Şimdi Ara

Ülkemizdeki Aşk Dizileri Saplantısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • özellikle son yıllarda birbirinin kopyası aşk dizileri kanalları işgal ediyor.
    neredeyse 10 dizinin 9u aşk dizisi ve konular neredeyse aynı.
    farklı tür dizilere talep mi yok, kendilerine kolay geldiği için yapımcılar mı bu basit dizileri bize dayatıyor.

• Türkiyede teyzelerin izlemediği dizi çok zor tutunur. Bunun aklıma gelen 2 örneği var onlar da behzat ç ve leyla ile mecnun. Teyzelerde maşallah o onu terketmiş bunu aldatmış şuna atlamış konularını çok sevdiği için daha çok bekleriz adam gibi yerli dizi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülkemizdeki saçma sapan aşk,köylü dizileri gibi klişe senaryolu dizileri izleyen kitleler,daha yabancı dizi izlememiş,cahil kitlelerden oluşuyor.Teyzeler,ergenlerden oluşan kesim bizim saçmalıklar ötesi yerli dizileri izliyorlar.Ben hiç yerli dizileri asla izlemiyorum,ve bana göre bizim yerli diziler klişe senaryolarla,birbirinin aynı konuları farklı karakterler ile güney kore, ya da pembe diziler den esinlenilen dizilerden ibaret.
  • İzlemiyorum kafam rahat

• ya zengın fakıre asık oluyor yada fakır zengıne aşık oluyor.

bunların sonu bellı zaten evlılık
  • bari senaryolar değişik olsa hepsi kopya.
    şu anda bile 4-5 tanesinde zengin erkek fakir kız var, kendi başkası olarak tanıtan başroller var.
    aynı tipler aynı konular aynı sapkın davranışlar.
    sonra diyoruz niye tecavüzler niye aldatmalar niye swingerlar arttılar.
  • Arz ve talep meselesi.

• Sadece kadınlar değil genç kızların da çoğu bunları izliyor. Mesela daha geçen 46 dizisi çekildi, 13 bölüm sonra kaldırıldı. Şimdi bunu gören yapımcı yönetmen de bu işe girmeye korkuyor. Dizilerin reytingleri düşmedikten sonra değişmez bu durum.
  • Bir zaman oldu. Annemle konusuyoruz iste aksam oturmusuz. Soz dondu dolasti bir sekilde dizilere geldi. Kendisi hani televizyonun ilk geldigi yillarda gencmis, o yuzden anlatiyor iste "bir dallas vardi butun sokaklar bosalirdi" falan, o yuzden hep dizileri heyecanla izlemeye beklemeye alismis gencken, simdi de o eski heyecanin gaziyla falan izliyor. Diyor ki en ufak bir espri, degisik bir senaryo bekliyorum ki beni ceksin icine, yoksa o eski heyecandan izliyorum. Cogumuzun izlememe sebebi de bu, biz o eski dizi kitligindaki heyecani bilmiyoruz, yapimcilar da o eski heyecani somuruyorlar

Neyse burasi alakasiz kismi, boyle konustuk iste, en son dedi ki "keske farkli senaryolu kaliteli isler ciksa" ben de dedim ki benim aslinda var kafamda farkli bir kurgu, arkadaslara anlattigim kafamdaki 3 4 sezonluk zaman atlamasi ve alternatif dunyayi iceren diziyi anlattim birazcik, ilk sezon sonuna gelirken "sen ne diyon lan degisik" dedi kalkti gitti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Zengin oğlan fakir kız. İnsan artık bu kurguyu kurmaya utanır. Ama utanma yok ki.

• Arz-talep meselesi. Ask dizilerini geçtim herkesin dalga geçtiği Arka sokaklar cuma günleri hep reyting 1'incisi oluyor mesela.

• quote:

Orijinalden alıntı: Anche

Arz-talep meselesi. Ask dizilerini geçtim herkesin dalga geçtiği Arka sokaklar cuma günleri hep reyting 1'incisi oluyor mesela.

Geçen sezon mayısa kadar total de ilk dörde bile giremiyordu. Hüsnü olayından sonra reytingleri baya arttı. 4-5 hafta 1.oldu.
    Ab de ise hiçbir zaman başarılı olamadı zaten. Bir kaç bölüm dışında ilk ona giremedi hiç
    Bu reytingler o dizi için çok bile ama öyle bahsettiğin gibi reytingleri ambargo eden her hafta 1.olan bir dizi değildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chandler_Bing -- 5 Eylül 2016; 16:18:44 >

• Anne babam tv izleyen insanlar . 50 bolumluk dizi izliyorlar mesela ben 49. Bolumde geleyim 5 dakika izler hemen ozetlerim sadece 5 dakika ile

Tamam halk bunu seviyor da kardesim yazik gunah degil mi ya ?

Bu ulke Bir Fringe , bir Big bang theory , game of thrones , walking dead goremeyecek mi ya ? Ya harbi sinirden aglayacagim bir gun kendim bir dizi cekicdm artik

Aile zengin olur illa bir dertleri olur . Kapida ferrari var mustang var . 1 tanesi de cikip su arabayla bir gazlayayim
    Bir yanlayayim terapi olsun , evimiz deniz kenarinda daha ne istiyoruz ki ? Niye mutlu olamiyoruz demiyor .

Bir dizi cekicem 2 cift olacak zengin kiz fakir oglan diger cift tam tersi

Kafes dovusu yaptiricam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 6 Eylül 2016; 2:22:50 >
  • Ülkelere göre IQ seviyesi yaz anla işte
  • @zeus_1907 @9600_G_T @Il Giurista @powersmachine54

bu gidişe bir son veriyoruz. 19 eylül'de içerde'yiz

• Şu toplumu bu aşk dizileri yıllarca yozlaştırdı.
    Çiftleştirme programları ahlak bırakmadı.
    Survivor gibi programlar beyin bırakmadı.

Memleket içten çürütülüyor.
    Farkeden kendini kurtarır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.