Şimdi Ara

Tek Çanak 8 Tv Eve Uydu Tesisatı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yeni evime sıva altı uydu tesisatı döşemek istiyorum sizce her televizyona ayrı çanak almaya gerek varmı evin içinden her tv den bir kabloyu damda toplasam 1 çanakta birleştirsem nasıl olur hangi parçaları almam gerekir yada bu işler için daha farklı sistemler varmı

• 1 çanak ve 8li LNB kullanabilirsiniz.
    fakat sizin yerinizde olsam 2 uydulu veya 3 uydulu santral alırım,ömürlük olur.Santralden her tv ye kablo çekersiniz.
  • multifeed diye arattır detaylı anlatımlar çıkar.
    Tek çanakta 8 uydu zor alacağın uyduların konumlarına göre 2 ya da 3 çanakta 8 li dizecqle iyi netice alırsın.
  • turoktr kullanıcısına yanıt
    8 uydu istemiyor. 8 tv ye, tek çanaktan yayın istiyor. :) 8 li lnb işini görür :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: abtani

1 çanak ve 8li LNB kullanabilirsiniz.
    fakat sizin yerinizde olsam 2 uydulu veya 3 uydulu santral alırım,ömürlük olur.Santralden her tv ye kablo çekersiniz.

peki santralin bağlantısı nasıl olaçak eğer 1 uydu izliyeceksem çanaktan 1 tane kablomu gelecek yada çoklu lnb gereklimi
  • Tek çanak kullanacaksanız,çanaktan santrale kablolar gelecek.santralden her televizyona uydu kablosu çekilecek,bence santral alırsanız iki uydu+digitürk şeklinde almanızı tavsiye ederim.Santral LNB normal çanak lnb den farklıdır.
    santral lnb
    santral

NOT: Linkler sadece görsellik için verilmiştir,tavsiye şeklinde anlaşılmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abtani -- 24 Ağustos 2016; 15:25:34 >

• abtani A kullanıcısına yanıt
    8'li LNB'nin ayarı zor olur. Özellikle TRT HD paketi gibi tam sınırda çeken frekanslar sıkıntı yaşatır. ÇAnaktan çıkan kablo salatasının rüzgarda falan yaşatacağı sorunu hesaba katmıyorum bile. Bunun yerine multiswitch ile kurulan normal merkezi sistem daha uygun olur kanaatindeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 24 Ağustos 2016; 16:21:38 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Tek çanak kullanacaksanız,çanaktan santrale kablolar gelecek.santralden her televizyona uydu kablosu çekilecek,bence santral alırsanız iki uydu+digitürk şeklinde almanızı tavsiye ederim.Santral LNB normal çanak lnb den farklıdır.
    santral lnb
    santral

araştırmama göre Tek Çanak ve tek uydu için çanaktan santrale 4 kablo gelecek bu dört kablo santrale girecek ve her televizyona santralden ayrı ayrı kablo çekilecek doğrumu arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet Talaşşş

quote:

Tek çanak kullanacaksanız,çanaktan santrale kablolar gelecek.santralden her televizyona uydu kablosu çekilecek,bence santral alırsanız iki uydu+digitürk şeklinde almanızı tavsiye ederim.Santral LNB normal çanak lnb den farklıdır.
    santral lnb
    santral

araştırmama göre Tek Çanak ve tek uydu için çanaktan santrale 4 kablo gelecek bu dört kablo santrale girecek ve her televizyona santralden ayrı ayrı kablo çekilecek doğrumu arkadaşlar

LNB INB FARKI NEDİR

• evet dediklerin doğru.
    santral lnb ile normal çanak lnb farklı.üstte sen dedin,4 kablo çekilir lnb den santrale.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

8'li LNB'nin ayarı zor olur. Özellikle TRT HD paketi gibi tam sınırda çeken frekanslar sıkıntı yaşatır. ÇAnaktan çıkan kablo salatasının rüzgarda falan yaşatacağı sorunu hesaba katmıyorum bile. Bunun yerine multiswitch ile kurulan normal merkezi sistem daha uygun olur kanaatindeyim.

evet,bende aynı görüşteyim.O yüzden santral tavsiye ettim.
  • quote:

evet dediklerin doğru.
    santral lnb ile normal çanak lnb farklı.üstte sen dedin,4 kablo çekilir lnb den santrale.

anladım hepinize teşekkür ederim bir sorum daha olacak bu kabloların yanından ethernet kablosu cctv kablosu alarm kabloları gibi kablolar geçerse parazit gibi olumsuz şeyler olurmu birbirini etkilermi
  • sanmıyorum,bu arada ben de sizin gibi ev kullanıcısıyım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.