Şimdi Ara

Oyunlarda dalgalanma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar geçen gün ekran kartımı değiştirdim asus rog strıx geforce 1070 8g modelini aldım bi test yapıyım dedim oyuna girdigimde hareket ettiğim anda ekranda dalgalanma oluşuyor fakat vsync açtıgımda dalgalanma olmuyor. Bazi oyunlarda dalgalanma olmuyor. Monitorden kaynakli birseymi acaba yada ekran kartindan? Birde çok nadiren 1 sn ilk donmalar oluyor

Slstem

Intel i7 4790k

Asus z97k 3200 mhz

Hyperx 1600 mhz ddr3 4gb x4 ram

Asus rog strix gtx 1070

High power 750+ watt gold psu

Asus vn247h 24 inch 60hz 1 ms monitor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kwajj -- 23 Ağustos 2016; 14:08:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kwajj

Merhaba arkadaşlar geçen gün ekran kartımı değiştirdim asus rog strıx geforce 1070 8g modelini aldım bi test yapıyım dedim oyuna girdigimde hareket ettiğim anda ekranda dalgalanma oluşuyor fakat vsync açtıgımda dalgalanma olmuyor. Bazi oyunlarda dalgalanma olmuyor. Monitorden kaynakli birseymi acaba yada ekran kartindan? Birde çok nadiren 1 sn ilk donmalar oluyor

Slstem

Intel i7 4790k

Asus z97k 3200 mhz

Hyperx 1600 mhz ddr3 4gb x4 ram

Asus rog strix gtx 1070

High power 750+ watt gold psu

Asus vn247h 24 inch 60hz 1 ms monitor

Bende eski monitörüme gtx 970 aldığımda benzer sorunu yaşamıştım.Genelde monitör fişinin topraklama kısmına elektrik bandıyla kapat.Bu belli oranda dalgalanmayı engelliyor.AMA tabiki bir risk yaratır söylemedi deme...Bende hem akım koruyucu priz var hemde ev tesisatı sağlam,diğer yandan monitörde eski halen adam gibi bir monitör bulup alamadığımdan böyle iadere ediyorum...
  • Hocam bende bundan once kullandim 970 onda pek goremedim monitörüde daha yeni aldim 1 ay oldu akim koruyucu prizde var buna ragmen yapıyo. 60hz oldugundan mı acaba oyunda 400 600 fps alıyorum cunku

• quote:

Orijinalden alıntı: Kwajj

Hocam bende bundan once kullandim 970 onda pek goremedim monitörüde daha yeni aldim 1 ay oldu akim koruyucu prizde var buna ragmen yapıyo. 60hz oldugundan mı acaba oyunda 400 600 fps alıyorum cunku

Ben dediğim yöntemle ciddi oranda azalttım.İnternette prizin topraklama kısmını çıkarın diyorda o riski göze alamadım.:) Lakin, evde normal olarak topraklama var, akım koruyucu prizde kullanıyorum.Sadece monitörün fişinin topraklama kısmına elektrik bandı çektim, ciddi oranda azaldı.
    Birde monitörün fişi ile diğer pc ekipmanlarının fişini ayrı bir prize takmayı dene.Öylede engelleniyormuş.Bende imkan yoktu..:)
  • saol kardeşim bi deneyip bakayım

• Eskiden AMD kullanıyordum NVIDIA ekran geçiş yaptığında dalgalanma olmaya başladı oyunda bu bazen NVIDIA güncellemesine göredir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.