Şimdi Ara

Yasuo vs Riven Karşılaşması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar top lanede yasuo oynadığımda karşıma riven gelirse ne yaparsam yapayım ezilmekten kurtulamıyorum. 1 levelken üstünüm 2 levelken belki üstünüm ve bunu laneye de yansıtıyorum fakat 3den sonra gerek 2 pot fazlası olsun gerek skillsetin üstünlüğü olsun kafama kafama vuruyor. 3. Qsunu arkasına geçerek engellesem ultisini duvarla engellesem bile hala kill almayı başarıyor. Kule dibi pasif kalıp farm yapmayı deniyorum ama q w dürtüp e ile kuleden hasar almadan çıkabiliyor ve yarı cana indirince de all in yaparak kesiyor. Mid gamede zaten kombosunu ccden çıkartmadan attığı için ultisine duvar bile açtırtmıyor. Late gamede kesiyorum fakat oyun başı 1/5 1/6 gidince ne takıma yararım oluyor ne de kendime.

Ligim şuan unranked geçen sezon elmas 5 bitirdim.

Yasuo mainim 250k var (hadi dalga geçin)

Yasuo hiç rankedde oynamadım oynayacak kadar güvenmiyorum kendime.

Kabiliyet kumandan giriyorum rünleri büyükler a.s kırmızılar ad giriyorum.

Sizce bu matchupda ne yapmalı nasıl kazanılmalı yardımlarınızı bekliyorum.

Edit:
    Bugün tekrar bu matchup başıma geldi. Arkadaşlar ne derseniz diyin tp li bir yasuo ile tutuşturlu bir rivene ezilmemeniz İMKANSIZ.

Bakın ezmeniz imkansız demiyorum ezilmemeniz imkansız.

Oyun başladı golemin küçüğünü alıp ( erken 2 level olmak için) can kaybetmeden laneye döndüm. 1 levelde adam minyonlara dahi yaklaşamadı bende laneyi dondurdum. İlk dalga öldüğünde 2 level olmuştum adam hala 1di. biraz atarlandım canını çizdim fakat adam 2 level olur olmaz all in yaptı. e si ile hasarı absorblayıp 3. q su ile q mu bozdu ve tutuştur ile kesti. Devamında kule dibinden çıkmamama rağmen 2 kill daha verdim sonra takım ezdiği için oyunu yendik bitti.

Dediklerinizin hepsini yaptım kendim birkaç taktik denedim fakat açık ve net bilen bir rivena yasuo ile ezilmemeniz imkansız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glamdring26 -- 27 Ağustos 2016; 20:17:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sanırım önemli nokta w'yi ve 3. q'yu yememek. Bu da senin ne kadar iyi e kullandığına bağlı muhtemelen.
  • 250k yasuo var riven banla taşıym yaz sorun çözülür

• Top yasuo oynuyorsan o kabiliyet yanlış bir kere, top yasuo oynuyorsan offtank çıkacaksın. Ninja tabi ve Sunfire alman gerek özellikle. Rastgele sürekli E atarsan kalkanın yenilenir en azından trade daha az kayıp verirsin kaçmak için iyi kullanman gerek yine aynı şekilde
  • hayalet danscı alana kadar girme tüm mevzu o bide ilk 2 lvlda kesmeye çalış.600 700 riven oyunu olan adamı 60 yasuo oyunumla(ranked) rezil etmiştimYasuo şuan çok güçlü zed mainleri riven mainleri harcıyor.bi fizz gibi şampiyonlar zorluyor
  • Günateşi donmuş balyoz hayalet dansçı
  • earlyde biraz safe oynarsan armorla beraber 6 ve sonrasında tokatlayabilir bence yanlışmıyım
  • Yasu oynama

• ciddi söylüyorum oyunu bırak
  • Kardesim en sevdigim match up. Ne zaman yasuo alsam riven gelince seviniyorum(zaten genelde riveni gorunce ben aliyorum). Asıl puf nokta kesinlikle minyonlar fazlayken fight yap. Çorak arazide rivenin alma ihtimalini 2 katina cikarirsin. Karsi minyonlari e ile guzel kullanabilirsen rivenin q ve w yu dodgelarsın. Hasaki at sonra u gg. Bu arada fervor tavsiye ederim.

• Earlyde riven hertürlü üstünlük kuruyor buna yapabilecek birşey yok. 11-12 level civarı yasuo kötü oynamadığı sürece üstün çıkıyor. Sabırlı oynamak lazım.
  • ''Evet arkadaşlar top lanede yasuo''
  • 250k yasuon var ve rankedda oynayamiyomusun kardes rankedda oynamak icin 1milyon olmasinimi bekliyon

• 0.5 sn lik bir e yeteneği ile başıyorsun ve kayıp mı ediyorsun ilginç doğrusu.

• stun yüzünden kesiyo onu yeme kesersin
  • @everett zaten bunları yemiyorum ama yemesem bile takası kazanıyor.

@demacia offtank oynayınca zevk alamıyorum ve riven off tank yasuoyu daha çok dövüyor. Sürekli e atınca sen e atarken adam sana vuruyor dahada kötü çıkıyorsun takastan.

@mrcleanse zaten 2 levelde girdiğimi söyledim fakat adamın 1 benim 2 level olduğum o kısa sürede adam q q q ile kaçıyor kesemeden sonra potu olduğu için yine önüme geçiyor

• @redvox 6 sonrasında ultisi benim ultime göre çok üstün kalıyor. 3 levele kadar üstünüm. İyi oynarsam 6 levele kadar da üstünüm fakat 6dan sonra alması imkansız.

@nihilizm zaten lanede fight oluyor. W dodgelemesi çok zor 3. Qsunu dodgeliyor ve ulti atıyorum fakat çıkınca e si dolduğu için yinede kesebiliyor. Yani o ulti animasyonunda cdleri dolduğu için yine bişey yapamıyorum.

@kalasso 800k bekliyorum kappa. Beyblade yapabildiğim zaman rankedde oynamaya başlıycam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Glamdring26

@redvox 6 sonrasında ultisi benim ultime göre çok üstün kalıyor. 3 levele kadar üstünüm. İyi oynarsam 6 levele kadar da üstünüm fakat 6dan sonra alması imkansız.

@nihilizm zaten lanede fight oluyor. W dodgelemesi çok zor 3. Qsunu dodgeliyor ve ulti atıyorum fakat çıkınca e si dolduğu için yinede kesebiliyor. Yani o ulti animasyonunda cdleri dolduğu için yine bişey yapamıyorum.

@kalasso 800k bekliyorum kappa. Beyblade yapabildiğim zaman rankedde oynamaya başlıycam.

Genelde w ulti yada combonun bitimininde seri olarak atiyorlar ultiyi biraz oyun bilgisiyle 1-2 kere erken w ile dodgelayabilirsin 1-2 kere diyorum cunku sonrasinda adam ne zaman w acacagini anlayacaktir

• Glamdring26 kullanıcısına yanıt
    Ozaman miniona last hit yaptirma ben kesiyorum aslinda.en kotu hayalet dansci alana kadar pasif kal

• Demacia kullanıcısına yanıt
    E nin pasif doldurma olayının kalkalı 1.5 sene oldu galiba

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.