Şimdi Ara

Bisiklet sürerek zayiflanirmi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evden okula bisiklet ile gitmeyi dusunuyorum.gidiş geliş 10km sizce zayiflanirmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• yavaş yavaş sürersen zayıflayacağını sanmam ama hızlı sürmeye başlarsan enerji harcamaya birden başlayacağın için kalori vermeye başlarsın ama bunu ne zaman verim alırım dersen inan ki bende bilemem senin hırsına bağlı bisiklet sürdükten sonra yemeği götürürsen fazla bi faydasını göremezsin
  • Bacak çevren zayıflar ve sıkılaşır eğer yediklerine dikkat edersen. Göbek çevresinin zayıflamasını pek bekleme. Bisiklet grubu var bulunduğum şehirde, grubun eski ve devamlı üyelerindeki göbek bizim bakkalda yok.

• BloodLight kullanıcısına yanıt
    zayıflanır
  • Bisiklet kalori yakmanı sağlar ama 10 km biraz az. en az bi 30 km olmalı ki tam enerji yakmaya başladığında durmayasın.
    Hızlı süreyim terle atayım kiloları gibi saçma bi düşünceye kapılma çünkü yağlar ter ile atılmaz vücuttan.. yediğin besindeki enerji bitince yedek depo yani yağları yakmaya başlarsın yakılan yağlarda vücudundan karbondioksit yani verdiğin hava ve ısı olarak atılır. ısı demek terlemek demektir zaten ama su olarak atmazsın yağı.
    Bisiklet kullanırken genel bi enerji harcarsın evet ama haraket bacaklarda kısıtlı olduğu için karın göğüs bölgesinden hızlı bir şekilde kilo veremezsin. sıkılaşma olması lazım...
    Yani bahsettiğin şekilde bisiklet kullanman sadece ara antreman olabilir. sağlıklı yaşama bi adım..
    Ama akşam zamanım oluyor bi parkta yada yolda koşabilirim dersen ve üstüne de evde şınav mekik ve barfix ile tamamlarsan evet kısa sürede forma girersin.
  • 4ikaos kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevabın için peki terleme sorununu nasıl halledicez?

• Zayıflanır. Ama 10 km çok az. Mesela ben 55 kmyi 25 km/h ortalama ile gittiğimde 1200-1300 kalori civarı birşey yakıyorum. 10 kmnin üstünede bir şeyler yapmalısın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yağsız Makarna

Bacak çevren zayıflar ve sıkılaşır eğer yediklerine dikkat edersen. Göbek çevresinin zayıflamasını pek bekleme. Bisiklet grubu var bulunduğum şehirde, grubun eski ve devamlı üyelerindeki göbek bizim bakkalda yok.

Bisiklet grubunda olmasi surekli bisiklet surdugu anlamina gelmezki cogu bsiiklet grubunda haftada bir yarim-bir saat hafif tempo tur yapiyorlar.

Zayiflamak isteyen arkadasa sunu soyleyim sirf zayiflamak icin bir spor yapmaktansa yapmaktan hoslandigin bir spor bulup onu yaparsan hem stress atar zevk alirsin hem de kolaykikla zayiflarsin.

• BloodLight kullanıcısına yanıt
    Dostum bak bi arkadaşta yazmış bu sorunun cevabını, bunu zayıflamak için yapmamalısın yoksa çok çabuk sıkılırsın ki zayıflamak için böyle çözümlere başvurup sıkılıp bırakan çok insan var...
    Senin yapman gereken şey hayatını düzene sokmak, hem bu senin daha kaliteli bir yaşama adım atmanı hem vücudunun tam performanslı çalışmasını sağlar.
    Mesela sabah kahvaltısı, genelde kalkar kalkmaz yaparız bu yanlış. biraz yurtdışına bak mesela insanlar önce spor yapar sabah yada bikaç egzersiz daha sonra güzel bi duş alır ve sabah kahvaltısı diye bahsettiğimiz şey onlarda meyvesuyu ve kek sandwich gibi şeyler... kahvaltı önemli. Akşamda 7 den sonra yemek yemediğin sürece problem olmaz.
    hoşlanacağın sporlar yap tamam bisiklet sür ama 10 km bi sürüş sana çok az gelecek ilk denemende bunu anlıycaksın.
    Mesela okuldan sonra basketbol oyna, koşu yap, iyice ter atana kadar bisiklet sür. kendine bi kota koy mesela bisikletle ve onu sürekli kırmaya çalış yani kondisyon kazan.
    Terlemeden spor yapılmaz. terlemeden gün içinde sadece sıkılaşma haraketleri yapabilirsin. gün içine mesela öğle molalarına sıkıştırabilirsin. gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: 2014ygslysşampiyonu

quote:

Orijinalden alıntı: Yağsız Makarna

Bacak çevren zayıflar ve sıkılaşır eğer yediklerine dikkat edersen. Göbek çevresinin zayıflamasını pek bekleme. Bisiklet grubu var bulunduğum şehirde, grubun eski ve devamlı üyelerindeki göbek bizim bakkalda yok.

Bisiklet grubunda olmasi surekli bisiklet surdugu anlamina gelmezki cogu bsiiklet grubunda haftada bir yarim-bir saat hafif tempo tur yapiyorlar.

Zayiflamak isteyen arkadasa sunu soyleyim sirf zayiflamak icin bir spor yapmaktansa yapmaktan hoslandigin bir spor bulup onu yaparsan hem stress atar zevk alirsin hem de kolaykikla zayiflarsin.

Sizinki daha güzel bir yaklaşımmı hocam. Verdim + nızı.

• Evet zayıflanır .Ancak baya zorlanıcak seviyede mesafe sürmek lazım .Ayrıca o yaktığın tüm kaloriyi bakkaldan yiyeceğin bir kekle geri alacağınıda bilmek gerekir
  • Ayni zamanda beslenmeye de ozen gosterilirse neden olmasin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.