Şimdi Ara

eski lol vs yeni lol

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şimdi eskiden şöyleydi şimdi böyle vb gibi klişelerle kafanızı şişirmek istemiyorum ama, riot oyunu hareketlendirmeyi, şampiyon havuzunu genişletmeye çalışırken de daha da küçültmedi mi? Yani s2 de 50 şampiyon vardı metada. s3 te 30 lara düştü. şimdi 15-20 arası. LCS te her oyun aynı şampiyonlar var. Her oyun gragas ya banlanmış ya picklenmiş mesela.

Mesela eskiden şöyle muhabbetlerimiz olurdu hatırlarsınız, "Damage çok fazla tek atıyor ama gap closer yok" ya da " tamam orası öyle de sustain yok". O zamanlar her bir şampiyonun bir kimliği vardı. Darius tek atıyor ama sustain yok lane de kalamıyor derdik riot darius a hayvani sustain ekledi. syndra tek atıyor ama mobility yok dedik bütün mid şampuanlarının hayvani mobilityleri var artık. bkz taliyah. TF, pantheon sırf global ultileri için picklenirdi şimdi bütün heroların nerdeyse global ultileri var. Tahm, taliyah, ryze, kled te sayılır late game de uçuyor çünkü. Bu kimlikler kayboldu artık. Riot bir şampiyon yapıyor ona allah ne verdiyse hepsini ekliyor. Bazı heroların bir skili yeni heroların skillerin pasiflerinde saklı. Yani bir zamanlar fizz'in hedeflenemez olması o kadar optu ki ortalık kırılırdı riot şu özelliği kaldır oyundan ya da vladın pool u gibi yap derlerdi şimdi kled onu farkında olmadan yapabiliyor. hem de iki kere. Demek istediğim bu. Artık her hero da herşey var. Bu da sıkıcılaştırıyor oyunu aksine heyecanlaştırması gerekirken.

ve bence yaptıkları çok cani ce. Çok büyük kapitalizm hareketleri bunlar. xxx herolarını wcs öncesi hayvan gibi nerfliyorlar resmen vayne alın riven alın seyirciler coşsun biz de skin satalım demek bu. İlk zamanlarında bu kadar popüler değilken böyle birşey yapmaya cesaretleri bile yoktu kerataların. Her hero eşitti metada olmasa bile çılgınca bir pick atıp oyunu taşıyabiliyordun. metayı kontrol etmek çok büyük bir karaktersizlik gibi geliyor bana. Ciddiyim. Diğer hiçbir moba oyunun da bunu görmedim ben.

şu heroyu çıkarmamız hata oldu profosyonel arenada pickleniyor gayet iyi sonuçlar elde ediyor pro oyuncular çünkü heronun kitlerini tecavüz etmeyi öğrenmişler. öyleyse nerfleyelim.

ama riot o yüzbinlerce kişi ne olacak? Bu heronun skillerini sırf challanger olmadıkları için onlar kadar iyi oynayamayanlar yani?

canım bize ne onlardan, biz sadece prof arenayla uğraşıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodimir -- 24 Ağustos 2016; 1:15:25 >

• %100 katılıyorum. Yeni gelen champler ve reworklerle oyun dengesi alt üst oldu.
  • Dediklerine katılıyorum oyunun dengesi geçen sezonlara göre çok kötü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S2 de metada 50 hero vardı? Bu çok büyük bir iddia. Kaldı ki o zamanlar 80-90 civarı hero vardı. Yine de metada o kadar hero olduğunu hatırlamıyorum. Bence şu an meta anlamında en geniş zamanını yaşıyor oyun. Fakat her çıkardıkları heroyla daha da kanser skiller eklemeleriyle beraber eski heroların da düşmesi çok doğal. Bu nedenle de reworkler çok sıklık kazandı, yeni çıkan herolar eskilerinin de zorunlu olarak değişmesine yol açıyor.

Bence fantezi olarak keşke riot 2. Bir lol serverı açsa örneğin bir heronun çıkışını sabit alıp ona kadar zamanda çıkan en dengeli yamayı yapsalar ve sabit bıraksalar, s2 zamanındaki eğlenceyi saçma sapan mekanikler ve herolar olmadan bir kere daha tatsak hoş olmaz mıydı? Eski haritada kim tekrar taric-ezreal oynamak istemez? Bir zamanların en sağlam ikilisiydi hatırlarsanız.

• Yani s2 de 50 şampiyon vardı metada. s3 te 30 lara düştü. şimdi 15-20 arası. LCS te her oyun aynı şampiyonlar var. Her oyun gragas ya banlanmış ya picklenmiş mesela.

Ya yuh be kardeşim yuh

Daha geçtiğimiz aylarda etraf maokaiden azirden kindreddan nidaleeden geçilmiyordu ? Neredeler şimdi nasıl her oyun aynı şampiyonlar olabiliyo ? Kalista vardı proların ustalık gösterme şampiyonu Vayne gibi, o nerede ? Illaoi seçiliyordu o nerede? Graves vardı o nerede ? Tristana nerde her maç alınan hani ? Şimdi bile on şampiyon saydım, el insaf. LoLün competitive sceneinde oynanan şampiyonlar kesinlikle az değil. Lulular, Luxlar, Irelia'lar geçti şimdi neredeler bunlar ? Seçilen şampiyonlar ve hedefe ulaşma şekli değişti o yüzden seçilmiyorlar bunu anlamak zor olmasa gerek. Ama soloqda bu hedefe ulaşma şekli değişmediyse veya eğleniyorsan devam edersin oynamaya. Geçen sene j4 viden geçilmiyodu şimdi esamesi okunmuyo çünkü jungle metası ha bire gank atmaya değil farmlamaya ve item alana kadar safe kalmaya döndü. 5 melee alıp siege kompozisyonlarına ağlamaya benziyor bu

• quote:

Orijinalden alıntı: BRIDGIT MENDLER

Yani s2 de 50 şampiyon vardı metada. s3 te 30 lara düştü. şimdi 15-20 arası. LCS te her oyun aynı şampiyonlar var. Her oyun gragas ya banlanmış ya picklenmiş mesela.

Ya yuh be kardeşim yuh

Daha geçtiğimiz aylarda etraf maokaiden azirden kindreddan nidaleeden geçilmiyordu ? Neredeler şimdi nasıl her oyun aynı şampiyonlar olabiliyo ? Kalista vardı proların ustalık gösterme şampiyonu Vayne gibi, o nerede ? Illaoi seçiliyordu o nerede? Graves vardı o nerede ? Tristana nerde her maç alınan hani ? Şimdi bile on şampiyon saydım, el insaf. LoLün competitive sceneinde oynanan şampiyonlar kesinlikle az değil. Lulular, Luxlar, Irelia'lar geçti şimdi neredeler bunlar ? Seçilen şampiyonlar ve hedefe ulaşma şekli değişti o yüzden seçilmiyorlar bunu anlamak zor olmasa gerek. Ama soloqda bu hedefe ulaşma şekli değişmediyse veya eğleniyorsan devam edersin oynamaya. Geçen sene j4 viden geçilmiyodu şimdi esamesi okunmuyo çünkü jungle metası ha bire gank atmaya değil farmlamaya ve item alana kadar safe kalmaya döndü. 5 melee alıp siege kompozisyonlarına ağlamaya benziyor bu

bak şimdi. dediklerinde haklısın. fakat riot artık, metayı ve competetive arena da kimin ne pickleyeceğini kendisi seçiyor. s2 de bu böyle değildi. ac s2 wcs izle. Moscow 5 troll pickler atarak yarı finale kadar geldiler adamlar. Eve aldılar, udyr aldılar, zielan aldılar ki bunlar o zamanlarda aşırı underrated herolardı. kimse yüzlerine dahi bakmıyorlardı. Şimdi öyle birşey mümkün mü? değil... neden çünkü diğer herolar 1022952592 kat daha avantajlılar. en son ne zaman turnuvalarda meta dışı bir pick gördün ve o pick oyun taşıdı? Yanlışım varsa özür dilerim ama ben uzun zamandır görmedim. Çünkü artık kimse buna cesaret edemiyor. Gragas gibi über op bir jungler varken adam neden fiddle alsın? demek istediğim bu. Eskiden esnekti oyun, gerek competetive arena gerekse soloq hep esnek oldu. eskiden meta kendi kendine değişirdi. şimdi riot değiştiriyor. Saçma sapan bir offtank itemi çıkarıyor hop her oyun iki offtank var en az.

• Bir de şunu fark ettim eski skillerin hepsinin bir özelliği var. Mesela Nunu E'si. Sadece buz topu atıyor. Fakat yeni şampiyon ve reworkların skillerinde sadece hasar yok , ya ona doğru koşarsan hızlanıyorsun ya o senden kaçarsa yavaşlıyor falan.

Hep aynı şampiyonlar pickleniyor evet ama artık her patch değişiyor meta champler. Sezon 2nin tümünde kennen jayce shen top lane vardı. S3'te renekton shyana falan. Bu patch jhin ,ashe , sivir op iken diğer patchte vayne ,jinx op olacak mesela.

büdüt : skin çıkaracakları heroya kesin buff atıyolar zaten artık allahın emri o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mithrandir. -- 24 Ağustos 2016; 1:44:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hei.

S2 de metada 50 hero vardı? Bu çok büyük bir iddia. Kaldı ki o zamanlar 80-90 civarı hero vardı. Yine de metada o kadar hero olduğunu hatırlamıyorum. Bence şu an meta anlamında en geniş zamanını yaşıyor oyun. Fakat her çıkardıkları heroyla daha da kanser skiller eklemeleriyle beraber eski heroların da düşmesi çok doğal. Bu nedenle de reworkler çok sıklık kazandı, yeni çıkan herolar eskilerinin de zorunlu olarak değişmesine yol açıyor.

Bence fantezi olarak keşke riot 2. Bir lol serverı açsa örneğin bir heronun çıkışını sabit alıp ona kadar zamanda çıkan en dengeli yamayı yapsalar ve sabit bıraksalar, s2 zamanındaki eğlenceyi saçma sapan mekanikler ve herolar olmadan bir kere daha tatsak hoş olmaz mıydı? Eski haritada kim tekrar taric-ezreal oynamak istemez? Bir zamanların en sağlam ikilisiydi hatırlarsanız.

kafadan düşündüm de söyledim

jungler - skarner,fiddle,lee,nautilus,jax,alistar,shen,kayle,maokai,amumu,jarvan,xin
    top-jax,darius(dyrus sağolsun),vlad,yorick,shen,irelia,olaf,jayce

bot lane: leona,taric,taric,taric,taric,taric,taric,taric,graves,ezreal,kayle,varus,lulu,alistar,blitz,taric,taric,taric,taric,taric,draven,vayne

mid i hiç hatırlamıyorum. Bunlar sadece hatırlayabildiklerim ve iddia ettiğime göre de 40-50 arası pick şansın vardı. yani turnuvalarda falan kimin ne pickleyecğini tahmin edemezdin. Şimdi o his gitti benden. Ya nidalee ya gragas alır jungler için diyorum adam gragas alıyor karşı jungler da nidalee. Her oyun aynı. Meta değişiyor bu sefer pickler yine aynı. Değişin birşey olmuyor aslında. 20 şampiyon gidiyor başka 20si geliyor.

• Bloodimir kullanıcısına yanıt
    O zamanki şampiyon yetersizliğinden dolayı iş yapıyordur bence. Tut ki Kindred sezon 2de çıktı ve wcsde seçilebilir durumdaydı, sence herhangi bir jungler ranged olan ve Udyr'ın yapabileceği farmı daha hızlı bi şekilde yapabilen, ganki onun kadar iyi olan ve fightlarda daha kullanışlı olan bir şampiyon varken neden udyr alınsın. Oyunu Riot'un değiştirmeye başladığına katılmakla beraber, oyuncular artık değişik picklere karşı nasıl oynaması gerektiğini biliyorlar çünkü o bunların işi. Mesela ohmwrecker udyrla iyi iş yaparsın ama - yönlerini bilen adam o eksikliklerin üzerine gider, ama eskiden ne kadar bunu yapabilirdin ki ? League yeni yeni bir endüstriye dönüşmeye başlıyordun ve uğraşma şansın o kadar fazla değildi bu kadar kaynak yoktu bu kadar istatistik yoktu vs vs.

Şu an metada olan championlar oyunun hem early hem latede iyi iş yapmaları ve iyi farm yapmalarından ötürü alınıyor. Ama mesela gank atmak değersizleştirilse kill ve assistler 0 gold vermeye başlasa atıyorum, pusher ve farmerlar metaya girer udyr shyvana ve toplane mid metası ona göre şekillenir. Yeni picklere cesaret edilememesinin sebebi şampiyonun sınırlarının bilinmesi ve iyi olan taraflarının oyunun o esnasında işe yaramamasından ötürü. Mesela sejuani alsan elise gragas reksai öyle bir counter jungle yapar ki, support bard taric öyle birbaskı kurar ki... ama bunu engelleyecek takım kurabilsen sejuani itemlerini alabilirse muazzam bir tanka dönüşür ama o itemleri alabilme aşamasına gelemiyoruz diğer şampiyonların + yönleri yüzünden. Bu artı yönler çok aşırıysa nerfleniyor felan. Dediğin gibi meta Riot'un kule/objektif/gold değişimlerine göre kayıyor.

• quote:

O zamanki şampiyon yetersizliğinden dolayı iş yapıyordur bence. Tut ki Kindred sezon 2de çıktı ve wcsde seçilebilir durumdaydı, sence herhangi bir jungler ranged olan ve Udyr'ın yapabileceği farmı daha hızlı bi şekilde yapabilen, ganki onun kadar iyi olan ve fightlarda daha kullanışlı olan bir şampiyon varken neden udyr alınsın. Oyunu Riot'un değiştirmeye başladığına katılmakla beraber, oyuncular artık değişik picklere karşı nasıl oynaması gerektiğini biliyorlar çünkü o bunların işi. Mesela ohmwrecker udyrla iyi iş yaparsın ama - yönlerini bilen adam o eksikliklerin üzerine gider, ama eskiden ne kadar bunu yapabilirdin ki ? League yeni yeni bir endüstriye dönüşmeye başlıyordun ve uğraşma şansın o kadar fazla değildi bu kadar kaynak yoktu bu kadar istatistik yoktu vs vs.

Şu an metada olan championlar oyunun hem early hem latede iyi iş yapmaları ve iyi farm yapmalarından ötürü alınıyor. Ama mesela gank atmak değersizleştirilse kill ve assistler 0 gold vermeye başlasa atıyorum, pusher ve farmerlar metaya girer udyr shyvana ve toplane mid metası ona göre şekillenir. Yeni picklere cesaret edilememesinin sebebi şampiyonun sınırlarının bilinmesi ve iyi olan taraflarının oyunun o esnasında işe yaramamasından ötürü. Mesela sejuani alsan elise gragas reksai öyle bir counter jungle yapar ki, support bard taric öyle birbaskı kurar ki... ama bunu engelleyecek takım kurabilsen sejuani itemlerini alabilirse muazzam bir tanka dönüşür ama o itemleri alabilme aşamasına gelemiyoruz diğer şampiyonların + yönleri yüzünden. Bu artı yönler çok aşırıysa nerfleniyor felan. Dediğin gibi meta Riot'un kule/objektif/gold değişimlerine göre kayıyor.

dediklerinde %100 haklısın. ama benim de anlatmak istediğim oyunun esnekliğinin azalmış olması.

mesela o udyr pick'i. s2 de sırf lvl 2 de 3 te solo dragon yapabilmek için udyr alınırdı hatta neredeyse sırf bunun için. oyunun bu esnekliği kayboldu. Amaç belli. Herşey belli. s2 de cesur olabiliyordu s3 te hala cesur olabiliyordun. Dyrus,voyboy,soaz hala çılgınca pickler atabiliyorlardı. Voyboy tryndamere alıp 15-2 oynayıp oyun taşıyabiliyordu. şimdi tryndamere pickleyebilir misin top a? imkansız. çünkü lane swap denilen olay var. ne yapacak trynd dakika 10 da 60 cs ile?

• Ben dahil birçok kişi yeni lole ayak uyduramadı. Yeni bir mobaya dönüştü resmen.

• Bloodimir kullanıcısına yanıt
    Lane swap bitti artık

Şimdi s2 s3deki kadar olmasa da ilginç pickler yapılabiliyor nade rivenın yasuonun picklenmesi urgotun picklenmesi felan. Oyunun esnekliği azaldı ben de katılıyorum

• quote:

Lane swap bitti artık

Şimdi s2 s3deki kadar olmasa da ilginç pickler yapılabiliyor nade rivenın yasuonun picklenmesi urgotun picklenmesi felan. Oyunun esnekliği azaldı ben de katılıyorum

nunu mesela. en son ne zaman nunu gördüğümü bile hatırlamıyorum. Herşey aynı. Hep aynı şeyler olacakmış gibi hissettiriyor oyun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mithrandir.

Bir de şunu fark ettim eski skillerin hepsinin bir özelliği var. Mesela Nunu E'si. Sadece buz topu atıyor. Fakat yeni şampiyon ve reworkların skillerinde sadece hasar yok , ya ona doğru koşarsan hızlanıyorsun ya o senden kaçarsa yavaşlıyor falan.

Hep aynı şampiyonlar pickleniyor evet ama artık her patch değişiyor meta champler. Sezon 2nin tümünde kennen jayce shen top lane vardı. S3'te renekton shyana falan. Bu patch jhin ,ashe , sivir op iken diğer patchte vayne ,jinx op olacak mesela.

büdüt : skin çıkaracakları heroya kesin buff atıyolar zaten artık allahın emri o

ezreal ve fiora buffları

• Kesinlikle çok haklısın . Metaya uymayan bişey almak resmen %100 lose almak oluyor artık . Hiç şansın yok . Ya metaya uyarsın , ya kaybedersin .
  • Buradan P1 Jungler'ı Inori'yi sevgiyle selamlıyorum:D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni LoL'ün hikayeleri daha güzel.

• aynen riven buff geldiği için boxbox u transfer edeceklermiş deft de buff geldi her el wayen çekcem demiş
  • Hearthstone'da bile meta varken nasıl diğer mobalarda meta yok lul
  • srcn13579 S kullanıcısına yanıt
    soloqda alakası yok kötüysen kaybedersin
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.