Şimdi Ara

Android 7.0 Nougat, resmi olarak dağıtıma başladı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
2.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben daha 6.1 yeni geldi anca yükledim yeni siz 7.0 diyonuz :D

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtrhn

quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

quote:

Orijinalden alıntı: tekin-71

550 liralik gm4 note 7 den önce alacak

Evet doğru hocam hızlı olmasında haklısınız ama note 7'deki birsuru yazılımsal özelliklerde gm 4g'de olmayacak.

gelen özellikler zaten s3'ten beri samsungta olan şeyler.

Yok hocam üstüne yeni yazılımsal özellikler eklenmiş hakkını yemeyelim. Bana kalsa bende Nexus telefon alırım ama note 7'deki özellikleri kullanmak zorunda kalsaydım Nexus'tan uzak dururdum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

quote:

550 liralik gm4 note 7 den önce alacak

Evet doğru hocam hızlı olmasında haklısınız ama note 7'deki birsuru yazılımsal özelliklerde gm 4g'de olmayacak.

Ee oda olsun bi zahmet 3500 liralik cihaz

Eğer yazılım meselesiyse GM 4G'de note 7 özellikleri olsun ama mesele fiyatıysa aralarındaki donanımsal farkı da katmak lazım. GM 4G o yazılımsal özellikleri çalıştıracak güçte değil.

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Hayır yani elle tutulur kullanıcıa direk etkisi olan bir şey yok s3 kullanıcısı için bile. çift pencere pop up lar falan s3 ilk çıktığında bile vardı.

Güncellemelerin erken gelmesi falan güzel de bu güncellemede elle tutulur bir şey yok anlamında..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neyinkafasi

Kaldımı sizden daha? Android cihazlar ramin miktarına göre sıkıştırma yapar.4 gb ramli cihaz alsan sistem muhtemelen 2GB sini kullanır,2GB ramli cihaz alsan 1GB sini kullanır.1GB li alsan 512 MB sini kullanır.Ramin az değil çok kullanılması android tarafında avantajdır,Açık uygulamalara geri döndüğünüzde yeniden yükleme yapmaz.Örneğin, youtubeyi arkaya atıp geri açınca tekrar indirmez,çalmaya devam eder.Uygulama kapanmaz geri dönüldüğünde cihaz daha hızlı tepki verir.

Ayrıca arkadaş haklı kıtlıkmı var daha 1GB ramli cihaz alıyorsunuz? 2GB ramli cihazda Ramden kaynaklı hiçbir yavaşlama yaşamazsınız.Ramin az kullanılarak hareket edilmesi bikere linuxun doğasına aykırı.Bide millete şekil yapıyorsun.konuya uzakmış pehh.Sen çok yakınmışsın belli.

Ben de bundan farklı bir konu hakkında mı konuşuyorum? 1 GB ramli cihaz niye üretiliyor? Demek ki herkes bol rame ihtiyaç duymuyor ama ben söylenen bir yalanı eleştiriyorum güncellemeler konusunda. 1 GB ramli bir çok cihaza güncelleme vermiyorlar bellek yetersiz diye sonra yine 1 GB bellekli cihaz üretmeye devam ediyorlar.

Millet adına konuşmazsan çok iyi edersin o kişi ile aramızdaki konu farklı olabilir. Bu kadar kompleks ezik bir tepki göstermene gerek yok. Gerçi hep aynısınız. Başkalarının diyaloglarına müdahale edip ayar verme derdindesiniz. Ne yaşadınız bu kadar hayatınızda bunu yapacak? Uza lan uza işine bak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Grkwnxs

quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

quote:

Orijinalden alıntı: Grkwnxs

quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

sürekli rakamlar yükseliyor ama hiçbir yenilik gelmiyor. Tarz değişmiyor. Ram kullanımı iyileşmiyor. Yine baştan savma olacak. 1 GB ram yetmiyor o yüzden güncellemedik dedikleri bir sürü cihaza rağmen 1 GB ramli cihaz üretmeye devam edip milleti de aptal yerine koymaya devam ediyorlar. Belki de aptal yerine koymuyorlardır.

Saf android de ram kullanımında bir sorun yok ki neyi iyileşecek?

Konudan çok uzak olduğun belli. Tartışmaya girmeyeceğim.

Yav he he yıllardır nexus kullanıyorum ram sorunu olup olmadığını senden öğrenecek değilim. 5.0 ve 5.0.1 de vardı ama 6.0.1 sorunsuz bir sistem

Ben düşüncemde mutlak bir sorundan söz etmiyorum ki. Genel bir yorum yapıyorum. İyileştirmelerden söz ediyorum. Mutlak ve çalışmasına engel olan bir sorun hakkında konuşmuyorum. Türkçe anlama kıtlığınız çok yaygın. Mümkünse benim yorumlarımdan uzak durun. Okuma yazması zayıf insanlarla uğraşmak istemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: blackcat67

quote:

Orijinalden alıntı: BoxFun

quote:

Orijinalden alıntı: thedukeof

Xperia Z2'ye de gelse bari.

gelir derdim ama gelmez.

Z3 alıyorsa Z2 neden almasın aynı işlemciye sahipler

Satış politikası gereği almaz.
  • Geldimi Aman canım güncelleştirmede nemiş önemli olan stabil kullanılması ben memnunum diyenler :)

Ohoo zaten bu özellikler vardı hiçbişey yok bu 7 de diyenler...

Aman canım 7 alacakta ne olacak diyenler :)

Tek soru bu şekildedüşünüyorsanız burda ne işiniz var ... :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: thedukeof

aynen Z2'de 801AB yer alırken Z3'de 801AC yer alıyor arasında 200Mhz hız farkı var geri kalan tüm özellikleri aynı...
    Z2 almayacaksa Z3'de almasın o zaman çünkü Z3+ S810 işlemciye sahip o alır.

Önemli olan donanım degil sony z3 daha guncel telefon z2'ye göre z3 geleceğide kesin değil henüz ama beta olarak vermişti sony devami gelirmi görücez

• Samsung kullanıcısı olarak hiç heyecanlanmadım.
    Seneye bu zamanlar tepe modellere gelir.
    tabi ozamana S8 Note 8 felan yapar samsung
    ama ne hikmetse yazılım tarafında bütün büyük üreticiler verir güncellemeyi
    aradan 3-5 ay daha geçer ve sonunda 7.0 OTA üzerinden verilir.

• xxsavasxx2 kullanıcısına yanıt
    Android 7.0 Nougat güncellemesi Xperia Z3 Plus'dan itibaren sunulacak.

Sony'nin Android 7.0 Nougat güncelleme vereceği modeller;

– Xperia Z3+
    – Xperia Z4 Tablet
    – Xperia Z5
    – Xperia Z5 Compact
    – Xperia Z5 Premium
    – Xperia X
    – Xperia XA
    – Xperia XA Ultra
    – Xperia X Performance

Kaynak:http://www.xperiablog.net/2016/08/23/sony-mobile-confirms-android-7-0-nougat-plans-xperia-z2-and-z3-range-not-included/

Z2 güncelleme almayacak belki ama Z3'de almayacak aynı zamanda en azından adil oldu.

Sony tarafından bir sürpriz gelmediği sürece minör patch'ler ile yetinmek durumdayız bundan sonra...

• take a minute T kullanıcısına yanıt
    Bende 500 mb daha az, ama 1gb yine yetersiz
    Bu mesaja eklenen görseller:

Android 7.0 Nougat, resmi olarak dağıtıma başladı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaw Benim canavar gibi 2gb ramli Note 2 cihazim 4.4.2 de birakilip j serisi gibi vasat cihazlar 1gb ram ile android 6.0 aliyorsa bu firmalarin bahanesidir.
    Su anda bekledigim tek sey Note 4 e Android 7 verilip verilmeyecegi.
    Note 2 JellyBean ile cikti ve kitkat aldi kaldi saka gibi ya donemin en iyi telefonu 2000tl verdigim cihaz 1 guncelleme aldi.
    Note 3 Yine Jb ile cikti ve lolipop da kaldi 2 guncelleme aldi.
    Note 4 Kit kat ile cikti ve marshmalow 2. Guncellemesiydi eger nlugat cikarsa samsung akillanmistir ve Note 7 alacagim ha vermezse gule gule.
    3600tl vercem ve seneye android 8.0 alip oyle kalacak eskiyecek oylei yok ya bugun 4s ye bile guncelleme veriliyor.

• Arkadaslar arayuzu cok bogucu degil mi sizce ? Kitkat bana gore arayuzde cok iyiydi

• lg g3 e gelecek mi acaba? bilenler yeşillendirebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0MG90

quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

quote:

Firmalar da artık açıklasa hangi cihazlara güncelleme gelecek bi öğrensek. Z2 almazsa root atıcam artık.

Z3 Beta olarak güncellemeyi aldı. Duruma bağlı, Sony bir hainlik yapmazsa Z2 kesinlikle almalı. Diğer taraftan bana yapmaz gibi de geliyor zira şu ana kadar da çok iyi destek verdi ve devam ettirirlerse de kesinlikle katkı sağlar hanelerine.

Bence de Z2 almalı hocam. Z ve Z1'e 3 güncelleme verdiler Z2 2 güncellemede kaldı. Z2 tanıtımında şimdiye kadarki en iyi telefonumuz diye slogan geçtiler hiç değilse şu güncellemeyi alalım da öyle destek bitsin. Her şey Sony'e bağlı şu an.

Kara haber erkenden geldi :( Sabah sabah blog ve sitelere girdim, ilk iş tabii xperiablog ve "thedukeof" un belirttiği üzere güncelleme planı paylaşılmış. Sanırım Qualcomm tarafı çekirdekten desteğini çektiği için verilemeyecek yasal durumlar dahiliyetinde ama bir umut ben bekleyeceğim. Taleplere göre baskılar olabilir :(

• Google'ın 6.0 ve 7.0 çıkarması kadar gereksiz bir şey yok.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Firmalar da artık açıklasa hangi cihazlara güncelleme gelecek bi öğrensek. Z2 almazsa root atıcam artık.

Z3 Beta olarak güncellemeyi aldı. Duruma bağlı, Sony bir hainlik yapmazsa Z2 kesinlikle almalı. Diğer taraftan bana yapmaz gibi de geliyor zira şu ana kadar da çok iyi destek verdi ve devam ettirirlerse de kesinlikle katkı sağlar hanelerine.

Bence de Z2 almalı hocam. Z ve Z1'e 3 güncelleme verdiler Z2 2 güncellemede kaldı. Z2 tanıtımında şimdiye kadarki en iyi telefonumuz diye slogan geçtiler hiç değilse şu güncellemeyi alalım da öyle destek bitsin. Her şey Sony'e bağlı şu an.

Kara haber erkenden geldi :( Sabah sabah blog ve sitelere girdim, ilk iş tabii xperiablog ve "thedukeof" un belirttiği üzere güncelleme planı paylaşılmış. Sanırım Qualcomm tarafı çekirdekten desteğini çektiği için verilemeyecek yasal durumlar dahiliyetinde ama bir umut ben bekleyeceğim. Taleplere göre baskılar olabilir :(

Pardon da Qualcomm'a noluyo hocam? İyi mi bunlar? Bari custom rom'a izin versinler, bu ne ya?
    Edit: Şimdi baktım hocam asıl suç Google'da. Google Android 7.0 da S800 ve S801'in AOSP'taki kaynak kodlarını silmiş. Bu yüzden destek verilemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0MG90 -- 24 Ağustos 2016; 13:51:30 >

• Her yeni sürümde ram ihtiyacı artıyor. Telefonlar bilgisayarı geçti neredeyse. Bu nasıl uygulama geliştirme anlamıyorum. 1 gb ram da 750 mb kullanıyordu. 4 gb ram oldu 3750 mb kullanılıyor. Ben ne anladım bu işten. 3 tane yeni özellik koyup yeni sürüm diyorlar ondan sonra telefonlar 1 sene içinde çöp.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Pardon da Qualcomm'a noluyo hocam? İyi mi bunlar? Bari custom rom'a izin versinler, bu ne ya?
    Edit: Şimdi baktım hocam asıl suç Google'da. Google Android 7.0 da S800 ve S801'in AOSP'taki kaynak kodlarını silmiş. Bu yüzden destek verilemiyor.

SD410 lu GM4G nin kaynak kodları duruyordur o zaman :) Piyasada SD410 kullanan cihazlara benzer bahanelerle 7.0 ı desteklemiyor gibi cümlelerle vermeyecek üreticiler yine 7.0. Yani olay sadece işlemci desteğiyle bitmiyor, Google'ın bazı kodları desteklemesinin yanında üretici firmaların da gönlünün olması gerekiyor güncelleme konusunda :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.