Şimdi Ara

sezonlar geldi geçti ama (2)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Janna hala oyundaki en broken support. Sezon 2 den beridir en yüksek win rate'e sahip support. Bazen sona falan fırlıyor aradan zaten sadece sona ile kapışıyorlar win rate olarak.

Bir support düşünün ki, bütün takım kompozisyonuna uysun. İsterse agresif isterse defansif oynasın. O kısacık cd'a sahip shield'ı ad,as versin. Yetmesin takımı heal'lesin. CC lere girmiyorum bile. Dört yıl geçti arkadaşım ayıptır günahtır insan birazcık değişiklik yapar ne bileyim azcık CD nerf'ü atar late game de utanmasa shield'ın süresi bitmeden bir tane daha koyacak. Sona bi ara en yüksek win rate'e sahipti diye çok ağır nerf'ler yedi sonra useless gözüyle bakıldı buff'landı yine bütün rank'larda en fazla win rate e sahip support şuan. Yine nerf'lenecek. Zaten support'lar sona-janna-soraka arası gidip geliyor bu sezon high eloda. Ama anlamadığım janna'nın niye kafasına vurmuyorlar hiç. Ciddi ciddi doğru düzgün nerf-değişiklik falan hatırlamıyorum ben pasifin globalliğinin kaldırılması dışında. Soraka zaten ayrı bir op oldu çıktı, grevious wounds artık sadece self healing'e etki ediyor yani sorakanın verdiği hp azaltılamıyor. Sorakaya gelince bazılarınız basite indirgeyebilir kolay ölüyor vb diye ama soraka şuan high eloda free win support janna ile birlikte.

• ağır kanser öküz gibi koşuyor adam tam öldü diyorsun bakıyorsun beyaz bir bar ne o janna kalkan atmış :( ama nerf atılcak kadar deil bence çokta kırılgan bu hanım kızımız :)
  • En son hatırladığım kadarıyla e'sinin verdiği sg azaltıldı ama free elo
    Sadece janna oyna chall olursun diyenler var forumda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam bir bebe çarı

• Geçen sezon janna spamlayarak plat oldum. PC ve Net iyi olsa bu sezon da olurum :d

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ayn erkek adam ekko oynar
  • Janna candır, kıymasınlar ya
  • Q sunun genişliği yarıya düştü, ultisinin savurma süresini kısalttılar, kalkan ad si düştü, pasifi çevresine etki etmeye başladı, daha sonra ona doğru koşan birimler olarak değişti, ben dengeli olduğunu düşünüyorum, bu arada o ağır yara etkisi tekrar eskisine döndü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blade Waltz -- 27 Ağustos 2016; 23:44:55 >
  • janna şuan sadece ve sadece assassin heroları bitirdiği için oynanıyor onun dışında hiç bi artısı yok ne düzgün bi heali var nede sona soraka nami gibi şampiyonlar varken lanede "op" denebilicek bi trade üstünlüğü var normal tek bi iş yapabilen sıradan bi support
  • Ionia köylüsü I kullanıcısına yanıt
    oyunun en iyi disengage yapan şampiyonu. güncel metada oldukça önemli bir özellik.
  • Okumadım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir heronun artık yönlerini söylerken eksilerinide söylemek lazım. Aşırı kırılgan, agresif oyuna uygun değil,adc bağımlısı tek başına yapabileceği hiçbir şey yok.Skillseti defansif olarak çok güçlü ama agresif olarak yapabileceğin hiçbirşey yok.Damage olarak üstünlük kurabilecek bir hasarıda yok. Soloqda yeteneksiz adcleri korumak için sürekli janna alarak lig atlanabilir buna lafım yok ama bu jannayı güçlü yapmıyor adcleri yeteneksiz yapıyor. Çünkü soloq adclerinin %80i yeteneksizlik abidesi.
  • Riot bazı şampiyonları seviyor ve onları 52% kazanma oranının altına düşürmüyor.Ahri, Janna, Soraka, Sona, Anivia, Jinx bunlardan bazıları.Aklıma gelirse daha da söylerim.
  • Bu seriyi çok seviyorum devamını istiyorum bloodmir kardeş
  • quote:

Orijinalden alıntı: an4cond4

Bir heronun artık yönlerini söylerken eksilerinide söylemek lazım. Aşırı kırılgan, agresif oyuna uygun değil,adc bağımlısı tek başına yapabileceği hiçbir şey yok.Skillseti defansif olarak çok güçlü ama agresif olarak yapabileceğin hiçbirşey yok.Damage olarak üstünlük kurabilecek bir hasarıda yok. Soloqda yeteneksiz adcleri korumak için sürekli janna alarak lig atlanabilir buna lafım yok ama bu jannayı güçlü yapmıyor adcleri yeteneksiz yapıyor. Çünkü soloq adclerinin %80i yeteneksizlik abidesi.

aşırı kırılgan demişsin de soraka,sona ondan daha kırılgan. Hatta thresh bile daha kırılgan janna'dan. Nedenini merak edersen janna W atmak ve ulti kullanmak dışında doğru düzgün rakiple içli dığlı olmuyor. Soraka can doldurmak için Q atmak zorunda, thresh engage yapmak zorunda ki ruhları toplayana kadar oda kırılgan mid game den sonra doğal olarak azcık tanklaşıyor, sona zaten en kırılgan herolardan birisi ( açıkçası 2 yıl önce öyleydi şimdi ne durumda bilmiyorum yanlışım varsa düzeltin ). Janna hep broken'dı zaten dediğim gibi 4 yıldır diamond ve challanger eloda en fazla win rate e sahip olan support'tu. Bu sezon şu kalkanı güçlendiren item ve masteries ile birlikte kalkanı %50 falan güçleniyor nerdeyse. Ultisi zaten broken. Doğru kullanılmadıkça çöp. Tabiki de janna'nın kötü tarafları var, dez avantajları var ama bunlar kesinlikle kırılgan olması değil. Janna, oyun taşıyamıyor ama oyunu kazanmak için çabalayan bir takım için %100 win anlamına geliyor.

ayrıca eklemek istiyorum Janna agresif bir support aslında. Agresiflikten kasıt sürekli karşı bot lane i harraslamak sürekli fight peşinde olmak değil. Yani bir blitz,thresh,leona değil. Agresif oyun yapısı karşındaki adama veya adamlara lane i nasıl oynamak istiyorsan öyle oynatmaktır. İster pushlarsın ister dondurursun, lvl avantajı sizdedir falan filan. Janna hem çok defansif hem de aşırı agresif. ADC korurken karşı bot lane i hoplatıp zıplatabiliyor geriye düşerlerse yine adc'sini koruyabiliyor. Skillsetinde sadece hasar eksik zaten o da olsaydı....... Aeo Heal, 3 cc , AD-AS veren shield(masteries falan girince), ms boost başka ne ister ki bir support zaten. Herşey var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodimir -- 28 Ağustos 2016; 1:43:19 >

• Hep assassinler mi torpilli olacak biraz da supportlar olsun
  • Erken oyunda kırılganlığını kullanıp ezmek gerekiyor.Yoksa o çıktığı 3-4 iyileştirme ve kalkan gücünü arttıran itemlerle beraber 500'den hızlı koşuyor,kalkanı yarı can dolduruyor.%45 cdr ve saniyede 15 mana yenilenmesini saymıyorum bile.Her destek aynı itemlerle aynı güce ulaşıyor hemen hemen ama bu cdr'ye ulaşınca kalkanı biter bitmez tekrar verebiliyor.Biraz ayrılıyor diğerlerinden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bloodimir

quote:

Orijinalden alıntı: an4cond4

Bir heronun artık yönlerini söylerken eksilerinide söylemek lazım. Aşırı kırılgan, agresif oyuna uygun değil,adc bağımlısı tek başına yapabileceği hiçbir şey yok.Skillseti defansif olarak çok güçlü ama agresif olarak yapabileceğin hiçbirşey yok.Damage olarak üstünlük kurabilecek bir hasarıda yok. Soloqda yeteneksiz adcleri korumak için sürekli janna alarak lig atlanabilir buna lafım yok ama bu jannayı güçlü yapmıyor adcleri yeteneksiz yapıyor. Çünkü soloq adclerinin %80i yeteneksizlik abidesi.

aşırı kırılgan demişsin de soraka,sona ondan daha kırılgan. Hatta thresh bile daha kırılgan janna'dan. Nedenini merak edersen janna W atmak ve ulti kullanmak dışında doğru düzgün rakiple içli dığlı olmuyor. Soraka can doldurmak için Q atmak zorunda, thresh engage yapmak zorunda ki ruhları toplayana kadar oda kırılgan mid game den sonra doğal olarak azcık tanklaşıyor, sona zaten en kırılgan herolardan birisi ( açıkçası 2 yıl önce öyleydi şimdi ne durumda bilmiyorum yanlışım varsa düzeltin ). Janna hep broken'dı zaten dediğim gibi 4 yıldır diamond ve challanger eloda en fazla win rate e sahip olan support'tu. Bu sezon şu kalkanı güçlendiren item ve masteries ile birlikte kalkanı %50 falan güçleniyor nerdeyse. Ultisi zaten broken. Doğru kullanılmadıkça çöp. Tabiki de janna'nın kötü tarafları var, dez avantajları var ama bunlar kesinlikle kırılgan olması değil. Janna, oyun taşıyamıyor ama oyunu kazanmak için çabalayan bir takım için %100 win anlamına geliyor.

ayrıca eklemek istiyorum Janna agresif bir support aslında. Agresiflikten kasıt sürekli karşı bot lane i harraslamak sürekli fight peşinde olmak değil. Yani bir blitz,thresh,leona değil. Agresif oyun yapısı karşındaki adama veya adamlara lane i nasıl oynamak istiyorsan öyle oynatmaktır. İster pushlarsın ister dondurursun, lvl avantajı sizdedir falan filan. Janna hem çok defansif hem de aşırı agresif. ADC korurken karşı bot lane i hoplatıp zıplatabiliyor geriye düşerlerse yine adc'sini koruyabiliyor. Skillsetinde sadece hasar eksik zaten o da olsaydı....... Aeo Heal, 3 cc , AD-AS veren shield(masteries falan girince), ms boost başka ne ister ki bir support zaten. Herşey var.

Ben güçsüz demedim yanlış anlamada sadece janna ile diamond yaptığım hesabım vardı. Ama olduğundan çok daha üstün bir yerde görüyorsun. Defansif tüm supportlar soloqda daha çok iş yapıyor çünkü adcler pozisyon almayı bilmiyor.Agresif support duo oynadığın zaman işe yarayan birşey çünkü takip etmeyi yada pozisyon yaratmayıda bilmiyorlar. Yani ben nami ilede oyun spamlayarak diamond olurum değişen çokta birşey yok açıkcası.

Ama anlamadığım janna ile nasıl agresif oynuyorsun. Ccleri sadece bir ccyi takip edebilecek nitelikte onun dışında agresif kullanamazsın.Yani jungle gelirse jungleden gelecek ccyi destekleyebilirsin ama lanede 2v2de agresif olalım all in yapalım keselim diyemezsin. Yapacağı şey sheild avantajını kullanıp sheild ile trade kazanmaktır.Onun dışında damagede çıkaramadığı için sheild bitince geri çıkmak zorunda kalıyosun.

Safe bir pick, soloqda her compta iş yapar, elo kasılabilir bunlara lafım yok. Ama bunların aynısını soraka,sona,nami ilede yapabilirsin.Şuanki haliyle okadarda özel olduğunu düşünmüyorum.

• İki senedir yemediği nerf kalmadı be Janna'nın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.