Şimdi Ara

Sıfır Araba Trim Sesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
2.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 200 Km üzerinde iken camlardan ve göğüsten ses geliyor bu normalmi 18000 de bir araç icin???

Servise sormali miyim bunu duzeltin diye ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Araba ne

• Civic HB 1,6 dizel

• sifir alinmis civicte dizim vitesin oturdugu plastik parcaya carptigi icin parca yerinden oynamisti. Trim seside normaldir herhalde

• 200km Allah başka dert vermesin.

• C segment standart bir aracla 200yapmak hata zaten her yerinin oynaması normal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 29 Ağustos 2016; 11:20:15 >
  • 200 km'de giden C sınıfı bir aracın her yeri gergindir tahminimce, her yerinden o hızda ses gelme potansiyeli var.

biraz yavaş gitmeyi denemelisiniz..
  • Sürekli 200 üzeri gitmeyeceksiniz heralde, olabilir böyle şeyler.

Lastiklerin basınçlarına bir bakın. İnik lastikler yüksek hızda kabinde bir hayli titreşim yaratabiliyor.

• hızlı ve öfkeli filminde aracın alt kaplaması çıkıyordu.
    Sen şanslısın trim sesi ile kurtarmışın

• civic yıllardır yalıtımı düzeltemedi her versiyonda eskiye göre bi tık iyi diyolar ama hala berbat.
    200km de cam ve göğüsten gelen sesler normaldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arfcmr

civic yıllardır yalıtımı düzeltemedi her versiyonda eskiye göre bi tık iyi diyolar ama hala berbat.

Neye göre berbat diyorsunuz Allah aşkına?

Forumun öve öve bitiremediği "kütüphane" dediği Jetta'ya oturdum, yemin ediyorum rüzgar asfalt ve motor sesini civic'den en en az 2 kat daha fazla içeriye alıyor.

Bir kere takmışsınız ağzınıza, "Civic'in yalıtımı kötü..." diye.

Evet kabul ediyorum bende 2004 Civic var, yol sesi asfalt sesi fazla. Ama yeni Civiclerde böyle bir durum yok. Bariz bir şekilde yok.

C segmentinde Civic'den sessiz olan 3 araba var. Golf, Astra, Cruze. Diğer kalanlar Civic kadar yada Civic'den fazla alıyor sesi içeriye. Ayrıca daha sessiz diyorum da, arada 50 desibel 100 desibel yok. En fazla 5 desibel vardır, onu da şehir içi kullanıcısı hissedemez bile.

Hele ki konu sahibi arkadaşın kullandığı dizel hb Civic'in yalıtımı da malzeme kalitesi de sedan kasadan da iyi.

200km/s'te orasından burasından ses gelmeyen araba isteniyorsa da Rolls Royce alınmalı.

• 200 km.nin altındayken ses yoksa sorun da yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

quote:

civic yıllardır yalıtımı düzeltemedi her versiyonda eskiye göre bi tık iyi diyolar ama hala berbat.

Forumun öve öve bitiremediği "kütüphane" dediği Jetta'ya oturdum, yemin ediyorum rüzgar asfalt ve motor sesini civic'den en en az 2 kat daha fazla içeriye alıyor.

Evet kabul ediyorum bende 2004 Civic var, yol sesi asfalt sesi fazla. Ama yeni Civiclerde böyle bir durum yok. Bariz bir şekilde yok.

C segmentinde Civic'den sessiz olan 3 araba var. Golf, Astra, Cruze. Diğer kalanlar Civic kadar yada Civic'den fazla alıyor sesi içeriye. Ayrıca daha sessiz diyorum da, arada 50 desibel 100 desibel yok. En fazla 5 desibel vardır, onu da şehir içi kullanıcısı hissedemez bile.

Hele ki konu sahibi arkadaşın kullandığı dizel hb Civic'in yalıtımı da malzeme kalitesi de sedan kasadan da iyi.

200km/s'te orasından burasından ses gelmeyen araba isteniyorsa da Rolls Royce alınmalı.

2009 otomatik elegance var hafta sonu istanbul bodrum git gel yaptım müziğin sesini kapatınca 110-140km hızlarda rüzgar sesi yol sesi aşırı duyuluyor.
    1997 volvo s70 ile gittim aynı yolu bu kadar ses yok araçta.
    2003 focus civicten daha sessiz .
    2013 focus civicten sessiz.
    fb7 fd6 arasında iç gürültü farkıda çok fazla değil.
    sen git sağda solda kütüphaneyi kötülemeye devam et yıllardır kullandığım aracın ses yalıtımının kötü olduğu gerçeği değiştirmez.

• Ben benim 206 ile 0 km hızla giderken trim sesi duyuyorum sen ne diyon

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

quote:

2009 otomatik elegance var hafta sonu istanbul bodrum git gel yaptım müziğin sesini kapatınca 110-140km hızlarda rüzgar sesi yol sesi aşırı duyuluyor.
    1997 volvo s70 ile gittim aynı yolu bu kadar ses yok araçta.
    2003 focus civicten daha sessiz .
    2013 focus civicten sessiz.
    fb7 fd6 arasında iç gürültü farkıda çok fazla değil.
    sen git sağda solda kütüphaneyi kötülemeye devam et yıllardır kullandığım aracın ses yalıtımının kötü olduğu gerçeği değiştirmez.

Şundan net bir şekilde eminim 2003 Focus rüzgar sesini çok alıyordu içeriye.

2013 Focus'a binmedim test sürüşlerine göre aracın sessizliğinin övüldüğü bir yazı da okumadım.

fb6 ile fb7 arasında yalıtım farkı çok değil diyorsanız tartışmamıza da gerek yok demektir. Boşa vakit öldüremem.

E segmentindeki Volvo ile de C segmentindeki Civic'i karşılaştırabiliyorsunuz zaten, size kolay gelsin.

İyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IslakFasulye -- 29 Ağustos 2016; 13:01:01 >

• IslakFasulye kullanıcısına yanıt
    ben bindiğim kullandığım araçlardan örnek veriyorum.
    iyi kısmı da benim 2009 civic abimdeki 2013 auristen kat kat konforlu ve sessiz .
  • quote:

Orijinalden alıntı: L&M

200 Km üzerinde iken camlardan ve göğüsten ses geliyor bu normalmi 18000 de bir araç icin???

Servise sormali miyim bunu duzeltin diye ?

arkadaşım yavaş git cennette cehennemde trim sesi yok

• quote:

ben bindiğim kullandığım araçlardan örnek veriyorum.
    iyi kısmı da benim 2009 civic abimdeki 2013 auristen kat kat konforlu ve sessiz .

C segmentinde her aracın birbirinden farkı olduğu için bana göre hepsi aynı, tercih meselesi.

Mesela Focus'un yol tutuşu Civic'den daha iyi fakat Focus'un da direksiyonu hissiz.

Benim için C segmentinin en iyi arabası Golf'tür. Fakat maalesef sedanı yok. Sedan kullanıcısı olduğum için bana uymuyor.

Hatchback olmasını dert etmeyen birinin C segmentinde alacağı en iyi araç manuel bir Golf.
  • IslakFasulye kullanıcısına yanıt
    benim bakış açımdan istanbul trafiğinde manuel akıl mantık işi değil o yüzden hiç manuel araç bakmadım vw grubundan bi araçla karşılaştırma yapamam.
  • Civic'in yalıtım olarak bi tık üstünlük sağlayabileceği en bilindik araç bence Corolla'dır, onun dışındaki diğer C sınıfı araçlardan daha iyi yalıtımı olduğunu söyleyemem çünkü bu konuda maalesef çoğundan kötü.

Halihazırda 2015 Civic kullanıcısıyım, bundan önce de 2012 Civic vardı ve her ikisi de sıfır alındı.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.