Şimdi Ara

Kron XC150 İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
4.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1-2 gün önce kron xc150 adlı bisikleti aldım uzun süre araştırmadan sonra en iyisinin bu olduğuna karar verdim

ilk aldığım gün bisikleti uzun süre kullandım 10-15 km sürdüm bisiklet gerçekten güzel dış görünümü desen sürüşü desen çok beğendim eve yorgun bir şekilde geldim yattım dinlendim sonra afedersiniz çişim geldi bi hayli zorlukla yaptım bisikletin selesi cidden çok rahatsız sert küçük pudental sinir sıkışmasına neden oldu 10-15km sürmem bu sinir sıkışınca üretra idrar torbası özel bölge gibi yerlerdeki kaslar şişiyomuş buda ağrıya sebep oluyomuş araştırdığım kadarıyla :)

siz siz olun bisikleti aldınız güzel ama selesini hemen değiştirin benim değiştirmeme sebebim güzel görünmesiydi yoksa bende güzel rahat büyük sele var seleniz yoksa alcak durumunuzda yoksa sele kılıfları var onlardan alın.

bisiklete biraz bakalım

Kron XC150 İnceleme
     Kron XC150 İnceleme

dış görünüşü gerçekten çok güzel bisikleti internetten değil bizzat adanadaki kron mağazasına gidip aldım dediğim gibi sürüşü güzel tekerlekler güzel amörtisör idare eder tek sıkıntı sele işte yoksa tavsiye ediyorum gidip salcano ng650 alacağınıza bunu öneririm iyi bi pazarlıkla fiyatını dahada düşürdüm fiyatına göre çok çok iyi.

SORMAK İSTEDİĞİNİZ SORULAR VARSA YORUM YAZABİLİRSİNİZ

• Hocam Salcano ng 650 ile aralarında ne gibi farklar var??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Baby Blue kullanıcısına yanıt
    Hocam salcanoyla arasında çok bi fark yok kadroları farklı maşaları farklı ama eğer almayı düşünüyosan kesinlikle kron derim ben salcanoda rahat edemedim güzel gitmiyo bence .. Ama kron çok yerli yerinde gidiyo

• quote:

Orijinalden alıntı: Balandd

Hocam salcanoyla arasında çok bi fark yok kadroları farklı maşaları farklı ama eğer almayı düşünüyosan kesinlikle kron derim ben salcanoda rahat edemedim güzel gitmiyo bence .. Ama kron çok yerli yerinde gidiyo

Ne kadara aldınız acaba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Salcanodan daha iyi bizzat sürdüm ikisinide Kron daha konforlu geldi .

• madman1 M kullanıcısına yanıt
    Ben sıkı bi pazarlıkla 750 tlye aldım ekipmanları ( ışık km ölçer eldiven kask ) falanda ordan aldığım için 750 tlye bıraktı adam :)

• Balandd B kullanıcısına yanıt
    peki hocam boyunuz bacak boyunuz ve kadro boyu jant boyu nedir?
    boşa pazarlık ettin o bisiklet var ya 600 küsür liraya da satılıyor başka renkte olanı ben siyah kırmızı 27.5" jantlı xc-150 almıştım temmuzun sonlarına doğru tam tamına 690tl toptan fiyatı ise 705tl idi satıcının boş boğazlığı sayesinde bu fiyata aldım yoksa 705tlye alacaktık yani senden 100tl çarptı desek yeridir herhalde en fazla tabi eldiven kask pahalıdır herhalde
  • madman1 M kullanıcısına yanıt
    Boyum 1.75 bisiklet jantı 26inç bacak boyumu bilmiyorum kadro boyuda ölçülmezki ?? :) ama alıcaksan 1.75 falansan 27.5 al veya 29 ben boyuma göre ideal ama ben yinede büyük tercih ederdim aldıktan sonra aklım başıma geldi :)

• JusTiMe kullanıcısına yanıt
    Öncelikle selamun aleyküm kardeşim benim olay biraz farklı be :) ben kron xc150 2015 model 680 gibi bi fiyata düşürdüm hatta kron xc300 950 tl düşmüştü ama ben ordan almadım bana çok uzak diye :( bi sıkıntı olsa gidemem edemem en azından yakın bi yer olsun diye 750 tl aldım yakın olan yerden bide gri bi tek burda vardı özel kendi şubesinde bile bulamadım kronun benim için pek para sıkıntısı yok 100-200 tlsinde değilim ama yakın olan yerden aldığıma pişman olmadım tur desen veya bişey olduğunda gidiyorum hemen yapıveriyor samimileştikte parada almıyo fazlasıyla 100 tlyi geçti bile emekleri :)

Merhaba benim boyum 1.70cm bacak boyu 75cm 18" kadro ve 26" jant xc250 aldım memnunum şimdilik:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bende 2.el arıyorum sahibinden istanbulda ilan görürseniz temiz ve fiyatı uygun benimle paylaşabilir misiniz çok anlamıyorum bisikletten neye dikkat etmem gerekir?

• Ben 890 tl ye aldım xc-150'mi fakat bi bakım yaptırmam gerekiyordu herhalde yaptırmadım hala.Frenleri mekanik disk olduğundan ön frende sıkıntı var.Adam alışacak fren falan dedi olmazsa getir bakalım demişti ama fırsat olmadı.3 aydır gitmedim :D

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • panda bisikletten internet üzerinden kask, paça bandı, ön ışık, arka ışık toplam 780 liraya aldık. 29" v fren modeli.

gayet güzel ama kron servisleri çok iyi değil maalesef. servise gittim, ilk kurulumda yalan yanlış yaptı gönderdi, ertesi gün de "yapmak zorunda mıyım git istediğin yere şikayet et" dedi resmen.

onun haricinde şehir kullanımı için ideal olduğu söylenemez, dağ bisikleti olduğu için kadro ağır tekerlekler dişli.

hızı artırmak için, tekerlekleri 700x35C Schwalbe lastiklerle değiştirdim. sürtünme azaldığı için performansta müthiş bir değişim oldu. şehirde kullanacaklar lastik değişimi yaparlarsa kendileri de performansın değiştiğini fark edecektir.

seleye de jel kılıfı şart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitya karamazov -- 28 Temmuz 2017; 13:46:13 >
  • merhaba, bende 29jant salcano ng650HD kullanıcısıyım. tekerlekleri inceltmeyi planlıyorum. mümkünse 1.75 olsun. rubena flash yada kenda lastiklere bakıyorum. tavsiye edermisin?
  • hocam ben de zaten sizin tavsiyenizle aldim lastigi. ama satici rubenayi da fiyati uygun oldugunu icim tercih edilmedigini soyledi. ben de o yuzden schwalbe aldim, rubena da alinabilir herhalde, disaridan bakilinca iki lastik de ayni gibi. 1.75 ne demek bilmiyorum hocam.

• heee seni hatırladım. rubena çok adi diyorlar ama önce deneme sürüşü için alıcam sonra schwalbe alırım.
  • yurtdisinda da dikkat etmistim herkeste schwalbe vardi, bu gavurlar aliyorsa bu saglamdir diye ben de schwalbe aldim :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.