Şimdi Ara

200bin verip Bilkent EE okumak mantıklı mı? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
3
Favori
3.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilkent e girip dusuk ortalama yapman hicbir seyi değiştirmez hayatında.Hiç bir hoca referans olmaz sana.Yildiz da herhangi bir bolume girsen yine Bilkentten mezunlarin girebilecegi cogu sirkete girersin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tıp hariç hiçbir meslek %100 garantili değil sadece özel tıp için gidilebilir.
    6 senede 300.000 harcarsın belki ama 2 senede çıkartırsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle 200 bin lira okula verilmez diye bir şey yok; bal gibi verilir. İnsanlar araba alıyor 200 bin liraya. Siz binevi bir hayat satın almış oluyorsunuz. Fakat şöyle bir durum var: bir işçi karides yemek istese yer ama nelerden feragat etmesi gerekir. Asıl sorulması gereken soru budur. Siz ne ölçüde nelerden feragat edeceksiniz ve totalde bu size neler kazandıracak. Bilkent şüphesiz ki Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birisi ama bu demek değil ki sizi Bilkent Üniversitesi diplomanız var diye kimse almayacak. Ortaya koyduğunuz performans ve kişisel becerileriniz bunu belirleyecek. O yüzden bazı arkadaşların dediği gibi garanti bir iş söz konusu değil. Bu okulda ki performansınız, iletişim beceriniz ve okulun adı sizin işe alınma koşullarınızı belirleyen şey olacak. Demem o ki; eğer ki okulda iyi bit performans çabası ortaya koyamayacaksanız ve sürekli ailemin birikimini harcıyorum diye hayıflanıp kendini geri düşürecekseniz bu yola hiç girme. Ama aksi halde belki aileniz yayla evi hayallerinden olacaklar ama çok daha fazla gururlanacakları bir evlat sahibi olacaklar.
    Bununla birlikte bir yıl daha deneme şansınız varsa deneyip, bir devlet okulunda yada burslu bir şekilde istediğiniz bölüme girebilirsiniz. Yıl kaybını o kadar çok dert etmeyin, sonuçta hayatınıza şekil veriyorsunuz. Ben her zaman bu tip kararlarda klasik artı eksi yöntemini kullanırım. Bir kağıdın iki ayrı köşesine artılarımı, eksilerimi vede son olarak alternatiflerimi yazar-değerlendiririm. Çok kez yararını gördüm. Umarım bir nebze faydam dokunmuştur.

• Sadece 200binle bitse iyi daha yurdu yemeği ulaşımı kitabı var oğlu var
  • Bu zamanda 200,000 TL'yi özel üniversiteye bağlayan aptaldır, kusura bakmayın. Bilkent okusan ne olacak, sektör artık ara eleman arıyor. Burası süper teknoloji üreten bir ülke mi de mühendislik için 200,000 TL'yi gömüyorsun... Bugün al-sat yapan insan bile ayda 4,000 TL'nin altına düşmüyor ki sattığın mal 30-40,000 TL'yi de geçmez.

2008'den sonra üniversite okumanın TR'de değeri kalmadı, akıllı olan cebinde parası varsa üniversite okumak yerine kendi işini gücünün kurar parayı kazanır. Devir paradan para kazanma devri neticede, Bilkent'i bitirdin diye sana gel 5,000 TL maaşla başla da demezler. Ciddiyim, torpilin yoksa iş bile bulamazsın, en fazla 2,500 TL alıp sürünürsün. Aileni düşünüyorsan zengini zengin etmek yerine o parayı kendi işine harca kazanan sen ol. Başkasının altında çalışan adam TR'de doğrulamaz, açık ve net.

• Sınava iyi çalış en azından %50 burs tutturmaya çalış.

Bilkentte okumak ee okumak en iyisidir.

Buradaki ergenlere bakma sen, alayı Van Erzurum Bayburt Antalya Burdur vs üniversitelerinde okuyor. Bilkent özel ama yeaaaağğ diye ağlar hepsi, neyin ne olduğunu bilmezler.

Sen oku, ama adam gibi oku. lay lay lom yapacaksan hiç bulaşma yazık etme annenin babanın emeklerini.
  • O paraya git yurtdışında oku daha iyi :) En azından 4 yıl daha bu ülkedeki rezilliği yaşama yani.

Amerika'daki eyalet üniversiteleri de aşağı yukarı bu parayı ister. Almanya filan da düşünebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saçma10

Bimden su al sat parayi 2 ye katla.Hem bilkentte oku hem yazlik yaptir.

Hönkurdum sjsgajajsh

• quote:

Orijinalden alıntı: volkan.ka

Sınava iyi çalış en azından %50 burs tutturmaya çalış.

Bilkentte okumak ee okumak en iyisidir.

Buradaki ergenlere bakma sen, alayı Van Erzurum Bayburt Antalya Burdur vs üniversitelerinde okuyor. Bilkent özel ama yeaaaağğ diye ağlar hepsi, neyin ne olduğunu bilmezler.

Sen oku, ama adam gibi oku. lay lay lom yapacaksan hiç bulaşma yazık etme annenin babanın emeklerini.

hocam %50 burslu EE ilk 3500'ü alıyor. o sıralamaya odtü bilgisayar, boğaziçi inşaat, itü'nün tüm mühendisliklerine girilebilir. ayrıca ee'de rekabet çok fazla, insanın psikolojisi bozulabilir, gerçekten zor.

not: bilkent bilgisayardayım
  • Stand Alone kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle salaklık. Birisi de 6 ayda kazanırsın yazmış. Yavaş kazansın.

• Abi bence hiç mantıklı değil o parayı harbiden sonrasında kazanman zor iyi bir üniversite kazanıyorsun ama onu sen değil burslular iyi yapıyor bunu unutma. 200 bin lira az para değil. Az olduğunu düşünen insanlar gidip iyi bir ünide okumanın keyfini yaşayabilir ancak onlar için mantıklı olur. Onun haricinde en ufak bir mantığı yok. Doğruya doğru azizim.

• Arkadaşlar öğrenim ve katkı kredisi için başvuruları nereden yapabiliriz? internet sitesinden bulamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Bu zamanda 200,000 TL'yi özel üniversiteye bağlayan aptaldır, kusura bakmayın. Bilkent okusan ne olacak, sektör artık ara eleman arıyor. Burası süper teknoloji üreten bir ülke mi de mühendislik için 200,000 TL'yi gömüyorsun... Bugün al-sat yapan insan bile ayda 4,000 TL'nin altına düşmüyor ki sattığın mal 30-40,000 TL'yi de geçmez.

2008'den sonra üniversite okumanın TR'de değeri kalmadı, akıllı olan cebinde parası varsa üniversite okumak yerine kendi işini gücünün kurar parayı kazanır. Devir paradan para kazanma devri neticede, Bilkent'i bitirdin diye sana gel 5,000 TL maaşla başla da demezler. Ciddiyim, torpilin yoksa iş bile bulamazsın, en fazla 2,500 TL alıp sürünürsün. Aileni düşünüyorsan zengini zengin etmek yerine o parayı kendi işine harca kazanan sen ol. Başkasının altında çalışan adam TR'de doğrulamaz, açık ve net.

Sıktın be kardeşim.
    Nicotell 1 sen 2 birtane de amerikada master yapmış ata var o da 3.
    Anca insanları soğutmaya çalışıyorsunuz.
    Her eğitim konusuna paragraflarca yazı yazarak, mühendislik okuyacak adamı vazgeçtirip terlik satmaya mı ikna ettiğinizi sanıyorsunuz anlamıyorum ki amaç nedir?!

• quote:

Orijinalden alıntı: slapert

Kesinlikle salaklık. Birisi de 6 ayda kazanırsın yazmış. Yavaş kazansın.

Nereye kazanıyor?

Piyasada Odtü, Boğaziçi vb. kaliteli okullardan mezun olup abuk subuk yerlerde çalışanlar var. Duruma göre iş bulamayıp yurt dışına gitmek zorunda olanlara girmiyorum bile...
  • Sen kaç k yapmıştın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 221B baker street

Sen kaç k yapmıştın

20k
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Prestige

quote:

Bu zamanda 200,000 TL'yi özel üniversiteye bağlayan aptaldır, kusura bakmayın. Bilkent okusan ne olacak, sektör artık ara eleman arıyor. Burası süper teknoloji üreten bir ülke mi de mühendislik için 200,000 TL'yi gömüyorsun... Bugün al-sat yapan insan bile ayda 4,000 TL'nin altına düşmüyor ki sattığın mal 30-40,000 TL'yi de geçmez.

Sıktın be kardeşim.
    Her eğitim konusuna paragraflarca yazı yazarak, mühendislik okuyacak adamı vazgeçtirip terlik satmaya mı ikna ettiğinizi sanıyorsunuz anlamıyorum ki amaç nedir?!

Bak güzel kardeşim, genelde konu dışındaki ergen veletlere ciddi konularda mesaj yazmam ama bu mevzu başka, adam 200,000 TL gibi TR'de sabit maaş ile çalışarak kazanılamayacak bir parayı üniversiteye verip vermeme konusunda arada kalmış.

Sen ne biliyorsun da konuşuyorsun? Neyin ne olduğunu ben gayet iyi biliyorum, ailemin yarısı mühendis ve Yıldız Teknik vb. kaliteli okullardan mezun olanlar. Alayı yurt dışı bağlantıları sayesinde sağlam para kazanıyor, buraya kalsalar taş çatlasa 3,000 TL maaş ile çalışırlar. Hayal tacirliği yapmayın artık bıktırdınız, bu çocuk 4 sene sonra buraya gelip, "Mühendis oldum iş bulamıyorum asgari ücret veriyorlar ühühühü" dediği zaman sen mi ona iş vereceksin? Boş konuşmayı bırakın artık, bir halttan anladığınız yok milleti yanlış yönlendiriyorsunuz. Şu konulara yorum yapanların yarısından fazlası lisesi hayal alemindeki ergen veletler.

Ve evet, o terlik satan diyerek aşağıladın adam emin ol ortalama bir mühendisten fazla kazanıyor. Neyse uyumaya devam et, gerçek hayata girince neyin ne olduğunu öğretirler sana.

• quote:

quote:

quote:

Sıktın be kardeşim.

Bak güzel kardeşim, genelde konu dışındaki ergen veletlere ciddi konularda mesaj yazmam ama bu mevzu başka, adam 200,000 TL gibi TR'de sabit maaş ile çalışarak kazanılamayacak bir parayı üniversiteye verip vermeme konusunda arada kalmış.

Sen ne biliyorsun da konuşuyorsun? Neyin ne olduğunu ben gayet iyi biliyorum, ailemin yarısı mühendis ve Yıldız Teknik vb. kaliteli okullardan mezun olanlar. Alayı yurt dışı bağlantıları sayesinde sağlam para kazanıyor, buraya kalsalar taş çatlasa 3,000 TL maaş ile çalışırlar. Hayal tacirliği yapmayın artık bıktırdınız, bu çocuk 4 sene sonra buraya gelip, "Mühendis oldum iş bulamıyorum asgari ücret veriyorlar ühühühü" dediği zaman sen mi ona iş vereceksin? Boş konuşmayı bırakın artık, bir halttan anladığınız yok milleti yanlış yönlendiriyorsunuz. Şu konulara yorum yapanların yarısından fazlası lisesi hayal alemindeki ergen veletler.

Ve evet, o terlik satan diyerek aşağıladın adam emin ol ortalama bir mühendisten fazla kazanıyor. Neyse uyumaya devam et, gerçek hayata girince neyin ne olduğunu öğretirler sana.

Siz 26 yaşında doğup 27 yaşında meslek saghibi oluyorsunuz herhalde?
    Liseyi bitirdiysek nolmuş yani insan hayatının en önemli kararlarından birini bu yaşlarda veriyor.
    İnternetteki her türlü yazılı metinleri deneyimleri inceledim ve en iyi 10-15 okulun mezunlarının hiçte kötü durumlarda olmadığını gördüm. Tabi herkes hevesli değil okumaya.
    Taşrada okuyup amacı dersleri geçip akşam alem yapmak olanlardan bahsediyorsak evet haklısınız.

• quote:

quote:

quote:

Sıktın be kardeşim.

Sen kimsin, sen bilirkişi misin? Sen müneccim misin?

Ktü ee mühendisi daha bu sene mezun olan arkadaşım (ingilizcesi tırt) 4.500 TL kazanıyor. (adı sanı çook duyulmamış bir firmada)

Nesiniz anasını satayım siz ik cımısınız? Hangi şirketlerde çalıştınız bugüne kadar?

• 1+1 ev parası, değer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SlimShay -- 23 Ağustos 2016; 13:52:06 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.