Şimdi Ara

Palio aracında ilginç sorun

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • değerli arkadaşlar 2000 model palio 1.4 el araca sahibim aracımda ilginç bir hararet sorunu yaşıyorum.Aracımla uzun yolda veya trafikte kaldığımda hararet ibresi ortada iken(sanırım 90 derecede,) hararet göstergesi göz kırpar gibi yükselip sona dayanıyor ibre bu olay birkaç saniyede gerçekleşiyor hemen sağa çekip kaputu açıyorum herhangi bir hararet belirtisi yok tekrar arabayı çalıştırdığımda hararet normal seyrine geliyor. yani araba hararet yapmıyor fakat yinede böyle kullanmakta istemiyorum.Yaşadığım yerde usta yok malesef tanıdık bir ustayı aradım oto elektrikçi oda sorunu bilgisayara bağlayıp görebileceğini sorunun beyne kadar gidebileceğini söyledi.(not:arabanın üst kapak contasını yeniledik geçenlerde ve motor çok yağlanmıştı usta yıkamacıya gönderdi ve bu yıkama olayından yaklaşık 10 gün sonra hararette bu ani yükselme sorunu meydana geldi)Yardımlarınızı bekliyorum bu olayı 3 kez yaşadım sürekli olmuyor özellikle yokuş çıkarken yaşadım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ibre yükseldiğinde araçta hararet belirtisi yani suda kaynama fokurdama yoksa sorun ısı sensörü yada termostad kaynaklı olabilir
    Geçmiş olsun
  • Arabanin elektrik aksaminda bence problem benim sahindede ayni sorun vardi akuden şaseye kablo verdiler sorun duzelmisti. Kaloriferi acsam hararet gostergesi artiyordu fari acsam gene ayni

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.