Şimdi Ara

Korsan oyun cezasi yardim (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
230
Cevap
3
Favori
20.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam nasıl sıyrılırsınız bilmem ama o firmanın bağlantılı olduğu avukatlık bürosu falan üstüne bayağı fark koyuyor. Benim bi işim olmuştu ödenmemiş icra borcu. Avukat kadın aradı işte 24000 tl falan dedi. Arkadaşımın banka hesabında bulunan ortak paramız vardı onu çektik sağdan soldan bulduk 24000 tlye tamamladık. Birden aklıma icra dairesine ödemek falan geldi gittim icra dairesine 4900 tl olarak ödedim musmutlu çıktım. Oradaki görevli dedi ki 'üstüne avukatlık ücreti, dosya masrafı falan koyuyor şerefsizler ama şimdi ödediğiniz 4900 tlye dahil bu fiyat buraya gelmeniz iyi oldu'. Çıktık oradan, akşam üzeri bi telefon geldi yine avukat kadın. Hani dedi getirmedin parayı. İcraya ödediğimi söyleyince neden oraya götürmediğimi sordu ben de dosya ve avukatlık masrafları çıktıktan sonra aradaki 19000 tlnin ne farkı olduğunu sordum cevap veremedi.

Bizimki ufak vergi borcuydu. Türkiye'de telif haklarından ceza alan insan var mı bilemem. Varsa bile ihlalin boyutuna, daha önce böyle bi suç işlenip işlenmediğine, suçun kaçıncı tekrarı olduğuna bakılıyor. Ayrıca her taraf cuma öğleden sonra kapanıyorsa telaşa gerek yok, bildiri elinize ulaştıktan sonra 3 iş günü der. Cumartesi pazar çalışmazlar diyosunuz. Çarşambaya kadar vaktiniz var. Sıkmayın canınızı bulunur bir çaresi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Balgambaz

Hocam nasıl sıyrılırsınız bilmem ama o firmanın bağlantılı olduğu avukatlık bürosu falan üstüne bayağı fark koyuyor. Benim bi işim olmuştu ödenmemiş icra borcu. Avukat kadın aradı işte 24000 tl falan dedi. Arkadaşımın banka hesabında bulunan ortak paramız vardı onu çektik sağdan soldan bulduk 24000 tlye tamamladık. Birden aklıma icra dairesine ödemek falan geldi gittim icra dairesine 4900 tl olarak ödedim musmutlu çıktım. Oradaki görevli dedi ki 'üstüne avukatlık ücreti, dosya masrafı falan koyuyor şerefsizler ama şimdi ödediğiniz 4900 tlye dahil bu fiyat buraya gelmeniz iyi oldu'. Çıktık oradan, akşam üzeri bi telefon geldi yine avukat kadın. Hani dedi getirmedin parayı. İcraya ödediğimi söyleyince neden oraya götürmediğimi sordu ben de dosya ve avukatlık masrafları çıktıktan sonra aradaki 19000 tlnin ne farkı olduğunu sordum cevap veremedi.

Bizimki ufak vergi borcuydu. Türkiye'de telif haklarından ceza alan insan var mı bilemem. Varsa bile ihlalin boyutuna, daha önce böyle bi suç işlenip işlenmediğine, suçun kaçıncı tekrarı olduğuna bakılıyor. Ayrıca her taraf cuma öğleden sonra kapanıyorsa telaşa gerek yok, bildiri elinize ulaştıktan sonra 3 iş günü der. Cumartesi pazar çalışmazlar diyosunuz. Çarşambaya kadar vaktiniz var. Sıkmayın canınızı bulunur bir çaresi.

Merhaba hocam guzel yorumunuz icin tesekkur ederim. Suan odeyecegim tutar 850euro olarak gozukuyor. Ama ben bu ucretide odemek istemiyorum sonucta benim indirdigim bile kesin degil ayni zamanda 2015 te indirilmis bir oyunun mektubu yeni geliyor cok sacma.. avukatla konusunca hersey daha net belli olacak ama internette arastirdigim kadariyla herkese bu tur yolla mektup gonderilmis ustelik gonderilen kisilerin cogunun yasi 13 14 :) almanya devletinin 13 yasindaki bir cocuga yaptirim uygulayacagini sanmiyorum.
    Hem benimde 15 yasinda kardesim var gerekirse ona atariz sucu ki belkide o indirdi bilemiyorum.

Ayrica wifi sistemi cok genis kapsamli bi sistem komsularimiz wifi sifremizi biliyor bunuda goz onunde bulunduracaklar buyuk ihtimal kimden ne kopaririz hesabi bir sistem cunki direk sizin hesap gibi bana banka iban numarasi vermisler yani mektupta yaziyor parayi bu hesaba havale edin yazmislar :) e tabi cogu kisi 3sayfalik mektubu gorunce korkuyor yatiriyor parayi sorgusuz ama ben isi ileriye goturmeyi dusunuyorum en kotu dava acilsa bile duser diye tahmin ediyorum.

• Soğuk su

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nijeryalı generalin kızından gelecek on milyon dolarla ödersin hocam. Geçmiş olsun.
  • tugaydurukan kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle kimden ne kadar koparırlarsa kârdır onlar için. Ceza miktarını tam olarak yazmazlar işin faturasında Diğer kişilere aynı miktarda ceza kesmezler. Almanya devletiyle alakası yoktur o paranın ödenip ödenmeyeceği, hatta katı bir Alman hakime denk gelirseniz ebeveynlerinize yada kardeşinizden sorumlu olan kim varsa ona cezayı ödeme yükümlülüğü verilir. Sonuçta ondan büyükleri olarak sorumlusunuz ve yasaya, kişi ve kurumların haklarına saygı duyulmasının öğretilmiş olması gerek onlar için

Dediğim gibi hocam, bu işin faturası hiç belli olmaz. Ben çok anlamam ama utorrentin yada torrent linkini paylaşan sitenin kullanım şartlarını okuyun derim. Eğer telif hakları ve diğer tüm yasal sorumluluğu kabul etmenizle ilgili bir madde açıkça belirtilmiyorsa yada okumadan geçtiniz diyelim bu size her indirmede hatırlatılmıyorsa utorrenti, linki paylaşan siteyi dava edip yüklü paralar alabilirsiniz hocam.

• dalga geçiyorsunuz ama bu konu ciddi bir durum
    bir aralar bizim ülkemizde bile başa bela olmuştu ,bu firmalar kendileri illegal yerlere yükleyip dosya içine koydukları bir proğram vasıtası ile ip vs. her şeyi tespit edip tebligat gönderiyorlarmış

hatta bu olay hakkında çok yerde konu açıldı o zamanlar
    çok korkup başım belaya girmesin diyenler ödedi (Türkiye'de bir avukatlık bürosu bu davayı üstlenmişti ,onlar adına)
    korkmayanlar ne yaparlarsa yapsınlar dedi ve ödemedi
    daha sonrasında bunlarla mücadeleyi kendine iş edinmiş bazı kahramanlar karşı davalar açmaya başlayınca ülkemizde bu iş bitmişti

lakin Almanya gibi ülkelerde tamamen yasal olduğu ve ödemek zorunluluğu olduğu söylenmişti ,hatta Almanlar bu konuda çok protesto ettiği falan anlatılıyordu
    bizim ülkenin şansı bu konuda bir kanun olmadığı için millet yırtmıştı diye hatırlıyorum :)
    ayrıca yabancı bir ülkedeki firmaların talebi olduğu için zannedersem mahkemelerde bunları haksız buldular

yani bu konu çok eskiden beri var :)

• İnşallah doğrudur ve inşallah Türkiyede de başlar böyle uygulamalar.

• Arkadaşa yalan atıyorsun diyenler olmuş. Her ülkeyi Türkiye kadar rahat sananlar olmuş. 1 aylığına Almanya'ya eğitime giden arkadaşımdan gelsin o halde:
    Bu mesaja eklenen görseller:

Korsan oyun cezasi yardim

Sakın telefon etme şirkete devletten gelmemiş mektup internete yaz ilk değilsin bu konuda ne parasını öde nede telefon et internette iyice araştır ilk başta aceleyle yazdım umarım telefon etmeden okursun yazımı eğer telefonda yanlış birşey dersen onların lehine olur herhalde dolandırıcı bunlar saat 4.30 yarın vaktim olursa bakacağım tekrar sen benden önce davran ve böyle bir linke rast geldimhttp://abmahnung-medienrecht.de/abmahnung-von-nimrod-rechtsanwaelten-erhalten/ ama direk burayıda arama temkinli olmak lazım böyle şeylerde

• AssasainTurk kullanıcısına yanıt
    Evet var, eğer tespit edilirsiniz tüm oyun firmaları size dava açabiliyor bence çok güzel bir uygulama inşallah Türkiye ye de gelir bir gün.

• türkiyedeki gibi hukuki süreç işlerse bilgisayarın müsadere altına alınır, geçmiş olsun.5 sene kadar önce bende internet yüzünden yargılandım masaüstü bilgisayarımın kasasını müsadere etmişlerdi
  • Üstüne 1000 euro daha korsan korsan değil orjinal oyunların hepsini alırsın

• Varoslar her yeri kendi dunyalari gibi zannediyolar :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almanya'da böyle bir uygulama var zaten.Milletin haberi yok atıp tutuyor.Geçmiş olsun dostum.
  • Kullandığın bilgisayarı değiştir ve kabul etme. Oluyor böyle şeyler, network kartını ve anakartı ve tabi ki hard diski imha etmen yeter. İspat edemezler, inkar edeceksin, hatta sana bir steam hesabı alalım ets2 olan (bir kaç yıllık) benim hesabım var ama zaten sevdiğim bir oyun değil bu tarzı savunma da yapabilirsin. Geçmiş olsun
    Virus bulasmis olabilir pc ye kendini polis diye tanitanlardan farki yok

• Trolleri feedlemeyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugaydurukan

Merhabalar bana 2015 in 12. ayinda indirilmis bir oyunun orjinal olmamasi sebebiyle 1000euro ceza geldi ip adresinden bulmuslar adresi. Ama wifi sifremizi cogu kisi biliyor benim indirdigim belli bile degil ben oyunu indirip indirmedigimi hatirlamiyorum bile 2015in cezasi neden yeni geliyor ve ben bu durumdan nasil kurtulurum birde yurtdisinda yasiyorum.

Edit: Allahim biraz önce mektubun tamamini okutturdum 3 gün icinde ödemezsek 36bin euro ödenecekmis böyle birsey olabilirmi lütfen yardimci olun Allah rizasi icin kafayi yicem

Nimrod Rechtsanwälte ye dustuysen eger o parayi senden soke soke alirlar. Avukatlarindan birisi benim eski nisanlim Tanri yardimcin olsun

• hgwxx/7 kullanıcısına yanıt
    Tam emin degilim hocam ama sanirim https olmayan tum http-get/post loglaniyor diye biliyorum. Ama bunlara mahkeme karari olmadan erisilmez, ayrica tam emin de degilim. Daha detayli bilen biri varsa aydinlatabilir bizi.
    ------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dumprep -- 7 Mayıs 2020; 21:47:38 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.