Şimdi Ara

Pioneer VSX-806RDS yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam.Arkadaşlar pioneer vsx-806 amfimin front çıkışlarının 4 ünü aynı anda kullanamıyorum ya sadece A kanalı yada sadece B kanalı olarak kullanabiliyorum A+B yapınca ses gelmiyor Sebebi nedir amfimmi bozuldu acaba.yardımcı olucak arkadaslara şimdiden tşkederm

• yardımcı olucak kimse yokmu acep
  • Eskiden geliyormuydu? Bazı amplifier a+b calismaya izin vermiyor diye biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    eskiden gelip gelmediğini bilmiyorum yeni aldım zaten
  • Muhtemelen a+b calismiyordur

• yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    çok saçma bişey olmuş ozaman ayrıca biçok pioneerin çalıştığı youtube de var.amaç nedir anlayamadım
  • Cihazın arkasında a , b , a+b gibi yazılar yazması lazım. Net bir arka fotosunu bulamadım netten

• resim ekledim ama inşallah doru eklemişimdir Pioneer VSX-806RDS yardım

• .. Pioneer VSX-806RDS yardım
  • Sorun çözülmüştür arkadaşlar A+B kullanıcaksak 4 front çıkışının hepsine hoparlör baglayıp Direct moduna alıcakmışım şuan çalışıyor
  • bynamlı B kullanıcısına yanıt
    Anlaşılan hoparlör seçici anahtarı A+B konumuna getirince ampli A ve B hoparlörlerini seri bağlıyor. Her ikisi de bağlanmadan ses çıkmıyor.
    Ses kalitesinde olumsuzluğa yol açabilecek bu durum ile en azından ampliyi koruyor.
  • Kursun_ kullanıcısına yanıt
    evet 4 kanalın hepsine hoparlör baglamak gerekiyormuş ben ilk 3 hoparlör bağlayarak denedim olmayınca konu açtım daha sonra 4 hoparlör bağlayınca çalıştı direck moda almayada gerek yokmuş normal bi şekilde çalışıyor ama 4 kanalı aynı anda değilde sadece A veya B yi iki hopla çalıştırınca ses daha yüksek çıkıyor sanırım watt olarak artış oluyor.
  • bynamlı B kullanıcısına yanıt
    Esasında hoparlörlerin seri bağlanmaması gerekir. Ses daha kötü çıkar.

Ancak kullanma kılavuzlarındaki ve cihazın arkasındaki uyarılara rağmen A+B durumunda bazı kullanıcıların hoparlör çıkışlarına iki çift 4 ohmluk hoparlör bağlamasından çekinen ve kendilerini sağlama almak isteyen firmalar böyle seri bağlantı yöntemini seçiyor.

Seri bağlantıda amplinin gördüğü hoparlör empedansı daha yüksek olduğundan maksimum çıkış gücü artmaz, azalır.
  • Kursun_ kullanıcısına yanıt
    doğrudur A+B de toplam 4 adet hoparlör var Sadece A çalışınca B kapalıyken 2 hoparlör kaldığında ses artıyor onu demek istedim A+B 4 hoparlör çalışınca sesde düşüş oluyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.