistem mi kombi mi kullanıyorsunuz bilemiyorum. Fakat ısınma performansını etkileyen bir çok husus var. Petek temizliği faydalı olabilir, belki tesisatınızda hata vardır. Şayet kombi sistemi varsa kombiye yakın peteklerin vanalarını kısın, kombiden uzaklaştıkça vanaları biraz daha açın. Kolay gelsin...

Merhaba.

Merkezi sistem var ve basınç 10 bar. O yüzden normal radyatör de kullanamıyorum. İlla ki döküm olmak zorunda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    En mantiklisi takasa girmek gibi duruyor..cunku eski dokum peteklerin ici artik curume ve paslanma yapmaya baslamistir,.sokseniz dahi tekrar montaj asamasinda su sizmasi gibi sikayetleriniz olabilir..10 bar basinc az bir basinc degil..donusum firmalarinda veya hurdacilarda bu peteklerden bulmak olasidir..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.