Şimdi Ara

Okumayalım 'Youtuber' Olalım ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
0
Favori
2.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Youtube Türkiye öyle bir hal almışki artık. Kamera karşısına geçip saçma sapan haraketler yaparak zengin olan insanlar var.

Bu insanlar sadece video çekerek ayda 6-7-8 artık ne kadarsa para kazanıyorlar. Ve ortadaki tek emek sadece oyun oynamak.

Bu insanlar artık o kadar popülerleştiki, Sokaklarda eskiden top oynayan çocuklar artık ellerinde çin malı tabletler ile. Tabletler patlayana kadar video izliyorlar.

Eskiden çocuklar sokaklarda muhabbet ederlerdi, Şimdi ise Youtuber'lerin isimlerini sayıp, Kaç abonelerinin olduğunu tahmin ediyorlar.

Bakın, 50 60 yaşındaki amcalar dahi anlamış youtube'de iş olduğunu onların bile kanalları var..

O zaman neden insanlar özel okullara para veriyorlarki? ekipman alıp YouTube'de video çekelim.

Ne güzel zengin oluruz işte?

Nasıl olsa YouTube batacak bir şirket değil. Siz bir dükkan açsanız o batar ama YouTube Batmaz.

Aksine dahada büyümeye devam ediyor. Eskiden bu kadar çocuk kullanıcısı yok iken şuanda aşırı derecede arttı.

Artık iş öyle bir hal almışki. Koca koca insanlar kamera karşısına geçip saçma salak haraketler yaparak para kazanıyorlar..

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi okumak isterim.

• Katılıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hevalçu

Sende aç sende zengin ol ?

Bende onu diyorumya zaten. Bizde açalım okumaya gerek yok.

Nasıl olsa 5-6 sene üniversite okuyacağız ve ne kadar para kazanacağımız bile belli değil.

Bu iş öyle değil işte. Güzel bir sesin ve ekipmanın olursa 3-5de Çoluk Çocuk tayfası tebrikler zenginsiniz..

Ama ben bunu istemiyorum işte.

Bende kanal açarım ama yorumlarda birbirlerine küfür eden ve minecraft profil fotoğraflı çocukları görmek istemiyorum, onlara kötü örnek olmak istemiyorum.

Çünkü ileride benimde çocuğum olacak ve bu insanları izleyecek ne kadar izin vermesekte..

Ki en yakın yeğenimde görüyorum bunu 4 adet tableti var ve bütün youtuberlerin videolarını izledi neredeyse.

Beyni hamura dönmüş durumda şuanda.
  • Çoğunun Tv'de gördüğümüz saçma sapan sanatçı diye geçinenlerden farkları yok.

Kaliteli iş yapanları ayrı tutuyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • YouTube'de işini layıkıyla yapan varmı ?

Tabiki var En basit örnek Barış Özcan, Pancar Tarlası vs.

Mesela benim oğlum/kızım İsminin başına NDNG ekleyeceğine, Gidip Barış Özcan'ın videolarını izlesin.

Ama yeni nesil ne yazikki sıkılıyor bu türden şeylerden,

Onların ilgisini daha çok bu şekilde şebeklik yapan insanlar çekiyor.

Aslında bu dediklerimi onlarda biliyor ama para kazandıkları için ses etmiyorlar, Acaba youtube para kazanmayı 2 aylığına kapatsa kaç youtuber bırakır bu işi?
  • Orkun Işıtmak' tan nefret ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Apollonir

Orkun Işıtmak' tan nefret ediyorum.

Orkun Işıtmak Yine içlerinden biraz daha iyi olanı en azından küfür etmiyor.

Ama onun video girişide beni benden alıyor "herkesemerbabenorgn"
  • Abi o değil bir de şu Youtube ana sayfada ben salak saçma adamların videolarını ister-istemez görmek zorunda kalıyorum, neden bunları öneriyorsun be Youtube?! Bazen merak edip bakıyorum, utanıyorum onlar adına.

Bknz.: "Yabancı Oyuncu" denen kanal.
    Baknz.: "Berk Karataş" denen kanal.
  • Katılıyorum. Faydalı kanallara lafım yok, milyonlarca olsun ama faydalı olsun. Saçma sapan oyun videoları değil, bilim videoları olsun. Yabancılardan çalıntı değil, kendilerine özgü olsun. Daha konuşması bile akıcı olmayan çocuklar kanal açmasın. Açıyorsa da geliştirsin dilini. Ya geçen bir kanal gördüm nasıl gereksiz, nasıl boş, nasıl sahte anlatamam. Kanal şundan ibaret; Bir adam ve eşi videolar çekiyor. Adamın elinden sigara düşmüyor. Adam karısına şaka yapıyor, karısı adama yapıp intikamını alıyor. Adam bir daha yapıyor karısı da intikam alıyor. Biride çıkıp demiyor ki "bizim şaka kanalımız var, bu kesin şaka yapacak. " ne hikmetse artık. Karısı adama bir şeyle saldırıyor, adam karısından kaçarken annesine KÜFÜR ediyor. Evet bildiğiniz ANNESİNE küfür ediyor. Hatta bir videoya o kadıncağızı da alet etmişlerdi. Peki adam küfür edince karısı ne yapıyor biliyor musunuz? Gülmeye devam ediyor. Anlam veremedim izledikçe izledim ve gerçek olduğuna inandım. Kanal adını vermedim. İzleyip sinirlerinizin bozulmasını istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C_K -- 25 Ağustos 2016; 5:48:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caughter

Abi o değil bir de şu Youtube ana sayfada ben salak saçma adamların videolarını ister-istemez görmek zorunda kalıyorum, neden bunları öneriyorsun be Youtube?! Bazen merak edip bakıyorum, utanıyorum onlar adına.

Bknz.: "Yabancı Oyuncu" denen kanal.
    Baknz.: "Berk Karataş" denen kanal.

Benimde buraya çocuklar geldi bilgisayardan değilde tabletimden giriş yapmış youtube'de video izlemişler.

Her YouTube'ye girişimde enes baturun telli dişini görmekten ben bıktım artık..

(Dişi telli diye dalga geçiyorsun demeyin Dişi telli olmak var, Birde telli dişlerini kameraya çekip kapak fotoğrafı yapmak var)
  • quote:

Orijinalden alıntı: C_K

Katılıyorum. Faydalı kanallara lafım yok, milyonlarca olsun ama faydalı olsun. Saçma sapan oyun videoları değil, bilim videoları olsun. Yabancılardan çalıntı değil, kendilerine özgü olsun. Daha konuşması bile akıcı olmayan çocuklar kanal açmasın. Açıyorsa da geliştirsin dilini. Ya geçen bir kanal gördüm nasıl gereksiz, nasıl boş, nasıl sahte anlatamam. Kanal şundan ibaret; Bir adam ve eşi videolar çekiyor. Adamın elinden sigara düşmüyor. Adam karısına şaka yapıyor, karısı adama yapıp intikamını alıyor. Adam bir daha yapıyor karısı da intikam alıyor. Biride çıkıp demiyor ki "bizim şaka kanalımız var, bu kesin şaka yapacak. " ne hikmetse artık. Karısı adama bir şeyle saldırıyor, adam karısından kaçarken annesine KÜFÜR ediyor. Evet bildiğiniz ANNESİNE küfür ediyor. Hatta bir videoya o kadıncağızı da alet etmişlerdi. Peki adam küfür edince karısı ne yapıyor biliyor musunuz? Gülmeye devam ediyor. Anlam veremedim izledikçe izledim ve gerçek olduğuna inandım. Kanal adını vermedim. İzleyip sinirlerinizin bozulmasını istemiyorum.

Dediğiniz kanalı biliyorum.

Ben boş zamanlarımda bu tür kanallara bakıp Turbolinea gibi isyan moduna giriyorum.

Ama bahsettiğiniz kanal hoş bir kanala benziyordu ama küfür olayı gerçekse ki yalan söyleyeceğinizi sanmıyorum o zaman onlarda aynı kefedeler.

Zaten şakalarının kurgu olduğu ortada gibi.

Birde bi kanal daha var. Kanalında bir videosu var sürekli çıkıyordu bende baktım bi. Adam GTA 5 oynuyor, o sıradada hem video çekip hemde arkadaşlarıyla konuşuyor sanırsam 4 kişiler.

Adam şimdi uyuya kalıyor oyun oynarken kulaklığıda takılı yani. Ve videonun başındada uykusuz olduğunu, video sırasında uyuya kalabileceğinden bahsediyor.

Kulaklık takılıyken bir anda adam uyuyu veriyor. Karşısındakiler buna bağırıyor bağırıyor beyefendi uyanmıyor bir türlü. Sonra arıyorlar bunu telefonu kapalı, Bir yerde uyanıyor sonra diyorki içerden annem seslendi öyle uyandım Halbuki içerden seslenen falan yok uyandığı kısımda videoya çekilmiş.

Yani kıssadan hisse bu tür insanlar anca 8-9 yaşındaki çocukları kandırırlar. Ayrıca bu kanalında son videolarında C4 patlayıcı patlatma, 50 torpil patlatma gibi videolar var. Gelde şimdi buna söylenme senin videolarını 9 yaşındaki çocuklar izliyor ve sen c4 patlatıyorsun + birde tarfini veriyorsun.
  • Aynen öyle hocam. Ciddiye alan çocukları görünce üzülüyorum ne yalan söyleyeyim.

• Enes batur çatır çutur

• Çok haklısınız. Bu arada 3-5 tane veleti eğlendirip populer olacağım diye kamera karşısında şebeklik yapan koca koca adamlara zerre saygı duymuyorum. Hatta onlar adına üzülüyorum. Kendini bu hale getiren insanın da kendine saygısı yoktur zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: zokoloko

Enes batur çatır çutur

mıç
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kedici_Playboy

Youtube Türkiye öyle bir hal almışki artık. Kamera karşısına geçip saçma sapan haraketler yaparak zengin olan insanlar var.

Bu insanlar sadece video çekerek ayda 6-7-8 artık ne kadarsa para kazanıyorlar. Ve ortadaki tek emek sadece oyun oynamak.

Bu insanlar artık o kadar popülerleştiki, Sokaklarda eskiden top oynayan çocuklar artık ellerinde çin malı tabletler ile. Tabletler patlayana kadar video izliyorlar.

Eskiden çocuklar sokaklarda muhabbet ederlerdi, Şimdi ise Youtuber'lerin isimlerini sayıp, Kaç abonelerinin olduğunu tahmin ediyorlar.

Bakın, 50 60 yaşındaki amcalar dahi anlamış youtube'de iş olduğunu onların bile kanalları var..

O zaman neden insanlar özel okullara para veriyorlarki? ekipman alıp YouTube'de video çekelim.

Ne güzel zengin oluruz işte?

Nasıl olsa YouTube batacak bir şirket değil. Siz bir dükkan açsanız o batar ama YouTube Batmaz.

Aksine dahada büyümeye devam ediyor. Eskiden bu kadar çocuk kullanıcısı yok iken şuanda aşırı derecede arttı.

Artık iş öyle bir hal almışki. Koca koca insanlar kamera karşısına geçip saçma salak haraketler yaparak para kazanıyorlar..

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi okumak isterim.

Güzel arkadaşım öylede bu işlerin stabilizesi yok , İnsanın her zaman hayatını garantiye alması gerekir. Ben youtube adsenseden değilde. Normal web sitelerim uzerinden aylık 3 4 k'ya yakın para sağlıyorum konusu vardı zaten açmıştım 6 7 ay önce. Tüm işlerin tıkırında giderken tak diye herşeyinden olabiliyorsun o yüzden her zaman 2.ci planda hobi olarak yapılması gerekir bu işlerin. Coluk cocuk piyasaına dönmüş olabilir ama en azından akıl edip bi proje yapmayı başarmış kişiler bana göre bu forumdakilerden daha ergen değiller. En azından bi yerden tutmuş kişiler. Ne kadar saçmalayıp zırvalasalarda helal olsun bir doktorun bile yaşamayadığı hayatı yaşamayı başarabildiler o platformdan kazandıkları paralar ile. Youtube kolay kolay batmazda , birini çok kolay batırabilir orası ayrı. İzleyen kitleyide boşuna eleştirmeyin onlarda değişmez coğalır azalmaz. Bizim ülkeye has bi olay değil bu dünya geneli böyle.

Özgüvenlerinden dolayı yaptıkları işe ne kadar ergen olurlarsa olsunlar saygı duyuyorum. Bir çok kişi yaz tatilinde boş boş steam oyunları oynayacağına bi kamera karşısına geçip birşeyler denemeye calışsalardı daha mantıklı olurdu.
  • Ne çok arttı bu youtuber konusu bu ara

• Bir işi en iyi yaparsan, hakkınla yaparsan para zaten kazanırsın.

YouTube'da çok iyi bir kanal kurarsan milyonlarca abonen olur ve para kazanırsın.

Ama kazanacağın para, kanalı ayakta tutmak için harcadığın zamana göre çok az olacaktır.

YouTube için harcadığın zamanı farklı bir işi çok iyi yapmak için harcarsan sana daha büyük katkıları olur.

Söyle bana hangi iş yeri Orkun Işıtmak, MuratAbiGF, Enes Batur denen küfürbaz şaklabanları işe alır ?

Açıkcası ben bu adamlara saygı duymuyorum, sokakta yanıma gelseler dönüp yüzlerine tükürmem.

Hangisini istediğini sen seç; saygın bir hayatın düzgün bir işin olur ya da maymunluk yapıp üç kuruş için takla atarsın.
  • pratik bilgiler hakkinda ne dusunuyorsunuz? ara sira mal mal hareketler yapiyor ama bazi videolari kaliteli sanki tabi iizlemedim hepsini

• quote:

Orijinalden alıntı: sasasa671

pratik bilgiler hakkinda ne dusunuyorsunuz? ara sira mal mal hareketler yapiyor ama bazi videolari kaliteli sanki tabi iizlemedim hepsini

Pratik Bilgiler ilk zamanlarda kaliteli içerik üretiyordu. En azından diğerlerine göre daha fazla yaşa hitap eden videoları vardı.

Şuandada öyle sayılır ama oda sapıttı biraz

Şuanki videolarında değişik hal ve haraketler sergiliyor. Ayrıca oda anlamış sanırım paranın çocuklarda olduğunu Junior kanalı açtı kendine.

O kanalda yaptığı haraketleri ne sen sor nede ben söyleyeyim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.