Şimdi Ara

Bina içi kutu/Telekom Dolabı /Hat Değerlerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Şuanda mevcut Türk telekom yalın ADSL kullanıyorum.Fast path moduna aldırmama rağmen ping ani şekilde 2000 lere yükseliyor,internet pek oyun oynayacak durumda değil.Ocak 2017 de taahhüt bittiğinde ADSL dışında bir şeyler düşünüyorum.Alt yapı sorgusu yaptığımda ;

Türk telekom :Hiper İnternet
    Turkcell:ADSL
    Vodafone:FİBER
    Uydunet:YOK

Ocak 2017 de bunlardan birine geçtiğim zaman ping sorunu yine yaşar mıyım.Bu ping sorunu aşağıdaki bina içi kutudan kaynaklanıyor olabilir mi?Eğer öyleyse bunun değişmesi için ne yapmam gerekir.Şimdiden teşekkür ederim.

TİP7 GENİŞ BANT ERİŞİM KABİNİ(BİNAYA UZAKLIK 90 METRE)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AYavasci -- 22 Ağustos 2016; 13:48:15 >

• AYavasci kullanıcısına yanıt
    Adsl de yine yaşayabilirsin hat değerleri çok iyi Vodafone Fiber ( yani vdsl ) yada TT den Vdsl alırsan pingde değişikliği görebilirsin.
  • Kablo durumu kötüyse ping olması doğal. Kaliteli kablo ile eksiz bir şekilde size ulaşırsa pinginizde ciddi düşüş olur
  • benim binadaki kutuda buna benzer ancak cat6 kablo çektirdim yeni ne olur ne olmaz die herhangi bir dalgalanma yok vdsl kullanıyorum gayet memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpecialOperations

benim binadaki kutuda buna benzer ancak cat6 kablo çektirdim yeni ne olur ne olmaz die herhangi bir dalgalanma yok vdsl kullanıyorum gayet memnunum

Türk telekom mu ilgiöeniyor elektirikçiler mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şuan da da türk telekom vdsl e geçebilirsin üst pakete geçiliyor türk telekomda.Arayıp bilgi alabilirsin.
  • AYavasci kullanıcısına yanıt
    elektrikçi çağirip çektirebilirsin kablo tesisatin çok eskiyse tabi.bu arada taahhutun olsa bile ust pakete gecebilirsin vdsle yani musteri hizmetleriyle gorus bunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hat değerlerinde sıkıntı yok kabloyla alakası yok zaten olayın bu durumlarda servis sağlayıcısı değiştirmek problemi çözebiliyor vdsle geçiş yapın daha fazla hız alırsın vdsl destekli modem olması lazım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.